Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne.

Brunovce s 554 občanmi majú starostku za 52 000,- mesačne.

Štyria poslanci Mihalčík, Pisara, Šutovský, Michalka, odhlasovali dňa 24.06.2011, na žiadosť starostky Júlie Masárovej, jej nový zvýšený mesačný plat 1 713 EUR. Ostatní sporní poslanci, Smiteková, Cibuľka, Barcík sa zrejme takticky radšej zasadania nezúčastnili. Za to, rodina poslanca Jaroslava Šutovského a dokonca aj robotníci z jeho čiernej stavby autoservisu, obsadili zasadanie. Poslanec Mihalčík oznámil, že starostke na „predzasadaní“ nadeľovali ešte viac, až 1900 EUR, čo zdôvodňoval, že aj v okolitých obciach si podobne nadeľujú. Veľmi divný postoj k našej novele zákona o „utiahnutí opaskov“ o ušetrení aj na verených činiteľoch v hospodárskej kríze.

       Starostka „narieka,  že  Brunovce nemajú  peniaze “. Na jej návrh však  poslanci krízu riešia svojsky, zvýšením  jej platu o 500 EUR mesačne  a  uvalením  série nových  poplatkov na občanov,  až po miesto na cintoríne. http://www.obecbrunovce.sk/download/cenysluzieb.pdf

       Divoké správanie samosprávy Brunovce a jej bývalého  vodcu spôsobilo rozkol v obci  a veľké finančné škody. Starostka Masárová a poslanci OZ sľubovali "čiaru za močkovinami"  no sľuby vyprchali. Vec   riešia uvalením všetkých dlhov a pokút na hlavy občanov, bez vyvodenia zodpovednosti vinníkovi, ktorý ešte stále vysedáva na úrade. Posledné sú pokuta za skracované nájomné byty v sume 47,357,00 Eur + 2.377,90 Eur za zbytočné, započuté dražobné úkony  majetku obce -   „nech   hlúpi občania splácajú “!  

        Na záver tohto zasadania starostka vyhlásila občanom zbierku na opravu schodov domu smútku. Nie,  to nie je  žart!  To je cynizmus? Je to    samospráva údajne vo verejnom  záujme. 

      Štyroch poslancov schvaľovačov nezastavili ani  výzvy z pléna,  za čo takéto zvýšenie platu,  „čo pre občanov  táto starostka urobila,  jedného  zvýhodňuje a druhého  prenasleduje a na nič  čo sa ju opýtajú,  nevie riadne odpovedať“ !  

Pre čo vzniklo zvyšovanie platov starostov?

     Do platnosti vstúpila novela zákona o znížení platov starostov o 10%, ktorú inicioval ZOMOS z dôvodu finančnej krízy,  „ aby sa neoralo len na občanoch“ tak ako sa to robí v Brunovciach,  ale aby sa trošku uskromnili aj miestni samosprávni  diktátori bez hraníc. Majú najviac,  často sú nekompetentní   drzo klamú a   vyciciavajú poddaných.   (česť výnimkám) Novela zákona ale dala neuvážene zníženie  platov  do rúk obecných poslancov a stalo sa znej zvýšenie.  V možnostiach ZOMOSu sme túto vec  nemohli  ovplyvniť. Teraz  by sa mali zamyslieť zodpovední,  čo s touto fraškou, či by nestačilo poslancom disponovamie tak s desiatimi percentami?   

      Ako sa niektorí  starostovia „uskromnili“,  jasne ukazuje aj  prípad Júlie Masárovej,  v zadlženej obci  Brunovce s 540 Občanmi,  ktorá miesto zníženia   o 10 % t.j.  na veľmi slušný plat  1226 EUR,  naopak požiadala poslancov o zvýšenie o 40% t.j.  na 1713 EUR i kaď obec nemá financie,  má  dlhy, pokuty,  čo   v pohode valí len na hlavy neznalých občanov. Dokonca sa nehanbila na záver zasadania cynicky vyhlásiť  zbierku občanov na opravu schodov na dome smútku.

      Na záver zasadania padla otázka aj na podivný  nevyužívaný projekt,  Doc.Dr.Ing.MilanaMajerník-HOUSE, zmluva č.TN00326, http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=183513&l=sk      ktorý  realizoval tak  ako poslanec Šutovský,  bez stavebného povolania! Doc.Dr.Ing. Milana Majerník, hlavný kontrolór obce (alebo nekontrolór?)  ho ale naviac realizoval  z fondov EÚ  z nenávratného finančného príspevku, Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka za 99 794  (EUR 3 006394,- korún)  V súčasnosti  sa zrejme niečo udialo, lebo verbuje  na svoje ihrisko za domom ľudí, aby si zahrali futbal i keď máme na to riadne ihrisko. V jeho dome  je uvedená ubytovňa a na poštovej schránke, pribudla nová tabuľka HOUSE.    O tomto hlavný kontrolór aj starostka Masárová ihneď zakázali hovoriť, vraj  toto je súkromná záležitosť!?

 

        Podľa mňa i ďalších ľudí je  zdôvodnenie zvýšenia platu  starostke,  ktoré vehementne obhajoval   najmä  poslanec Peter Mihalčík  scestné a naviac    neprístojné v stave v akom sa nachádza obec a v stave,  keď na občanov valia všetku  ťarchu za doterajšie  pokuty a nenormálne  správanie samosprávy.  

      Myslím,   že toto už musí pochopiť každý občan,  aj keby bol ako  „zaľúbený do  samosprávnych zlodejčín,  alebo  krčmových seansí verejných  činiteľov“.  Plat sa vždy zvyšuje za niečo,  nie automaticky a to niečo v Brunovciach,  podľa názoru občanov evidentne chýba !     

Brunovce 554 obyvateľov

Plat starostky doterajší                                                       1 363 Eur =      41 061 korún

Plat po novele zákona  zníženie -10%                              1 226 Eur =      36 943 korún

Plat ktorý  schvaľovali na tajnom „predzasadaní“         1 900 Eur =        57 239 korún                               

Výsledok zvýšenie ktoré poslanci schválili o 40% t.j.      500  Eur =        16 063 korún 

Súčasný plat starostky, ktorý jej  poslanci schválili      1 7 13 EUR =   

    51 602 korún                                        

Odôvodnenie novely zákona o "znížení platov starostov" :  

 Vraj aj v okolitých obciach   nadeľujú starostom podobné platy.

         

Juraj Kukla člen správnej rady ZOMOS

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31