Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy

Správy

Správy z obce Brunovce

"Vyhodenie" poslankýň OZ

Starosta znova „vyhadzoval“ poslancov...

"Vyhodenie" poslankýň OZ - Více...

Žalobca Močko zo súdu ušiel, ostaní čakali.

Strosta - žalobca, šesťnásobne žalujúci Krajský úrad Trenčín predstúpil pred senát KS Trenčín, no v tom si zrazu zmyslel, že che právneho zástupcu a pred nasledujúcim pojednávaním dokonca jednoducho ušiel.

Žalobca Močko zo súdu ušiel, ostaní čakali. - Více...

SRO, znova odvysielal kauzu Brunovce aj s novými skutočnosťami.

Viacerí novinári a SRO, sa zúčastnili súdneho pojednávania na Krajskom súde v Trenčíne, kde starosta Dušan Močko po niekoľko násobnom ohováraní zodpovedných úradníkov a obvinení "z rozhodnutí na objednávku", zaútočil žalobami na KÚ Trenčín. Vraj o ňom rozhodujú nezákonne. Pred senátom však tento žaslobca náhle zistil, že potrebuje advokáta a pojednávanie sa muselo preto skončiť. Z tejto príležitosti bola odvysielaná "kauza Brunovce" aj s novými skutočnosťami. O tom ako toto "divadlo" v členskom štáte EÚ skončí, budeme ihneď informovať. Retláciu si môžete stiahnuť tu.

SRO, znova odvysielal kauzu Brunovce aj s novými skutočnosťami. - Více...

Súd o Info-zákon - (nové pojednávanie bude 7.6.2006 o 9,00)- už rozhodol.

Na Krajskom súde v Trenčíne sa bude znova rozhodovať o zákone 211/2000 Z.z. o šiestich žalobách starostu obce Brunovce, ktorý je držiteľom troch cien súťaže o najväčšieho nepriateľa informácií na Slovensku.

Súd o Info-zákon - (nové pojednávanie bude 7.6.2006 o 9,00)- už rozhodol. - Více...

Verejné vyhlásenie 7.júna 2006 str. 1

Po niekoľko násobnom využití všetkých opravných prostriedkov sa staviame na odpor v zmysle čl.32 Ústavy SR proti odstraňovaniu demokratického poriadku základných ľudských práv a slobôd a vydávame toto vyhlásenie:

Verejné vyhlásenie 7.júna 2006 str. 1 - Více...

Brunovské "šialenstvo" veselo pokračuje pod kontrolou OR Topoľčany, prokuratúry Trnava, Trenčín...

Nehnuteľnosti nám ukradol, teraz na nich stavia "predvolebnú" bytovku . Polícia a prokuratúra od r. 1998 vyšetruje, vyšetruje,vyšetriť nemôže. V hre je už aj inšpekcia Úradu geodézie a katastra SR.

Brunovské "šialenstvo" veselo pokračuje pod kontrolou OR Topoľčany, prokuratúry Trnava, Trenčín... - Více...

Môže byť ROEP nástroj podvodu?

Ako prevádzali takzvaný ROEP - pozemkové úpravy, v "samostatnom štáte v štáte" - Brunovce

Môže byť ROEP nástroj podvodu? - Více...

Starosta Dušan Močko je už obvinený z piatich trestných činov, prebiehajú ďalšie trestné stíhania.

Starosta Dušan Močko z Brunoviec, bol po neskutočných "saltách mortále" zodpopvedných orgánov, v r. 2003 obvinený z trestných činov. Je ale r. 2006 a ani jeden prípad nie je ukončený! Nie je Vám to podozrivé?

Starosta Dušan Močko je už obvinený z piatich trestných činov, prebiehajú ďalšie trestné stíhania. - Více...

Exekúcie a "jedenáste prikázanie"

V Brunovciach naďalej zúria exekúcie proti vybraným nepohodlným občanom, ktorí sa vzopreli "miestnej totalite" tým, že odmietli platiť nezákonne vymáhané miestne dane. Pokurátorka okresnej prokuratúry Trenčín JUDr.Gabriela Mezovská "záhadne" ani tu nezistla žiadne porušenie zákona, nieje dôvodu aby sa s vecou zaoberala, sťažnosť sa nepripúšťa.

Exekúcie a "jedenáste prikázanie" - Více...

„NÁVOD NA MODERNÉ ZBOJNICTVO V ZMYSLE ZÁKONA"

Štát financuje v "samostatnom štáte" obci Brunovce stavbu na pozemkoch, ktoré starosta Močko s notárom Dzamkom ukradli oprávneným vlastníkom.

„NÁVOD NA MODERNÉ ZBOJNICTVO V ZMYSLE ZÁKONA" - Více...

Zrejme najdlhší 16- ročný súdny spor na Slovensku, starosta z Brunoviec prehral.

Zrejem ide o najdlhší súdny spor v občiansko - právnej veci na Slovensku " ako ináč, zasa Močko, Brunovce"! Pred nedávnom prehral aj iný súd s bývalým šekárom v Brunovciach, p.Jamborom, ktorému obec musela vypaltiť súdne trovy 29 000 Sk. Spolu stál len tento starostaov "súdnický šport" daňových poplatníkov obce 50 000 Sk. "Samospráva, demokracia ako remeň. Štát mlčí a občan len kňučí, paťte dane, držte hubu, Vaše prachy gróf má v suchu".

Zrejme najdlhší 16- ročný súdny spor na Slovensku, starosta z Brunoviec prehral. - Více...

Kto môže byť na Slovensku starostom?

Na funkciu strostu obce na Slovensku netreba prakticky nič. Je to naozaj tak bezvýznamná funkcia, alebo ide o ďalšiu zvrátenosť ?

Kto môže byť na Slovensku starostom? - Více...

Každé štyri roky pred voľbami.

Každé štyri roky naženie do "kulturáku drahých dôchodcov", ktorých je asi 80%. Dá im najesť, napiť, zahrať, obdarí dekami. "Prečo ste si ho volili, prečo ste ho neodvolali keď kradne, prečo nesedí dávno v base? " Takéto otázky idú ako na páse.

Každé štyri roky pred voľbami. - Více...

Ako dopadli "slobodné voľby v neslobodnom štáte, Brunovce".

150 hlasov vždy stčí v tejto obci z 540 obyvatelmi D.Močkovi. Dedkovia a babičky ako každé štyri roky zabrali. Zo štyroch kandidátov na strostu si vyhrali toho "najčestnejšieho, namúrdejšieho a njbezúhonnejšieho" ako obyčajne.

Ako dopadli "slobodné voľby v neslobodnom štáte, Brunovce". - Více...

Právny štát Slovensko, konečne uvaľuje na starostu Močka súdne exekúcie.

Súpdne Exekúcie používa starosta D.Močko ako nástroj na zastrašovanie a dehonestovanie nepohodlným občanov, ktorí sa odmietajú podvolovať jeho abnormálnemu prušovaniu zákonov. Treaz sa karta otočila protio nemu. "Kto čím hreší tým tretaný býva".

