Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod

Novinky na BRUNOVCE.OTVORENE.SK

Najnovšie príspevky

Komunálne voľby, názory, zamyslenie zo ZOMOSu

Jedna moja dobrá známa z našej organizácie, Združenie občanov miest a obcí Slovenska, (ZOMOS) napísala dobrý článok na zamyslenie pred komunálnymi voľbami. Hneď ako som si ho prečítal, rozhodol som sa že ho dám do pozornosti aj na Brunove otvorene.

Komunálne voľby, názory, zamyslenie zo ZOMOSu - Více...

Rozlúčkové občerstvenie a dane pre dôchodcov!?

Včera, keď som roznášal po obci volebné materiály, zbadal som, že starosta Močko, ktorý o tri dni končí vo svojej funkcii, sa opovážil v tomto čase strkať dôchodcom na rozlúčku do schránok obálky, aby mu zaplatili akési dane. A zároveň vyvolených pozýva na stretnutie pri hudbe a občerstvení.

Rozlúčkové občerstvenie a dane pre dôchodcov!? - Více...

Juraj Kukla,  kandidát na starostu

Juraj Kukla, kandidát na starostu

Voľby - 27.11. 2010, tentokrát sa rozhodnime správne! Všetci máme už skúsenosti, každý tu každého pozná. Nech konečne „vyhrajú občania tejto obce“ a nie osobné záujmy podivných jednotlivcov! Hľadajme odpovede a rozmýšľajme už naozaj zodpovedne! Nedovoľme, aby nás znova oklamamli, aby o našom osude znova rozhodovali tí, čo už sklamali, alebo ďalší, ktorých táto obec doposiaľ vôbec nezaujímala, a až teraz pred voľbami zrazu ožili a sľubujú hlava nehlava.

Juraj Kukla, kandidát na starostu - Více...

"Močko nás dnes súdil“.

"Močko nás dnes súdil“.

Ešte 7.10. 2005 podal D.Močko na štyroch občanov, Juraja Kuklu, Alojza Majerníka, Editu Mašánovú a Boženu Kuklovú, žalobu na ochranu osobnosti. Vraj za to, že poškodzujeme jeho osobnosť, ľudia sa mu smejú ... a pýtal od nás za to odškodné najprv 500 000 a potom 300 000 korún.

"Močko nás dnes súdil“. - Více...

Neslávny koniec. Začala dražba na  obecný majetok, starosta to tají!

Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají!

Veľmi neslávne, končí "sláva" miestneho samovládcu a jeho družiny. Do obce zavítala 10.11.2010 dražobná spoločnosť Dupos s.r.o. prehliadať založený obecný majetok. Dostala pokyn na vydraženie majetku, nakoľko obec, starosta nerešpektoval zmluvu so Štátnym fondom rozvoja bývania, nesplnil podmienky štátnej dotácie, čakal že všetci "kľaknú pred nim na kolená" a niekto jeho nezákonné konanie znova zakryje. Listy dražobnej spoložnosti odmietol sprístupniť .

Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají! - Více...

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru  10 miliónov

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov

Najprv výberová komisia vybrala firmu, ktorú z výberového konania vylúčila, čomu ani poslanci nerozumeli. Potom prišli námietky občanov voči kvalite. Nedorobené vodovodné a kanalizačné prípojky napriek upozorneniam zaasfaltovali, vedenie obce to nezaujímalo. Nikde sa žiadna úprava projektu ciest nesmela previesť, jedine pred firmou poslanca Šutovského HD- elektonika sa záhadne smelo. Tu rozšírili cestu, aj keď realizátor stavby odmietol z dôvodu, že na takúto úpravu niet peňazí. Zo štyroch na šesť metrov v rozpore s projektom a pred kostolom nechali ošklivý nedorobok, že sa ľudia idú pozabíjať. Pre čo? A kto to zaplatil?

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov - Více...

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu zmocniť sa „zlatých starostovských válovov a poslaneckých kresiel“, zaručujúcich rôzne výhody. Všetci sa zrazu stanú dôležití, budú hlasovať, rozhodovať o našich osudoch, alebo len tak bez rozumu dvíhať ruky, ako na páse. O čo komu ide, má teraz za úlohu odhadnúť občan volič, ktorý musí vybrať toho správneho. Pozor, ak zvolí nesprávnych v tomto štáte nemá prakticky šancu na nič celé ďalšie štyri roky, lebo nad takzvanou samosprávou, ako sa každým dňom môžeme presvedčiť, neplatia žiadne zákony a sankcie, ako na nás bežných občanov.

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu. - Více...

 Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Po nátlaku aktivistov máme znova už asi dva mesiace v poradí druhú oficiálnu internetovú stránku obce Brunovce, za 200 eur, ktorú dokonca až v miestnom rozhlase propagovala úradníčka Facúnová. Nie je to teda nejaká súkromná stránka, mala by to byť úradná stránka obce. Prvá stránka pred rokom bola taktiež bez obecných informácií. Bol to len akýsi „bastard www stránky, vraj len k vôli EÚ a verjnému obstrávaniu na opravu ciest“. Tá po našej kritike zmizla a nahradila ju táto nová prehľadená stránka, ale zasa de-facto bez náplne. O dianí obce, o dokumentoch, faktúrach, hospodárení obce a verejných informáciách, ktoré trápia všetkých občanov nič! Dnes sa tu objavilo jediné uznesenie. Nečudujme sa, to sú Brunovce, "obecná slipka na erbe Brunoviec určite plače".

Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo? - Více...

Odstupné pre "novodobých grófov"

Odstupné pre "novodobých grófov"

Viete koľko dostane odstupné starosta ktorý končí starostovanie a občan ktorý končí zamestnanie? Vedeli ste že starostovia majú odstupné vo výške 5-mesačných platov a je jedno či je to starosta užitočný , alobo je to škodná, ktorá privedie obec do krachu? Viete aký základný plat dostáva starosta v najmenšej obci, takej ako sú napríklad Brunovce? Pre čo požívajú imunitu a dostávajú potichu ešte aj takéto odstupné? ZOMOS združenie občanov miest a obcí Slovenska navrhuje neodkladnú zmenu pre odstupné starostov.

Odstupné pre "novodobých grófov" - Více...

Ako je to s cestami ?

Ako je to s cestami ?

Mali byť vraj za týždeň hotové! Podľa poslancov ich mala robiť odborná firma CESTY NITRA a.s. Cesty sú ale stále rozbité, robia sa už druhý mesiac. Asfaltový odpad valia medzi role za dedinou. Robí ich firma STAVSAD s.r.o., ktorá bola vo vyhodnotení ponúk uchádzačov vylúčená, lebo nepredložila ani jeden doklad požadovaný verejným obstarávateľom! Podľa hlavného kontrolóra Majerníka nemá ani oprávnenie k takýmto prácam! Pre čo to takto je? Sú to Kocurany, Brunovce, Kocúrkovo, alebo úbohosť poslancov, ktorí sa hrajú na samosprávu robia sa dôležití, dvíhajú bez rozmyslu ruky? Nie je im čudné, že im rok a pol chýba starosta, po dedine sa promenáduje a na zasadanie neráči prísť a keď konečne po pol druha roku dostaví, "lebo mu tečie do bot" boja sa ho opýtať !!! V Brunovciach normálne!

Ako je to s cestami ? - Více...

Sme tu!

Sme tu!

Po márnom, dvadsaťročnom využívaní všetkých právnych prostriedkov a interpelácií najvyšším predstaviteľom štátu som presvedčený, že náš štát účelovo ochraňuje gradujúce zvrhlé konanie takzvanej samosprávy Brunoviec a mnohých samovládcov po celom Slovensku. Ignoruje oprávnené podnety, odmieta vyvodzovať trestnú zodpovednosť voči samosprávnym prominentom a podateľov podnetov šikanuje. Ani jedna doterajšia vláda proti bezočivému protiprávnemu konaniu miestnych samovládcov a nekontrolovateľnému prepieraniu verejných financií daňových poplatníkov účinne nezakročila. Pre to som po nedávnych zmenách v štáte dospel k názoru, že jediné riešenie je, založenie Združenia občanov miest a obcí Slovenska, ktoré bude pracovať na tom, aby zodpovedné orgány nehrali divadlo, museli konať, aby vyšetrovatelia nemohli hrať veci do autu ako na páse, aby podvodníci niesli trestnú zodpovednosť a "jalový" zákon o obecnom zriadení mal sankcie za jeho porušovanie, tak ako majú riadne zákony. Dnes na deň Ústavy SR začíname náš cieľ napĺňať. Brunovce, ktoré boli podľa informácií na poslednom zasadaní OZ dovedené do stavu ohrozenia chodu a existencie obce, budú jedným z prvých prípadov, ktoré bude ZOMOS riešiť. ( Diskusia na: http://www.changenet.sk/?section=spr&x=495940) Tu je aj článok s vecou súvisiaci odkazmi na ďalšie obce "postihnuté samosprávou v zmysle zákona". http://baksa.blog.sme.sk/c/240694/Su-chore-len-obce-alebo-cely-system-uzemnej-samospravy.html

Sme tu! - Více...

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Starosta cez nepovereného, „služobníka, zástupcu Čaňa vyše roka z exilu riadi obec“. Od mája roku 2009 sa starosta Močko neobjavil ani na jedinom zasadní obecného zastupiteľstva, len odkazuje a uniká!!!

