Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Ako je to s toľko diskutovanými miestnymi komunikáciami?

Už máme zaasfaltované !? Jedni chvália, poslanec OZ si ich pred svojou čiernou stavbou autoopravovne, dokonca konca rozšíril na 6 metrov", druhí čo sa podkýňajú na vzniknutých schodoch, vravia sfušované! Zatiaľ sú zadarmo, už sa aj rozpadajú!? Pod nimi nepripojené kanalizačné a vodovodné prípojky a za roľami a pri Váhu vyvezený asfaltový odpad. Už vyšetruje životné prostredie a polícia. Podľa starostky Masárovej, vraj žiadny problém! Zisťovali Trenčianske Noviny.

Prípad nevyplatených peňazí rieši už polícia

Obec rekonštruovala vlani miestne cesty, firma ktorá práce vykonávala však dodnes nemá peniaze. Pritom obec získala prostriedky z eurofondov, o vyplatenie však nepožiadala. Prípadom sa už zaoberá polícia.

BRUNOVCE. Obec rozhodla o rekonštrukcii miestnych ciest v máji 2009 a práce začali vlani v lete. Peniaze z eurofondov mala vyplatiť Pôdohospodárska platobná agentúra. Obec o ne však nepožiadala, a tak nitrianska firma, ktorá cesty zrekonštruovala, za práce doteraz nedostala zaplatené. Podľa vyjadrenia agentúry obec do konca januára nepredložila žiadosť o platbu. Porušenie zákona rieši teraz agentúra cez políciu.

Ako potvrdil Pavol Kudlička z trenčianskej krajskej polície, začali trestné stíhanie pre zločin subvenčného podvodu v štádiu pokusu. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Pokiaľ nebude prípad uzatvorený, agentúra sa nebude ďalej k veci vyjadrovať. Na problémy s financovaním obce upozorňoval bývalého starostu Dušana Močku aj hlavný kontrolór obce Milan Majerník. Ten v písomnom upozornení z augusta minulého roka poukázal, že v čase, keď sa obec rozhodla rekonštruovať cesty, nemala vyriešenú zmluvnú pokutu zo štátneho fondu rozvoja bývania. Ako povedal miestny občiansky aktivista Juraj Kukla, starosta nemal splnené záväzky, ale zobral ďalšiu dotáciu.

Obec za jeho vedenia musela založiť aj obecné pozemky pod materskou školou, ale aj miestnym futbalovým ihriskom, či dokonca cintorínom. Ani výber firmy, ktorá napokon rekonštrukciu ciest urobila, neprebehol hladko. 
„Obec urobila nezmyselné výberové konanie na opravu miestnych komunikácií a ani poslanci tomu nerozumeli. V zápisnici sa totiž uvádza najskôr, že firma bola vylúčená a v závere je napísané, že bola vybratá ako úspešná,“ povedal Kukla. Naviac vraj firma nemala ani v predmete činnosti rekonštrukcie miestnych komunikácií, ale má inú stavebnú činnosť.

Riešenie problému sa presunulo na nove vedenie obce, starostka Júlia Masárová v tom však problém nevidí. 
Ako povedala, nevie o tom, že peniaze z banky firma nedostane, pokiaľ polícia neuzavrie vyšetrovanie. Tvrdí, že všetko je na dobrej ceste a informovať budú až po vyriešení celej záležitosti.Čítajte viac:http://trencin.sme.sk/c/5768836/pripad-nevyplatenych-penazi-riesi-uz-policia.html#ixzz1EcV2LBJN

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31