Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / „Smer v Brunovciach si to nasmeroval do pekla.“

„Smer v Brunovciach si to nasmeroval do pekla.“

Tak už bolo. Bez vysvetlenia, až po vyše troch mesicoch. Poslanci už dokonca vedia, že o rozpočte sa hlasuje zdvihnutím ruky. Nerešpektujú ale zákon o obecnom zriadení, zákon o rozpočtových pravidlách, Ústavu SR. Občania ktorí ich volili, sú zrazu pre nich vzduch! Odignorovali aj túto našu žiadosť, ktorú sme žiadali zaradiť do programu a prejednať na tomto zasadaní.
Pozvánka na zasadanie OZ 18.05.2007  
       Na zasadaní 18.5.2007 sa zúčastnilo päť poslancov OZ, starosta a jeho hlavný kontrolór. Sedem občanov, ktorí sme prišli s požiadavkou o vysvetlenie nového „valcovania zákonov“ touto samosprávou ,    "vláda“ úplne ignorovala. Boli sme tu pre našich verejných činiteľov niečo ako vzduch, nežiadúci element, ktorý spôsobil, že  nesmú zvolávať zasadania OZ tajne.
        Aj toto zasadanie sa sám poveril viesť v rozpore so zákonom o obecnom zriadení, miesto starostu, zástupca Jozef Čaňo - strana SMER. Celé zasadanie bol vlastne len jeho monológ. Nikto nepreriekol ani slovko. Sám navrhoval, sám velil starostovi aby dal hlasovať. Celá táto „tajná jednotka“ mala dopredu  dohodnutý scenár. Bol to akýsi úbohý pokus, ktorý im zrejme niekto z nejakých orgánov činných poradil, ako   zachraňovať svoje a starostove do neba volajúce „prúsery“. 5 prítomných poslancov OZ hlasovalo bez rozpravy  na povel, jednohlasne zdvíhaním rúk, teda o všetkom, čo zástupca Čaňo vyriekol. Žiadny poslanec nemal k ničomu ani jednu jedinú  otázku a počas celého zasadania „nevydal ani hlásku“ k  tak závažným dokumentom, ako je sfalšované prijímanie rozpočtu obce, záverečného účtu a akéhosi tajného plánu „sociálneho a hospodárskeho rozvoja obce“, ktorý nikto z občanov nevidel, nikde nebol zverejnený. Zrejme rozvoj obce sa týka len poslancov, občania do toho nemajú vôbec čo hovoriť.   Z celého zasadania je znova k dispozícii nahrávka, aby orgány mohli relevantne konať- skutok sa stal.   
 
Po určení zapisovateľa a overovateľov piati poslanci okamžite zdvíhali ruky.
 
1. Bez vysvetlenia zrazu odhlasovali, že záverečný účet   za r. 2006 a rozpočet na rok 2007, ktorý vraj schválili na zasadaní 12.2.2007 je zrazu zrušený. Vzápätí na to bez jedinej pripomienky, bez vysvetlenia nepadnutých položiek okamžite schválili znova rozpočet aj záverečný účet, vôbec ich netrápilo, že zasa hrubo  porušujú zákona o obecnom zriadení,  zákon o rozpočtových pravidlách,  Ústavu SR a úplne ignorujú občanov k vôli ktorým tu sedia.  
           Naše pracne vyhotovené pripomienky k návrhu rozpočtu doručené obecnému zastupiteľstvu, zástupcovi starostu Jozefovi Čaňovi, poslancovi OZ Andrejovi Vavrovi a Ing. Slavomírovi Majerníkovi, boli úplne protiprávne odignorované.
Opakované hrubé porušenia zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení § 6, §9, atď.,  zákona o rozpočtových pravidlách, 583/2004 a Čl. 13 Ústavy SR, boli pre poslancov a zástupcu starostu „vzduch“. Zrejme táto „tajná jednotka“ si vôbec neuvedomuje, že je tu pre občanov a nie naopak. Netrápi ich ani taká maličkosť, že rozpočet na r. 2007 schvaľujú  18. mája 2007 a hrubo tým porušujú zákon o rozpočtových pravidlách, hlavné že milióny sa kamsi kotúľajú.   
 
