Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy

Správy

Správy z obce Brunovce
Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov.

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov.

O tomto i o celom súčasnom škandále v Brunovciach bude zajtrajšia relácia na hlavnom okruhu SRO o 17,10 h . Relácia sa koná počas zasadania OZ, ktoré začína 30.03.2010 o 17,00. V relácii sa analyzuje súčasný nezákonný stav samosprávy Brunovce, ku ktorému sa vyjadrujú aj právnici a politológovia. V záujme pomoci riešenia tohoto hanebného stavu, navrhujeme poslancom, aby zaradili do programu zasadania vypočutie tejto relácie.

Zástupca Čaňo, podľa Jána Mitošinku, klamal s tajnými odmenami poslancov. - Více...

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Obe takzvané úradné tabule s návrhom rozpočtu na r. 2010 sú úplne rozbité, rozpočet lieta v lufte. Úradníčka Facúnová „nepísaná hlava tejto obce“ bezmocne zúri a čosi stále zúfalo účtuje. Dokonca už fyzicky útočí, keď chcete na štvrtý pokus získať nejaké relevantné informácie o verejných financiách. Starosta je skoro rok pre niektoré práce neschopný a pre niektoré schopný. Zástupca Čaňo hrá hru raz na dôležitého „rozhodovateľa“ potom na bezmocného „povereno – nepovereného“ . Väčšina poslancov má už po krk hrania hry na samosprávu - samovládu a piate kolo u vozu. Mne šialenec prerezal vo dvore všetky pneumatiky na aute aby zastrašil, aby som Vás neinformoval. Takto vyzerá naša obec, transparentná, komunikatívna samospráva, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať, zostať v nej žiť či podnikať.

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010 - Více...

Obecný zlatý válov rok pod  tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu.

Obecný zlatý válov rok pod tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu.

Neviem kto zastupuje Obec Brunovce, odpovedala úradníčka Obecného úradu Brunovce Gabriela Facúnová dňa 13.05.2010! Výstižné, katastrofálne!

Obecný zlatý válov rok pod tajným vedením práce neschopného starostu a jeho nepovereného kolegu. - Více...

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd.

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd.

Starosta Dušan M. bol skoro rok, pre niektoré úkony, ako sú npr. súdne pojednávania a výsluchy vyšetrovateľa PZ práce neschopný a nemohol sa dostaviť. Pre iné úkony npr. „lápanie“ sa vo večerných hodinách po plote úradu a nazízanie cez okno, či mu poslanci schvália, alebo pre účasť na galakoncerte v Ružomberku atď. bol záhadne práce schopný!? Orgánom zatiaľ toto trápne divadlo nevadilo a zdravotná poisťovňa odpovedala že vraj koná „v zmysle zákona“.

Po roku podivných ospravedlňovčiek súd. - Více...

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Dňa 20.05.2010 sa už práce schopný starosta konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu, kde bol riadne "vyobracaný", všeličo vyšlo na povrch. Na ďalších dvoch pojednávaniach ktoré súd vytýčil na 26 a27 augusta, budú vypovedať poslanci a ďalší svedkovia. Mnohí občania dokonca ani poslanci o týchto veciach nevedia. Starosta Dušan M. je obžalovaný z trestných činov falšovanie verejnej listiny, uznesenia o rozpočte na rok 2007 a záverečnom účte za r. 2006, ďalej porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, § 255 Tr. zákona, (obžaloba Pv 624/08-21 z 25.02.2009) lebo si svojvoľne ulieval do vrecka k platu odmeny, ktoré mu poslanci neschválili, čo sa odhalilo až na základe žiadostí o informácie . Okrem toho je obžalovaný aj za ďalšie falšovanie o predaji takzvaných nájomných bytov.

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu. - Více...

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Starosta cez nepovereného, „služobníka, zástupcu Čaňa vyše roka z exilu riadi obec“. Od mája roku 2009 sa starosta Močko neobjavil ani na jedinom zasadní obecného zastupiteľstva, len odkazuje a uniká!!!

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá! - Více...

Sme tu!

Sme tu!

Po márnom, dvadsaťročnom využívaní všetkých právnych prostriedkov a interpelácií najvyšším predstaviteľom štátu som presvedčený, že náš štát účelovo ochraňuje gradujúce zvrhlé konanie takzvanej samosprávy Brunoviec a mnohých samovládcov po celom Slovensku. Ignoruje oprávnené podnety, odmieta vyvodzovať trestnú zodpovednosť voči samosprávnym prominentom a podateľov podnetov šikanuje. Ani jedna doterajšia vláda proti bezočivému protiprávnemu konaniu miestnych samovládcov a nekontrolovateľnému prepieraniu verejných financií daňových poplatníkov účinne nezakročila. Pre to som po nedávnych zmenách v štáte dospel k názoru, že jediné riešenie je, založenie Združenia občanov miest a obcí Slovenska, ktoré bude pracovať na tom, aby zodpovedné orgány nehrali divadlo, museli konať, aby vyšetrovatelia nemohli hrať veci do autu ako na páse, aby podvodníci niesli trestnú zodpovednosť a "jalový" zákon o obecnom zriadení mal sankcie za jeho porušovanie, tak ako majú riadne zákony. Dnes na deň Ústavy SR začíname náš cieľ napĺňať. Brunovce, ktoré boli podľa informácií na poslednom zasadaní OZ dovedené do stavu ohrozenia chodu a existencie obce, budú jedným z prvých prípadov, ktoré bude ZOMOS riešiť. ( Diskusia na: http://www.changenet.sk/?section=spr&x=495940) Tu je aj článok s vecou súvisiaci odkazmi na ďalšie obce "postihnuté samosprávou v zmysle zákona". http://baksa.blog.sme.sk/c/240694/Su-chore-len-obce-alebo-cely-system-uzemnej-samospravy.html

Sme tu! - Více...

Ako je to s cestami ?

Ako je to s cestami ?

Mali byť vraj za týždeň hotové! Podľa poslancov ich mala robiť odborná firma CESTY NITRA a.s. Cesty sú ale stále rozbité, robia sa už druhý mesiac. Asfaltový odpad valia medzi role za dedinou. Robí ich firma STAVSAD s.r.o., ktorá bola vo vyhodnotení ponúk uchádzačov vylúčená, lebo nepredložila ani jeden doklad požadovaný verejným obstarávateľom! Podľa hlavného kontrolóra Majerníka nemá ani oprávnenie k takýmto prácam! Pre čo to takto je? Sú to Kocurany, Brunovce, Kocúrkovo, alebo úbohosť poslancov, ktorí sa hrajú na samosprávu robia sa dôležití, dvíhajú bez rozmyslu ruky? Nie je im čudné, že im rok a pol chýba starosta, po dedine sa promenáduje a na zasadanie neráči prísť a keď konečne po pol druha roku dostaví, "lebo mu tečie do bot" boja sa ho opýtať !!! V Brunovciach normálne!

Ako je to s cestami ? - Více...

Odstupné pre "grófov"

Viete koľko dostane odstupné starosta ktorý končí vo funkcii? Vedeli ste že majú odstupné vo výške 5-mesačného platu? Viete aký základný plat dostáva starosta v najmenšej obci? ZOMOS združenie občanov miest a obcí Slovenska navrhuje zmenu.

Odstupné pre "grófov" - Více...

Odstupné pre "novodobých grófov"

Odstupné pre "novodobých grófov"

Viete koľko dostane odstupné starosta ktorý končí starostovanie a občan ktorý končí zamestnanie? Vedeli ste že starostovia majú odstupné vo výške 5-mesačných platov a je jedno či je to starosta užitočný , alobo je to škodná, ktorá privedie obec do krachu? Viete aký základný plat dostáva starosta v najmenšej obci, takej ako sú napríklad Brunovce? Pre čo požívajú imunitu a dostávajú potichu ešte aj takéto odstupné? ZOMOS združenie občanov miest a obcí Slovenska navrhuje neodkladnú zmenu pre odstupné starostov.

Odstupné pre "novodobých grófov" - Více...

Idú voľby, hrnú sa múdri ,hlúpi, dobrí aj zlí! Ako si vybrať tých správnych?

Idú voľby, hrnú sa múdri ,hlúpi, dobrí aj zlí! Ako si vybrať tých správnych?

Hlúpi , múdri, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu zmocniť sa zlatých starostovských válovov a poslaneckých kresiel, zaručujúcich rôzne výhody. Starosta je jediná funkcia, ktorá nevyžaduje žiadne vedomosti ani morálne predpoklady, netreba žiadne výberové konanie, stačí na to občiansky preukaz. O osude občanov v tomto štáte môže rozhodovať hoc kto a tak to aj vyzerá, nemusíme chodiť ďaleko. Je to jediná funkcia, kde je zaručený nadpriemerný plat, 5-mesačné odstupné a povolené je "rozkrádanie obecného a štátneho majetku v zmysle zákona". Záleží len na charaktere vyvoleného, či túto funkciu využije v prospech všetkých občanov a bude sa tešiť, že občania sa majú pomocou jeho práce v tejto obci dobre, alebo bude všetkých ignorovať, zneužije ju na záchranu seba a svojich vyvolených. Takto to náš ctihodný demokratický štát vymyslel a takto si proti vôli ľudu ochraňuje túto zvrhlosť s hlavou v piesku už dvadsať rokov. Treba sa pre to veľmi zodpovedne rozhodnúť, lebo štát odmieta tento chaos riešiť a následky môžu byť neodstrániteľné. V obci, kde každý každého pozná to nie je ťažké, treba len použiť pamäť a zdravý rozum.

