Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod

Novinky na BRUNOVCE.OTVORENE.SK

Najnovšie príspevky
Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno?  Zisťuje TV  Ta3.

Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno? Zisťuje TV Ta3.

Pod patronátom starostu D.Močka a jeho odborného pracovníka spol. úradu samosprasvy Nové Mesto n/V Ing. Miroslava Miklánka /pred tým vedúceho stavebného úradu/ sa dve bytovky v smrade miestnej ČOV môžu v pohode užívaať 11 rokov na čierno a bez kolaudácie. Asi takto v praxi realizuje Močko a Miklánek stavebný zákon, všeobecne záväzné predpisy a zákona o správnom konaní.

Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno? Zisťuje TV Ta3. - Více...

Poslanec  Šutovský tvrdí,  dôvodom nedokončenia nájomných bytov v Brunovciach je  „flustrácia a emigrácia“.

Poslanec Šutovský tvrdí, dôvodom nedokončenia nájomných bytov v Brunovciach je „flustrácia a emigrácia“.

Ešte raz k zasadaniu 13.11.2007. Okrem potriasania rúk starostu Močku s Jánom Mitošinkom, bývalým jeho najväčším nepriateľom , sa tu odohrali aj ďalšie závažné veci.

Poslanec Šutovský tvrdí, dôvodom nedokončenia nájomných bytov v Brunovciach je „flustrácia a emigrácia“. - Více...

Trúfalosť neskutočná, hlúposť nekonečná... ?

Trúfalosť neskutočná, hlúposť nekonečná... ?

Tak sa zdá, že "Močko che so sebou utopiť aj nových poslancov". Dokedy mu budú jeho samovládu trpieť , hrať sa na nevinných, nekompetentných a robiť zo seba fackovacích panákov? Dokedy sa bude sabotovať riešenie životne dôležitých vecí rozbitej obce a len starosta bude určovať o čom smie OZ rokovať? Dokedy bude starosta pred otázkami občanov prchať zo zasadaní a tajiť informácie?

Trúfalosť neskutočná, hlúposť nekonečná... ? - Více...

Ako pokračuje hra na samosprávu?

Ako pokračuje hra na samosprávu?

31.10.2007 po sedemnástich rokoch sa v Brunovciach konal pokus o zasadanie OZ Brunovce. Nový scenár, nové „saltá mortále“. Zástupca starostu Jozef Čano po doignorovaní prokurátora starostom obce a sfalšovaní uznesenia a zápisnice zo zasadania 4.9.2007, nasypal popol na hlavu a sľúbil, že sa polepšia. Poslanec Moravčík už nerozbíjal zasadanie, nevkrikoval, starosta Močko bol donútený neujsť zo sadania a v útrobách úradu dokonca do neskorých večerných hodín „striehla“ aj úradníčka p. Facúnová, ktorú si starosta v slabej chvíli dokonca pozval na pomoc. Aké šibalstvá sa to zasa chystajú v našej rezervácii? Čas všetko ukáže!

Ako pokračuje hra na samosprávu? - Více...

Skončil ďalší šesnásť-ročný súd, občania sú  bohatší o zrúcaniny. Samospráva = "samovláda".

Skončil ďalší šesnásť-ročný súd, občania sú bohatší o zrúcaniny. Samospráva = "samovláda".

Išlo zrejme o ďalší najdlhší súd na Slovensku. O čo? O "vydržané" budovy v Brunovciach , naliehavý právny záujem starostu Dušana Močku. Tak sa o ne desať rokov obec starala, že z nich až urobila ruiny. Ohrozujú bezpečnosť, skrášľujú Macháčovcom pozemok, no majiteľ ich odpratať nemusí, lebo je to "Obec Brunovce, kde zákony tohoto štátu a všeobecný dozor prokuratúry neplatí".

Skončil ďalší šesnásť-ročný súd, občania sú bohatší o zrúcaniny. Samospráva = "samovláda". - Více...

Najväčší zástanca Močkizmu zavraždený? Skonal v "Močkových rukách".

Brunovcami prebehla šokujúca správa. Už sa tu ľudia pre nezhody, rozdelenie obce zamordovávajú. Dosiaľ sa o takýchto scenároch len hovorilo, prokurátúra bola vyzývaná, že to tu hrozí, dnes je to už skutočnosť. Budú teraz už konať? Osobne sa tomu vôbec nečudujem. Dehonestujúce bezprávie ktoré tu sedemnásty rok prevádza "samovláda" v Brunovciach na čele so starostom, kde prokuratúra "úspešne" odmieta relevantne zasiahnuť, obnoviť porušené práva a zjednať vyvodenie zodpovednosti, musí zákonite vyústiť len do najhoršieho. Donekonečna to nemôžete šponovať!

Najväčší zástanca Močkizmu zavraždený? Skonal v "Močkových rukách". - Více...

Čo potvrdilo zasadanie OZ Brunovce 4.9.2007 ?

Čo potvrdilo zasadanie OZ Brunovce 4.9.2007 ?

