Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Chudobným bral a bohatým dával.

Chudobným bral a bohatým dával.

Nie, nehovorím o zbojníkovi Jurajovi Jánošíkovi, hovorím o zbojníkovi, dnešnom verejnom činiteľovi, ktorý odhlasuje aj zlému papalášovi, zlému starostovi, zvýšenie platu a podaným zvýšenie daní, alebo ich vyzve platiť na obecnú zbierku a nepohodlných dáva na exekúcie. Poslanec, ktorý nadáva na starostu že nič nerobí, že cigáni, kradne, neinformuje, ignoruje zastupiteľstvo, rozmýšľa o jeho odvolaní a na druhej strane keď je „v tlupe odhajluje“ mu zvýšenie platu a nevie ani za aké zásluhy. Ďalší sú zasa takí ktorí vedia prečo, vedia začo, nezdvíhajú ruky zadarmo, profitujú! Takto to chodí v zmysle zákona na zvrchovanom Slovensku, dvadsať rokov po revolúcii. Grófovia ostali, len koče sa vymenili za drahé autá, hrady za luxusné vily. Zákony na nich neplatia a štát ich na podaných nasadil do každej obce aj s miestnou "nezávislou mafiou nečinnou v trestnom konaní", ktorá ochraňuje toto nové, feudálne zriadenie. Mudrlanti hore čušia, lebo nová totalita zrejme všetkým čo sa dostanú k moci, vyhovuje! Je to cesta do pekla.

Aj v Brunovciach poslanci na zasadaní OZ dňa 25.05.2012, odmeňovali s cudzieho, resp. z našich spoločných obecných peňazí . Odmeňovali verejného činiteľa, starostku Júliu Masárovú. Priklepli jej 1726 EUR mesačne. 

Tohto slávnostného aktu sa zúčastnili len štyria zo siedmych, Jaroslav Šutovský, Peter Mihalčík, Miroslav Pisara, Roman Cibulka. (ostatní poslanci na zasadanie neprišli) Prácu starostky Júlie Masárovej ohodnotili  zvýšením základného platu o 429 EUR mesačne, takže nás dnes starostka Júlia stojí 1 726 EUR mesačne,  plus rôzne iné požitky, auto, telefón, časopisy......

V civilizovaných krajinách sa odmeňuje na základe práce a dosiahnutých výsledkov. U nás akoby niektorí poslanci ani nevedeli, že peniaze sa dávajú z výsledky práce a  že je kríza. Starostka požíva ešte jeden požitok.  Môže šafáriť s rozpočtom obce  protiprávne bez schválenia poslancov, po pohrebe s krížom si vyžiada schválenie a štyria poslanci "odhajlujú" . Niektorí ani nevedia o akú sumu starostke  zvýšili základný plat 1 297 EUR. Poslanec Pisara dokonca hrdinsky vysvetľuje, že jej pat vlastne znížili,  až o tri Eurá!!! 

 Pre to vyplácanie starostov vysvetlím:

Odmeny k platom starostov boli zásluhou nášho združenia ZOMOS zrušené. Poslancom OZ ostalo v rukách len zvýšenie základného platu v prípade, že starosta dobre pracuje v prospech občanov, verejného záujmu, nie pre seba, ľudia sú spokojní a neporušuje zákony. Plat sa stanovuje podľa zákon o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest - Zákon č. 253/1994.

tu: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-pravnom-postaveni-a-platovych-pomeroch-starostov-obci-a-primatorov-miest/

Dňa 6. marca 2012 zverejnil Štatistický úrad SR výšku priemernej nominálnej mesačnej mzdy v hospodárstve SR v roku 2011. V roku 2011 dosiahla priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve hodnotu 786 Eur.

Medziročne sa zvýšila o 2,2 %. Informácia Štatistického úradu SR je zverejnená na adrese:
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=35593.

Znamená to teda, že starostke Júlii Masárovej podľa zákona v takejto malej obci, patrí na dnešné pomery kráľovský základný plat 1297 EUR!

Základný plat sa vypočíta 786 x 1,65 (koeficient v obci nad 500 obyvateľov) =1 297 EUR

Tento základný plat jej štyria poslanci odhlasovaním zvýšili na 1 726 EUR (t.j. 53 723 korún) Plat jej teda zvýšili o „malý darček“ 429 EUR mesačne (t.j. o 13 353 korún) 

Uznesenie OZ Brunovce o zvýšení platu, záverečného účtu,  rozpočtu  je tu:  http://www.obecbrunovce.sk/download/zapisnica-24.5.pdf  . Je "krásne", ako za starých časov,  všetko jednohlasne! Je treba, aby to občania, daňoví poplatníci vedeli, keď budú od nich vymáhať zvýšené dane, alebo keď bude starostka vykrikovať, že kresťania  nechcú platiť na obecnú  zbierku. Naši štyria poslanci žijú zrejme v iných finančných pomeroch, keď dokážu takto štedro odmeňovať, zrejme si neskutočne vážia namáhavú prácu, porušovanie zákonov, na ktoré ich upozorňuje prokuratúra.

Dnes žije občan, ktorý celý deň poctivo pracuje zo 400 EUR a menej. O dôchodcoch ani nehovorím. V našej "prekvitajúcej"  obci, kde poslanci drasticky zvyšujú dane občanom, kde poslanci na návrh starostky odhlasovali, že občania musia splácať 1,5 miliónovú pokutu za „močkoviny“,    udelili starostke príplatok 429 EUR mesačne. Len „akýsi darček za neznámu činnosť“ od štyroch poslancov, ktorí si radoví občania  asi nemajú všimnúť? Na hody sa urobí kresťanom v kaštieli Národného bezpečnostného úradu divadlo, pozve sa speváčka, alebo "možno príde aj klúzelník"? "Občasníci činitelia"   možno zapromenádujú  v kostole"  a všetko bude v poriadku!?  

Juraj Kukla  člen správnej rady ZOMOS

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31