Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Brunovské "šialenstvo" veselo pokračuje pod kontrolou OR Topoľčany, prokuratúry Trnava, Trenčín...

Brunovské "šialenstvo" veselo pokračuje pod kontrolou OR Topoľčany, prokuratúry Trnava, Trenčín...

Nehnuteľnosti nám ukradol, teraz na nich stavia "predvolebnú" bytovku . Polícia a prokuratúra od r. 1998 vyšetruje, vyšetruje,vyšetriť nemôže. V hre je už aj inšpekcia Úradu geodézie a katastra SR.
 Stvaba bytovky pri ČOV na ukradnutom pozemku

Stavba "predvolebnej bytovky v teréne ČOV", na ukradnutých pozemkoch, za finacie Štátneho fondu rozvoja bývania. 

 

Ľuďom, ktorí mali v pozemkovej knihe v katastri nehnuteľností Nové Mesto n/V evidované urbárske nehnuteľnosti v intraviláne obce Brunovce, ich starosta obce Dušan Močko ukradol a prepísal na obec. Jeho "kumpán" Ľudovít Šupka podviedol ďalších oprávnených vlastníkov tak, že dal do „domu katastra na list vlastníctva nasťahovať len vyvolených a ostatných vydedil". Teraz organizuje odpredaj urbárskeho majetku svojmu príbuznému a mnohí oprávnení vlastníci pozerajú ako sa ich  majetok kradne a prepisuje na iných. Druhí sa šklbú o peniaze, ďalší majú zbytočne zaťažovať súdy a to všetko pod prísnymi očami orgánov právneho štátu Slovensko. Ľudová múdrosť hovorí, čo jeden hlupák pokazí, desať múdrych nenapraví a horšie je keď to napraviť ani nechce.

Ako sa to stalo? Starosta Dušan Močko  „podviedol“ notára Mgr. Michala Dzamku so sídlom Nové Mesto n/V. Ten podľa jeho priania   vyprodukoval zápisnicu o vydržaní N 172/97,Nz 171/97 bez potrebných dokladov, len preto, že: „Spoliehal na argumenty uvedené p.Močkom“. Po našom trestnom oznámení zo 17.8.1998 sa k svojmu činu vyšetrovateľovi OR PZ Slovnaft Bratislava npor. J.Trpínovi riadne vyspovedal, jeho priznanie v plnom znení aj s podpismi vlastníme. Uviedol: „Pán Močko ma oklamal - nekonal som tak ako som mal, veci som si riadne nepreveril-trestné oznámenie som v tejto veci ale nepodal, lebo sa mi nechcelo.“ Toto sú slávne výroky notára, ktoré zapísal vyšetrovateľ ešte dňa 10.5.2001. Polícia tento podvod dodnes šetrí úctyhodných sedem rokov. „Šetrí, šetrí a vyšetriť nemôže, ako sa píše Slovenských národných povestiach“. Vystriedali sa viacerí vyšetrovatelia od Trenčína až po Bratislavu, obracali sme sa na ministrov vnútra a prezidentov polície a prokuratúry. V súčasnosti po odňatí kauzy z nášho kraja, zasa šetrí vyšetrovateľ JUDr. Kmeťo z OR PZ Topoľčany no výsledok zasa žiadny. Čestný pán notár si veselo „notáruje“, verejný činiteľ starosta si veselo „činí“, Ľ.Šupka organizuje predaj cudzieho a právny štát má stále hlavu zaborenú hlboko v piesku.

Veci sa už mohli dať do poriadku akciou ROERP zák. č. 180/1995, § 12, ktorej účelom je vyriešiť takéto jasné krivdy, podvody, bez zbytočných súdov, no u nás zrejme išlo o iné.  Nestalo sa,  lebo predsedom komisie ROEP sa stal starosta D.Močko a členom Ľ.Šupka - naši "dobrodinci", ktorí hlasovali proti uvedeniu do právneho stavu, čo katsrer akceptoval.

Vrchol zvrhlosti v tomto právnom štáte však je, že komisia ROEP vlastne nebola komisia ROEP v intenciách  zákona, ale len akási "tajná komasačná partia" ktorá sa stretla len raz a potom už zástupcov katastra a pozemkového fondu roky nepozývali a im to záhadne, vôbec nebolo čudné.  O našich námietkach nerozhodoval na to určený správny orgán, správa katastra Nové Mesto n/V v správnom konaní, ale predseda komisie D.Močko a spol. v „nesprávnom konaní“. Správa katastra aj na tento fakt  došla záhadne až tri roky po uzavretí ROEPu, keď všetky jeho výplody pozapisovala. Samozrejme, že  ani na toto nedošli sami, ale  až na  základe nášho podnetu a vyšetrovania katastrálnej inšpekcie v Bratislave.