Idú voľby, hrnú sa múdri ,hlúpi, dobrí aj zlí! Ako si vybrať tých správnych? - Více...

 Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Po nátlaku aktivistov máme znova už asi dva mesiace v poradí druhú oficiálnu internetovú stránku obce Brunovce, za 200 eur, ktorú dokonca až v miestnom rozhlase propagovala úradníčka Facúnová. Nie je to teda nejaká súkromná stránka, mala by to byť úradná stránka obce. Prvá stránka pred rokom bola taktiež bez obecných informácií. Bol to len akýsi „bastard www stránky, vraj len k vôli EÚ a verjnému obstrávaniu na opravu ciest“. Tá po našej kritike zmizla a nahradila ju táto nová prehľadená stránka, ale zasa de-facto bez náplne. O dianí obce, o dokumentoch, faktúrach, hospodárení obce a verejných informáciách, ktoré trápia všetkých občanov nič! Dnes sa tu objavilo jediné uznesenie. Nečudujme sa, to sú Brunovce, "obecná slipka na erbe Brunoviec určite plače".

Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo? - Více...

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu zmocniť sa „zlatých starostovských válovov a poslaneckých kresiel“, zaručujúcich rôzne výhody. Všetci sa zrazu stanú dôležití, budú hlasovať, rozhodovať o našich osudoch, alebo len tak bez rozumu dvíhať ruky, ako na páse. O čo komu ide, má teraz za úlohu odhadnúť občan volič, ktorý musí vybrať toho správneho. Pozor, ak zvolí nesprávnych v tomto štáte nemá prakticky šancu na nič celé ďalšie štyri roky, lebo nad takzvanou samosprávou, ako sa každým dňom môžeme presvedčiť, neplatia žiadne zákony a sankcie, ako na nás bežných občanov.

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu. - Více...

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru  10 miliónov

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov

Najprv výberová komisia vybrala firmu, ktorú z výberového konania vylúčila, čomu ani poslanci nerozumeli. Potom prišli námietky občanov voči kvalite. Nedorobené vodovodné a kanalizačné prípojky napriek upozorneniam zaasfaltovali, vedenie obce to nezaujímalo. Nikde sa žiadna úprava projektu ciest nesmela previesť, jedine pred firmou poslanca Šutovského HD- elektonika sa záhadne smelo. Tu rozšírili cestu, aj keď realizátor stavby odmietol z dôvodu, že na takúto úpravu niet peňazí. Zo štyroch na šesť metrov v rozpore s projektom a pred kostolom nechali ošklivý nedorobok, že sa ľudia idú pozabíjať. Pre čo? A kto to zaplatil?

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov - Více...

Neslávny koniec. Začala dražba na  obecný majetok, starosta to tají!

Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají!

Veľmi neslávne, končí "sláva" miestneho samovládcu a jeho družiny. Do obce zavítala 10.11.2010 dražobná spoločnosť Dupos s.r.o. prehliadať založený obecný majetok. Dostala pokyn na vydraženie majetku, nakoľko obec, starosta nerešpektoval zmluvu so Štátnym fondom rozvoja bývania, nesplnil podmienky štátnej dotácie, čakal že všetci "kľaknú pred nim na kolená" a niekto jeho nezákonné konanie znova zakryje. Listy dražobnej spoložnosti odmietol sprístupniť .

Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají! - Více...

"Močko nás dnes súdil“.

"Močko nás dnes súdil“.

Ešte 7.10. 2005 podal D.Močko na štyroch občanov, Juraja Kuklu, Alojza Majerníka, Editu Mašánovú a Boženu Kuklovú, žalobu na ochranu osobnosti. Vraj za to, že poškodzujeme jeho osobnosť, ľudia sa mu smejú ... a pýtal od nás za to odškodné najprv 500 000 a potom 300 000 korún.

"Močko nás dnes súdil“. - Více...

Juraj Kukla, kandidát na starostu obce Brunovce

Voľby - 27.11. 2010, tentokrát sa rozhodnime správne! Všetci máme už skúsenosti. Hľadajme odpovede a rozmýšľajme zodpovedne! Nedovoľme, aby o našom osude znova rozhodovali tí, čo už sklamali, alebo ďalší, ktorých táto obec doposiaľ nezaujímala! Nech konečne „vyhrajú občania tejto obce“ !

Juraj Kukla, kandidát na starostu obce Brunovce - Více...

Juraj Kukla,  kandidát na starostu

Juraj Kukla, kandidát na starostu

Voľby - 27.11. 2010, tentokrát sa rozhodnime správne! Všetci máme už skúsenosti, každý tu každého pozná. Nech konečne „vyhrajú občania tejto obce“ a nie osobné záujmy podivných jednotlivcov! Hľadajme odpovede a rozmýšľajme už naozaj zodpovedne! Nedovoľme, aby nás znova oklamamli, aby o našom osude znova rozhodovali tí, čo už sklamali, alebo ďalší, ktorých táto obec doposiaľ vôbec nezaujímala, a až teraz pred voľbami zrazu ožili a sľubujú hlava nehlava.

Juraj Kukla, kandidát na starostu - Více...

Rozlúčkové občerstvenie a dane pre dôchodcov!?

Včera, keď som roznášal po obci volebné materiály, zbadal som, že starosta Močko, ktorý o tri dni končí vo svojej funkcii, sa opovážil v tomto čase strkať dôchodcom na rozlúčku do schránok obálky, aby mu zaplatili akési dane. A zároveň vyvolených pozýva na stretnutie pri hudbe a občerstvení.

Rozlúčkové občerstvenie a dane pre dôchodcov!? - Více...

Komunálne voľby, názory, zamyslenie zo ZOMOSu

Jedna moja dobrá známa z našej organizácie, Združenie občanov miest a obcí Slovenska, (ZOMOS) napísala dobrý článok na zamyslenie pred komunálnymi voľbami. Hneď ako som si ho prečítal, rozhodol som sa že ho dám do pozornosti aj na Brunove otvorene.

Komunálne voľby, názory, zamyslenie zo ZOMOSu - Více...

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie.

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie.

Bolo zvolané na posledný zákonný termín, 30 dní po voľbách na 27.12 2007 a to hneď s porušením zákona, na ktoré upozornil hlavný kontrolór. Dôvod, program novému zastupiteľstvu stanovila "stará vláda". Slávnostné zasadanie skončilo neslávne, vytriezvením, nutnosťou mimoriadneho zasadania, ktoré sa zvoláva v krízových stavoch a to hneď na zajtra 28.12. o 13,00h.

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie. - Více...

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011

28.12.2010 o 13,00h sa konalo v Brunovciach veľmi dôležité, ale de –facto tajné zasadanie OZ Brunovce. Vedeli o ňom len poslanci a taja občania, ktorí sa zúčastnili predchádzajúceho zasadania konaného 27.12.2010. Zasadanie nebolo v zmysle zákona verejnosti oznámené!?

Najdôležitejšie zasadanie OZ sa konalo tajne 28.01.2011 - Více...

Hlavné pojednávanie voči Dušanovi Močkovi

Obyčajne vždy ide o peniaze. V praxi často vidieť, že rôzni samovládcovia, verejní činitelia, sa k vôli umele udržovanej beztrestnosti "nedokážu vpratať do kože" a myslia si, že môžu všetko. Ak majú aj svojich poslancov "rukodvíhačov", ktorí odhlasujú aj to o čom nevedia - totalita ako vyšitá! Schvaľovanie tajných zmien rozpočtov , záverečných účtov vyplácanie neschválených odmien, falšovanie uznesení, výberových konaní ........! V tomto prípade ide o falšovanie uznesenia o rozpočte a záverečnom účte obce Brunovce r. 2006,2007. Nepoučiteľní "poslanci rukodvíhači" boli za to už potrestaní podmienku na jeden rok. Voči D.Močkovi bude dnes 28.01.2011 o 13,00h , tretie zrejme záverečné pojednávanie na okresnom súde v Novom Meste nad Váhom.

Hlavné pojednávanie voči Dušanovi Močkovi - Více...