Právny štát Slovensko, konečne uvaľuje na starostu Močka súdne exekúcie. - Více...

"V mene Slovenskej republiky sa ďalšia pokuta 10 000 Sk starostovi D.Močkovi premlčiava"!

Už druhá pokuta starostovi obce Brunovce za porušejie info-zákona sa z dôvodu rozhodnutia Krajského súdu Trenčín, vrátiť vec na ďalšie konanie, sa nedá zrealizovať, lebo uplynula dvojročná doba. Je to len náhoda, alebo niečo iné?

"V mene Slovenskej republiky sa ďalšia pokuta 10 000 Sk starostovi D.Močkovi premlčiava"! - Více...

"Močko chlastal , útočil na policajtov, dostal želiezka...".

Roky celý kraj s údivom sleduje, ako neohrozený starosta Močko pod vplyvom alkoholu jezdí na aute. Bežne na mol zo šenku a všetci len híkajú, "aký je to švárny junák, ten má ale známosti na polícii, všetci vedia a nič sa mu nestane!?" Náhoda je pes, prišli cudzí a takto to dopadlo, pohár už pretiekol?

"Močko chlastal , útočil na policajtov, dostal želiezka...". - Více...

"Močkizmus dostal po sedemnástich rokoch na papuľu" - hrá sa nová hra, kedy bude zasadanie - starosta nevie.

12.2.2007 bolo zvolané zasadanie OZ Brunoviec. Bola to náhoda, alebo to bol výsledok tejto žiadosti o informácie: "Kto je zástupcom starostu obce Brunovce aký plat schválilo OZ starostovi na r. 2007"?

"Močkizmus dostal po sedemnástich rokoch na papuľu" - hrá sa nová hra, kedy bude zasadanie - starosta nevie. - Více...

"Samovládna anarchia" v Brunovciach pokračuje falšovaním uznesenia a odmietaním zvolať zasadanie OZ.

Poslanci OZ na zasadaní 12.02.2007 n e s c h v á l i l i 15-miliónový návrh rozpočtu obce na r. 2007, ktoý mal byť podľa zákona 538/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách do konaca roka. Naopak strosta klame, že je schválený! Obec je v rozpočtovom provizóriu. Je to provizórium ako "rozpočtové tak samosprávne" a to už šesnásť rokov. Občanov to netrápi, spia hlbokým spánkom zvaným "nemiešejme sa do toho " - právne vedomie vygumované a kontrolné orgány ako vidieť, to netrápi teiž. Noví poslanci okrem toho jednohlasne za prítomnosti strostu rozhodli, že situácia je vážna, zasadania OZ budú zvolané každý prvý piatok v mesiaci, nakoľko treba riešiť dôležité veci. Zdalo sa, že poslanci chú tieto veci zmeniť. Aká je skutočnosť?

"Samovládna anarchia" v Brunovciach pokračuje falšovaním uznesenia a odmietaním zvolať zasadanie OZ. - Více...

"Exekučná samospráva v zmysle zákona D.M.č1/2007" - NEW

NKÚ odmietlo vykonať kontrolu a hlavný kontrolór obce Brunovce vydal správu, že v Brunovciach je "všetko v najlepšom poriadku"! Je to naozaj tak, alebo sú to ........?

"Exekučná samospráva v zmysle zákona D.M.č1/2007" - NEW - Více...

Brunovce vydávajú VZN aj bez zasadania OZ, na občanov uvaľujú exekúcie.

Zasadanie poslancov OZ aj naďalej nezvoláva, uznesenia sa falšujú, pätnásť miliónový rozpočet na r. 2007 dodnes nieje schválený. Na občanov ktorí odmietajú bezprávie podáva žaloby a uvaľuje exekúcie na základe nezákonných VZN. Súdi sa, za obecné platí advokáta. Toto ponižovanie ľudskej dôstojnosti náš právny štát dodnes neodsúdil a aj po vstupe do EÚ ho stále nazýva "samospráva v zmysle zákona, do ktorej sa za nič na svete nesmie zasahovať ". A čo orgány? Zastavujeme, nakoľko nejde o židny trestný čin a nieje dôvod ani na postúpenie veci. Tam kde dôvod je, kde je starosta od r. 2003 trestne stíhaný ako obvinený z piatich trestných činov, najmä podvodu a zneužívania právomoci, stále neskončené! Sledujete ako orgány činné v trestnom konaní posúdia tento ďalší protiprávny stav vlády nových poslancov OZ Brunovce - budeme informovať.

Brunovce vydávajú VZN aj bez zasadania OZ, na občanov uvaľujú exekúcie. - Více...

V Brunovciach znova letí podzemná samospráva.

Po pokuse o "prevrat " sa poslanci OZ a zástupca strostu Jozef Čaňo prepadli kdesi pod zem. Ďalšie zasadanie OZ v zmysle zákona 369/1990 Zb. už nebolo od 12.2.2007, lebo sarosta ho nezvolá. Nové VZN č. 3/2007 z 19.4.2007 však vyvesil na úradnú tabuľu aj bez toho. Takže v "rezervácii" stále po starom a pod prísnym dozorom nášho právneho štátu, člena EÚ!?

V Brunovciach znova letí podzemná samospráva. - Více...

"Hurá Dušan zvoláva!"

Starosta obce Bunovce sa rozhodol po vyše trojmesačnom ignorovaní zákona, poslancov OZ, občanov, zverejňovaí neschválených VZN a podnete na GP SR, zvolať zasadanie OZ. Táto slávnostná udalosť sa uskutoční dnes 18.05.2007 na Obecnom úrad v Brunoviach o 16,30hod.

"Hurá Dušan zvoláva!" - Více...

Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje.

Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje.

Právny zástupca Ladislava Macháča, práve podáva návrh na exekúciu voči obci Brunovce. Táto "bohatá" obec prehrala len za posledné súdy cca 50 000 Sk a za Ústavný súd SR 140 000 Sk. Všetko toto znášajú nevedomí občania. Pätnásť rokov "tliskajú" starostovi že nemusia nič platiť za obecnú kanalizáciu a naďalej sa potichu predierajú po rozbitých cestách obce. Poslanov OZ a starostu to zrejme vôbec netrápi, ten sa radšej súdi za obecné a platí obecného advokáta.

Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje. - Více...

30.05.2007 Krajský súd Trenčín rozhodol o „ukradnutí“ urbárskych nehnuteľností.

Nezákonné delenie, rozkrádanie, predávanie urbárskych nehnutelností ktoré prevádzajú roky určití "exoti " v Brunovciah a tvária sa ako svätí za dedinou, rozbíja celú obec. Niektoré úrady idú tomuto "zbojstvu" záhane po ruke, súd však dnes zrušil rozhodnutie katatra o zakonzervovaní nezákonného stavu.