Čiže, aby ste tomu správne všetci rozumeli, takzvaná komisia ROEP t.j de-facto p.Močko a spol. ktorí nám nehnuteľnosti ukradol, rozhodoval, a správa katastra poslúchala, zapisovala a to všetko vraj „v duchu zákona 180/1995 Z.z. v duchu Ústavy SR čl. 20. v duchu zákona o správnom konaní, akoby u blbých na dvorečku, veď sme v samostatnom členskom štáte Brunovce, kde neplatia zákony, kde sa   všetko môže“!

Preto sme pozvali inšpekciu z Úradu geodézie a kartografie SR, oslovili sme vedúcu kontroly Ing. Gabrielu Stupkovú. Vec dostala riešiť inšpektorka Ing. Štefánia Garajová. I keď  za šesnásť rokov vieme, čoho je schopný p. Močko, naše najčiernejšie predstavy sa výsledkom vyšetrovania inšpekcie ešte znásobili.

               A aký je výsledok konania orgánov právneho štátu Slovensko?

No šokujúci ako obyčajne! Správny orgán, Správa katastra Nové Mesto n/V nezrušil podvodnú notársku zápisnicu o vydržaní našich nehnuteľností v zmysle § 12 zák.č180/1995 Z.z. i keď to pred tým „zúrivo“ a verejne deklaroval, čo  máme zaznamenané na nahrávke, kde sa všetci riadne vyfarbili a zverejnili čo vlatne bol tento ROEP. Riaditeľka správy katastra Ing. Eva Pankúchová vydala rozhodnutie, kde náš návrh, na uvedenie podvodného osvedčenia o vydržaní  nášho majeku do právneho stavu zamieta, podvod sa „konzervuje“.

A čo je s ukradnutými nehnuteľnosťami teraz? Ľ.Šupka organizuje odpredaj časti nehnuteľností svojmu príbuznému. Správa katastra v pohode v  "dobrej viere" v plnom vedomí všetko  pozapisovala,  lebo vraj nemá právo za nič na svete na špinavosti  upozorniť,  ona musí len slepo zapisovať a po troch rokoch zisťuje, že ja správny orgán. Starosta D.Močko na ukradnutých nehnuteľnostiach práve bez súhlasu skutočných vlastníkov začal stavať, pozemok má zadarmo. Idú voľby, takže ako obyčajne začína stavať, stavia  „predvolebná bytovka“ za pôžičku 24 mil Sk od štátneho fondu rozvoja bývania, na ukradnutom pozemku, skrátka "úžasná je totalitná moc tohoto činiteľa v právnom štáte".

A kto mu to vlastne za takéhoto stavu povolil? No povolili mu to takzvané „prenesené kompetencie stavebného úradu na obce“, konkrétne takéto dielo si teraz môžu povolovať medzi sebou priatelia starostovia so susedných deín,  "ja Janovi on  zasa na oplátku mne." U nás povoľovali obec Brunovce, územné rozhodnutie vydala susedná obec Potvorice a obec Hrádok vydala stavebné povolenie. Odborníkov na povoľovanie takýchto stavieb, na ukradnutom pozemku, ako vidno v tomto štáte naozaj nechýba! Niečo ale chýba. Chýba npr. "odborník" s prenesenou kompetenciu stavebného úradu,   ktorý by sprístupnil informácie a dokázal skolaudovať dve bytovky,  užívané na čierno, postavené v rozpore s predpismi z ktorých jedna  stojí tiež   na tomto ukradnutom pozemku. Starosta informácie prešo sa bytovky užívajú desať rokov načierno bez kolaudačného povolenia, sprístupniť nechce, no nepohodlných občanov šikanuje,  keď si postavia trebárs prístrešok !

 Vo veci  sme sa preto znova obrátili na Ing. Stupkovú, riaditeľku kontroly úradu geodézie kartografie SR,  a zaslali sme jej aj najnovšie zmätočné rozhodnutie katastra z ktorého nieje jasné ani ako sa treba odvolať. Obrátili sme sa i na vyšetrovateľa JUDr. Kmeťu z OR PZ Topoľčany a o doriešenie šiestich obvinení starostu D.Močka z trestných činov podvodu, zneužívania právomoci verejného činiteľa, machinácií pri verejnej súťaži, porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, ktoré trvajú  už od r. 2003 a nieje možné ich dokončiť. Oslovili  sme priamo i   nového p. ministra vnútra Kaliňáka.

Sledujte ďalej túto "samovládnu",   Slovenskú chobotnicu, podivnú imunitu miestneho verejného činiteľa v Brunovciach a najmä počínanie zodpovedných funkcionárov v členskom štáte EÚ. Máme nové zloženie, verme že sa to rýchlo zmení a nová vláda zmyje túto hanbu nášho štátu.

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31