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Už máme zaasfaltované !? Jedni chvália, poslanec OZ si ich pred svojou čiernou stavbou autoopravovne, dokonca konca rozšíril na 6 metrov", druhí čo sa podkýňajú na vzniknutých schodoch, vravia sfušované! Zatiaľ sú zadarmo, už sa aj rozpadajú!? Pod nimi nepripojené kanalizačné a vodovodné prípojky a za roľami a pri Váhu vyvezený asfaltový odpad. Už vyšetruje životné prostredie a polícia. Podľa starostky Masárovej, vraj žiadny problém! Zisťovali Trenčianske Noviny.

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami? - Více...

Súdne pojednávania, samovláda vo finále!

Okresný súd v Novom Meste n/V - posledné hlavné pojednávania voči Dušanovi Močkovi budú 23.2.2011 o 8.00h a 28.2. 2011 je o 11,00h .

Súdne pojednávania, samovláda vo finále! - Více...

Odsúdený po dvadsiatich rokoch samovlády?

Bolo toho za 20 rokov spústa, dala by sa napísať kniha. Nepohodlní ľudia, ktorí omietli financovať svojimi daňami "totalitnú demokraciu samovlácu" boli permanentne, exekuovaní, stíhaní a urážaní. Iní sa zamkli a čušali. Ďalším vyvoleným to vyhovovalo, profitovali. Po dvadsiatich rokoch zamietania, premlčiavania trestných činov, vymývania mozgov a strieľania si zo štátnych orgánov, sa krčah konečne rozbil. 28.02.2011 o 07,45 a 11,00 na súde v Novom Meste n/V, bude konečne čítanie rozsudku.

Odsúdený po dvadsiatich rokoch samovlády? - Více...

Močko dnes odsúdený, meškáme 20 rokov?

Močko bol dnes na okresnom súde v Brunovciach odsúdený. Neskoro ale predsa, Božie mlyny melú ......

Močko dnes odsúdený, meškáme 20 rokov? - Více...

Zúfalý pokus

Zúfalý pokus

Nová starostka Júlia Masárová a takzvaný "staronový" hlavný kontrolór Doc. Dr. Ing. Milan Majerník (ekonóm), sa snažia „prekabátiť nových poslancov, aby im v r. 2011 schválili močkoviny“ ešte z roku 2009 a 2010, ktoré bývalí poslanci odmietli schváliť a takýto doklad použiť pre banku Dexia a.s. Pred voľbami bolo všetko o komunikácii s občanmi, po voľbách už informovanosť nie je žiadúca !?

Zúfalý pokus - Více...

Už aj v Zemianskej Olči ako v Brunovciach.

ZOMOS: V Zemianskej Olči začala nútená správa. Nútená správkyňa menovaná Ministerstvom financií SR, škandalózne porušovala zákon o obecnom zriadení priamo pred médiami. Ignorovala aj nálezy Ústavného súdu SR, ktoré jasne hovoria, že "verejné zasadanie je verejné" a môže sa nahrávať.

Už aj v Zemianskej Olči ako v Brunovciach. - Více...

Novela zákona o znížení platov starostom o 10% sa míňa účinkom.

Novela zákona o znížení platov starostom o 10% sa míňa účinkom.

Najväčšie šialenstvo od revolúcie, je samospráva- samovláda bez zodpovednosti s divokým odmeňovaním „v zmysle zákona“!?

Novela zákona o znížení platov starostom o 10% sa míňa účinkom. - Více...

Brunovce  s 554 občanmi majú  starostku za 52 000,- mesačne.

Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne.

Štyria poslanci Mihalčík, Pisara, Šutovský, Michalka, odhlasovali dňa 24.06.2011, na žiadosť starostky Júlie Masárovej, jej nový zvýšený mesačný plat 1 713 EUR. Ostatní sporní poslanci, Smiteková, Cibuľka, Barcík sa zrejme takticky radšej zasadania nezúčastnili. Za to, rodina poslanca Jaroslava Šutovského a dokonca aj robotníci z jeho čiernej stavby autoservisu, obsadili zasadanie. Poslanec Mihalčík oznámil, že starostke na „predzasadaní“ nadeľovali ešte viac, až 1900 EUR, čo zdôvodňoval, že aj v okolitých obciach si podobne nadeľujú. Veľmi divný postoj k našej novele zákona o „utiahnutí opaskov“ o ušetrení aj na verených činiteľoch v hospodárskej kríze.

Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne. - Více...

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Dnes 20. júla 2011 zisťujeme, že sa neslávne končí jedna etapa histórie Brunoviec a zrejme to bude mať účinok aj na ďalšie divoké samosprávy na Slovensku. Máme tu totiž jasný precedens. Trestný čin falšovania verejnej listiny platí odteraz aj na nedotknuteľných verejných činiteľov starostov samovládcov, ktorí už nepožívajú v tejto veci trestnú imunitu!

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro! - Více...

Bude fraška alebo memento?

Bude fraška alebo memento?

Dnes 27.9.2011 sa na okresnom súde v Novom Meste nad Váhom konalo spoločné súdne konanie za dve obžaloby, dve falšovania verejných listín o rozpočte obce o predaji skrachovaných nájomných bytov a jedno za vyplácanie neschválených odmien. Všetci veria, že za opakovaný trestný čin sa už nebude len "upozorňovať". Súd vedie sudca JUDr. Ivan Pavlovič, voči obžalovanému Dušanovi Močkovi. Ľudia v celom štáte si kladú otázku. „Bude to konečne memento pre ostatných podobných, ale zasa len podmienka? Zajtra 29.9.2011 o 10,00 h uvidíme! Koná sa čítanie historického rozsudku o základy samosprávy.

Bude fraška alebo memento? - Více...

"Odkaz pre starostku"

"Odkaz pre starostku"

Zasielam na obecný účet 3552 Eur, môžete zrušiť podivnú verejnú zbierku občanov na schody do domu smútku. Dvadsaťročná práca. Jedni kradli, falšovali, jedni sa zamkli za dvere, ďalší sa snažili o dosiahnutie elementárnej zákonnosti v Brunovciach a hlupáci ktorých okrádali na nich pľuvali. Prestanťe prenasledovať ľudí ktorí konali , keď ostatní spali. Zlo plodí len ďalšie zlo!

"Odkaz pre starostku" - Více...

Hovno sme mali a hovno mať budeme!

Hovno sme mali a hovno mať budeme!

Mnohí sklamaní občania Brunoviec a potichu aj niektorí poslanci OZ, volajú po referende na odvolanie starostky Júlie Masárovej. Jej predvolebné sľuby sa zmenili na kráľovský plat "driapanie" peňazí od občanov a prenasledovanie ľudí, ktorí tu roky bojovali a odmietli financovať trestnú činnosť bývalého starostu svojimi peniazmi.

Hovno sme mali a hovno mať budeme! - Více...

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!!

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!!

Všetky daňové exekúcie voči nepohodlným občanom prehral. Odhalili sme nezákonné účtovníctvo, rozpočtové hospodárenie obce a nečinnosť obecného kontrolóra a poslancov OZ. Trestné oznámenie ktoré podal proti aktivistom za údajné ohováranie prehral. Odsúdený za tr. čin falšovania verejnej listiny a porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku za to, že sa sám, pomocou bývalej (aj súčasnej) úradníčky Facúnovej podvodne odmeňoval. Do "penzie"dostal aj zákaz výkonu verejnej funkcie. Práve prehral aj žalobu, na ochranu svojej osobnosti, ktorú podal voči občianskym aktivistom, Jurajovi Kuklovi, Božene Kuklovej, Edite Mašánovej a Alojzovi Majerníkovi, ktorí sa postavili v zmysle článku 32. Ústavy SR na odpor voči jeho odstraňovaniu demokratických práv právneho štátu, odmietli podvodnú samovládu v Brunovciach, podvodný výber miestnych daní, financovanie advokátov a trestnej činnosti z daní občanov. Paradoxne v súčasnosti nová starostka tento škandalózny stav che znova "legalizovať" tak, že začína týchto istých ľudí prenasledovať. Straší exekúciami za mieste dane z čias Močkovej nekontrolovanej samovlády a znova si najíma na to z daní občanov advokátov!? Tu sa naozaj už rozum zastavuje z počínania niektorých ľudí, ktorí strácajú súdnosť a poznajú jedine peniaze!

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!! - Více...

V Brunovciach už nemusí posledný zhasínať, už je zhasnuté!

V Brunovciach už nemusí posledný zhasínať, už je zhasnuté!

Obecné osvetlenie vypnuté, tma ako v rohu, na výbore pohoda, chváľa Bohu? Ľudia v obci reptajú, starostku už nechvália, skončili sľuby, vravia že ju z tej veľkej „lásky odstránia"!

V Brunovciach už nemusí posledný zhasínať, už je zhasnuté! - Více...

Stá miliónový podvod storočia v Brunovciach potichučky vrcholí o vašom majetku rozhodne "Júlia".

Stá miliónový podvod storočia v Brunovciach potichučky vrcholí o vašom majetku rozhodne "Júlia".

