Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce.

Deň Ústavy SR a vyhodnotenie súťaže o odhalenie zasadania OZ Brunovce.

Dnes si aj v Brunoviach pripomíname dve slávnostné udalosti. Daň Ústavy SR a ďalší pokus o zvolanie zasadania OZ Brunovce, ktoré nebolo už od mája, napriek upozorneniam a protestu prokurátora.

 

 

 

 

 

 

 

 

Upozorneia a  protest prokurátora sú tu:  Pd 1107-04

                                                            Pd 49/07-8

                                                            Pd 46-07-14

 

1.Útava SR sa zapísala aj do dejín Brunoviec. Starosta obce Dušan Močko zrušil zákon o slobodnom prístupe k informáciám a taktiež aj volebný zákon. Zakázal nástup na uprázdnený post poslanca OZ Brunovce.  Vec riešil až ÚS SR. Predmetné rozhodnutie Ústavného súdu SR je tu:  nález Ústavného súdu

Starosta toto rozhodnutie ÚS SR ignoroval. Následne ignoroval i protest prokurátora. Prokurátor podal podnet na súd, no starosta ignoroval i uznesenie  Okr. súdu. Nakoniec zakročil až exekútor. I proti exekúcii podal námietky, súd  ich zamietol.  Občania  k vôli tomuto "divokému"  konaniu  prišli asi o 140 000 Sk a neznáme poplatky, ktoré tají, za právne zastupovanie. 

 Orgány činné v tretnom konaní tvrdia, že občania nie sú takýmto hriešnym znehodnocovaním ich obecných financií poškodení. Ako má tomu občan rozumieť?  Za uvedené nezákonné  konanie nevyvodili  dodnes ani zodpovednosť, všetko je zataial pre nich v pohode.

 2. Starosta D.Močko práve vyhral  našu súťaž, oznámenú v predchádzajúcom článku.  Vypátral, resp. vyhlásil dlho očakávané zasadanie OZ Brunovce  na 4.9.2007 o 16,30 hod. Otázka je ešte, čo  vyvesí na "dverovú úradnú tabuľu" na vchodové dvere,  tesne pred zasadaním, aby ho zrušil, ako sa už dava krát pred týmto stalo. Dovoleniky sú už otrepané divadlo, nikto im neverí, treba niečo nové.  

Zasadanie má už tradičný  bod, riešenie prokurátorských upozornení,  protestu  a pribudlo prejednanie výstavby novej bytovky. Vari zasa štát nafutruje túto "vzornú samosprávu"  novými  miliónikmi?

 Pozývame všetkých záujemcov  o takzvanú "samosprávu". 

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31