Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / "Exekučná samospráva v zmysle zákona D.M.č1/2007" - NEW

"Exekučná samospráva v zmysle zákona D.M.č1/2007" - NEW

NKÚ odmietlo vykonať kontrolu a hlavný kontrolór obce Brunovce vydal správu, že v Brunovciach je "všetko v najlepšom poriadku"! Je to naozaj tak, alebo sú to ........?
....NEW.... "z rezervácie samosprávy" .....
 Druhá maskovaná úradná tabuľa DovolenáTakzvaný obecný úrad Brunovce r. 2007
Dnes je 14. apríla 2007 - po avizovaných zasadaniach OZ, ktoré noví poslanci vehementne schválili na každý prvý piatok v mesiaci  lebo treba riešiť - po mesačnej poslaneckej kontrole faktúr, "kam dáva starosta Močko peniaze daňových poplatníkov z neschváleného pätnásť miliónového rozpočtu za r. 2007",  lebo ho treba kontrolovať, atď. zasa  ani chýru !!!
Naopak,  "z výboru prišlo poddaným zasa placit dane a kto nezaplací, ten škodzí obci a toho dá Dušan na súdnu exekúciu, na Okr. súd Tremčín."
 
        Nový zástupca starostu Jozef Čaňo, ktorý bol poslancom aj v minulom vol. období /teraz strana SMER/  podpísal sfalšovanú zápisnicu OZ o rozpočte a  občania prítomní na uvedenom zasadaní 12.2.2007 sú z jeho konania v šoku! Starosta podpísal sfalšované uznesenie z tohoto zasadania a  vyvesil to  na tabuľu. Piati poslanci za stranu SMER,  ktorým sme odovzdali pripomienky k nezrozumiteľnému návrhu rozpočtu obce na r. 2007, proti ktorému protestovali a rôzne dôležité dokumenty i nahrávku zo zasadani OZ 12.2.2007 a ktorí po sedemnástich rokoch deklarovali nastolenie práva, zrazu   hrajú  „mŕtveho samosprávneho brouka nesvojprávnika“. Straosta na  žiadosť o informácie prehlásil,  že on zasadanie nezvoláva a svoje starostovské slovo verejného činiteľa veru tento krát, aj poctivo  dodržal. 
         Dnes je už 16.4.2007, minulé zasadanie bolo 12.2.2007 ďalšie sa už nekonalo. Rozpočet na r. 2007 je neschválený, sfalšované uznesenie zasa hovorí, že je schválený  a piati poslanci zo sedemčlenného OZ za stranu SMER,  ticho ako v hrobe, pohoda. V zmysle zákona 369/1990 Zb. má byť zasadanie minimálne každé dva mesiace a rozpočet do konca roku. U nás tento zákon  ešte „nepoznajú“, u nás neplatí, tak je všetko OK. Máme samosprávu do ktorej sa nesmie zasahovať, prokutatúru ktorá "zaisťuje  všeobecný dozor nad dodržiavaním zákonnosti",  NKÚ ktoré kontroluje samosprávy, tak čo by sme ešte viac cheli?
       Hlavný kontrolór obce p. M.Majerník, starostov kandidát, vyškolený, vybraný protipúrávnym   výberovým konaním, ktoré polícia a prokuratúra vyšetruje už dva roky, po  výzve NKÚ  "skontroloval starostu" a vydal správu,  že u nás je všetko v najlepšom poriadku. Prokuratúra už šestnásť krát upozornila prokurátorským upozornením a hotovo - „jedeme  dál“ ! Podľa správy hlavného kontrolóra sme de-facto vzorom pre všetky samosprávy na Slovensku!?  Ľudia si ale lámu hlavy, prečo na to  nič nehovorí  npr. NRSR, prokuratúra,  ZMOS alebo  obecný, zároveň aj súkromný právnik starostu D.Močka a obce Brunovce JUDr. Radovan Grujbár   platený z financií daňových poplatníkov obce, čo vlastene tento človek pre našu obec za toľké peniaze robí?  
          Ten  vypracuváva pre starostu na „zlých občanov, ktorí odmietajú zaprieť nos medzi očami“ a podvoliť sa  bezpráviu,  za ich vlastné verejné financie obce,  návrhy proti nim na súdne exekúcie!
         Takto vyzerá po šesnástich rokoch demokracie,  samospráva v právnom štáte, po brunovsky -  "udržujte oheň, hasiči majú dovolenku, alebo majú zakáz hasiť?" 
         Na záver otázka? Čo myslíte, je to ohováranie , poškodzovanie osobnosti starostu, keď sa zverejní čo sa odohalo  na verejnom zasadní OZ z ktorého  je vyhotovená aj  nahrávka? 
             Občianska iniciatíva -  Zastavme zneužívanie samosprávy.
         Na súdy proti občanom si starosta zriadil súkromného i obecného advokáta v jednej osobe. Je to JUDr. Radovan Grujbár. Tento zastupuje obec Brunovce proti občanom a taktiež aj osobu D.Močka.  Za posledné obdobie mu starosta vyplatil spolu 67 544,-Sk z obecného konta, viď. príloha. Informáciu, za čo konkrétne platí z obecného konta tohoto advokáta, odmieta sprístupniť dodnes.  Prvý krát sprístupnil informáciu,  že za r. 2005 mu vypúlatil 30 000 ,-Sk  Druhý krát
47 556,-. Čo myslíte, Klame? To nechávame na Vása hlavne  na orgány činné v trestnom konaní a prikladám dôkazy ! 
       O uvedených informáciách používania verejných financií strostom D.Močkom  nevedeli poslanci, ani zástupca strostu Jozef Čaňo. Veľmi sa takémuto hospodáreniu s financiami  daňových poplatníkov   divili.  Každému je  divné, že v obci  s 540 občanmi si môže  starosta platiť obecno -súkromného  advokáta, aby dával ľudí na exekúcie a súdil sa  proti občanom? Nemôžu sa veci riešiť iným spôsobom? Brunovce sú veru  bohatá obec, tu si   to môžu dovoliť!?
vyplácanie súkromno-obecného advokáta JUDr.Grujbára.1.JPG
 Vyplácanie súkromno- obecného právneho zástupcu JUDr. Grujbára.JPG
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31