Prišiel čas zobudiť sa! Dedkovia, babičky, synovia a vnuci, zlodeji alebo oklamané, okradnuté rodiny, si na znak pokoja podávajú v kostole ruky. Pokoj a bratská láska nech je medzi nami, no tá končí hneď za kostolom! Tu sa začína faloš, reality show Brunovce. Zazeranie, ohováranie a okolo nenápadne profituje horda podvodníkov, činiteľov bez bázne a hany.Práve vrcholí jeden najväčší podvod stočia: „Šelmy čakajú, či sa poškodení a oklamaní hlupáci dokážu zorganizovať, či sa organizovaná lúpež storočia podarí!„ Celé je to založené ako obyčajne. Na hlúposti ľudí a na bezcitnosti a zákernosti druhých ľudí. Brunovce sa práve v jednej kauze, nachádzajú vo finále.

Stá miliónový podvod storočia v Brunovciach potichučky vrcholí o vašom majetku rozhodne "Júlia". - Více...

Polícia spáchala krízu na Slovensku?

Polícia spáchala krízu na Slovensku?

V prvom rade to začína v PZ - vyšetrovatelia. Mám to riadne odskúšané najmä na obci Brunovce, kde " Jánošíka 22 rokov chytali, no dolapiť nesmeli"! Nekonali, nechceli konať, nesmeli, trpeli samocenzúru na trestné stíhania papalášov a tak sa štát v pokoji desaťročia rozkrádal. Najradšej mám výroky, vyšetrovatelia boli pod veľkým tlakom, zamietlo sa to pod koberec! Čiže sto miliónov sem, miliarda tam, ukradli, znehodnotili, odniesli z nášho štátu do raja na nejaké ostrovy, do nejakých garáži a do toho obrovské platy a odmeny. Všetkým doterajším vladárom i malým smradom na obciach to vyhovovalo. Ryžovali celé klany, ryžovali desaťročia (česť výnimkám) a teraz sa čudujeme: „Kríza - kde sa u nás vzala?“ Pre nás urobili krízu a sebe imunitu na porušovanie trestného zákona.

Polícia spáchala krízu na Slovensku? - Více...

Aj v Brunovciach máme gorily a ich cvičené opice, treba konať!

Aj v Brunovciach máme gorily a ich cvičené opice, treba konať!

Stačí sa pozrieť na miestne akcie z Euro fondov, kto ich realizoval, ako slúžia a komu slúžia, kto môže stavať načierno, komu udeľujú dehonestujúce pokuty ? Ako boli predané skrachované nájomné byty, ako obec dostala za to pol druha miliónovú pokutu, ako bolo ukradnuté urbársvo, ako falšovali uznesenia, ako sa vyrábala sfušovaná kanalizácia, ako vyrábali vodovod, ako občania museli zaplatiťi zbytočné dražobné úkony za prípravu dražby obecného majetku spôsobenú miestnym diktátorom, ako "naše gorily" odhlasovali, že všetky špinavosti budú splácať zo svojich daní občania, mnohí žijúci z životného minima a vinník naďalej vysedáva na "výbore". Ako nariekajú, že nemajú pre obec peniaze, no bodaj by po tomto všetkom mali! Hlavne že na kráľovské platy stále majú!

Aj v Brunovciach máme gorily a ich cvičené opice, treba konať! - Více...

Revolúcia 1989....o.... 22 rokov ??

Revolúcia 1989....o.... 22 rokov ??

Veľké gorily s obrovskými nezaslúženými platmi s obrovským majetkom a malé samosprávne gorily a rôzni dementní prisluhovači, roztrúsení po mestách a obciach hrdúsia občanov. Rozkrádajú ich obecný majetok, páchajú trestnú činnosť, kryjú podvodníkov aby sa ich pokuty platili z daní občanov. Zdvíhajú ruky na povel ako cvičené opica bez vlastného rozumu, aby vyvolení mali hojnosť pre seba a biedu pre podaných ľudí. Dokedy ešte? Je čas ich zastaviť a vrátiť slobodu tomuto štátu. Prídete určite, nech nás je počuť . ( a nebolo nás 800 ale 2800 a v piatok nás bude v Bratislave 20 000)

Revolúcia 1989....o.... 22 rokov ?? - Více...

Čí je Ústavný súd SR, čí je prezident, je nejaký kráľ nahý?

Čí je Ústavný súd SR, čí je prezident, je nejaký kráľ nahý?

Myslím že králi sú už pekne nahí, všetci už jasne vidíme Vaše škaredé holé telá a čierne duše a v našom štáte to poriadne vrie. Temné sily to tu majú pekne podelené. Prokuratúra patrí … súdy patria ... polícia patrí ... prezident patrí ... štátna správa patrí ... a všetko to patrí niekam do ... ! Bodky píšem, aby ma nemohli žalovať za ohováranie niekoho konkrétneho, mám s tým skúsenosti, aj tak už každý v tomto prekliatom štáte dobre vie, komu čo patrí. Po nových voľbách sa o to znova pobijete ako psi. Posty si porozdeľujete, vykopnete starých, nasadíte si ďalších svojich hoc aj sprostých, ale poplatných kumpánov po celom štáte, úradoch a katastrofa ako hrom v „zmysle zákona, transparentne a nikdy inak“ začína odznovu. Oznamujem Vám, že všetci to už riadne vidíme a vymývanie mozgov nezaberá!!!

Čí je Ústavný súd SR, čí je prezident, je nejaký kráľ nahý? - Více...

Časovaná bomba Brunoviec - miestna kanalizácia ožíva!

Časovaná bomba Brunoviec - miestna kanalizácia ožíva!

Samospráva Brunovce odmietla verejné zhromaždenie o poplatkoch za kanalizáciu, aby sa ľudia nemohli vyjadriť! Miesto sľubovanej komunikácie s občanmi, ktorú sľubovala Júlia Masárová pred voľbami, nejaký recesista hádže občanom do schránok nezmyselné zmluvy a pýta nekresťanské peniaze za sfušovanú "zapchávaciu" kanalizáciu.

Časovaná bomba Brunoviec - miestna kanalizácia ožíva! - Více...

Skúsenosti z volebnej kampane

Skúsenosti z volebnej kampane

Ospravedlňujem sa, ale tento článok Vám nepridá dobrú náladu, je z reality. Za posledné dni som si sám preveril, ako drobní podnikatelia živoria a krachujú. Ctihodní, veľkohubí papaláši s makroekonomickými úspechmi môžu byť na seba „hrdí“, za dvadsaťdva ročnú pomoc malým a drobným podnikateľom. Vaša pomoc bola úžasná, výsledok je, že Vaša dojná krava, ktorú ste dojili z ktorej ste si stavali na vzdialených ostrovoch potajomky hrady a zámky, kupovali luxusné lode, Vám prestáva dojiť. Vemeno zbytočne ťaháte, mlieko Vám už netečie. Čo budete robiť keď vy neviete prestať hýriť, kradnúť a odhlupovanie Vám už poddaný ľud nežerie? Myslím, že sa začnete medzi sebou požierať, veľmi Vám to celý národ praje, prepadnite sa do pekla!

Skúsenosti z volebnej kampane - Více...

Starosta Močko si roky protizákonne zamestnával a vyplácal svojho "poslanca" Moravčíka.

Starosta Močko si roky protizákonne zamestnával a vyplácal svojho "poslanca" Moravčíka.

Poslanec nesmie byť zamestnanec obce, je to absolútne protiprávne!!! Jeho mandát tým okamžite zaniká. Na Močka, Moravčíka samozrejme roky zákon neplatil. Všetci viete, ako to na takzvaných zasadaniach OZ vyzeralo, vyhrážky, urážky občanov ktorí sa odvážili prehovoriť , "neplacíte naše podvodné dane"!

Starosta Močko si roky protizákonne zamestnával a vyplácal svojho "poslanca" Moravčíka. - Více...

Už v sobotu sa rozhodne !

Už v sobotu sa rozhodne !

V sobou sa konajú prvé slobodné voľby po 22 rokoch "novej demokratickej totality" ktorej sa podarilo rozkradnúť náš štát, zotročiť podaných ľudí, drobných podnikateľov a dôchodcov. Už si ľudia nemusia vyberať len zo starých tvárí, ktoré si myslia že sú tu na doživotie a stále si z nás môžu robiť hlupákov a otrokov. Vďaka Matovičovi kandidujú aj nezávislé osobnosti z celého štátu. Ja mám číslo 35. V sobotu od 10,00 čakám všetkých prvovoličov pred mestským úradom v Novom Meste n/V pri K+K centrum. Každý prvovolič bude odo mňa dostávať kvalitné tričko z nápisom "Máme radi túto krajinu" a neprvovoliči dostanú prekvapenie.

Už v sobotu sa rozhodne ! - Více...

