Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / „Starosta tesne pred zasadaním znova ufujazdil“

„Starosta tesne pred zasadaním znova ufujazdil“

Oznamom na tabuli pred úradom, na deň 24.04.2007 pozval starosta verejnosť na túžobne očakávané zasadanie OZ . Desať minút pred jeho konaním ale vylepil na dvere oznam, ako už tradične, „zastupiteľstvo sa nekoná z dôvodu ospravedlnenia poslancov „ a zmizol. Občania ktorí sa prišli dozvedieť o škandále s nájomnými bytmi ponadávali na starostu a odišli. Zjavil sa tu aj jeden polanec, ktorý zrejme "dohodu" neuzavrel a na zasadanie sa dostavil. /Tento poslanec OZ Brunovce Martin P. neskôr žiadal, že neche byť menovaný a pre to je jeho priezvisko vymazané. / Zasadanie OZ sa teda v "zmysle zákona o Brunovciach" a všeobecného dozoru prokuratúry nad výkonom samosprávy nekonalo 2 mesiace - v Brunovciach asi niet čo riešiť!!!
         
Minulé zasadanie  OZ Brunovce 28.02.2008 sledovala TV TA3 a SRO. OZ im protizákonným uznesením odhlasovalo zákaz nahrávania verejného zasadania. Tu sú odkazy na relácie aj s reakciami občanov:

http://www.ta3.com/sk/relacie/7_cierny-peter/3944_tragedia-v-kezmarku-bytovka-v- http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?lang=1&stationID=1&page=showNews&id=48870&searchText=Poru%C5%A1ovanie+z%C3%A1konov+v+obci+Brunovce


Toto sú reakcie divákov  zverejnené stránke TA3 na dianie v brunovciach:
Brunovce ako príklad nedokonalosti zákonov
07.03.2008, 10:59:01 zoulus - Odpoved

Sledujem vývoj v Brunovciach od komunálnych volieb v r.2006 a nestačím sa diviť.Klobúk dolu pred takými ľuďmi ako je aktivista p.Kukla.
Tragédiou je vlažný postup kompetentných orgánov k daným skutočnostiam, ale keď si pozriete kto vládne v tejto dedine tak v prvom rade za to môžu voliči Brunoviec,ktorí svojou ľahostajnosťou tento stav podporujú.Obec patrí jej obyvateľom a tí by sa mali chovať tak aby nedovolili skupine ľudí sa obohacovať na jej úkor a všetkým svojím konaním škodiť.
Zločinec
06.03.2008, 10:17:47 heroldim - Odpoved

Bohužiaľ je faktom, že do štátnych a obecných funkcií môže byť zvolený ľubovoľný zločinec a mafian. Starosta Brunoviec a jeho suita sú jednoznačne to čo sa dá defianovať ako mafia. A má pravdu Realista, že najlepšie by bolo, aby tí ľudia prišli o svoje peniaze - ak zvolili zločinca do funkcie. Horšie sú na tom urbárnici, na ktorích pozemkoch dom stojí.
Prezumcia neviny ?, Áno, ale nie za každú cenu !
05.03.2008, 11:02:31 Realista - Odpoved

Určite nepatrím medzi škodoradostných neprajníkov, ale čo sa týka bytovky v obci Brunovce, tak bol by som v záujme zdravého ľudského rozumu veľmi rád, keď by sa tí obyvatelia, ktorí sa poskladali ich financiami na výstavby uvedeného bytového domu v obci Brunovce aby sa nikdy nedočkali tak vrátenia peňazí, ani vlastnenia bytov v rozostavanom bytovom dome. Pretože voliť za starostu obce takého ignoranta, egoista,arogantistu, bezhraničného súkromného prospechára, akým je terajší starosta obce Brunovce dokážu voliť snáď už iba zmyslu zdravého rozumu nepríčetné osoby, resp. komunálny voliči !
ochran pre hlupákmi
05.03.2008, 08:24:54 občan II. triedy - Odpoved

Bolo by treba založiť organizáciu na ochranu občanov pred idiotmi, ktorí si hovoria samospráva a dostali moc beztrestne šliapať zákony a škodiť ľudu. -viď. Brunovce, no je to v celom štáte!
 

 Tieto médiá a Úrad pre verejné obstarávanie SR odhalil škandál s výberovým konaním nájomných bytov, kde výberová komisia v zložení zástupca starostu Jozef Čaňo, hlavný kontrolór obce Ing. Milan Majerník,   a poslanec Igor Moravčík  vybrali firmu IP-Stadrex s.r.o., o ktorej sa vedelo, že nespĺňa zákonné podmienky.

        Pravda sa nakoniec sama ukázala. Firma stavbu podľa zmluvy do 24.11.2007 nedorobila, Mimistrestno výstavby predĺžilo termín do marca 2008. Na stavbe sa ale nepracuje, majiteľ firmu predal. Zmizla aj kotolňa s radiátormi. Peniaze od štátneho fondu a z úveru v sume cca 25 mil Sk sú prakticky minuté,    v máji nastúpi banka. Potencionálni obyvatelia nájomných bytov   sa dopredu skladali po 60 000 Sk, teraz márne pátrajú po svojich peniazoch, starosta pred verejnosťou prchá. 
       Tieto veci mali byť hlavným bodom dnešného zasadania. Na nástup poslanca na uprázdnený mandát /lebo Ing. S.Majernák sa rok nezúčastňuje zasadania/ starosta zabudol. Okrem toho sa tu mala riešiť ešte jedna „bezvýznamná maličkosť“ protest prokurátora, ktorý rozhodol  zrušiť nezákonné nariadenie obce o miestnych daniach a poplatkoch na r. 2008. Toto sa už stalo bežným športom v Brunovciach.   OZ podvodne schváli dane, prokurátor si zaprotestuje,  Močko a spol. „okydá“ občanov ktorí nechcú nezákonné nariadenia rešpektovať a uvalí na nich exekúcie. Takto to ide dokolečka dokola už sedemnásť rokov, pod všeobecným dozorom prokuratúry, ktorá vraj „nič nemôže“!? Keď zistí trestný čin,  obvinenie   vyrieši premlčaním trestnej zodpovednosti, ako sa práve udialo. Viď. urbárstvo, kanalizácia, vodovod....
      Na záver ešte jedna novinka, ktorú sa podarilo zistiť z útrob nášho úradu. Náš úrad má od minulého roku ďalšiu pracovníčku „archivárku“. V celej obci sa už pol roka pošeptáva, kto je táto tajuplná osoba ktorá pravidelne chodí na úrad? Podľa starostu vraj robí akýsi archív a je platená z obce na dohodu. Verejnosť si zasa pošeptáva, že „zakrýva zlodejčiny“ , lebo nikomu nejde do hlavy, pre čo obec s 560 občanmi musí platiť dve úradníčky!               
      
 
Na záver nová súťaž!!!!!
 
Kto zistí kedy bude v Brunovceiach naozaj zasadať takzvaná samospráva?  
Súťaže sa môžu zúčastniť aj médiá,  prokuratúra a orgány činné v trestnom konaní.
Prvá cena - možnosť účasti a nahrávania verejného zasadania OZ.    
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930