Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod

Novinky na BRUNOVCE.OTVORENE.SK

Najnovšie príspevky
„Koho chce zachániť starosta  omylník  falšovaním uznesenia poslancov? Občanov Brunoviec, alebo seba,? “

„Koho chce zachániť starosta omylník falšovaním uznesenia poslancov? Občanov Brunoviec, alebo seba,? “

3.11.2008 priniesol denník Nový čas správu o škandále so skrachovanými obecnými nájomnými bytmi, kde firma dotácie minula a zmizla. Brunovskí občania, nájomníci, vrj už od starostu vyžobrali svoje zálohy, no s bývaním ostali na holičkách. Starosta dal stavbu a nenápadne aj vyše hektára ukradnutých urbárskych pozemkov svojvoľne do rúk neznámym súkromným osobám, aj bez zápisu v katastri. Tvrdí, že je to šťastie a sfalšované uznesenie poslancov, ktorí odhlasovali predaj rozostavanej budovy Prvej stavebnej sporiteľni a.s. je omyl. Podľa uznesenia vyšetrovateľa PZ Topoľčany, JUDr. Pavla Kmeťa, ČVS:ORP-378/OdV-TO-2005 boli pozemky odcudzené trestným činom podvodu. Niekto ale tento trestný čin vinníkom v pohode premlčal a umožnil tak ďalšie podvody. Čas ukáže kto mal naozaj šťastie, prečo sa musia falšovať uznesenia OZ Brunovce, čo je omyl, kto rozkráda, kto má z toho úžitok, resp. pre mnohých je to už dávno úplne jasné a nepotrebujú ani siahodlhé vyšetrovanie.

„Koho chce zachániť starosta omylník falšovaním uznesenia poslancov? Občanov Brunoviec, alebo seba,? “ - Více...

Podvod na podvod, kto tu  klame a dokedy ešte ?

Podvod na podvod, kto tu klame a dokedy ešte ?

Už sú v hre desiatky miliónov a ďalší predaj odcudzených nehnuteľností. Poslanci odhalsovali uznesením OZ č. 11 zo 4.08.2008 predaj skrachovaných nájomných bytov Prvej stvebnej sporiteľni. Riaditeľ komunikácie Prvej stavebnej sporiteľne Miloš Blanárik v TV TA3 hovorí, že Prvá stavebá sporiteľňa nikdy s obecným zastupiteľstvom v Brunovciach nerokovala... Uznesenie je sfalšované, zmluva neplatná, no na stavbe zrazu ktosi zatepľuje!?

Podvod na podvod, kto tu klame a dokedy ešte ? - Více...

V Brunovciach znova falšujú verejné listiny, tentokrát ale zaťali privysoko!

V Brunovciach znova falšujú verejné listiny, tentokrát ale zaťali privysoko!

Starosta obce Dušan Močko a poslanci už sú obvinení za falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny uznesenia o rozpočte obce, no i napriek tomu sa tu v pohode falšuje ďalej, lebo sa zo strany prokuratúry sa zatiaľ nikomu nič nestalo. Starosta provokačne vyvesil na úradnú tabuľu ďalšie sfalšované, pozmenené uznesenie OZ Brunovce zo dňa 4.8.2008 a úmyselne ho používa ako pravé. Zasa nim podvádza širokú verejnosť i kataster nehnuteľností. Vedome manipuluje s odcudzenými urbárskymi nehnuteľnosťami a až 1.2 ha týchlo pozenkov v intraviláne obce Brunovce, sa pod zámienkov "bytoviek" snaží podvodnom predať dvom osobám za neadekvátnu cenu. Verejní činitelia, poslanci OZ ktorých hlasovanie sfalšoval, mlčia! Pre čo? Vedia o podvode, alebo boli Močkom oklamaní? Čo sa to vlastne odohralo? Poslanci vedome odhlasovali predaj skrachovaných obecných nájomných bytov postavených na ukradnutých, nevysporiadaných urbárskych pozemkoch, Prvej stavebnej sporiteľni. Starosta vec ešte dorazil tak, že sfalšoval toto valastníkov poškodzujúce hlasovanie a na základe tajnej zmluvy, ktorá sa na zasadaní vôbec neprejednávala, predáva nie Prvej stavebnej sporiteľni, ale akýmsi dvom fyzickým osobám, lebo má s nimi vraj dobré skúsenosti. Overovatelia zápisnice, poslanec Jaroslav Šutovský a Anna Gajdošíková v pohode overili, podpísali sfalšovanú zápisnicu z tohoto zasadania. Zapisovateľ, zástupca starostu Jozef Čaňo, sfalšovanú zápisnicu nepodpísal. Či bol o podvdode informavaný alebo nie, sa zakrátko ukáže.

V Brunovciach znova falšujú verejné listiny, tentokrát ale zaťali privysoko! - Více...

Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"!

Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"!