Zajtra v Brunovciach schvaľujú rozpočet na r. 2012

Zajtra v Brunovciach schvaľujú rozpočet na r. 2012

Zajtra by mali poslanci v Brunovciach schvaľovať po pohrebe s krížom rozpočet na r. 2012 a veľa "všakovakých šibalstiev našej Júlie". Zasadanie bude o 17,00h. "Všetci ste tu nevítaní hostia, prídite sa pobaviť nad svojim osudom. Vše námietky sú nežiadúce, tak sa nebojte konečne zúčastniť verejného zasadania", rozhoduje sa o Vás a Vašich peniazoch! Ja som námietky za Vás už doručil priamo do rúk starostky. Dnes som svoje na úrade už zažil. Poslal som ich aj našim zástupcom poslancom, aby sa mohli pripraviť bojovať za Vaše dobro. Tu sú.

Zajtra v Brunovciach schvaľujú rozpočet na r. 2012 - Více...

Poslanci neodhlasovali rozpočet, Moravčík sa 5 rokov podvodom vydával za poslanca

Zasadanie OZ 15.03.2012, na ktorom sa zúčastnili už mnohí občania, odhalilo pravdu o katastrofálnom hospodárení s verejnými financiami našej novej starostky Júlie Masárovej! Skončilo debaklom, neschválili. Starostka najprv "odvádzala pozornosť" návrhmi hlasovania o psoch o otváracích hodinách atď. Potom prišiel prišiel na rad zlatý klinec programu, záverečný účet obce za r. 2011 a rozpočet na r. 2012, ktorý mal byť schválený do konca minulého roku. O dušu ich hájila starostka a hlavný kontrolór Majerník. Doporučoval schváliť. Ruka poslanca Šútovského ihneď vyletela hore, no všetky ostatné zostali dolu. Na nátlak občanov kontrolór musel poslancom povysvetľovať prečerpané položky rozpočtu, lebo jeho prvému podaniu nikto z občanov a zrejme ani poslancov nerozumel a ani to zrejme nebolo žiadúce. Odhalilo sa totiž, že obec má z neznámych dôvodov obrovskú sekeru, i keď každý rok básnili o vyrovnanom rozpočte. Starostka dala hlasovať znova a posmelovala : "No odhlasujme si, Barcík prečo nehlasuješ, ja som sa zdržal hlasovania" a kontrolór zasa potichu dobiedzal no schváľte "máte väčšinu no odhlasujte", ale márne. Pri druhom pokuse starostky , ktorý sa už nemal vôbec realizovať, lebo bolo odhlasované, už nehlasoval za ani poslanec Šutovský a žiadna ruka hore nešla. Potom nasledoval krutý boj starostky Masárovej a kontrolóra Majerníka, aby bolo zakázané prečítanie našich pripomienok k návrhu rozpočtu odovzdaných dopredu písomne na obecný úrad a zaslaných emailom všetkým poslancom, lebo vraj sme ich dali o jeden deň neskôr ako stanovuje zákon. Nakoniec ale starostka a kontrolór svoj boj, trápne výhovorky prehrali a pripomienky boli prečítané. (sú v predchádzajúcom článku) Hlasovanie bude zasa vraj o desať dní, neverím či sa niekto odváži za "vyrovnaný rozpočet ako paragraf a záverečný účet" zdvihnúť ruku.

Poslanci neodhlasovali rozpočet, Moravčík sa 5 rokov podvodom vydával za poslanca - Více...

Samosprávna realita

Vychádzam zo skúseností najmä z obce Brunovce, kde sa po nových voľbách naďalej orie na občanoch, starostka nás stojí 1700 euro mesačne, lebo poslanci jej zvýšili plat a kde vinníka, ktorý katastrofu zavinil, si "nová samospráva" nevšíma!!! Jeden a pol miliónovú pokutu, ktorú zanechal obci, potichu nová starostka uvalila ma hlavy daňových poplatníkov, občanov obce, ktorým dvíhajú dane. " Veď babičky sú hlúpe, oni nič nevedia, nechápu, navaríme im raz guláš, nalejem trochu vínka" požiadame aby si to zafinancovali obecnou zbierkou, lebo nie sú peniaze a bude ticho. No už nebude, ľudia začínajú chápať a zisťovať. Vychádzam aj zo skúseností z obcí po celom štáte, kde vládne takzvaná samospráva.

Samosprávna realita - Více...

Pokus zvaliť vinu za nezákonné šafárenie s peniazmi obce, na poslancov.

Pokus zvaliť vinu za nezákonné šafárenie s peniazmi obce, na poslancov.

Dňa 16.5.2012 sa konal tretí pokus o schválenie rozpočtu na r. 2012, platu starostky a záverečného účtu za r. 2011. Starostka Masárová chce dodatočne schváliť od poslancov, jej nezákonné šafárenie s peniazmi za r. 2011. Poslanci sa schváliť boja a podľa mňa by boli naozaj sprostí, keby to za tohto stavu urobili. Na zasadanie poslanci nedošli, občania áno. Po tri štvrte hodine, po „zápase“ s poslancom Mihalčíkom, ktorý ironicky vykrikoval aký sme múdry, že všetko vieme a že sa nehanbíme prísť na zasadanie, sme sa nakoniec museli rozísť, lebo došli len traja a zasadanie sa po druhý krát nekonalo.

Pokus zvaliť vinu za nezákonné šafárenie s peniazmi obce, na poslancov. - Více...

Chudobným bral a bohatým dával.

Chudobným bral a bohatým dával.

Nie, nehovorím o zbojníkovi Jurajovi Jánošíkovi, hovorím o zbojníkovi, dnešnom verejnom činiteľovi, ktorý odhlasuje aj zlému papalášovi, zlému starostovi, zvýšenie platu a podaným zvýšenie daní, alebo ich vyzve platiť na obecnú zbierku a nepohodlných dáva na exekúcie. Poslanec, ktorý nadáva na starostu že nič nerobí, že cigáni, kradne, neinformuje, ignoruje zastupiteľstvo, rozmýšľa o jeho odvolaní a na druhej strane keď je „v tlupe odhajluje“ mu zvýšenie platu a nevie ani za aké zásluhy. Ďalší sú zasa takí ktorí vedia prečo, vedia začo, nezdvíhajú ruky zadarmo, profitujú! Takto to chodí v zmysle zákona na zvrchovanom Slovensku, dvadsať rokov po revolúcii. Grófovia ostali, len koče sa vymenili za drahé autá, hrady za luxusné vily. Zákony na nich neplatia a štát ich na podaných nasadil do každej obce aj s miestnou "nezávislou mafiou nečinnou v trestnom konaní", ktorá ochraňuje toto nové, feudálne zriadenie. Mudrlanti hore čušia, lebo nová totalita zrejme všetkým čo sa dostanú k moci, vyhovuje! Je to cesta do pekla.

Chudobným bral a bohatým dával. - Více...

Obce skučia nemáme peniaze, neskontroluje ich nikto, prečo !?

Obce skučia nemáme peniaze, neskontroluje ich nikto, prečo !?

„Občania, my nemáme peniaze, dávajte! Musíme Vám zvýšiť miestne dane, poplatky za odvoz komunálneho odpadu, musíme Vám zvýšiť platbu za škôlku, vyhlasujeme Vám verejnú obecnú zbierku, len plaťte a plaťte! Žiadam svojich kumpánov, poslancov, rýchlo mi zvýšte môj starostovský plat, lebo zákon to ešte stále umožňuje!“ Najmä o tom poslednom je samospráva, s príznačným názvom „spravuje sa sama, bez zodpovednosti za svoje činy“, v obciach a mestách po celom Slovensku.

Obce skučia nemáme peniaze, neskontroluje ich nikto, prečo !? - Více...

Pre čo Slovensko zrušilo funkciu generálneho prokurátora?

Pre čo Slovensko zrušilo funkciu generálneho prokurátora?

Pre to aby tu zavládla zákonnosť pre všetkých? Aby sa zločiny verejných činiteľov a spol. nezahrali do autu? Aby mohol občan úspešne požiadať o preskúmanie skorumpovaných rozhodnutí nižších stupňov prokuratúr? Samozrejme nie, to vidí už aj hlupák!!!

Pre čo Slovensko zrušilo funkciu generálneho prokurátora? - Více...

Uráža Slovákov Jonáš Záborský?

Uráža Slovákov Jonáš Záborský?

Prečo sa ten slovenský ľud, každého tak bojí ? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí !Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie, a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede.Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu, a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zaviažu.Či to tak má byť naveky ? Niet Slovákom rady ? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády ! (Brunovce ... ?)

Uráža Slovákov Jonáš Záborský? - Více...

Protest GORILA 9.9.2012  o 16:00 námestie SNP

Protest GORILA 9.9.2012 o 16:00 námestie SNP

Gorila ožije. Ľudia musia vedieť kto vládne vláde SR, kto vládne Vášmu mestu, obci, kto robí z ľudí otrokov, a núti ich financovať trestnú činnosť svojimi daňami.

Protest GORILA 9.9.2012 o 16:00 námestie SNP - Více...

Múdri i sprostí ľudia chodia zamračení - prečo!?

Múdri i sprostí ľudia chodia zamračení - prečo!?