Aj toto zasadanie jednoznačne potvrdilo, že samospráva v zmysle zákona o obecnom zriadení tu neexistuje, resp. je to jeden veľký podvod a ponižovanie občanov a že starosta Močko ignoruje nielen poslancov, ale i prokurátorov. Sledujte či naďalej zotrvá ochrana štátu nad takouto "samosprávou", alebo to konečne pohne zodpovedných k činom.

Čo potvrdilo zasadanie OZ Brunovce 4.9.2007 ? - Více...

Takzvané  zasadanie OZ sa na tretí pokus už  „konalo“. Ako dopadli upozornenia prokurátora? Riešilo ich obecné zastupiteľstvo? Bolo to vôbec zasadanie OZ !?

Takzvané zasadanie OZ sa na tretí pokus už „konalo“. Ako dopadli upozornenia prokurátora? Riešilo ich obecné zastupiteľstvo? Bolo to vôbec zasadanie OZ !?

Nedá sa to charakterizovať inak ako fraška, nezákonnosť, nekompetentnosť, ponižovanie ľudskej dôstojnosti občanov, ktorí prišli riešiť na zasadanie OZ svoje problémy, lebo strosta ich ignoruje. Smutné je, že všetkému tomu roky trápne asistuje nezávislá polícia a prokuratúra, ktorá odmietaním vyvodenia zodpovednosti, obnovenia porušených práv, doslova „hecuje“ starostu D.Močka k ďalšiemu porušovaniu zákona, ktoré sa vymyká zdravému rozumu a dáva návod všetkým podobným v celom štáte. Aj toto dnešné „zasadanie“ sa skončilo ako tradične fiaskom. Po bezhlavom odhlasovaní výstavby „novej bytovky“ bolo pre starostu vyhrané. Odignoroval všetkých prítomných občanov, ich písomné i ústne žiadosti, žiadosti o informácie redaktora SRO, diskusiu zakázal a drzo ušiel z miestnosti. „Má nás všetkých v pohode na háku“, môže si to dovoliť, lebo zákon voči tomuto verejnému činiteľovi v našom štáte zrejme vôbec neplatí.

Takzvané zasadanie OZ sa na tretí pokus už „konalo“. Ako dopadli upozornenia prokurátora? Riešilo ich obecné zastupiteľstvo? Bolo to vôbec zasadanie OZ !? - Více...

Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce.

Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce.

Dnes si aj v Brunoviach pripomíname dve slávnostné udalosti. Daň Ústavy SR a ďalší pokus o zvolanie zasadania OZ Brunovce, ktoré nebolo už od mája, napriek upozorneniam a protestu prokurátora.

Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce. - Více...

Vypisuje sa odmena tomu, kto vypátra kedy bude zasadanie OZ v Brunovciach. Odmena - vstupenka na zasadanie, kde sa bude riešiť protest a upozornenia prokurátora a možno príde aj kúzelník.

Na Brunovce padlo už asi 20 protestov a upozornení prokurátora, od okresného prokurátora z Trenčína Mgr. Marku, JUDr. Melichera, pred časom JUDr. Melicherovej a stále - samá voda. Opakované upozornenia prokurátora - voči nezvolávaniu zasadaní OZ samospráva Brunovce vyriešila po svojom. Tak, že zasadanie nebolo od mája dodnes. "Ćo nás po nejakých prokurátoroch, upozorneniach, čo sa nám môže stať v lete má naša samovláda jednoducho dovolenku"!

Vypisuje sa odmena tomu, kto vypátra kedy bude zasadanie OZ v Brunovciach. Odmena - vstupenka na zasadanie, kde sa bude riešiť protest a upozornenia prokurátora a možno príde aj kúzelník. - Více...

Ako skončil ďalší pokus o zasadanie?

Zrejme to pokus o zasadanie OZ vôbec nebol, ale len ďalšie ohlupovanie, skúšanie trpezlivosti občanov, pod dozorom štátu.

Ako skončil ďalší pokus o zasadanie? - Více...

Ďalší trápny pokus o zasadanie OZ v "samostatnom štáte Brunovce".

"Prokuratúra vraj nemôže, strosta Dušan Močko nechce, polícia vyšetruje sedemnásty rok hrubé porušenia zákona a zlí občania nech držia hubu. Asi takto vyzerá samostatný štát Brunovce a vonku zúri demokracia a spravodlivosť. "

Ďalší trápny pokus o zasadanie OZ v "samostatnom štáte Brunovce". - Více...

Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ.

Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ.

Upozornenie prokurátora za nezvolávania zasadania OZ v zákonnej lehote vyriešil starosta Dušan Močko tak, že zasadanie zasa v zákonnej lehote nezvolal a pred televíziou sa OZ vyparilo. Krajská prokuratúra akoby posmelovala: „Bohu žiaľ, nemá prokuratúra oprávnenie ďalej konať a OZ je zákonodarným orgánom nad ktorým nieje nikto“. Kto teda môže zkročiť proti odstrňovaniu demokratyiských principov právneho štátu samosprávou? Naozaj nikto, alebo sú to len plané výhovorky ?

Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ. - Více...

30.05.2007 Krajský súd Trenčín rozhodol o „ukradnutí“ urbárskych nehnuteľností.

Nezákonné delenie, rozkrádanie, predávanie urbárskych nehnutelností ktoré prevádzajú roky určití "exoti " v Brunovciah a tvária sa ako svätí za dedinou, rozbíja celú obec. Niektoré úrady idú tomuto "zbojstvu" záhane po ruke, súd však dnes zrušil rozhodnutie katatra o zakonzervovaní nezákonného stavu.

30.05.2007 Krajský súd Trenčín rozhodol o „ukradnutí“ urbárskych nehnuteľností. - Více...

Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje.

Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje.

Právny zástupca Ladislava Macháča, práve podáva návrh na exekúciu voči obci Brunovce. Táto "bohatá" obec prehrala len za posledné súdy cca 50 000 Sk a za Ústavný súd SR 140 000 Sk. Všetko toto znášajú nevedomí občania. Pätnásť rokov "tliskajú" starostovi že nemusia nič platiť za obecnú kanalizáciu a naďalej sa potichu predierajú po rozbitých cestách obce. Poslanov OZ a starostu to zrejme vôbec netrápi, ten sa radšej súdi za obecné a platí obecného advokáta.

Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje. - Více...

„Smer v Brunovciach si to   nasmeroval do pekla.“

„Smer v Brunovciach si to nasmeroval do pekla.“

Tak už bolo. Bez vysvetlenia, až po vyše troch mesicoch. Poslanci už dokonca vedia, že o rozpočte sa hlasuje zdvihnutím ruky. Nerešpektujú ale zákon o obecnom zriadení, zákon o rozpočtových pravidlách, Ústavu SR. Občania ktorí ich volili, sú zrazu pre nich vzduch! Odignorovali aj túto našu žiadosť, ktorú sme žiadali zaradiť do programu a prejednať na tomto zasadaní.

„Smer v Brunovciach si to nasmeroval do pekla.“ - Více...

"Hurá Dušan zvoláva!"

Starosta obce Bunovce sa rozhodol po vyše trojmesačnom ignorovaní zákona, poslancov OZ, občanov, zverejňovaí neschválených VZN a podnete na GP SR, zvolať zasadanie OZ. Táto slávnostná udalosť sa uskutoční dnes 18.05.2007 na Obecnom úrad v Brunoviach o 16,30hod.

"Hurá Dušan zvoláva!" - Více...

Výročnú cenu LF vyhrala redaktorka SRO Milena Čeganová.

Brunovce už druhý krát bodovali aj v novinárskych cenách, no spravodlivosť v Brunovciach ani tak nevyhrala. Práve udelená výročná cena literárneho fondu sa týkala reportáží o "výnimočnej samospráve" Brunoiec.

Výročnú cenu LF vyhrala redaktorka SRO Milena Čeganová. - Více...

V Brunovciach znova letí podzemná samospráva.

Po pokuse o "prevrat " sa poslanci OZ a zástupca strostu Jozef Čaňo prepadli kdesi pod zem. Ďalšie zasadanie OZ v zmysle zákona 369/1990 Zb. už nebolo od 12.2.2007, lebo sarosta ho nezvolá. Nové VZN č. 3/2007 z 19.4.2007 však vyvesil na úradnú tabuľu aj bez toho. Takže v "rezervácii" stále po starom a pod prísnym dozorom nášho právneho štátu, člena EÚ!?

V Brunovciach znova letí podzemná samospráva. - Více...

Brunovce vydávajú VZN aj bez zasadania OZ, na občanov uvaľujú exekúcie.

Zasadanie poslancov OZ aj naďalej nezvoláva, uznesenia sa falšujú, pätnásť miliónový rozpočet na r. 2007 dodnes nieje schválený. Na občanov ktorí odmietajú bezprávie podáva žaloby a uvaľuje exekúcie na základe nezákonných VZN. Súdi sa, za obecné platí advokáta. Toto ponižovanie ľudskej dôstojnosti náš právny štát dodnes neodsúdil a aj po vstupe do EÚ ho stále nazýva "samospráva v zmysle zákona, do ktorej sa za nič na svete nesmie zasahovať ". A čo orgány? Zastavujeme, nakoľko nejde o židny trestný čin a nieje dôvod ani na postúpenie veci. Tam kde dôvod je, kde je starosta od r. 2003 trestne stíhaný ako obvinený z piatich trestných činov, najmä podvodu a zneužívania právomoci, stále neskončené! Sledujete ako orgány činné v trestnom konaní posúdia tento ďalší protiprávny stav vlády nových poslancov OZ Brunovce - budeme informovať.

Brunovce vydávajú VZN aj bez zasadania OZ, na občanov uvaľujú exekúcie. - Více...

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31