30.05.2007 Krajský súd Trenčín rozhodol o „ukradnutí“ urbárskych nehnuteľností. - Více...

Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ.

Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ.

Upozornenie prokurátora za nezvolávania zasadania OZ v zákonnej lehote vyriešil starosta Dušan Močko tak, že zasadanie zasa v zákonnej lehote nezvolal a pred televíziou sa OZ vyparilo. Krajská prokuratúra akoby posmelovala: „Bohu žiaľ, nemá prokuratúra oprávnenie ďalej konať a OZ je zákonodarným orgánom nad ktorým nieje nikto“. Kto teda môže zkročiť proti odstrňovaniu demokratyiských principov právneho štátu samosprávou? Naozaj nikto, alebo sú to len plané výhovorky ?

Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ. - Více...

Ďalší trápny pokus o zasadanie OZ v "samostatnom štáte Brunovce".

"Prokuratúra vraj nemôže, strosta Dušan Močko nechce, polícia vyšetruje sedemnásty rok hrubé porušenia zákona a zlí občania nech držia hubu. Asi takto vyzerá samostatný štát Brunovce a vonku zúri demokracia a spravodlivosť. "

Ďalší trápny pokus o zasadanie OZ v "samostatnom štáte Brunovce". - Více...

Ako skončil ďalší pokus o zasadanie?

Zrejme to pokus o zasadanie OZ vôbec nebol, ale len ďalšie ohlupovanie, skúšanie trpezlivosti občanov, pod dozorom štátu.

Ako skončil ďalší pokus o zasadanie? - Více...

Vypisuje sa odmena tomu, kto vypátra kedy bude zasadanie OZ v Brunovciach. Odmena - vstupenka na zasadanie, kde sa bude riešiť protest a upozornenia prokurátora a možno príde aj kúzelník.

Na Brunovce padlo už asi 20 protestov a upozornení prokurátora, od okresného prokurátora z Trenčína Mgr. Marku, JUDr. Melichera, pred časom JUDr. Melicherovej a stále - samá voda. Opakované upozornenia prokurátora - voči nezvolávaniu zasadaní OZ samospráva Brunovce vyriešila po svojom. Tak, že zasadanie nebolo od mája dodnes. "Ćo nás po nejakých prokurátoroch, upozorneniach, čo sa nám môže stať v lete má naša samovláda jednoducho dovolenku"!

Vypisuje sa odmena tomu, kto vypátra kedy bude zasadanie OZ v Brunovciach. Odmena - vstupenka na zasadanie, kde sa bude riešiť protest a upozornenia prokurátora a možno príde aj kúzelník. - Více...

„Smer v Brunovciach si to  nasmeroval do pekla.“

„Smer v Brunovciach si to nasmeroval do pekla.“

Tak už bolo. Bez vysvetlenia, až po vyše troch mesicoch. Poslanci už dokonca vedia, že o rozpočte sa hlasuje zdvihnutím ruky. Nerešpektujú ale zákon o obecnom zriadení, zákon o rozpočtových pravidlách, Ústavu SR. Občania ktorí ich volili, sú zrazu pre nich vzduch! Odignorovali aj túto našu žiadosť, ktorú sme žiadali zaradiť do programu a prejednať na tomto zasadaní.

„Smer v Brunovciach si to nasmeroval do pekla.“ - Více...

Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce.

Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce.

Dnes si aj v Brunoviach pripomíname dve slávnostné udalosti. Daň Ústavy SR a ďalší pokus o zvolanie zasadania OZ Brunovce, ktoré nebolo už od mája, napriek upozorneniam a protestu prokurátora.

Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce. - Více...

Takzvané zasadanie OZ sa na tretí pokus už „konalo“. Ako dopadli upozornenia prokurátora? Riešilo ich obecné zastupiteľstvo? Bolo to vôbec zasadanie OZ !?

Takzvané zasadanie OZ sa na tretí pokus už „konalo“. Ako dopadli upozornenia prokurátora? Riešilo ich obecné zastupiteľstvo? Bolo to vôbec zasadanie OZ !?

Nedá sa to charakterizovať inak ako fraška, nezákonnosť, nekompetentnosť, ponižovanie ľudskej dôstojnosti občanov, ktorí prišli riešiť na zasadanie OZ svoje problémy, lebo strosta ich ignoruje. Smutné je, že všetkému tomu roky trápne asistuje nezávislá polícia a prokuratúra, ktorá odmietaním vyvodenia zodpovednosti, obnovenia porušených práv, doslova „hecuje“ starostu D.Močka k ďalšiemu porušovaniu zákona, ktoré sa vymyká zdravému rozumu a dáva návod všetkým podobným v celom štáte. Aj toto dnešné „zasadanie“ sa skončilo ako tradične fiaskom. Po bezhlavom odhlasovaní výstavby „novej bytovky“ bolo pre starostu vyhrané. Odignoroval všetkých prítomných občanov, ich písomné i ústne žiadosti, žiadosti o informácie redaktora SRO, diskusiu zakázal a drzo ušiel z miestnosti. „Má nás všetkých v pohode na háku“, môže si to dovoliť, lebo zákon voči tomuto verejnému činiteľovi v našom štáte zrejme vôbec neplatí.

Takzvané zasadanie OZ sa na tretí pokus už „konalo“. Ako dopadli upozornenia prokurátora? Riešilo ich obecné zastupiteľstvo? Bolo to vôbec zasadanie OZ !? - Více...

Ako pokračuje hra na samosprávu?

Ako pokračuje hra na samosprávu?

31.10.2007 po sedemnástich rokoch sa v Brunovciach konal pokus o zasadanie OZ Brunovce. Nový scenár, nové „saltá mortále“. Zástupca starostu Jozef Čano po doignorovaní prokurátora starostom obce a sfalšovaní uznesenia a zápisnice zo zasadania 4.9.2007, nasypal popol na hlavu a sľúbil, že sa polepšia. Poslanec Moravčík už nerozbíjal zasadanie, nevkrikoval, starosta Močko bol donútený neujsť zo sadania a v útrobách úradu dokonca do neskorých večerných hodín „striehla“ aj úradníčka p. Facúnová, ktorú si starosta v slabej chvíli dokonca pozval na pomoc. Aké šibalstvá sa to zasa chystajú v našej rezervácii? Čas všetko ukáže!

Ako pokračuje hra na samosprávu? - Více...

Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno? Zisťuje TV Ta3.

Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno? Zisťuje TV Ta3.

Pod patronátom starostu D.Močka a jeho odborného pracovníka spol. úradu samosprasvy Nové Mesto n/V Ing. Miroslava Miklánka /pred tým vedúceho stavebného úradu/ sa dve bytovky v smrade miestnej ČOV môžu v pohode užívaať 11 rokov na čierno a bez kolaudácie. Asi takto v praxi realizuje Močko a Miklánek stavebný zákon, všeobecne záväzné predpisy a zákona o správnom konaní.

Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno? Zisťuje TV Ta3. - Více...

Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu obec vypláca.

Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu obec vypláca.

Od roku 2005 sa márne pokúšame zistiť, na čo nám je obecný právny zástupca, do ktorého starosta futruje obecné peniaze. Za r.2005 mu údajne dal 47 556,- Sk, potom 19 988,- t.j spolu 67 544,- Sk. Je r. 2008 a napriek niekoľkým žiadostiam o informácie nieje možné zistiť aká je pravda, lebo starosta podáva nepravdivé informácie a odmieta sprístupniť v akých konkrétnych prípadoch právny zástupca vystupuje a koľko mu za to platí. Vraj tieto informácie nemá.

Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu obec vypláca. - Více...

V "rezervácii" prebehla ďalšia fraška, protiústavné hlasovanie.

V "rezervácii" prebehla ďalšia fraška, protiústavné hlasovanie.

1.Na návrh zástupcu starostu Jozefa Čaňu dal starosta hlasovať o protizákonnom a rotiústavnom uznesení. Zakázali prítomným, TA3 a SRO zaznamenávať dôležité zasadanie, kde sa jednalo o škandále s nájomnými bytmi a neskorom rozpočte na r. 2008 ... Snáď každý v štáte už vie, že zasadnie OZ je verejné, že nikto nemôže zakázať robiť si záznam z verejného zasadania OZ, no Močko a jeho partia to nevie? Sú to "chlapci" nepoučiteľný ! 2.Obecné nájomné byty: Nezákonným výberovým konaním vybraný zhotoviteľ nájomné byty nedokončil, úver je vyčerpaný a firma zmizla. Táto Firma, ktorá nemala pri výberovom konaní platné podklady mala byť z konania vylúčená, no výberová komisia J.Čaňo, I.Moravčík, M.Majerník ju schválila. Zistilo sa, že byty nedostavala aj v ďalších dvoch obciach. " Občania odpočívajte v pokoji. "

V "rezervácii" prebehla ďalšia fraška, protiústavné hlasovanie. - Více...

Už len podzemná vláda, dokedy?

Už len podzemná vláda, dokedy?

Celá obec 14.mája 2008 tajne i verejne sledovala, čo urobí „podzemná vláda“ , či znova odsabotuje najdôležitejšie zasadanie v histórii tohto zastupiteľstva, kde sa malo rozhodnúť o kauze nájomné byty, proteste prokurátora proti nezákonnému nariadeniu o miestnych daniach o vyprataní Barakov a možno aj o “virtuálnom“ poslancovi Ing. Slavomírovi Majerníkovi, ktorý nebol na zasadaní vyše roka.

Už len podzemná vláda, dokedy? - Více...

Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"!

Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"!

30.7.2008 sa malo konať takzvané zasadanie OZ . Malo sa jednať o nevšedej kauze skrachovaných obecných nájomných bytov, ktré už "starosta potichu niekomu šikuje, lebo dlží štátu si 20 melónov a ide tu o hubu". Zasadanie sa ako už tradične nekonalo, lebo poslanci neprišli a skončilo sa škrtením. Po Dunajskej Lužnej ide už o druhého „škrtiča verejného činiteľa".

Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"! - Více...

V Brunovciach znova falšujú verejné listiny, tentokrát ale zaťali privysoko!

V Brunovciach znova falšujú verejné listiny, tentokrát ale zaťali privysoko!

Starosta obce Dušan Močko a poslanci už sú obvinení za falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny uznesenia o rozpočte obce, no i napriek tomu sa tu v pohode falšuje ďalej, lebo sa zo strany prokuratúry sa zatiaľ nikomu nič nestalo. Starosta provokačne vyvesil na úradnú tabuľu ďalšie sfalšované, pozmenené uznesenie OZ Brunovce zo dňa 4.8.2008 a úmyselne ho používa ako pravé. Zasa nim podvádza širokú verejnosť i kataster nehnuteľností. Vedome manipuluje s odcudzenými urbárskymi nehnuteľnosťami a až 1.2 ha týchlo pozenkov v intraviláne obce Brunovce, sa pod zámienkov "bytoviek" snaží podvodnom predať dvom osobám za neadekvátnu cenu. Verejní činitelia, poslanci OZ ktorých hlasovanie sfalšoval, mlčia! Pre čo? Vedia o podvode, alebo boli Močkom oklamaní? Čo sa to vlastne odohralo? Poslanci vedome odhlasovali predaj skrachovaných obecných nájomných bytov postavených na ukradnutých, nevysporiadaných urbárskych pozemkoch, Prvej stavebnej sporiteľni. Starosta vec ešte dorazil tak, že sfalšoval toto valastníkov poškodzujúce hlasovanie a na základe tajnej zmluvy, ktorá sa na zasadaní vôbec neprejednávala, predáva nie Prvej stavebnej sporiteľni, ale akýmsi dvom fyzickým osobám, lebo má s nimi vraj dobré skúsenosti. Overovatelia zápisnice, poslanec Jaroslav Šutovský a Anna Gajdošíková v pohode overili, podpísali sfalšovanú zápisnicu z tohoto zasadania. Zapisovateľ, zástupca starostu Jozef Čaňo, sfalšovanú zápisnicu nepodpísal. Či bol o podvdode informavaný alebo nie, sa zakrátko ukáže.

V Brunovciach znova falšujú verejné listiny, tentokrát ale zaťali privysoko! - Více...

17. november 2008 v PKO Bratislava

17. november 2008 v PKO Bratislava

Na akcii Verejnosť 2008 – za slušnosť a zákonnosť v tejto krajine, mali vystúpenie aj Brunovce, ktoré si "samosprávnej zákonnosti " zatiaľ neužili. Táto takzvaná samospráva sa stala vlajkovou loďou v porušovaní zákona o obecnom zriadení na Slovensku, ktoré kopírujú ďalší a ďalší. Kráľ štát na nej prezentuje že je nahý a slepý k podvodom ktoré sa tu dejú a že ho netrápi poškodzovanie občanov, dokonca ani porušovanie ústavného práva vlastniť a dediť súkromný majetok.

17. november 2008 v PKO Bratislava - Více...

Po dvadsiatich rokoch samosprávy.

Po dvadsiatich rokoch samosprávy.

Už sa zvolebnieva. Samospráva? Samovláda? Boj o peniaze, zlatý válov starostu ? Prečo ste si ho volili? My poslanci nič nemôžeme, on nás stále ignoruje! Pre čo už nie je za mrežami, kto ho kryje? Iní zasa, nechajte ho, len on najlepšie vie čo s našimi peniazmi, atď. Už dvadsiaty rok možno počuť rôzne názory. Kde je chyba?

Po dvadsiatich rokoch samosprávy. - Více...

Chorý starosta Močko špehoval poslancov v úrade.

Chorý starosta Močko špehoval poslancov v úrade.