Od čoho sú ľudia zamračení? To čo tu píšem začína od miestnych samospráv, od diktátorv, zlodejov, hlúpych alebo zákerných poslancov, nevšímavosti občanov a končí to až odnášaním bohatstva tohoto štátu do daňových rajov. Všade sú zlí aj dobrí, ale zlým a sprostým teraz peklo vložilo moc do rúk. Čím väčší blbec, tým má väčší "úspech", toto je Slovensko dnešných dní a bojím sa, že brutálne v tomto trende pokračujeme- správu o stave republiky perfektne včera odprezentoval aj poslanec NRSR Alojz Hlina. Vyplatí sa vypočuť jeho prejav. Odkaz je tu: http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/86714/Hlina_Alojz.html

Múdri i sprostí ľudia chodia zamračení - prečo!? - Více...

Šialenstvo na obecnom úrade v priamom prenose.

Tak takýto blázinec som ešte nezažil! Niekomu poriadne šmýkajú remene, lebo mu tečie do bot? Dnes som chcel na Obecnom úrade zaplatiť miestne dane. Išiel som „podporiť netransparentné divoké hospodárenie“ no to som nemal robiť! Nakoľko obec v zastúpení starostky Masárovej neplatí faktúry a odvody za zamestnancov a na občanov uvalila platenie jeden a pol milióna korún plus osemdesiat tisíc za pokuty bývalého starostu, chcel som vidieť aj správu hlavného kontrolóra o používaní týchto verejných financií daňových poplatníkov, ktorá je verejná, no u nás je tajná a nieje ani na programe zajtrajšieho zasadania OZ! Zazvonil som na podozrivo zamknuté dvere na obecnom úrade a netušil som, aký špinavý komplot je tu proti mňa nachystaný.

Šialenstvo na obecnom úrade v priamom prenose. - Více...

„Teroristická hrôzovláda Brunoviec“ včera zasadala, končila bitkou.

Aký je výsledok dnešného blázinca? Písomné pripomienky občanov do diskusie neprejednané, starostka diskusiu zakázala, zhasla a odišla . Spáva hlavného kontrolórka sa nesmela prečítať, starostka ju zakázala dať do programu schôdze. Voči arogancii starostky sa neodvážil namietať žiadny z poslancov a hlavný kontrolór pokorne čušal. Pred úradom na občanov zaútočili poslanci Šutovský, a Pisara sa zasa vrhol na kameru so záznamom zo zasadania a chcel ju zničiť. Čiže všetko úplne v " normále u blbých na dvorečku v Brunovciach, kde sa deti hrajú na samosprávu, rozhodujú o verejných financiách daňových poplatníkov a o osude celej obce"

„Teroristická hrôzovláda Brunoviec“ včera zasadala, končila bitkou. - Více...

Poslanci OZ Brunovce - otvorený list

To čo predviedla takzvaná „samospráva“ obce Brunovce po „dlhej letnej pauze starostky“ vo štvrtok a piatok, je hrôza, hnus, ktorý presahuje všetky medze. Organizovaná skupina viacerých verejných činiteľov zaútočila na občanov, plus zúfalé tajenie najdôležitejších otázok života obce pred občanmi!

Poslanci OZ Brunovce - otvorený list - Více...

Otvorený list poslancom OZ Brunovce

Nakoľko s viacerými poslancami OZ Brunovce sa nedá komunikovať a stav samosprávy je zlý, zasielam informácie spôsobom otvoreného listu. Tieto informácie dávam na vedomie aj občanom obce, lebo mnohí sa boja prísť na zasadanie OZ a nadávajú doma, za zavretými dverami.

Otvorený list poslancom OZ Brunovce - Více...

Samospráva, diabolsky premyslený systém odstraňovania zákonnosti.

Samospráva, diabolsky premyslený systém odstraňovania zákonnosti.

Po minulom incidente starostky a úradníčky o ktorom som tu informoval, viď. ( http://brunovce.otvorene.sk/aktualne/sialenstvo-na-obecnom-urade-v-priamom-prenose/view ) po útoku verejných činiteľov, poslancov OZ Brunovce Šutovského a Pisaru, ktorý zaútočil na kameru s videozáznamom zasadania, sa 7.11.1012 konalo ďalšie zasadanie OZ Brunovce. Brunovčania, až na výnimky, boli, ako vždy, schovaní za bránami svojich domov: „Nás sa zasadanie, samospráva, dane, úvery, kolabujúca kanalizácia, atď. vôbec netýka!“ Prišli preto cudzí občania, ktorí sa na to nemôžu dívať, tri televízie a zástupcovia ZOMOS-u. Pozvaní boli aj niektorí poslanci NR SR, aby videli na vlastné oči, čo znamená samospráva po slovensky, no zatiaľ sa ospravedlnili. Zrejme až v ďalšom kole.

Samospráva, diabolsky premyslený systém odstraňovania zákonnosti. - Více...

Ako sa správa táto "samospráva"

Ako sa správa táto "samospráva"

Škandál !!! Starostka Júlia Masárová poslanci ani hlavný kontrolór docent Milan Majerník nevedeli na zasadaní dňa 7.11.2012 odpovedať na otázku, kde zmizlo 50 836 Eur (1 532 10 korún), čo bola pokuta, ktorú dostala Obec za skrachované obecné nájomné byty, kupujúci Pavlis a Demjanovič ju vraj zaplatili no bočania u splácajú. Druhý škandál je, že tento najazávažnejší bod diskusie vôbec neuviedli do zápisnice, zapisovateľka nezapísala? Overovatelia overili. Nepodstatné veci tie tu ale nechýbajú! Alebo že by takto úmyselne ?

Ako sa správa táto "samospráva" - Více...

Podivné zasadania OZ Brunovce.

Podivné zasadania OZ Brunovce.

Na sobotu ráno o 9.00 , 15.12.2012 zvolala starostka zasadanie, kde mali poslanci schváliť jej zmeny rozpočtu, ktoré si robila v r. 2012, rozpočet na r. 2013, miestne dane, správu audítora, prenájom kultúrneho domu, výstavbu 110 KV vedenia, nezaplatené faktúry, platbu za kanalizáciu, kúpa čerpadla na ČOV a akési obecné noviny. Čiže najzásadnejšie zasadanie roka možno celého desaťročia v najpodivnejšom termíne pred Vianocami v sobotu ráno!!! Na zasadanie som sa za občanov dostavil ja jediný a za poslancov p.Mihalčík. Poslanec Michalka telefonoval že o zasadaní ani nevie, p.Barcík sa ospravedlnil a zástupkyňa starostky p. Smiteková mi oznámila, že zasadanie sa koná 17.12.2012? Starostka zavolala poslancovi pánu Cibuľkovi „Roman nemusíš chodiť“ a zasadanie zrušila. Prehlásila, že poslanci sú ospravedlnení aj zástupkyňa starostky, ktorá je vraj chorá.

Podivné zasadania OZ Brunovce. - Více...

Konečne sa podarilo a jeden predvianočný rozhovor.

Konečne sa podarilo a jeden predvianočný rozhovor.

Práve prebehol v Brunovcich od 15.12. už tretí zúfalý pokus o tajné zasadanie OZ, nakoniec sa „podarilo“?

Konečne sa podarilo a jeden predvianočný rozhovor. - Více...

Pre čo Slovensko "zrušilo" funkciu generálneho prokurátora?

Pre to aby tu zavládla zákonnosť pre všetkých? Aby sa zločiny verejných činiteľov a spol. nezahrali do autu? Aby mohol občan úspešne požiadať o preskúmanie skorumpovaných rozhodnutí nižších stupňov prokuratúr? Samozrejme nie, to vidí už aj hlupák!!!

Pre čo Slovensko "zrušilo" funkciu generálneho prokurátora? - Více...

Čo je v skutočnosti samospráva na Slovensku?

Čo je v skutočnosti samospráva na Slovensku?

Za odpoveďou nemusíme chodiť ďaleko. Vypočujte si tento rozhovor a možno Vám budú viaceré vedci zodpvedané.

Čo je v skutočnosti samospráva na Slovensku? - Více...

Blog našej členky ZOMOS zo Šoporne

Žijeme v policajnom bezprávnom štáte, kde sám štát odstraňuje základné princípy právneho štátu vytvorením takzvanej samosprávy, na ktorú zákon neplatí. Inými slovami, občan má povinnosti, musí platiť dane aj keď ich vymáhajú od neho podvodom , aj keď Ústava SR hovorí úplne iné. Na ľudí dane, za všetko sankcia, na mocipánov a ich miestne mafie kráľovské platy a divoká beztrestnosť bez sankcií! Je na čase využívať článok čl. 32 Ústavy SR, postaviť sa na odpor proti odstraňovaniu zákonnosti. Najťažšie je ale prekonať tých, ktorí majú zákonnosť presadzovať, prokuratúru, políciu, ktorá je pol druha roka bez hlavy. Už viete pre čo? Šoporňa je ďalším príkladom zvrhlosti štátu . A ešte je tu jedno nebezpečie. Starostu odvoláte a môže do zlatého válova nastúpiť ešte horší rafinovanejší a môže si ďalej porušovať zákony a orať na občanoch. Alebo nastúpi „dobrý" a za rok sa od toľkej voľnosti a kopy peňazí zdivie. Toto je náš slávny štát a tento systém nieje náhoda, ale úmysel „nová totalitná demokracia“. Prípad Šoporňa budeme sledovať. Juraj Kukla

Blog našej členky ZOMOS zo Šoporne - Více...