30.7.2008 sa malo konať takzvané zasadanie OZ . Malo sa jednať o nevšedej kauze skrachovaných obecných nájomných bytov, ktré už "starosta potichu niekomu šikuje, lebo dlží štátu si 20 melónov a ide tu o hubu". Zasadanie sa ako už tradične nekonalo, lebo poslanci neprišli a skončilo sa škrtením. Po Dunajskej Lužnej ide už o druhého „škrtiča verejného činiteľa".

Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"! - Více...

Predaj za „korunu“, krádež alebo pomsta?

Predaj za „korunu“, krádež alebo pomsta?

O predajoch obecného majetku za korunu pre vyvolených sa toho popísalo už veľa. Určite nieje zákonné odpredať podvodom nejaký lukratívny obecný majetok za korunu. Ešte horšie je, keď obec majetok vlastníkom ukradne a potom ich núti, aby oň súťažili. U nás sa deje práve táto paródia na odpredaj za korunu. Starosta chce predávať vlastníkom zrúcaniny budov ktoré im podvodom "vydržal" a nechal zdevastovať. Po obci sa šíria mnohé nezmyselné fámy a je najvyšší čas povedať verejnosti pravdu a doložiť dôkazy.

Predaj za „korunu“, krádež alebo pomsta? - Více...

Starosta obce zriadil miesto svojho hovorcu.

Starosta obce zriadil miesto svojho hovorcu.

Obec Brunuvce má 557 Občanov. Od dnes má starosta obce Brunovce Dušan Močko svojho hovorcu. Podľa Močka je nim zástupca starostu Jozef Čaňo. Čo myslíte, vie p. Čano že je hovorcom D. Močaka? Potrebuje starosta Močko svojho hovorcu, alebo niečo celkom iné !?

Starosta obce zriadil miesto svojho hovorcu. - Více...

Zasadanie 29.05.2008.

Zasadanie 29.05.2008.

29.05.2008 sa zasadanie OZ po upozornení prokurátora konečne konalo. Prišli štyria poslanci zo siedmich, de-facto šiestich, lebo jeden už vyše roka neexistuje. Na prejednávaní protestu nebol prítomný prokurátor, ani médiá, takže OZ dostalo tú "správnu tvár" arogancie.

Zasadanie 29.05.2008. - Více...

„Dušan zvoláva OZ,  hurá,  prídete? !!!!

„Dušan zvoláva OZ, hurá, prídete? !!!!

Už po tretí krát starosta Močko akože zvoláva zasadanie OZ s tým istým programom, no zatiaľ stále debakel a výsmech zákona, poslanci nemajú podľa strostu od februára na "vládnutie" čas! Alebo sa im to už hnusí a nechcú sa namáčať ......?

„Dušan zvoláva OZ, hurá, prídete? !!!! - Více...

Brunovské kráľovstvo zrjme krachuje.

Reportáž v SRO, 26.05.2007 - nájomné byty: http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?lang=1&stationID=0&page=showNews&id=52153&searchText=brunovce

Brunovské kráľovstvo zrjme krachuje. - Více...

Už len podzemná vláda, dokedy?

Už len podzemná vláda, dokedy?

Celá obec 14.mája 2008 tajne i verejne sledovala, čo urobí „podzemná vláda“ , či znova odsabotuje najdôležitejšie zasadanie v histórii tohto zastupiteľstva, kde sa malo rozhodnúť o kauze nájomné byty, proteste prokurátora proti nezákonnému nariadeniu o miestnych daniach o vyprataní Barakov a možno aj o “virtuálnom“ poslancovi Ing. Slavomírovi Majerníkovi, ktorý nebol na zasadaní vyše roka.

Už len podzemná vláda, dokedy? - Více...

„Starosta  tesne pred zasadaním znova ufujazdil“

„Starosta tesne pred zasadaním znova ufujazdil“

Oznamom na tabuli pred úradom, na deň 24.04.2007 pozval starosta verejnosť na túžobne očakávané zasadanie OZ . Desať minút pred jeho konaním ale vylepil na dvere oznam, ako už tradične, „zastupiteľstvo sa nekoná z dôvodu ospravedlnenia poslancov „ a zmizol. Občania ktorí sa prišli dozvedieť o škandále s nájomnými bytmi ponadávali na starostu a odišli. Zjavil sa tu aj jeden polanec, ktorý zrejme "dohodu" neuzavrel a na zasadanie sa dostavil. /Tento poslanec OZ Brunovce Martin P. neskôr žiadal, že neche byť menovaný a pre to je jeho priezvisko vymazané. / Zasadanie OZ sa teda v "zmysle zákona o Brunovciach" a všeobecného dozoru prokuratúry nad výkonom samosprávy nekonalo 2 mesiace - v Brunovciach asi niet čo riešiť!!!

„Starosta tesne pred zasadaním znova ufujazdil“ - Více...

V "rezervácii" prebehla ďalšia fraška, protiústavné hlasovanie.