Starosta Močko je práce neschopný od mája 2009. Dnes 8.03.2010 sliedil pod oknom obecného úradu, kde dve hodiny zasadali poslanci, ktorí mali schváliť jeho svojvoľné zmeny rozpočtu za r. 2009 a rozpočet na r. 2010. Neschválili! Miesto toho odhalili ďalší škandál, že jeden znich Jozef Čaňo, ktorý sa vzdal odmien, si ich tajne bez vedomia kolegov poslancov vypláca každý druhý mesiac! Podľa informácie úradníčky ich dostáva asi od augusta roku 2009.

Chorý starosta Močko špehoval poslancov v úrade. - Více...

Starosta chce nasilu schváliť, zdravý rozum a zákon hovorí neschváliť !

Starosta chce nasilu schváliť, zdravý rozum a zákon hovorí neschváliť !

Starosta Močko zaslal poslancom na zasadanie OZ 8.03.2010 list o takzvaných zmenách rozpočtu, ktoré prevádzal bez ich vedomia, nadivoko, ešte v roku 2009. Chce aby mu ich schálili. Zasadaní sa vraj zúčastňovať nemôže, pre to že práce neschopný´!? „Z postele riadi obec od mája 2009“ a asistuje mu podľa potreby jeho spolupracovník, kompetenciami nepoverený zástupca Čaňo. Starosta chce, aby mu jeho protiprávne konanie poslanci ako obyčajne schválili a ešte ich aj klame, že je to v zmysle zákona o rozpočtových pravidlách. Čierneho Petra preniesli poslanci na hlavného kontrolóra M. Majerníka, ktorého si kedysi navrhol na svoju kontrolu Dušan Močko.

Starosta chce nasilu schváliť, zdravý rozum a zákon hovorí neschváliť ! - Více...

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov.

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov.

O tomto i o celom súčasnom škandále v Brunovciach bude zajtrajšia relácia na hlavnom okruhu SRO o 17,10 h . Relácia sa koná počas zasadania OZ, ktoré začína 30.03.2010 o 17,00. V relácii sa analyzuje súčasný nezákonný stav samosprávy Brunovce, ku ktorému sa vyjadrujú aj právnici a politológovia. V záujme pomoci riešenia tohoto hanebného stavu, navrhujeme poslancom, aby zaradili do programu zasadania vypočutie tejto relácie.

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov. - Více...

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Obe takzvané úradné tabule s návrhom rozpočtu na r. 2010 sú úplne rozbité, rozpočet lieta v lufte. Úradníčka Facúnová „nepísaná hlava tejto obce“ bezmocne zúri a čosi stále zúfalo účtuje. Dokonca už fyzicky útočí, keď chcete na štvrtý pokus získať nejaké relevantné informácie o verejných financiách. Starosta je skoro rok pre niektoré práce neschopný a pre niektoré schopný. Zástupca Čaňo hrá hru raz na dôležitého „rozhodovateľa“ potom na bezmocného „povereno – nepovereného“ . Väčšina poslancov má už po krk hrania hry na samosprávu - samovládu a piate kolo u vozu. Mne šialenec prerezal vo dvore všetky pneumatiky na aute aby zastrašil, aby som Vás neinformoval. Takto vyzerá naša obec, transparentná, komunikatívna samospráva, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať, zostať v nej žiť či podnikať.

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010 - Více...

Obecný zlatý válov rok pod  tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu.

Obecný zlatý válov rok pod tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu.

Neviem kto zastupuje Obec Brunovce, odpovedala úradníčka Obecného úradu Brunovce Gabriela Facúnová dňa 13.05.2010! Výstižné, katastrofálne!

Obecný zlatý válov rok pod tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu. - Více...

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd.

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd.

Starosta Dušan M. bol skoro rok, pre niektoré úkony, ako sú npr. súdne pojednávania a výsluchy vyšetrovateľa PZ práce neschopný a nemohol sa dostaviť. Pre iné úkony npr. „lápanie“ sa vo večerných hodinách po plote úradu a nazízanie cez okno, či mu poslanci schvália, alebo pre účasť na galakoncerte v Ružomberku atď. bol záhadne práce schopný!? Orgánom zatiaľ toto trápne divadlo nevadilo a zdravotná poisťovňa odpovedala že vraj koná „v zmysle zákona“.

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd. - Více...

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Dňa 20.05.2010 sa už práce schopný starosta konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu, kde bol riadne "vyobracaný", všeličo vyšlo na povrch. Na ďalších dvoch pojednávaniach ktoré súd vytýčil na 26 a27 augusta, budú vypovedať poslanci a ďalší svedkovia. Mnohí občania dokonca ani poslanci o týchto veciach nevedia. Starosta Dušan M. je obžalovaný z trestných činov falšovanie verejnej listiny, uznesenia o rozpočte na rok 2007 a záverečnom účte za r. 2006, ďalej porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, § 255 Tr. zákona, (obžaloba Pv 624/08-21 z 25.02.2009) lebo si svojvoľne ulieval do vrecka k platu odmeny, ktoré mu poslanci neschválili, čo sa odhalilo až na základe žiadostí o informácie . Okrem toho je obžalovaný aj za ďalšie falšovanie o predaji takzvaných nájomných bytov.

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu. - Více...

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Starosta cez nepovereného, „služobníka, zástupcu Čaňa vyše roka z exilu riadi obec“. Od mája roku 2009 sa starosta Močko neobjavil ani na jedinom zasadní obecného zastupiteľstva, len odkazuje a uniká!!!

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá! - Více...

Sme tu!

Sme tu!

Po márnom, dvadsaťročnom využívaní všetkých právnych prostriedkov a interpelácií najvyšším predstaviteľom štátu som presvedčený, že náš štát účelovo ochraňuje gradujúce zvrhlé konanie takzvanej samosprávy Brunoviec a mnohých samovládcov po celom Slovensku. Ignoruje oprávnené podnety, odmieta vyvodzovať trestnú zodpovednosť voči samosprávnym prominentom a podateľov podnetov šikanuje. Ani jedna doterajšia vláda proti bezočivému protiprávnemu konaniu miestnych samovládcov a nekontrolovateľnému prepieraniu verejných financií daňových poplatníkov účinne nezakročila. Pre to som po nedávnych zmenách v štáte dospel k názoru, že jediné riešenie je, založenie Združenia občanov miest a obcí Slovenska, ktoré bude pracovať na tom, aby zodpovedné orgány nehrali divadlo, museli konať, aby vyšetrovatelia nemohli hrať veci do autu ako na páse, aby podvodníci niesli trestnú zodpovednosť a "jalový" zákon o obecnom zriadení mal sankcie za jeho porušovanie, tak ako majú riadne zákony. Dnes na deň Ústavy SR začíname náš cieľ napĺňať. Brunovce, ktoré boli podľa informácií na poslednom zasadaní OZ dovedené do stavu ohrozenia chodu a existencie obce, budú jedným z prvých prípadov, ktoré bude ZOMOS riešiť. ( Diskusia na: http://www.changenet.sk/?section=spr&x=495940) Tu je aj článok s vecou súvisiaci odkazmi na ďalšie obce "postihnuté samosprávou v zmysle zákona". http://baksa.blog.sme.sk/c/240694/Su-chore-len-obce-alebo-cely-system-uzemnej-samospravy.html

Sme tu! - Více...