V Brunovciach stále môžu byť zasadania OZ tajné.

V diskusii som čítal, že občania by chceli vidieť na vlastné oči, ako to na takzvaných verejných zasadaniach OZ v Brunovciach vyzerá. No vyzerá to takto a ešte aj horšie, keď poslanci útočia a chcú rozbiť kameru, alebo keď starostka vyhadzuje médiá z verejného zasadania. Videá sú na tomto odkaze: http://www.seredonline.sk/clanky/v-brunovciach-stale-mozu-byt-zasadania-oz-tajne/

V Brunovciach stále môžu byť zasadania OZ tajné. - Více...

Oznámenie pani úradníčky Pažinej

Úradníčka Obecného úradu p. Pažitná a starostka Masárová iniciovali konanie proti mojej osobe kde podali podnet na políciu a obvinili obviňovali z útoku. Vec sa riešila 30.1.2013 na priestupkovom konaní. Zatupoval, ma p. Pachník, k dispozícii som poskytol autentickú nahrávku, s ktorou boli obe konfrontované.

Oznámenie pani úradníčky Pažinej - Více...

Pažitná, Masárová vypovedali "ako som na nich na úrade útočil"

Úradníčka Obecného úradu Brunovce p. Pažitná a starostka Masárová iniciovali konanie proti mojej osobe, podali podnet na políciu a obvinili ma z útoku. Som presvedčený, že sa jedná o úmyselné krivé obvinenie a preto im túto vec nemôžem prepáčiť a budem sa brániť všetkými dostupnými právnymi prostriedkami, lebo to považujem za vrchol zvrhlosti, prekročili všetky medze. Vec sa riešila 30.1.2013 na priestupkovom konaní. Zastupoval ma p. Pachník, k dispozícii som poskytol správnemu orgánu autentickú nahrávku, ktorú som oznámil a urobil verejne. Boli ňou obe osoby konfrontované.

Pažitná, Masárová vypovedali "ako som na nich na úrade útočil" - Více...

Táto samospráva je blud.

Táto samospráva je blud.

Samospráva na Slovensku sa topí v podvodoch, praní peňazí, vidíme to denne na celom Slovensku. Štát 23 rokov asistuje, bojuje proti zákonnosti a občanom ktorí s novou totalitou nesúhlasia. Podvody a zneužívanie práva sa stali pracovnou metódou, jalové odpovede polície a prokuratúry pravidlom. Česť výnimkám. Juraj Kukla

Táto samospráva je blud. - Více...

Včera v RTVS o samospráve a občanoch

Včera v RTVS o samospráve a občanoch

Zúčastnil som sa za ZOMOS v živom vysielaní sa na debate v RTVS o takzvanej samospráve na Slovensku.

Včera v RTVS o samospráve a občanoch - Více...

Rok 2013 a ešte stále súdia Močka

Rok 2013 a ešte stále súdia Močka

Nekonečný príbeh 1990-2013. Falšujú, podvádzajú občanov, dokonca aj sudcu a prokurátora krivými svedectvami pred zrakmi médií. Kľúčovým ale falošným dôkazom sa stala "obecná písanka zápisníc OZ s odmenami starostovi" vytvorená rukou úradníčky G.Facúnovej a do nemoty prezentovaná na súde D.Močkom! Tento podvod im už ale nevyšiel! Prokurátor Prokeš a sudca Pavlovič im tento krát podvod "nezožrali ". Uvidíme ako im to súd vo štvrtok o 9,00 na rozsudku spočíta a či budú pykať za klamanie súdu pod prísahou.

Rok 2013 a ešte stále súdia Močka - Více...

Aj Pisara zneužíva verejnú funkciu?

Po Moravčíkovi aj Pisara ! TA3 priniesla správu o ďalšom odsúdenom, ktorý sa v Brunovciach hrá na poslanca a rozhoduje. Čo myslíte pochopí konečne starostka a hlavný kontrolór obce zákon, keď im ho vysvetľujú právnici až televízii.

Aj Pisara zneužíva verejnú funkciu? - Více...

Ako začína korupcia? V samospráve!

Ako začína korupcia? V samospráve!

Korupcia - ľudove zlodejčina, podvody,falšovanie, prenasledovanie nepohodlných ľudí , toto všetko začína takzvanou samosprávou. ZOMOS sa zúčastnil na tlačovke v NRSR vo veci návrhu proti korupčného zákona.

Ako začína korupcia? V samospráve! - Více...

Pokračovanie močkizmu v réžii Masárovej

Zmeškali ste raz za života nejaký dátum? Na obecnom úrade v Brunovciach sú zákonné lehoty trhací kalendár, no starostka Júlia za niekoľko dní oneskorené odvolanie zo strany občana trestá exekútorom. Pomstí sa len vybraným občanom.

Pokračovanie močkizmu v réžii Masárovej - Více...

Starostka Júlia podviedla občanov

Na zasadaní OZ 27.6.2013 bola starostka v priamom prenose odhalená ako podviedla občanov, ako zadlžuje obec "úverom na úver" a ako prenasleduje exekúciami len vybraných nepohodlných občanov, ktorí sa odvážia prehovoriť. Ako obyčajne, občanov chcela umlčať tak, že diskusiu nezaradila a do programu, zaradila len to, čo sa jej hodí. V zápisnici zo zasadanie ale márne hľadáte, čo sa tu skutočne odohralo. Pre to Vám najdôležitejšie časti zasadania sprostredkovávam autentickou nahrávku, lebo na zasadanie poslancov ktorí rozhodujú o Vašom osude sa neodvážite a obecné kamery, ktoré Šutovský na zasadeniach nasmerovával na občanov, už záhadne zmizli.

Starostka Júlia podviedla občanov - Více...

Pekne ste sa ukázali!

Pekne ste sa ukázali!

Svoj príchod v "štátnom záujme" dnes oznámila firma Enermont s.r.o. svojským spôsobom. Sedím pri počítači v tom rana a vzápätí zrušená elektrina v celej obci Brunovce, drôty miestneho vedenia roztrhnuté. Na križujúce vedenie, ktoré nebolo odstavené od elektriny, zhodila firma Enermont vodič zo stĺpa VVN 110 KV, ktorý ho skratoval a roztrhal.

Pekne ste sa ukázali! - Více...

Pochovávanie obce

Na poslednom zasadaní OZ Brunovce sa nový poslanec, ktorý nastúpil na uprázdnený post odsúdeného poslanca, opýtal starostky zásadné, asi takéto otázky, ktoré sa nikdy žiadny poslanec "rukodvíhač" nedovolil opýtať. Ako je to možné, že stále máte vyrovnaný rozpočet, aj keď končíte deficitom? Beriete úvery a tým sanujete predchádzajúce úvery! Za úvery sú veľké úroky. Ako znižujete dlh? Dokedy to takto chcete robiť, je to v poriadku? Hlavný kontrolór Majerník, ekonóm, audítor, docent, doktor.... odpovedal, že tak sa to robí !!!??? No ale toto je práve tá bezcharakternosť mnohých starostov po Slovensku, ktorí narábajú s našimi peniazmi, Ich hlavná položka je kráľovský plat, voľná pracovná alebo "nepracovná" doba, a je im jedno, že obec a občanov vedú na cestu do pekla.

Pochovávanie obce - Více...

Nekonečný súd o Močkoviny

Dnes sa konalo ďalšie súdne pojednávanie z nekonečného príbehu bývalého starostu Brunoviec D.Močka za tr. čin falšovanie verejnej listiny a porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Nekonečný súd o Močkoviny - Více...

Rozsudok - trestná činnosť Dušana Močku

Tu si môžete vypočuť aj dnešný rozsudok Okresného súdu Nové Mesto nad Váhom, voči bývalému starostovi Dušanovi Močkovi. Sudca a prokurátor odviedli v medziach tohoto skorumpovaného štátu dokonalú prácu. Uvidíme ako a ktorá lúza sa ju zasa pokúsi zmariť.

Rozsudok - trestná činnosť Dušana Močku - Více...

DOSŤ !!!