V "rezervácii" prebehla ďalšia fraška, protiústavné hlasovanie.

1.Na návrh zástupcu starostu Jozefa Čaňu dal starosta hlasovať o protizákonnom a rotiústavnom uznesení. Zakázali prítomným, TA3 a SRO zaznamenávať dôležité zasadanie, kde sa jednalo o škandále s nájomnými bytmi a neskorom rozpočte na r. 2008 ... Snáď každý v štáte už vie, že zasadnie OZ je verejné, že nikto nemôže zakázať robiť si záznam z verejného zasadania OZ, no Močko a jeho partia to nevie? Sú to "chlapci" nepoučiteľný ! 2.Obecné nájomné byty: Nezákonným výberovým konaním vybraný zhotoviteľ nájomné byty nedokončil, úver je vyčerpaný a firma zmizla. Táto Firma, ktorá nemala pri výberovom konaní platné podklady mala byť z konania vylúčená, no výberová komisia J.Čaňo, I.Moravčík, M.Majerník ju schválila. Zistilo sa, že byty nedostavala aj v ďalších dvoch obciach. " Občania odpočívajte v pokoji. "

V "rezervácii" prebehla ďalšia fraška, protiústavné hlasovanie. - Více...

Samospráva a negatívna korupčná externalita?

Samospráva a negatívna korupčná externalita?

Uvaha o obenej "samovláde korupcii a externalitách". Z decentralizáciou a prechodom kompetencií štátu na obce, teda aj na rôznych samosprávnych dobrodruhov bez rozdielu, sa objavujú nebezpečné negatívne externality.

Samospráva a negatívna korupčná externalita? - Více...

Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu  obec vypláca.

Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu obec vypláca.

Od roku 2005 sa márne pokúšame zistiť, na čo nám je obecný právny zástupca, do ktorého starosta futruje obecné peniaze. Za r.2005 mu údajne dal 47 556,- Sk, potom 19 988,- t.j spolu 67 544,- Sk. Je r. 2008 a napriek niekoľkým žiadostiam o informácie nieje možné zistiť aká je pravda, lebo starosta podáva nepravdivé informácie a odmieta sprístupniť v akých konkrétnych prípadoch právny zástupca vystupuje a koľko mu za to platí. Vraj tieto informácie nemá.

Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu obec vypláca. - Více...

Negatívna externalita v samospráve, alebo niečo horšie?

Negatívna externalita v samospráve, alebo niečo horšie?

Vznikom samosprávy, presunom rozhodovania "blíž k občanom" , mala byť posilnená občianska spoločnosť, čo malo mať pozitívny vplyv pre ľudí. Fiskálnou decentralizáciou dostali zástupcovia občanov moc rozhodovať aj nad obecnými a presunutými štátnymi miliónmi. Pozrime sa ako to vyzerá v prexi. Kto a ako to vlastne teraz o použití miliónu rozhoduje? Ako rieši náš štát negatívne externality? Je štátny zásah prokuratúry poverenej všeobecným dozorom nad zákonnosťou účinný, alebo pôsobí ešte väčšie problémy ako vyrieši? Alebo žiadny relevantný ani neprichádza? Tu je konkrétny prípad.

Negatívna externalita v samospráve, alebo niečo horšie? - Více...

Čierne bytovky starostovi 11 rokov nevadia z garáže či prístavby občana sa ide ....

Čierne bytovky starostovi 11 rokov nevadia z garáže či prístavby občana sa ide ....

Ľudia v Brunovciach si už úplne zvykli na dvojitý meter, ktorý používa takzvaný stavebný úrad Brunovce, pod patronátom odborne spôsobilej a dobre znalej osoby Ing. Miroslava Miklánka, ktorý bol vedúci stavebného úradu Nové Mesto n/V. "Močkovláda" môže hoc čo. Rôzni zodpovední poslúchajú ako bábiky na povrázku, zamietajú, vracajú, premlčiavajú ako na páse. Raz sú slepí, hluchí, nemôžu, raz sú zas sprostí a "pochybia". Beda však keď ide o bežného, miestnej vláde nepohodlného občana!

Čierne bytovky starostovi 11 rokov nevadia z garáže či prístavby občana sa ide .... - Více...

Rozprávka o kráľovstve Dušana veľkého

Rozprávka o kráľovstve Dušana veľkého

Zlatá bula Ondeja II. hovorí výslovne, že ide o novú úpravu vzťahov, kde jej cieľom bola snaha vymedziť práva kráľovských služobníkov i vo vzťahu k panovníkovi. "Kráľovi služobníci majú zrejme tieto práva upravené už sedemnásť rokov a dozor nad nimi drží nezávislá prokuratúra. Kráľ zavelí a služobníctvo odhailuje aj nos medzi očami bez toho, aby použili vlastný rozum a dozorujúca posvätí. "

Rozprávka o kráľovstve Dušana veľkého - Více...

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31