Ako je to s cestami ?

Ako je to s cestami ?

Mali byť vraj za týždeň hotové! Podľa poslancov ich mala robiť odborná firma CESTY NITRA a.s. Cesty sú ale stále rozbité, robia sa už druhý mesiac. Asfaltový odpad valia medzi role za dedinou. Robí ich firma STAVSAD s.r.o., ktorá bola vo vyhodnotení ponúk uchádzačov vylúčená, lebo nepredložila ani jeden doklad požadovaný verejným obstarávateľom! Podľa hlavného kontrolóra Majerníka nemá ani oprávnenie k takýmto prácam! Pre čo to takto je? Sú to Kocurany, Brunovce, Kocúrkovo, alebo úbohosť poslancov, ktorí sa hrajú na samosprávu robia sa dôležití, dvíhajú bez rozmyslu ruky? Nie je im čudné, že im rok a pol chýba starosta, po dedine sa promenáduje a na zasadanie neráči prísť a keď konečne po pol druha roku dostaví, "lebo mu tečie do bot" boja sa ho opýtať !!! V Brunovciach normálne!

Ako je to s cestami ? - Více...

Odstupné pre "grófov"

Viete koľko dostane odstupné starosta ktorý končí vo funkcii? Vedeli ste že majú odstupné vo výške 5-mesačného platu? Viete aký základný plat dostáva starosta v najmenšej obci? ZOMOS združenie občanov miest a obcí Slovenska navrhuje zmenu.

Odstupné pre "grófov" - Více...

Odstupné pre "novodobých grófov"

Odstupné pre "novodobých grófov"

Viete koľko dostane odstupné starosta ktorý končí starostovanie a občan ktorý končí zamestnanie? Vedeli ste že starostovia majú odstupné vo výške 5-mesačných platov a je jedno či je to starosta užitočný , alobo je to škodná, ktorá privedie obec do krachu? Viete aký základný plat dostáva starosta v najmenšej obci, takej ako sú napríklad Brunovce? Pre čo požívajú imunitu a dostávajú potichu ešte aj takéto odstupné? ZOMOS združenie občanov miest a obcí Slovenska navrhuje neodkladnú zmenu pre odstupné starostov.

Odstupné pre "novodobých grófov" - Více...

Idú voľby, hrnú sa múdri ,hlúpi, dobrí aj zlí! Ako si vybrať tých správnych?

Idú voľby, hrnú sa múdri ,hlúpi, dobrí aj zlí! Ako si vybrať tých správnych?

Hlúpi , múdri, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu zmocniť sa zlatých starostovských válovov a poslaneckých kresiel, zaručujúcich rôzne výhody. Starosta je jediná funkcia, ktorá nevyžaduje žiadne vedomosti ani morálne predpoklady, netreba žiadne výberové konanie, stačí na to občiansky preukaz. O osude občanov v tomto štáte môže rozhodovať hoc kto a tak to aj vyzerá, nemusíme chodiť ďaleko. Je to jediná funkcia, kde je zaručený nadpriemerný plat, 5-mesačné odstupné a povolené je "rozkrádanie obecného a štátneho majetku v zmysle zákona". Záleží len na charaktere vyvoleného, či túto funkciu využije v prospech všetkých občanov a bude sa tešiť, že občania sa majú pomocou jeho práce v tejto obci dobre, alebo bude všetkých ignorovať, zneužije ju na záchranu seba a svojich vyvolených. Takto to náš ctihodný demokratický štát vymyslel a takto si proti vôli ľudu ochraňuje túto zvrhlosť s hlavou v piesku už dvadsať rokov. Treba sa pre to veľmi zodpovedne rozhodnúť, lebo štát odmieta tento chaos riešiť a následky môžu byť neodstrániteľné. V obci, kde každý každého pozná to nie je ťažké, treba len použiť pamäť a zdravý rozum.

Idú voľby, hrnú sa múdri ,hlúpi, dobrí aj zlí! Ako si vybrať tých správnych? - Více...

 Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Po nátlaku aktivistov máme znova už asi dva mesiace v poradí druhú oficiálnu internetovú stránku obce Brunovce, za 200 eur, ktorú dokonca až v miestnom rozhlase propagovala úradníčka Facúnová. Nie je to teda nejaká súkromná stránka, mala by to byť úradná stránka obce. Prvá stránka pred rokom bola taktiež bez obecných informácií. Bol to len akýsi „bastard www stránky, vraj len k vôli EÚ a verjnému obstrávaniu na opravu ciest“. Tá po našej kritike zmizla a nahradila ju táto nová prehľadená stránka, ale zasa de-facto bez náplne. O dianí obce, o dokumentoch, faktúrach, hospodárení obce a verejných informáciách, ktoré trápia všetkých občanov nič! Dnes sa tu objavilo jediné uznesenie. Nečudujme sa, to sú Brunovce, "obecná slipka na erbe Brunoviec určite plače".

Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo? - Více...

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu zmocniť sa „zlatých starostovských válovov a poslaneckých kresiel“, zaručujúcich rôzne výhody. Všetci sa zrazu stanú dôležití, budú hlasovať, rozhodovať o našich osudoch, alebo len tak bez rozumu dvíhať ruky, ako na páse. O čo komu ide, má teraz za úlohu odhadnúť občan volič, ktorý musí vybrať toho správneho. Pozor, ak zvolí nesprávnych v tomto štáte nemá prakticky šancu na nič celé ďalšie štyri roky, lebo nad takzvanou samosprávou, ako sa každým dňom môžeme presvedčiť, neplatia žiadne zákony a sankcie, ako na nás bežných občanov.

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu. - Více...

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru  10 miliónov

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov

Najprv výberová komisia vybrala firmu, ktorú z výberového konania vylúčila, čomu ani poslanci nerozumeli. Potom prišli námietky občanov voči kvalite. Nedorobené vodovodné a kanalizačné prípojky napriek upozorneniam zaasfaltovali, vedenie obce to nezaujímalo. Nikde sa žiadna úprava projektu ciest nesmela previesť, jedine pred firmou poslanca Šutovského HD- elektonika sa záhadne smelo. Tu rozšírili cestu, aj keď realizátor stavby odmietol z dôvodu, že na takúto úpravu niet peňazí. Zo štyroch na šesť metrov v rozpore s projektom a pred kostolom nechali ošklivý nedorobok, že sa ľudia idú pozabíjať. Pre čo? A kto to zaplatil?

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov - Více...

