Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod

Novinky na BRUNOVCE.OTVORENE.SK

Najnovšie príspevky
Pekný koniec "močkovín",  len neskoro!!!

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!!

Všetky daňové exekúcie voči nepohodlným občanom prehral. Odhalili sme nezákonné účtovníctvo, rozpočtové hospodárenie obce a nečinnosť obecného kontrolóra a poslancov OZ. Trestné oznámenie ktoré podal proti aktivistom za údajné ohováranie prehral. Odsúdený za tr. čin falšovania verejnej listiny a porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku za to, že sa sám, pomocou bývalej (aj súčasnej) úradníčky Facúnovej podvodne odmeňoval. Do "penzie"dostal aj zákaz výkonu verejnej funkcie. Práve prehral aj žalobu, na ochranu svojej osobnosti, ktorú podal voči občianskym aktivistom, Jurajovi Kuklovi, Božene Kuklovej, Edite Mašánovej a Alojzovi Majerníkovi, ktorí sa postavili v zmysle článku 32. Ústavy SR na odpor voči jeho odstraňovaniu demokratických práv právneho štátu, odmietli podvodnú samovládu v Brunovciach, podvodný výber miestnych daní, financovanie advokátov a trestnej činnosti z daní občanov. Paradoxne v súčasnosti nová starostka tento škandalózny stav che znova "legalizovať" tak, že začína týchto istých ľudí prenasledovať. Straší exekúciami za mieste dane z čias Močkovej nekontrolovanej samovlády a znova si najíma na to z daní občanov advokátov!? Tu sa naozaj už rozum zastavuje z počínania niektorých ľudí, ktorí strácajú súdnosť a poznajú jedine peniaze!

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!! - Více...

Hovno sme mali a hovno mať budeme!

Hovno sme mali a hovno mať budeme!

Mnohí sklamaní občania Brunoviec a potichu aj niektorí poslanci OZ, volajú po referende na odvolanie starostky Júlie Masárovej. Jej predvolebné sľuby sa zmenili na kráľovský plat "driapanie" peňazí od občanov a prenasledovanie ľudí, ktorí tu roky bojovali a odmietli financovať trestnú činnosť bývalého starostu svojimi peniazmi.

Hovno sme mali a hovno mať budeme! - Více...

SME  informuje o rozsudku D.Močka

SME informuje o rozsudku D.Močka

Des už asi každý vidí , že tento rozsudok po dvadsiatich rokoch svojvôle konečne dokázal, že v Brunovciach neexistovala legitímna samospráva v zmysle zákona 369/199O Zb. , ale podvod, nekontrolované šafárenie s obecnými peniazmi a prenasledovanie, exekuovanie nepohodlných občanov. Nová kandidátka pred voľbami ohúrila ľudí, že po nových voľbách tieto staré špinavosti skončia a ľudia ju za to zvolili. Dnes to už pravda nie je. Miesto sľubovanej čiary nové poplatky a nové vyhrážky exekúciami ľuďom, ktorí sa zaslúžili o spravodlivosť, postavili sa na odpor a odmietli svojimi daňami financovať trestnú činnosť D.Močka. Niet čudo, keď odsúdený D.Močko stále „úraduje“ na Obecnom úrade, svorne s novou starostkou, starou úradníčkou, starým hlavným kontrolórom a hlavný poradca je poslanec, ktorý tu pod ich ochranou provokačne stavia najväčščiu čiernu stavbu autoservisu! Ľudia vravia, tu už nikdy pokoja nebude a navrhujú odvolanie kráľovsky platenej starostky, ktorá "požiera" z obecného rozpočtu obce s 500 bčanmi 1700 Eur mesačne!!!

SME informuje o rozsudku D.Močka - Více...

Tlačová správa ZOMOS

Tlačová správa ZOMOS

Bývalý starosta Brunoviec Dušan Močko je po dvadsiatich rokoch "samovlády", sústavného porušovania zákonov nakoniec odsúdený. Je to dosť, alebo málo v právnom štáte Slovensko? Je to výsmech právneho štátu, alebo víťazstvo spravodlivosti? Možno oboje, odpoveď si dajte sami.

Tlačová správa ZOMOS - Více...

"Odkaz pre starostku"

"Odkaz pre starostku"

Zasielam na obecný účet 3552 Eur, môžete zrušiť podivnú verejnú zbierku občanov na schody do domu smútku. Dvadsaťročná práca. Jedni kradli, falšovali, jedni sa zamkli za dvere, ďalší sa snažili o dosiahnutie elementárnej zákonnosti v Brunovciach a hlupáci ktorých okrádali na nich pľuvali. Prestanťe prenasledovať ľudí ktorí konali , keď ostatní spali. Zlo plodí len ďalšie zlo!

