Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie.

Dnes o 14,00 bolo dlho očakávané prvé zasadanie.

Bolo zvolané na posledný zákonný termín, 30 dní po voľbách na 27.12 2007 a to hneď s porušením zákona, na ktoré upozornil hlavný kontrolór. Dôvod, program novému zastupiteľstvu stanovila "stará vláda". Slávnostné zasadanie skončilo neslávne, vytriezvením, nutnosťou mimoriadneho zasadania, ktoré sa zvoláva v krízových stavoch a to hneď na zajtra 28.12. o 13,00h.

Poslanci a nová starostka Júlia Masárová slávnostne,  po zvukoch hymny zložili "šerpu a pečaťou" vyzdobenému starostovi  sľub a popodávali si s nim ruky. Poslanci potom jednomyseľne hlasovali za návrhy starostky, ktoré boli  už dopredu vypracované,  ako za starých časov. Dokonca  v tomto sedem členom OZ  schválili aj starostkou navrhnutú trojčlennú obecnú radu,  ktorú prečítal poslanec Cibuľka. Potom prišlo na peniaze.    Starostka  si dala schváliť plat  1363 EUR t.j. (41 061 korún  mesačne) a navrhovala vyplatiť aj  5-mesačné odstupné odchádzajúcemu Močkovi   lebo mu vraj patrí, t.j.   (cca  5x 1300 EUR = 200 000 korún) a zrazu sa zistilo, že je zle!  Úradníčka oznámila,  že v kase je už len 40 000 EUR. Šutovský dodal, že nedávno bolo ešte 50 000  a starosta mal právo  disponovať podľa "poistky proti rozkrádaniu"  uznesenia OZ sám,  len 100 eurami. Väčšiu sumu mu museli schváliť poslanci!? Štátu  obec dlhujeme 37 000 EUR a v šuplíku úradníčky je list,  že obec  musí štátu  zaplatiť už do už 31.12.2010. Poslanci o ňom nevedeli,  tak prikázali úradníčke, aby ho priniesla. Naviac musí zaplatiť aj neznámu sumu  dražobnej firme DUPOS s.r.o. ,  ktorá už začala dražbu obecného  majetku a má s tým výdavky.   

  A sme v mínuse! 

 Podnikateľovi,   ktorý zhotovil  komunikácie,  zasa dlhuje obec          Brunovce 370  000 EUR a poslanec  Šutovský oznámil,  že podnikateľ je už veľmi netrpezlivý, že mu stále vytelefónováva  a  že k nemu už posiela nejakých „holohlavých“.  Na otázku pre čo práve za  nim, lebo on sa o tieto veci staral. Zariadil  si v rozpore s projektom pred svojou firmou rozšírenie asfaltového koberca zo štyroch na šesť metrov i keď na to neboli v projekte peniaze.    Poslanec Cibuľka pripomenul, že na úradnej tabuli visí ešte jeden dlh a to  nesplatený  úver 700 000 korún za čističku,  na ktorý obec v r. 2009 vôbec neplatila. 

            Čo všetko sa ešte skrýva v útrobách takzvaného obecného úradu a v „tajných šuplíkoch vedúcej obce, úradníčky  Facúnovej",  sa rozhodli poslanci konečne odhaliť a to už  zajtra  o 13,00. Čo myslíte, dovolia  im  odhaliť? 

„Vykydá  konečne nová samospráva tento  Augiášov chliev"  a začne tu normálny život a verejné financie budú naozaj verejné? 

Na zajtra 28.12.2010 je zvolané mimoriadne zasadanie OZ, ktoré je možné podľa zákona o obecnom zriadení zvolať v mimoriadnych situáciách,  ak hrozí  pohroma. Poslanci sa zhodli, že v našej obci ide práve o takýto stav, že nebude zasadať len takzvaná novozvolená  obecná rada,  ale celé zastupiteľstvo,  lebo  všetci sa musia k tomu vyjadriť,  obec je v krízovom stave!!! 

