Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Ako skončilo dlho očakávané hlavné pojednávanie 1T/182/2008 voči falšovaniu verejnej listiny proti verejnému činiteľovi, starostovi obce Brunovce Dušanovi Močkovi?

Ako skončilo dlho očakávané hlavné pojednávanie 1T/182/2008 voči falšovaniu verejnej listiny proti verejnému činiteľovi, starostovi obce Brunovce Dušanovi Močkovi?

BEZOČIVOSŤ! Obžalovaný starosta D.Močko si už aj zo sudcu JUDr. Jána Pavloviča, prokurátora JUDr. Prokeša a nás všetkých predvolaných, ktorí sme akceptovali predvolánky, zobrali si dovolenky a museli sme sa dostaviť na súd, de-facto vystrelil a súdne pojednávanie 29.01.2009 zmaril. Bude to ospravedlnená neúčasť a trúfalosť bude naďalej gradovať, alebo ho už konečne niekto za takéto výčiny riadne potrestá ?
Na súdne pojednávanie vo veci falšovania verejnej listiny, 29.01.2009 o 08.30h na Okresný súde v Novom Meste n/V sa dostavili ako svedkovia:
 
Poslanci OZ Brunovce Jozef Prosňaský, Igor Moravčík, Jaroslav Šutovský, zástupca starostu Jozef Čaňo, hlavný kontrolór obce Milan Majerník, občnia Juraj Kukla, Edita Mašánová, Mária Jedličková, Marián Kobelár, verejnosť a médiá.
 
Súd: sudca JUDr. Jám Pavlovič, prokurátor JUDr.Prokeš, právny zástupca žalovaného JUDr. Fraňo, zapisovateľka.  
 
Právny zástupca žalovaného oznámil súdu a prítomným, že žalovaný starosta Dušan Močko sa nedostaví, lebo má vraj kolaudačné konanie. Svedkyňa Gabriela Facúnová pracovníčka Obecného úradu Brunovce odkázala,    že ide k lekárovi, doklad súdu nedoložila. 
 
Súd pre to musel hlavné pojednávanie zrušiť a vytýčil nové až na 21.05.2009. Sudca „ospravedlnenie“ starostu komentoval, že obžalovaný starosta Močko mal dostatok času, aby sa súdu ospravedlnil, oznámil že sa nedostaví a súd  mohol  dávno vytýčený iný vhodný termín a nemuseli byť všetci predvolaní  zbytočne preháňaní. Oznámil, že nebude trpieť takéto správanie /zrejme bude udelená sankcia/ a v prípade potreby uvalí na žalovaného D.Močka aj súdnu väzbu.
 
Na súdnej predvolánke sa uvádza:
Keď sa neustanovíte bez dostatočného ospravedlnenia , môžete byť predvedení a potrestaní poriadkovou pokutou do 50 000,-Sk /§ 98 a 66 Tr. por./  
 
Obžalovaný starosta Dušan Močko vedel o začatí predmetného kolaudačného konania ktorým sa ospravedlňoval  minimálne 07.01.2009,   kedy oznam o ňom vyvesil na úradnú tabulu. Oznam tu visí dodnes, takže  zdravý rozum jasne hovorí, že bol povinný včas posať súdu,  alebo kolaudácii ospravedlnenie.  O svojom súdnom pojednávaní na ten istý termín vedel asi mesiac dopredu, no súdu neoznámil, že sa hlavného súdneho pojednávania nezúčastní. Oznámil to až dňa 29.01.2009 po zahájení hlavného pojednávania, prostredníctvom svojho právneho zástupcu. 
Podľa  viacerých zúčastnených ide evidentne o nedostatočné ospravedlnenie o najväčšiu aroganciu,  pohŕdanie súdom i zúčastnenými, ktorí si museli zobrať dovolenky a dostaviť sa na hlavné pojednávanie, ktoré svojim konaním obžalovaný D.Močko zmaril a sankcia 50 000 Sk uvedená na pozvánke, je v tomto prípade úplne na mieste. Už aj niektoroí samotní poslanci prehlásili, že ho mali dať ihneď predviesť lebo to robí naschvál. Uvidíme, či aj toto bude Močkovi tolerované. 
Nejde o jeho prvý prípad takéhoto nedostavovania sa na konania. Ide o jeho bežnú prax ktorá sa opakuje, nakoľko mu to zodpovedné orgány dodnes stále tolerujú, sankcie neudeľujú a orgány činné v trestnom konaní ho ani na žiadosť správneho orgánu nepredvedú viď. npr. správne konania na OÚ Nové Mesto n/V.    
 
             
             vyvesený  7.01.2009.  
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930