"Odkaz pre starostku" - Více...

Bude fraška alebo memento?

Bude fraška alebo memento?

Dnes 27.9.2011 sa na okresnom súde v Novom Meste nad Váhom konalo spoločné súdne konanie za dve obžaloby, dve falšovania verejných listín o rozpočte obce o predaji skrachovaných nájomných bytov a jedno za vyplácanie neschválených odmien. Všetci veria, že za opakovaný trestný čin sa už nebude len "upozorňovať". Súd vedie sudca JUDr. Ivan Pavlovič, voči obžalovanému Dušanovi Močkovi. Ľudia v celom štáte si kladú otázku. „Bude to konečne memento pre ostatných podobných, ale zasa len podmienka? Zajtra 29.9.2011 o 10,00 h uvidíme! Koná sa čítanie historického rozsudku o základy samosprávy.

Bude fraška alebo memento? - Více...

Súd o základy samosprávy

Súd o základy samosprávy

V utorok 27.09. 2011 o 8.00h, sa na Okresnom súde v Novom Meste n/V rozhodne v historickom súdnom spore. Novinári, občania, ste pozvaní! Konečne celý štát uvidí, či na Slovensku zákon platí aj na novodobých kráľovsky platených starostov ktorí konajú trestne, alebo je to naďalej políciou a prokuratúrou chránená rasa. Či budú môcť aj naďalej falšovať verejné listiny ako sa im zachce, prenasledovať nepohodlných občanov ktorí sa opovážia na to upozorniť a či si budú môcť prikrádať na úkor daňových poplatníkov beztrestne, alebo pôjdu za trestné činy do basy, tak ako ostatní zločinci.

Súd o základy samosprávy - Více...

ZOMOS má prvé narodeniny

ZOMOS má prvé narodeniny

ZOMOS sa dlho rodil, začalo to v Brunovciach. Vznikol na základe dvadsaťročného márneho odskúšavnia všetkých nefunkčných opravných prostriedkov na dosiahnutie elementárnej zákonnosti v samospráve a zistenia, že v "samosprávnom bahne" a diktatúre obecných samovládcov sa topí spústa obcí a doterajší mocipáni pchajú hlavu do piesku resp. im to vyhovuje. V Brunovciach i v ďalších obciach to dodnes nevyzerá dobre! Niekde sa síce samovládcovia vymenili no v pohode pokračujú v starých šľapajach a využívajú na porušovanie zákonov nepísanú imunitu, ktorú im dáva štát. Kašľú na zákonnosť, na občanov a hlavnou métou stále zostáva vytúžený kráľovský plat starostu či starostky, výhody pre svojich vyvolených a je im jedno, keď položia pre svoju chamtivosť, obec na lopatky. Nakoniec trpezlivosť praskla, ľudia odmietajú vymývanie mozgov, dávajú sa dohromady po celom štáte. Pred rokom sme založili Združenie občanov miest a obci Slovenska ZOMOS, absolvovali sme rôzne akcie po obciach, úradoch, až po živú debatu, kde som sa stretol v relácii SRO so zástupcom ZMOS, organizácie starostov a primátorov. Prikladám dva názory:

ZOMOS má prvé narodeniny - Více...

Močkov džbán sa  po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Dnes 20. júla 2011 zisťujeme, že sa neslávne končí jedna etapa histórie Brunoviec a zrejme to bude mať účinok aj na ďalšie divoké samosprávy na Slovensku. Máme tu totiž jasný precedens. Trestný čin falšovania verejnej listiny platí odteraz aj na nedotknuteľných verejných činiteľov starostov samovládcov, ktorí už nepožívajú v tejto veci trestnú imunitu!

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro! - Více...

Brunovce   s 554 občanmi majú   starostku  za 52 000,- mesačne.

Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne.

Štyria poslanci Mihalčík, Pisara, Šutovský, Michalka, odhlasovali dňa 24.06.2011, na žiadosť starostky Júlie Masárovej, jej nový zvýšený mesačný plat 1 713 EUR. Ostatní sporní poslanci, Smiteková, Cibuľka, Barcík sa zrejme takticky radšej zasadania nezúčastnili. Za to, rodina poslanca Jaroslava Šutovského a dokonca aj robotníci z jeho čiernej stavby autoservisu, obsadili zasadanie. Poslanec Mihalčík oznámil, že starostke na „predzasadaní“ nadeľovali ešte viac, až 1900 EUR, čo zdôvodňoval, že aj v okolitých obciach si podobne nadeľujú. Veľmi divný postoj k našej novele zákona o „utiahnutí opaskov“ o ušetrení aj na verených činiteľoch v hospodárskej kríze.

Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne. - Více...

Zúfalý pokus

Zúfalý pokus

Nová starostka Júlia Masárová a takzvaný "staronový" hlavný kontrolór Doc. Dr. Ing. Milan Majerník (ekonóm), sa snažia „prekabátiť nových poslancov, aby im v r. 2011 schválili močkoviny“ ešte z roku 2009 a 2010, ktoré bývalí poslanci odmietli schváliť a takýto doklad použiť pre banku Dexia a.s. Pred voľbami bolo všetko o komunikácii s občanmi, po voľbách už informovanosť nie je žiadúca !?

Zúfalý pokus - Více...

Močko dnes odsúdený, meškáme 20 rokov?

Močko bol dnes na okresnom súde v Brunovciach odsúdený. Neskoro ale predsa, Božie mlyny melú ......

Močko dnes odsúdený, meškáme 20 rokov? - Více...

Odsúdený po dvadsiatich rokoch samovlády?

Bolo toho za 20 rokov spústa, dala by sa napísať kniha. Nepohodlní ľudia, ktorí omietli financovať svojimi daňami "totalitnú demokraciu samovlácu" boli permanentne, exekuovaní, stíhaní a urážaní. Iní sa zamkli a čušali. Ďalším vyvoleným to vyhovovalo, profitovali. Po dvadsiatich rokoch zamietania, premlčiavania trestných činov, vymývania mozgov a strieľania si zo štátnych orgánov, sa krčah konečne rozbil. 28.02.2011 o 07,45 a 11,00 na súde v Novom Meste n/V, bude konečne čítanie rozsudku.

Odsúdený po dvadsiatich rokoch samovlády? - Více...

Súdne pojednávania, samovláda vo finále!

Okresný súd v Novom Meste n/V - posledné hlavné pojednávania voči Dušanovi Močkovi budú 23.2.2011 o 8.00h a 28.2. 2011 je o 11,00h .

Súdne pojednávania, samovláda vo finále! - Více...

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Už máme zaasfaltované !? Jedni chvália, poslanec OZ si ich pred svojou čiernou stavbou autoopravovne, dokonca konca rozšíril na 6 metrov", druhí čo sa podkýňajú na vzniknutých schodoch, vravia sfušované! Zatiaľ sú zadarmo, už sa aj rozpadajú!? Pod nimi nepripojené kanalizačné a vodovodné prípojky a za roľami a pri Váhu vyvezený asfaltový odpad. Už vyšetruje životné prostredie a polícia. Podľa starostky Masárovej, vraj žiadny problém! Zisťovali Trenčianske Noviny.

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami? - Více...

Hlavné pojednávanie voči Dušanovi Močkovi

Obyčajne vždy ide o peniaze. V praxi často vidieť, že rôzni samovládcovia, verejní činitelia, sa k vôli umele udržovanej beztrestnosti "nedokážu vpratať do kože" a myslia si, že môžu všetko. Ak majú aj svojich poslancov "rukodvíhačov", ktorí odhlasujú aj to o čom nevedia - totalita ako vyšitá! Schvaľovanie tajných zmien rozpočtov , záverečných účtov vyplácanie neschválených odmien, falšovanie uznesení, výberových konaní ........! V tomto prípade ide o falšovanie uznesenia o rozpočte a záverečnom účte obce Brunovce r. 2006,2007. Nepoučiteľní "poslanci rukodvíhači" boli za to už potrestaní podmienku na jeden rok. Voči D.Močkovi bude dnes 28.01.2011 o 13,00h , tretie zrejme záverečné pojednávanie na okresnom súde v Novom Meste nad Váhom.

Hlavné pojednávanie voči Dušanovi Močkovi - Více...

Najdôležitejšie zasadanie OZ  sa konalo tajne  28.01.2011

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011

28.12.2010 o 13,00h sa konalo v Brunovciach veľmi dôležité, ale de –facto tajné zasadanie OZ Brunovce. Vedeli o ňom len poslanci a taja občania, ktorí sa zúčastnili predchádzajúceho zasadania konaného 27.12.2010. Zasadanie nebolo v zmysle zákona verejnosti oznámené!?

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011 - Více...

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé  zasadanie.

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie.

Bolo zvolané na posledný zákonný termín, 30 dní po voľbách na 27.12 2007 a to hneď s porušením zákona, na ktoré upozornil hlavný kontrolór. Dôvod, program novému zastupiteľstvu stanovila "stará vláda". Slávnostné zasadanie skončilo neslávne, vytriezvením, nutnosťou mimoriadneho zasadania, ktoré sa zvoláva v krízových stavoch a to hneď na zajtra 28.12. o 13,00h.

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie. - Více...

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930