Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Aj v Brunovciach máme gorily a ich cvičené opice, treba konať!

Aj v Brunovciach máme gorily a ich cvičené opice, treba konať!

Stačí sa pozrieť na miestne akcie z Euro fondov, kto ich realizoval, ako slúžia a komu slúžia, kto môže stavať načierno, komu udeľujú dehonestujúce pokuty ? Ako boli predané skrachované nájomné byty, ako obec dostala za to pol druha miliónovú pokutu, ako bolo ukradnuté urbársvo, ako falšovali uznesenia, ako sa vyrábala sfušovaná kanalizácia, ako vyrábali vodovod, ako občania museli zaplatiťi zbytočné dražobné úkony za prípravu dražby obecného majetku spôsobenú miestnym diktátorom, ako "naše gorily" odhlasovali, že všetky špinavosti budú splácať zo svojich daní občania, mnohí žijúci z životného minima a vinník naďalej vysedáva na "výbore". Ako nariekajú, že nemajú pre obec peniaze, no bodaj by po tomto všetkom mali! Hlavne že na kráľovské platy stále majú!

Pre čo je to tak? Pre nekonečnú nevedomosť  mnohých ľudí, (a to som slušne napísal)  ktorí nekonajú, ďalší konajú hlúposti,   nevedia čo činia a pre to že tých čo pre nich naozaj  konajú  a nehľadia na svoj čas, ešte  aj podrážajú.   Ja som sa pre to rozhodol, treba zmenu, nikto ju za nás neurobí. Nerobím to rád,  ale musím. Nechcem aby o nás hlasovali cvičené opice, aby  mojim deťom,  mojim známym ničili život nejakí tupci  ktorí  nevedia,   nechcú vedieť, hrajú sa na mocipánov, hlasujú ako cvičené opice  a len hrabú, hrabú a bezohľadne orú na najchudobnejších občanoch.   

  

Juraj Kukla

 

null

Kandidát  č.:35

 
Vek: 58
povolanie: elek­tro­tech­nik, živnostník
 
Juraj Kukla na facebookublog - Juraj Kukla
 

Najprv som veril určitým osobám v politických stranách a márne som sa snažil riešiť veci cez nich. Nikdy som netúžil dostať sa hore, na miesta kde sa naozaj rozhoduje o osude štátu a kde sa dá ľuďom a tomuto štátu naozaj pomôcť. Nechával som to na politické strany. Teraz som presvedčený, že mnohí politici úplne sklamali a tí lepší sa k nim nečinnosťou alebo nezmyselným konaním pridali. Vytvorili si dobre platené korytá, zavádzajú verejnosť pseudodemokraciou a nie je možné to už ďalej na nich nechávať. Jediná možnosť je urobiť „nový prevrat“. Chcem sa spojiť s ľuďmi ktorí sú mne podobní, ktorí sa osvedčili, spojiť sily a postaviť sa skorumpovaným funkcionárom, ktorí verejne rozkrádajú náš štát, orú na obyčajných bezbranných ľuďoch a na druhej strane sa tvária ako jediní, neomylní spasitelia. Chcem sa zasadiť o zavedenie skutočnej spravodlivosti a prosperity, aj pre nižšie vrstvy občanov.

 

Zamestnanie a pracovné skúsenosti:

 

V súčasnosti živnostník, elektrotechnik, pred tým vývojový pracovník Tesla Piešťany, skúsenosti v oblasti miestna samospráva.

Dosiahnuté vzdelanie a kvalifikácia: Stredná priemyselná škola elektrotechnická Piešťany.

 

Jazykové schopnosti:

Ruština , nemčina pasívne

 

Iné znalosti a prax:

Som praktický človek. Vyznám sa v mnohých oboroch, od manuálnych činností, až po mikroelektroniku a po dvadsaťročnom boji v samospráve som získal množstvo vedomostí súvisiacich s právom a úskaliami jeho aplikácie v samospráve.

Viackrát som bol ako občiansky aktivista za svoju činnosť ocenený mimovládnymi organizáciami. Samosprávou som bol donútený zaoberať sa už od r.1990 a z vlastnej praxe som zistil, že samospráva sa vyvíja ako „samovláda“ bez zodpovednosti a sankcií. Znalosti som získal na základe vlastných skúseností, štúdia a odborných seminárov, súdnych konaní až po Ústavný súd SR, kde som bol dvakrát úspešný.

 

Vlastnosti a záujmy:

Nenávidím nespravodlivosť, pseudodemokraciu, najmä okrádanie obyčajných ľudí protiprávnym konaním verejných činiteľov. Tomuto boju som venoval najviac a času. Zastrašovanie má na mňa opačný vplyv a vždy ma naštartuje do ďalšej aktivity na dosiahnutie spravodlivosti.

Mám široký okruh záujmov od hudby, rybárstva, cez elektroniku, až počítače a právo .

 

Silné/slabé stránky:

Zásadné veci sa snažím dotiahnuť do konca. Dvadsaťdva rokov bezplatne pomáham občanom s ich problémami voči úradom, samosprávam, polícii, prokuratúre, súdom a nikdy som sa nevzdal. Moja chyba je, že som nevedel odhadnúť situáciu a príliš dlho som si myslel, že toto bude právny štát a že po vstupe do EÚ sa veci vyriešia, nebude možná taká divoká korupcia, zlodejina na najvyšších miestach, ako tu prekvitá dnes.

Mojou slabou stránkou sa môže zdať aj neochota počúvať veľkohubých, extravagantných a samoľúbych ľudí! Možno by som ich vydržal počúvať, keby bola relevantná možnosť dokázať im verejne ich škodlivé konanie.

 

 

Čo chcem presadiť v parlamente, resp. čomu sa chcem venovať v parlamente:

 

Chcem obmedziť šikanovanie občanov a drobných podnikateľov, obnoviť elementárnu spravodlivosť v tomto štáte, zlepšiť život obyčajných ľudí.

Chcem presadiť zníženie platov poslancov národnej rady a starostov obcí spôsobom, aby boli odmeňovaní za skutočnú prácu a dosiahnuté výsledky.

Chcem sa venovať zjednaniu zákonnosti v tomto štáte najmä v samospráve, ktorá prelieva obrovské milióny, ktorá sa na mnohých miestach vyprofilovala na novú štátom chránenú totalitu, miestne práčky peňazí, cez ktoré rozkrádajú náš štát a peniaze občanov, rôzne mafie.

Chcem presadiť zmenu zákona o obecnom zriadení a súvisiace zákony, okrem iného aj zavedením sankcií za porušovanie zákona pre verejných činiteľov. Naštartovať verejnú diskusiu o municipalizácii Slovenska.

Zmeniť viaceré ustanovenia v trestnom poriadku. Najmä zmenou procesného postavenia občana v trestných konaniach voči starostom, zo svedka na poškodeného, aby polícia a prokuratúra už nemohla bez kontroly kryť korupciu a jasné trestné činy verejných činiteľov.  

Viac Tu: http://obycajniludia.sk      a Tu: http://kukla.blog.sme.sk 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31