REPORTÉRI obec Svätý Kríž - buduj, kradni, falšuj, pomsti sa nepohodlným občanom, podvádzaj, zadlžuj koľko to dá, priveď obec do krachu, nič sa Ti nestane, tvoja podielnická obecná práčka verejných peňazí je zákonom chránená! Je to s Brunovcami podobnosť čisto náhodná ? Nie. Somárikovia poslanci prídu raz za tri mesiace na zasadanie. Pred zasadaním ako pred popravou, na zasadaní ako v ústave, dvihnú ruky, odhajlujú, kráľovský plat, nevedia za čo, navalia ľuďom dane a zmiznú. Už sa ich nič netýka. Takto vyzerá na Slovensku „samospráva pre blaho občanov“. Na čo nám je takáto zbytočná škodlivá organizácia? Za aké služby im to máme neustále platiť a dávať starostovi kráľovské odmeny?

DOSŤ !!! - Více...

Bývalý starosta Močko je už právoplatne odsúdený za jeden trestný čin.

Bývalý starosta Močko je už právoplatne odsúdený za jeden trestný čin.

Zistilo sa, že bývalý starosta Dušan Močko bol už právoplatne odsúdený za jeden trestný čin, sfalšovanie uznesenia o predaji obecných nájomných bytov, no následky za jeho nezákonné konanie, znášajú najmä občania. Tu je aj rozsudok.

Bývalý starosta Močko je už právoplatne odsúdený za jeden trestný čin. - Více...

Ísť voliť?

Prvý krát som bol pevne rozhodnutý že už nepôjdem voliť. VUC považujem za ďalšie zbytočné nekontrolované práčky peňazí, cez ktoré ovláda politická moc jednotlivé kraje a nasádza si svojich. Napriek tomu som sa ale rozhodol, že voliť pôjdem. Jediný dôvod je, že na župana v trenčianskom kraji kandiduje Juraj Smatana z Považskej Bystrice, ktorého poznám, ktorý sa vyzná v samospráve, v politike, je aktívny dlhé roky, nedá sa korumpovať a zriadil aj všetky tieto stránky otvorene.sk k tomu, aby boli ľudia objektívne informovaní.Tu si môžete vypočuť jeho názory v debate kandidátov v na TA3.

Ísť voliť? - Více...

Ako som sa pokúšal zaplatiť miestne dane.

Ako som sa pokúšal zaplatiť miestne dane.

Včera som bol na úrade zaplatiť dane, lebo v prvom kole boli nesprávne vypočítané. Na úrade zamknuté, zvoním. Medzi dvere strčila hlavu starostka. Pýtam sa či tam je pani úradníčka? Nevrlo odvetila nieje, ani nebude, je chorá.

Ako som sa pokúšal zaplatiť miestne dane. - Více...

"Čo je dovolené Bohom, nieje dovolené volom"

"Čo je dovolené Bohom, nieje dovolené volom"

Priatelia pozor!!! Nikdy nechodte na takzvané miestne „samovlády“, na takzvané obecné úrady bez kamery a diktafónu, lebo tento štát sa podľa mňa stal najväčším nebezpečenstvom pre slušného občana. Jedine že sa budete plaziť pred nimi štvornožky, oslavovať ich zvrhlý majestát a nebudete žiadať žiadne informácie o ich vládnutí. (Samozrejme česť výnimkám) Často tu totiž vládne nevzdelaný hlupák, ktorého si zvolili za vodcu miestni krčmovníci a ktorému z toľkej moci a beztrestnosti, zaručovanej štátom, jalovým zákon o obecnom zriadení bez sankcií, políciou a prokuratúrou, kvapká na karbid a neviete kedy môže vybuchnúť. Mne a ďalším sa už takýto prípad stal a zachránila ma len nahrávka, ktorá vyvrátila krivé obvinenia. Autentická nahrávka ako sa ma starostka Masárová a úradníčka Pažitná na úrade v Brunovciach snažili vyprovokovať a keď som sa nedal zamkli ma na úrade, zavolali políciu a krivo ma obviňovali, je tu: http://brunovce.otvorene.sk/dokumenty/blazinec-na-obecnom-urade/view Pamätám že vtedy som sa len omylom pozrel na obrazovku počítača úradníčky obecného úradu a skončilo to bezmála šokom. Dnes som bol na tom istom úrade v obci Brunovce a zažil som zasa takúto ochranu osobných údajov. Bačovali si tam dve cudzie osoby, zamknuté na obecnom úrade a keď som zavolal políciu ušli. Podal som podnet okresnému prokurátorovi JUDr. Trelovi do Nového Mesta n/V, uvidíme ako to vyrieši. O výsledku budem verejnosť informovať.

"Čo je dovolené Bohom, nieje dovolené volom" - Více...

Rzpočet obce v Brunovciach netreba.

Rzpočet obce v Brunovciach netreba.

Za falšovanie rozpočtu obce, bol bývalý starosta Brunoviec Močko už definitívne odsúdený. Jeho poslanci sa k činu priznali, oľutovali a dostali len podmienku. Súčasná starostka Masárová, ktorá zadlžuje obec, berie úver na úver, sa tuším nepoučila. Rozpočet ani nepotrebuje, dodnes nieje schválený a keď ho krvopotne niekto neznámy ušušní, býva vždy záhadne vyrovnaný, aj keď sme v deficite. Počas roka ho zmení ako sa jej zachce. Starostka je nezvestná na pracovnej ceste, na zamknutom úrade sa zasa potĺka bývalá Močkova úradníčka Facúnová. Pred políciou uniká. Vraj nám robí audit, Boh nás ochraňuj! Hlavný kontrolór Milan, ekonóm, doporučuje vyrovnaný rozpočet vždy schváliť a naďalej si rozvíja náš vidiek, prerábaním svojho domu z fondov Europskej únie. Vraj je to akási ubytovňa Hause, ako dobre sa budeme mať, keď ju dorobí. Poslanci zrejme ani nevedia čo činia, čo sa okolo nich deje, resp. nechcú vedieť, mudrujú do vetra, fakty odmietajú, nekonajú a jeden z nich obhajuje všetko ako divý. Traja, Cibuľka, Mihalčík, Barcík na úkor všetkého znova zvýšili podaným dane a naďalej sa tvária ako „svätí za dedinou“ veď s nič nedeje. Keď sa ohlási na zasadaní občan, chce predložiť fakty kde zmizli peniaze, starostka vreští, že má na to tri minúty a takto to pokračuje, ako u blbých na dvorčeku. Všetci asi viete, že z našej obce, mojou zásluhou vznikla organizácia ZOMOS. Združenie občanov miest a obci Slovenska a pomáhame občanom v celom štáte. Tu v našej obci ale občania nič nepotrebujú. Tu občania sedia zadubení za bránami na zasadanie sa skoro nikto neodváži aby neostali v nemilosti miestnej vlády. Tu potrebujú len dlhý bič, podvody, zvyšovanie daní a kráľovský plat pre „starostku“. O tomto je podľa mňa "samospráva" v Brunovciach. Nie všade sú takýto ľudia. Tu dávam jeden článok nášho člena ZOMOS.

Rzpočet obce v Brunovciach netreba. - Více...

Konečne kandidát na prezidenta pre ľudí.

Konečne kandidát na prezidenta pre ľudí.

Dnes sa rozhodlo, začíname zbierať podpisy, pozor, čas je krátky.

Konečne kandidát na prezidenta pre ľudí. - Více...

Chcete prezidenta Helenku Mezenskú?

Chcete prezidenta Helenku Mezenskú?

Ak áno, do 9.1.2014 treba 15 tisíc podpisov. Išlo by to aj bez nich s podpismi poslancov, no každý kandidát sa nehrabe na túto funkciu z dôvodu že „ja chcem byť prezident, ja chcem byť ...“! Termín cez sviatky a do 9.1.2014 je šibeničný, úmyselne takto vymyslený, no práve tu sa ľudia ukážu, či sú ešte niečo schopní pre seba vybojovať.

Chcete prezidenta Helenku Mezenskú? - Více...

Júlia, toto presahuje už všetky medze!

Starostka Júlia Masárová si dovolila zvolať poslancov na predposledný deň v roku na 30.12.2013 ráno o 10.00 na zasadania OZ. Ja som si zasa dovolil pozvať okresného prokurátora, aby sa prišiel na vlastné oči pozrieť na najhrubšie porušovanie zákona, aby nemusel naháňať, predvolávať svedkov a urobil na mieste činu „dozor prokuratúry nad zákonnosťou v samospráve“.

Júlia, toto presahuje už všetky medze! - Více...

Prvé kolo o nášho prezidenta dobojované.

Prvé kolo o nášho prezidenta dobojované.

Do poslednej hodiny donášali ľudia z celého Slovenska, do kancelárie Helenky Mezenskej podpisové hárky. Ďakujem všetkým aj z našej obce, čo nám pomohli.

Prvé kolo o nášho prezidenta dobojované. - Více...

V NRSR vypúšťali kaprom rybník.

V NRSR vypúšťali kaprom rybník.

Zúčastnil som sa medzinárodnej konferencie o priamej demokracii, ktorá sa konala za podivuhodných okolností, za asistencie polície a absencie médií a "štandardných" poslancov, v NRSR.

V NRSR vypúšťali kaprom rybník. - Více...

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« prosinec 2019 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031