Neslávny koniec. Začala dražba na  obecný majetok, starosta to tají!

Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají!

Veľmi neslávne, končí "sláva" miestneho samovládcu a jeho družiny. Do obce zavítala 10.11.2010 dražobná spoločnosť Dupos s.r.o. prehliadať založený obecný majetok. Dostala pokyn na vydraženie majetku, nakoľko obec, starosta nerešpektoval zmluvu so Štátnym fondom rozvoja bývania, nesplnil podmienky štátnej dotácie, čakal že všetci "kľaknú pred nim na kolená" a niekto jeho nezákonné konanie znova zakryje. Listy dražobnej spoložnosti odmietol sprístupniť .

Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají! - Více...

"Močko nás dnes súdil“.

"Močko nás dnes súdil“.

Ešte 7.10. 2005 podal D.Močko na štyroch občanov, Juraja Kuklu, Alojza Majerníka, Editu Mašánovú a Boženu Kuklovú, žalobu na ochranu osobnosti. Vraj za to, že poškodzujeme jeho osobnosť, ľudia sa mu smejú ... a pýtal od nás za to odškodné najprv 500 000 a potom 300 000 korún.

"Močko nás dnes súdil“. - Více...

Juraj Kukla, kandidát na starostu obce Brunovce

Voľby - 27.11. 2010, tentokrát sa rozhodnime správne! Všetci máme už skúsenosti. Hľadajme odpovede a rozmýšľajme zodpovedne! Nedovoľme, aby o našom osude znova rozhodovali tí, čo už sklamali, alebo ďalší, ktorých táto obec doposiaľ nezaujímala! Nech konečne „vyhrajú občania tejto obce“ !

Juraj Kukla, kandidát na starostu obce Brunovce - Více...

Juraj Kukla,  kandidát na starostu

Juraj Kukla, kandidát na starostu

Voľby - 27.11. 2010, tentokrát sa rozhodnime správne! Všetci máme už skúsenosti, každý tu každého pozná. Nech konečne „vyhrajú občania tejto obce“ a nie osobné záujmy podivných jednotlivcov! Hľadajme odpovede a rozmýšľajme už naozaj zodpovedne! Nedovoľme, aby nás znova oklamamli, aby o našom osude znova rozhodovali tí, čo už sklamali, alebo ďalší, ktorých táto obec doposiaľ vôbec nezaujímala, a až teraz pred voľbami zrazu ožili a sľubujú hlava nehlava.

Juraj Kukla, kandidát na starostu - Více...

Rozlúčkové občerstvenie a dane pre dôchodcov!?

Včera, keď som roznášal po obci volebné materiály, zbadal som, že starosta Močko, ktorý o tri dni končí vo svojej funkcii, sa opovážil v tomto čase strkať dôchodcom na rozlúčku do schránok obálky, aby mu zaplatili akési dane. A zároveň vyvolených pozýva na stretnutie pri hudbe a občerstvení.

Rozlúčkové občerstvenie a dane pre dôchodcov!? - Více...

Komunálne voľby, názory, zamyslenie zo ZOMOSu

Jedna moja dobrá známa z našej organizácie, Združenie občanov miest a obcí Slovenska, (ZOMOS) napísala dobrý článok na zamyslenie pred komunálnymi voľbami. Hneď ako som si ho prečítal, rozhodol som sa že ho dám do pozornosti aj na Brunove otvorene.

Komunálne voľby, názory, zamyslenie zo ZOMOSu - Více...

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie.

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie.

Bolo zvolané na posledný zákonný termín, 30 dní po voľbách na 27.12 2007 a to hneď s porušením zákona, na ktoré upozornil hlavný kontrolór. Dôvod, program novému zastupiteľstvu stanovila "stará vláda". Slávnostné zasadanie skončilo neslávne, vytriezvením, nutnosťou mimoriadneho zasadania, ktoré sa zvoláva v krízových stavoch a to hneď na zajtra 28.12. o 13,00h.

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie. - Více...

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011

28.12.2010 o 13,00h sa konalo v Brunovciach veľmi dôležité, ale de –facto tajné zasadanie OZ Brunovce. Vedeli o ňom len poslanci a taja občania, ktorí sa zúčastnili predchádzajúceho zasadania konaného 27.12.2010. Zasadanie nebolo v zmysle zákona verejnosti oznámené!?

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011 - Více...

Hlavné pojednávanie voči Dušanovi Močkovi

Obyčajne vždy ide o peniaze. V praxi často vidieť, že rôzni samovládcovia, verejní činitelia, sa k vôli umele udržovanej beztrestnosti "nedokážu vpratať do kože" a myslia si, že môžu všetko. Ak majú aj svojich poslancov "rukodvíhačov", ktorí odhlasujú aj to o čom nevedia - totalita ako vyšitá! Schvaľovanie tajných zmien rozpočtov , záverečných účtov vyplácanie neschválených odmien, falšovanie uznesení, výberových konaní ........! V tomto prípade ide o falšovanie uznesenia o rozpočte a záverečnom účte obce Brunovce r. 2006,2007. Nepoučiteľní "poslanci rukodvíhači" boli za to už potrestaní podmienku na jeden rok. Voči D.Močkovi bude dnes 28.01.2011 o 13,00h , tretie zrejme záverečné pojednávanie na okresnom súde v Novom Meste nad Váhom.

Hlavné pojednávanie voči Dušanovi Močkovi - Více...

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Už máme zaasfaltované !? Jedni chvália, poslanec OZ si ich pred svojou čiernou stavbou autoopravovne, dokonca konca rozšíril na 6 metrov", druhí čo sa podkýňajú na vzniknutých schodoch, vravia sfušované! Zatiaľ sú zadarmo, už sa aj rozpadajú!? Pod nimi nepripojené kanalizačné a vodovodné prípojky a za roľami a pri Váhu vyvezený asfaltový odpad. Už vyšetruje životné prostredie a polícia. Podľa starostky Masárovej, vraj žiadny problém! Zisťovali Trenčianske Noviny.

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami? - Více...

Súdne pojednávania, samovláda vo finále!

Okresný súd v Novom Meste n/V - posledné hlavné pojednávania voči Dušanovi Močkovi budú 23.2.2011 o 8.00h a 28.2. 2011 je o 11,00h .

Súdne pojednávania, samovláda vo finále! - Více...

Odsúdený po dvadsiatich rokoch samovlády?

Bolo toho za 20 rokov spústa, dala by sa napísať kniha. Nepohodlní ľudia, ktorí omietli financovať svojimi daňami "totalitnú demokraciu samovlácu" boli permanentne, exekuovaní, stíhaní a urážaní. Iní sa zamkli a čušali. Ďalším vyvoleným to vyhovovalo, profitovali. Po dvadsiatich rokoch zamietania, premlčiavania trestných činov, vymývania mozgov a strieľania si zo štátnych orgánov, sa krčah konečne rozbil. 28.02.2011 o 07,45 a 11,00 na súde v Novom Meste n/V, bude konečne čítanie rozsudku.

