Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov

Ako je to s cestami? Máme cesty, na ktoré majú ľudia svoj názor a ďalšiu sekeru 10 miliónov

Najprv výberová komisia vybrala firmu, ktorú z výberového konania vylúčila, čomu ani poslanci nerozumeli. Potom prišli námietky občanov voči kvalite. Nedorobené vodovodné a kanalizačné prípojky napriek upozorneniam zaasfaltovali, vedenie obce to nezaujímalo. Nikde sa žiadna úprava projektu ciest nesmela previesť, jedine pred firmou poslanca Šutovského HD- elektonika sa záhadne smelo. Tu rozšírili cestu, aj keď realizátor stavby odmietol z dôvodu, že na takúto úpravu niet peňazí. Zo štyroch na šesť metrov v rozpore s projektom a pred kostolom nechali ošklivý nedorobok, že sa ľudia idú pozabíjať. Pre čo? A kto to zaplatil?

 Dnes to už žiaľ vieme! Banka 11.10.2010   oznámila,  že tieto  práce nepreplatí,   lebo obec  neposkytla banke pravdivé  informácie o finančnej situácii. V preklade to znamená,  že obec banku oklamala, porušila zmluvu. Nepovedala že  je dlžná štátu 47,357 EUR ešte  za akciu „skrachované obecné nájomné byty“. Či  ide o trestný čin subvenčného  podvodu,  zisťuje  prokuratúra.   Ďalej sa zistilo, že obec   nevedie zákonné účtovníctvo a    audítor nedokázal  urobiť ani audity. Nemá dokonca ani legálnu  inventarizáciu obecného majetku.

Ďalšia nová informácia,  ktorú nechel strosta, ktorý sa náhle zjavil na úrade sprístupniť,  sú výzvy dražobnej firmy,  ktorá tu už   minulý týždeň bola  a  ide nám  brať založený obecný majetok.

 A čo je najpozoruhodnejšie, občania ani za tohto katastrofálneho stavu stále nesmú vedieť  pravdu o stave ich obecného majetku.   Na úradnej  tabuli ani na oficiálnej  internetovej stránke za 200 eur, ktorú vedie  p. Šutovský o týchto veciach nie je ani zmienka i keď ide o existenčné záležitosti obce.    Poslanci čušia,  starosta sústavne nezvestný, ľudia sa dozvedajú len s pokútnych zdrojov a kandidáti ktorých obecná samospráva nikdy nezaujímala,   sa zrazu  pretekajú v sľuboch a v záujme o "blaho občanov".  Pre čo až teraz?    

 Dnes sa mi podarilo vyžiadať na obecnom úrade informácie,  list od banky Dexia a.s.  aby sme vedeli,  akú ďalšiu "mínu"   zanecháva po sebe miestna  samovláda   pre svojho nástupcu,  čo ešte tají  pred občanmi.  Pýtal som sa aj pre čo na úradnej tabuli i internetovej stránke obce nie sú žiadne informácie o hospodárení obce,   ani o dražbe  obecného majetku  ani o vyjadrení banky. Veď čo by mohlo občanov  za tohoto stavu viac zaujímať!   Úradníčka znova oznámila,  že nikto ani správca stránky ich od nej nežiadal a pre to na stránke nie sú. 

 Podľa mňa kameň úrazu je inde a zrejme každý to už vie.  Máme roky „tajnú nekompetentnú samosprávu,  tajný úrad, tajné  financovanie, tajné účtovníctvo  i tajné zasadania OZ.„ Súčasní kandidáti spali a občania ktorí nespali,   pýtali sa,   chodili na zasadania  a chceli  veci zmeniť ,  boli urážaní a vyhlasovaní za škodcov.   (  List banky  prikladám,  kliknite na obrázok hore)

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31