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá! - Více...

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Dňa 20.05.2010 sa už práce schopný starosta konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu, kde bol riadne "vyobracaný", všeličo vyšlo na povrch. Na ďalších dvoch pojednávaniach ktoré súd vytýčil na 26 a27 augusta, budú vypovedať poslanci a ďalší svedkovia. Mnohí občania dokonca ani poslanci o týchto veciach nevedia. Starosta Dušan M. je obžalovaný z trestných činov falšovanie verejnej listiny, uznesenia o rozpočte na rok 2007 a záverečnom účte za r. 2006, ďalej porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, § 255 Tr. zákona, (obžaloba Pv 624/08-21 z 25.02.2009) lebo si svojvoľne ulieval do vrecka k platu odmeny, ktoré mu poslanci neschválili, čo sa odhalilo až na základe žiadostí o informácie . Okrem toho je obžalovaný aj za ďalšie falšovanie o predaji takzvaných nájomných bytov.

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu. - Více...

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd.

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd.

Starosta Dušan M. bol skoro rok, pre niektoré úkony, ako sú npr. súdne pojednávania a výsluchy vyšetrovateľa PZ práce neschopný a nemohol sa dostaviť. Pre iné úkony npr. „lápanie“ sa vo večerných hodinách po plote úradu a nazízanie cez okno, či mu poslanci schvália, alebo pre účasť na galakoncerte v Ružomberku atď. bol záhadne práce schopný!? Orgánom zatiaľ toto trápne divadlo nevadilo a zdravotná poisťovňa odpovedala že vraj koná „v zmysle zákona“.

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd. - Více...

Obecný zlatý válov rok pod  tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu.

Obecný zlatý válov rok pod tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu.

Neviem kto zastupuje Obec Brunovce, odpovedala úradníčka Obecného úradu Brunovce Gabriela Facúnová dňa 13.05.2010! Výstižné, katastrofálne!

Obecný zlatý válov rok pod tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu. - Více...

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Obe takzvané úradné tabule s návrhom rozpočtu na r. 2010 sú úplne rozbité, rozpočet lieta v lufte. Úradníčka Facúnová „nepísaná hlava tejto obce“ bezmocne zúri a čosi stále zúfalo účtuje. Dokonca už fyzicky útočí, keď chcete na štvrtý pokus získať nejaké relevantné informácie o verejných financiách. Starosta je skoro rok pre niektoré práce neschopný a pre niektoré schopný. Zástupca Čaňo hrá hru raz na dôležitého „rozhodovateľa“ potom na bezmocného „povereno – nepovereného“ . Väčšina poslancov má už po krk hrania hry na samosprávu - samovládu a piate kolo u vozu. Mne šialenec prerezal vo dvore všetky pneumatiky na aute aby zastrašil, aby som Vás neinformoval. Takto vyzerá naša obec, transparentná, komunikatívna samospráva, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať, zostať v nej žiť či podnikať.

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010 - Více...

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov.

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov.

O tomto i o celom súčasnom škandále v Brunovciach bude zajtrajšia relácia na hlavnom okruhu SRO o 17,10 h . Relácia sa koná počas zasadania OZ, ktoré začína 30.03.2010 o 17,00. V relácii sa analyzuje súčasný nezákonný stav samosprávy Brunovce, ku ktorému sa vyjadrujú aj právnici a politológovia. V záujme pomoci riešenia tohoto hanebného stavu, navrhujeme poslancom, aby zaradili do programu zasadania vypočutie tejto relácie.

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov. - Více...

Starosta chce nasilu schváliť, zdravý rozum a zákon hovorí neschváliť !

Starosta chce nasilu schváliť, zdravý rozum a zákon hovorí neschváliť !

Starosta Močko zaslal poslancom na zasadanie OZ 8.03.2010 list o takzvaných zmenách rozpočtu, ktoré prevádzal bez ich vedomia, nadivoko, ešte v roku 2009. Chce aby mu ich schálili. Zasadaní sa vraj zúčastňovať nemôže, pre to že práce neschopný´!? „Z postele riadi obec od mája 2009“ a asistuje mu podľa potreby jeho spolupracovník, kompetenciami nepoverený zástupca Čaňo. Starosta chce, aby mu jeho protiprávne konanie poslanci ako obyčajne schválili a ešte ich aj klame, že je to v zmysle zákona o rozpočtových pravidlách. Čierneho Petra preniesli poslanci na hlavného kontrolóra M. Majerníka, ktorého si kedysi navrhol na svoju kontrolu Dušan Močko.

Starosta chce nasilu schváliť, zdravý rozum a zákon hovorí neschváliť ! - Více...

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930