Odsúdený po dvadsiatich rokoch samovlády? - Více...

Močko dnes odsúdený, meškáme 20 rokov?

Močko bol dnes na okresnom súde v Brunovciach odsúdený. Neskoro ale predsa, Božie mlyny melú ......

Močko dnes odsúdený, meškáme 20 rokov? - Více...

Zúfalý pokus

Zúfalý pokus

Nová starostka Júlia Masárová a takzvaný "staronový" hlavný kontrolór Doc. Dr. Ing. Milan Majerník (ekonóm), sa snažia „prekabátiť nových poslancov, aby im v r. 2011 schválili močkoviny“ ešte z roku 2009 a 2010, ktoré bývalí poslanci odmietli schváliť a takýto doklad použiť pre banku Dexia a.s. Pred voľbami bolo všetko o komunikácii s občanmi, po voľbách už informovanosť nie je žiadúca !?

Zúfalý pokus - Více...

Už aj v Zemianskej Olči ako v Brunovciach.

ZOMOS: V Zemianskej Olči začala nútená správa. Nútená správkyňa menovaná Ministerstvom financií SR, škandalózne porušovala zákon o obecnom zriadení priamo pred médiami. Ignorovala aj nálezy Ústavného súdu SR, ktoré jasne hovoria, že "verejné zasadanie je verejné" a môže sa nahrávať.

Už aj v Zemianskej Olči ako v Brunovciach. - Více...

Novela zákona o znížení platov starostom o 10% sa míňa účinkom.

Novela zákona o znížení platov starostom o 10% sa míňa účinkom.

Najväčšie šialenstvo od revolúcie, je samospráva- samovláda bez zodpovednosti s divokým odmeňovaním „v zmysle zákona“!?

Novela zákona o znížení platov starostom o 10% sa míňa účinkom. - Více...

Brunovce  s 554 občanmi majú  starostku za 52 000,- mesačne.

Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne.

Štyria poslanci Mihalčík, Pisara, Šutovský, Michalka, odhlasovali dňa 24.06.2011, na žiadosť starostky Júlie Masárovej, jej nový zvýšený mesačný plat 1 713 EUR. Ostatní sporní poslanci, Smiteková, Cibuľka, Barcík sa zrejme takticky radšej zasadania nezúčastnili. Za to, rodina poslanca Jaroslava Šutovského a dokonca aj robotníci z jeho čiernej stavby autoservisu, obsadili zasadanie. Poslanec Mihalčík oznámil, že starostke na „predzasadaní“ nadeľovali ešte viac, až 1900 EUR, čo zdôvodňoval, že aj v okolitých obciach si podobne nadeľujú. Veľmi divný postoj k našej novele zákona o „utiahnutí opaskov“ o ušetrení aj na verených činiteľoch v hospodárskej kríze.

Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne. - Více...

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Dnes 20. júla 2011 zisťujeme, že sa neslávne končí jedna etapa histórie Brunoviec a zrejme to bude mať účinok aj na ďalšie divoké samosprávy na Slovensku. Máme tu totiž jasný precedens. Trestný čin falšovania verejnej listiny platí odteraz aj na nedotknuteľných verejných činiteľov starostov samovládcov, ktorí už nepožívajú v tejto veci trestnú imunitu!

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro! - Více...

Bude fraška alebo memento?

Bude fraška alebo memento?

Dnes 27.9.2011 sa na okresnom súde v Novom Meste nad Váhom konalo spoločné súdne konanie za dve obžaloby, dve falšovania verejných listín o rozpočte obce o predaji skrachovaných nájomných bytov a jedno za vyplácanie neschválených odmien. Všetci veria, že za opakovaný trestný čin sa už nebude len "upozorňovať". Súd vedie sudca JUDr. Ivan Pavlovič, voči obžalovanému Dušanovi Močkovi. Ľudia v celom štáte si kladú otázku. „Bude to konečne memento pre ostatných podobných, ale zasa len podmienka? Zajtra 29.9.2011 o 10,00 h uvidíme! Koná sa čítanie historického rozsudku o základy samosprávy.

Bude fraška alebo memento? - Více...

"Odkaz pre starostku"

"Odkaz pre starostku"

Zasielam na obecný účet 3552 Eur, môžete zrušiť podivnú verejnú zbierku občanov na schody do domu smútku. Dvadsaťročná práca. Jedni kradli, falšovali, jedni sa zamkli za dvere, ďalší sa snažili o dosiahnutie elementárnej zákonnosti v Brunovciach a hlupáci ktorých okrádali na nich pľuvali. Prestanťe prenasledovať ľudí ktorí konali , keď ostatní spali. Zlo plodí len ďalšie zlo!

"Odkaz pre starostku" - Více...

Hovno sme mali a hovno mať budeme!

Hovno sme mali a hovno mať budeme!

Mnohí sklamaní občania Brunoviec a potichu aj niektorí poslanci OZ, volajú po referende na odvolanie starostky Júlie Masárovej. Jej predvolebné sľuby sa zmenili na kráľovský plat "driapanie" peňazí od občanov a prenasledovanie ľudí, ktorí tu roky bojovali a odmietli financovať trestnú činnosť bývalého starostu svojimi peniazmi.

Hovno sme mali a hovno mať budeme! - Více...

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!!

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!!

Všetky daňové exekúcie voči nepohodlným občanom prehral. Odhalili sme nezákonné účtovníctvo, rozpočtové hospodárenie obce a nečinnosť obecného kontrolóra a poslancov OZ. Trestné oznámenie ktoré podal proti aktivistom za údajné ohováranie prehral. Odsúdený za tr. čin falšovania verejnej listiny a porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku za to, že sa sám, pomocou bývalej (aj súčasnej) úradníčky Facúnovej podvodne odmeňoval. Do "penzie"dostal aj zákaz výkonu verejnej funkcie. Práve prehral aj žalobu, na ochranu svojej osobnosti, ktorú podal voči občianskym aktivistom, Jurajovi Kuklovi, Božene Kuklovej, Edite Mašánovej a Alojzovi Majerníkovi, ktorí sa postavili v zmysle článku 32. Ústavy SR na odpor voči jeho odstraňovaniu demokratických práv právneho štátu, odmietli podvodnú samovládu v Brunovciach, podvodný výber miestnych daní, financovanie advokátov a trestnej činnosti z daní občanov. Paradoxne v súčasnosti nová starostka tento škandalózny stav che znova "legalizovať" tak, že začína týchto istých ľudí prenasledovať. Straší exekúciami za mieste dane z čias Močkovej nekontrolovanej samovlády a znova si najíma na to z daní občanov advokátov!? Tu sa naozaj už rozum zastavuje z počínania niektorých ľudí, ktorí strácajú súdnosť a poznajú jedine peniaze!

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!! - Více...

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930