2. Bez jediného slova odhlasovali aj akýsi nezverejnený, tajný „plán hospodárenia a sociálneho rozvoja obce“ ktorý je podľa Čaňu vraj výborne vypracovaný, teba ho schváliť, občanov to ale nemá čo zaujímať, nevedno ani kto a pre čo ho vlastne vypracoval a kde sa nachádza. Po tomto zasadanie okamžite   ukončili. Skrátka sú to ozajstní chlapci, "samosprávní"!
          Žiadosť, ktorú sme im za občiansku iniciatívu „Zastavme zneužívanie samosprávy“ odovzdali k tomuto zasadaniu ešte pred zasadaním v ktorej sme žiadali vysvetlenie protiprávneho konania samosprávy, zástupca starostu Jozef Čaňo ignoroval, ani neprečítal, lebo tu vraj nie sú všetci poslanci, že sa ponáhľajú a že sa vyjadria písomne. Taktiež Obec ignorovala aj výzvy p. Križákovej, ktorá podala žiadosť a nedostala odpoveď.
          Na otázku, prečo nebolo zasadanie OZ zvolané v zmysle zákona ani za dva mesiace, ale až na obrovský nátlak, po podaní na GP SR a začatí vyšetrovania, za vyše tri mesiace, nevedel nikto odpovedať.
           Taktiež nikto z OZ nevysvetlil,  prečo znova schvaľujú VZN o prevádzke cintorína, ktoré bolo podľa informácie vyvesenej na úradnej tabuli schválené uznesením OZ zo dňa 19.4.2007 a dávno nadobudlo právoplatnosť. Zástupca starostu povedal, že je to omyl a že žiadne zasadanie nebolo.
          Diskusiu, otázky občanov ani pripomienky k rozpočtu a záverečnému účtu - k tejto úbohosti, ktorú nám táto takzvaná samospráva a starosta D.Močko predvádza v priamom prenose, zástupca J.Čaňo nepovolil z dôvodu, že „chlapci sa ponáhľajú“. Na toto sa chlapci poslanci na povel zdvihli, no keď sa zdvihli občania, ponáhľať sa zrazu prestali. Ostali na úrade a pred úradom.  
 
 Záver:
Takzvaná samospráva, OZ Brunovce po akomsi počiatočnom pokuse o nápravu, ktorým skoro prekabátila občanov, nastúpila znova bezhlavo presne do šľapají historického zneužívania samosprávy starostom D.Močkom. Ako vidno, tento miestny SMER si to nasmeroval veľmi zlým smerom a robí zrejme hanbu celej svojej strane. Za tak krátku dobu toľko hrubých porušení zákona, taká ignorácia, také „saltá mortále ako predvádza J.Čaňo a spol.“     to je naozaj „úctyhodný, diletantský výkon miestneho SMERu“.
          Slušne sa dá tento spolok charakterizovať, ako akási nová, odtrhnutá tajná jednotka, ktorá nemá s občanmi obce a samosprávou v zmysle zákona o obecnom zriadení nič spoločné,   ignoruje ich a podvádza. Schádza na tajných zasadaniach OZ, vyhýba a bojí sa občanov. Podivne hlasuje o VZN, ktoré potom vyvesuje na tabuľu v zapätí zasa bez vysvetlenia ruší, pripomienky neumožňuje, prehlasuje že poslanci sa nezišli, potom že sa zišli, že podávali aj pripomienky, že o všetkom vedia, potom že zasa nič nevedia, naozaj ako u  „blbých na dvorčeku“.
        Zlatý klinec je to, že druhý utajený vodca tejto skupiny starosta Močko vyhadzuje obecné peniaze na jeho nezmyselné súdy, občanov ktorí odmietajú toto bláznovstvo poslúchať zastrašuje a  dáva na exekúcie.
       A čo môže občan za tohoto stavu urobiť, keď orgány poverené všeobecným dozorom  roky "slabo dozorujú? "
        V zmysle Ústavy SR postaviť sa na odpor, nerešpektovať odstraňovanie demokratických princípov právneho štátu, lebo takáto „samospráva“, ktorá šliape  zákony, ignoruje občanov  pre ktorých tu je zriadená, je naozaj len „vzduch a to velmi skazený".
 
Občianska iniciatíva zastavme zneužívanie samosprávy
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31