Nebolo by múdrejšie v takomto stave  zvolať miestnym rozhlasom  verejné zhromaždenie občanov, keď ide o takúto vážnu vec,  ktorá sa bytostne týka každého občana!?  

          Na otázku nových poslancov, ako je toto  vôbec možné? Kto je za takýto stav  zodpovedný,  odpovedal bývalý a súčasný poslanec Šutovský,    že starosta Močko, no na seba a svojich kumánov z minulého volebného obdobia ktorí rozhodovali,  akosi pozabudol. Hlavný kontrolór Majerník  pridal aj úradníčku  Gabrielu Facúnovú,  ktorá používa proti nemu osobné invektívy a nekoná to,  čo má konať.  Tá totiž ani  po katastrofálnych pokusoch o audity, ( kde audítorka Šutovská nedokázala   urobiť audity  účtovných závierok od r. 2007,  lebo v účtovníctve chýbali doklady a neexistuje dokonca ani inventarizácia majetku obce)  nepracovala od leta  podľa hlavného kontrolóra na  odstránení zistených porušení zákona.

 Hlavný kontrolór  pripomenul neexistenciu inventarizácie majetku obce a poslanec Šutovský dodal,  že mala byť už dávno,  nie teraz,  keď je Močko už preč. Zvláštne,  že ho to nenapadlo počas  minulého volebného obdobia,  dokonca ani vtedy, keď to audítorka jemu a jeho kolegom poslancom,  oznámila v  lete v minulom volebnom období!?   

 A kde je  skutočná chyba?

         Kto veci sleduje dvadsať rokov napríklad ako ja a občania ktorí sa zúčastňujú na takzvaných zasadaniach,  dobre vedia  kde je chyba. Kto nesleduje a len vykrikuje "neplacá dane"   ten sa teraz nestačí diviť kam dane išli!  Je to pre to,  že samospráva  v zmysle zákona 369/1990 Zb. v tejto obci dodnes neexistovala. Panovala tu nekontrolovaná samovláda - doslova bláznovstvo účelovo udržované neschopnými poslancami!  „Rukodvíhačí", ako v tranze vždy dvíhali pred Močkom ruky,  hlasovali mu hlava nehlava, flšovali uznesenia, tolerovali všeky jeho výčiny,  potom ich vypočúvali odsúdili,  dostali podmienky a  takto dookola. Mňa  a na ľudí ktorí ich  upozorňovali  urážali   a výsledok vidíme teraz.  Starosta obžalovaný za tri trestné činy pýta od obce ktorú "potápa"  odstupné a úradníčka Facúnová,  ktorá nedokáže viesť  zákonné účtovníctvo v zmysle zákona o účtovníctve  a nerešpektuje ani audítora,  veselo navrhuje,    aby mu ho vyplatili ihneď a to celú sumu naraz !!! Je to groteska,  alebo tragikomédia?

 

Jedno inteligentné a spravodlivé riešenie tu ale predsa  je.

          Skontrolovať, vyčísliť,  zosobniť Močkovi všetky pokuty,   za jeho nezákonné konania,  nezmyselné prehraté súdy s občanmi, 25 000,- Macháč 30 000,- šenkár Jambr + exekúcia, zbytočné vyplácanie právnych     zástupcov  45 0000 Grujbár,  Kováčik -  hovorí sa okolo 100 000,- presná suma neznáma, prehru  na Ústavnom súde + exekúcia 140 000,- ponižujúce exekúcie za miestne dane občanom ktorí odmietli samovládu,  ktoré súd zrušil atď.  atď.  a keď tieto všetky položky splatí,  môžu mu z nich zaplatiť odstupné a ešte  kopa peňazí ostane obci!!!  

 Ak sa toto nestane,  je to stále len fraška a okrádanie  daňových poplatníkov obce, „verejné financovanie trestnej činnosti z daní občanov s 5-mesačným bonusom  na cestu" !  

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31