Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Juraj Kukla, kandidát na starostu

Juraj Kukla, kandidát na starostu

Voľby - 27.11. 2010, tentokrát sa rozhodnime správne! Všetci máme už skúsenosti, každý tu každého pozná. Nech konečne „vyhrajú občania tejto obce“ a nie osobné záujmy podivných jednotlivcov! Hľadajme odpovede a rozmýšľajme už naozaj zodpovedne! Nedovoľme, aby nás znova oklamamli, aby o našom osude znova rozhodovali tí, čo už sklamali, alebo ďalší, ktorých táto obec doposiaľ vôbec nezaujímala, a až teraz pred voľbami zrazu ožili a sľubujú hlava nehlava.

       Začalo to pred dvadsiatimi rokmi, ľudia netušili, že to takto dopadne. Najprv tvrdohlavosť a „samovláda“   zničila spolunažívanie občanov, „sused prestal poznať suseda“. Potom nekontrolovateľné hospodárenie  s obecnými  miliónmi  doviedlo obec až po dražbu kultúrneho domu, cintorínu, škôlky, ihriska, pozemkov, obec má väčšinu majetku založeného. Mnohí upozorňovali, iní sa báli, mlčali. Dnes veľa oklamaných ľudí banuje,  lebo pozná odpoveď: „Mohlo to byť úplne inak keby ...!“ 

        Prečo skrachovali obecné nájomné byty, prečo brunovských nájomníkov podviedli a ukradli im aj pozemky, prečo sa obec nezveľaďuje, ale krachuje?    

                                                  Nevieme?

       Načo  sú nám poslanci, ktorí nás nezastupujú, nechodia na zasadania, neinformujú a zrazu znova kandidujú? Prečo si starosta tajne vypláca neschválené odmeny, znehodnocuje peniaze na pokuty, nezmyselné súdy proti občanom, kupuje, predáva, prenajíma obecný majetok bez kontroly?  

                                                  Nevieme?

Prečo sa falšujú uznesenia OZ a starosta na maródke tajne rozhoduje, až  privedie obec do katastrofy?                                Nevieme?

        Kam dohnala takáto „samospráva“ našu obec? Kde sa skrývajú, teraz keď nám idú brať kultúrny dom,   parcely ihriska, úradu, škôlky, dokonca cintorína a obecnú roľu vedľa neho? Prečo máme stále nezaplatenú čističku 24 000 EUR, poslanci hovoria že v kase chýba 16 000 EUR, štát vymáha dlh 47 350 EUR a obec je v ohrození existencie? Prečo vybrali na opravu ciest firmu, ktorá bola vylúčená a z hrôzou zisťujem, že banka odmietla podivnú rekonštrukciu ciest preplatiť a máme ďalšiu „sekeru“ 370 000 EUR? Prečo obec nemá riadne účtovné doklady, inventarizáciu a nezávislý audítor  nedokázal od r. 2007 urobiť ani audity nekalého hospodárenia na obecnom úrade? Prečo poslanci nekonajú,   keď kričia že ich starosta roky nerešpektuje, podvádza a šafári s peniazmi? Je toto normálne?

       Nevedia poslanci, nevedia občania, nevie nikto! Prečo? Lebo normálna samospráva pre všetkých občanov v tejto obci nikdy nefungovala. Tí čo niečo vedia, roky upozorňovali, sledujú zákony, chodia na zasadania sú  zámerne vykresľovaní ako „nepriatelia“! Všetci si teraz dajte odpoveď. Komu takýto stav prospieva a ktroí kandidáti ho môžu napraviť ? 

                                 A kto sa to zasa chce dostať  k moci?

Znova tí čo doviedli obec do takéhoto stavu a noví, ktorých samospráva nikdy nezaujímala. Jedni za osobné výhody, druhí za moc, alebo vo vidine svojej finančnej záchrany. Môžeme im dôverovať a dať do rúk náš osud?

          Sú tu aj zodpovední kandidáti, ktorí  majú  skúsenosti, predpoklady, zvažujú čo sa dá pre túto obec reálne vykonať, len im treba dať šancu. Zabudnite na sváry a v týchto voľbách sa už nedajte oklamať gulášom  a planými sľubmi. Voľte tých o ktorých viete že sa nebáli ani v najťažších časoch a svojim konaním roky presviedčali, upozorňovali, majú skúsenosti, vedia o financovaní, zúčastňovali sa zasadaní i keď ich znevažovali za pravdu. Nakoniec všetci vidíme,  že pravdu  naozaj mali.  

           Ak chcete, aby sa to zmenilo, aby samospráva rešpektovala potreby všetkých bez rozdielu, nerozkrádala  dane, aby obec začala konečne žiť normálnym životom, je tu iná možnosť. Voliť len kvalitných overených ľudí, kvalifikované riešenia, transparentné narábanie s obecnými peniazmi, informovanosť občanov a len čas ukáže, čo všetko dokážeme, lebo dnes nie je možné  bezhlavo sľubovať. Teraz znova prišla chvíľa,  kedy je  to vo Vašich rukách, kedy máte šancu všetko zmeniť k lepšiemu. Nesmieme ju premárniť!     

              Ak  zvolíte mňa, budem rád a život v obci zlepším. Ak dáte prednosť ľuďom, ktorí už sklamali,  alebo hľadajú osobnú záchranu vo funkcii starostu, je to znak, že Vám  na Vašom osude a osude obce vôbec nezáleží.

 

Čo by bolo treba urobiť ihneď?

 

·        Zjednotiť občanov, aby sused znova mohol zdraviť suseda. To je možné len tak, že budeme pravdivo o všetkom informovať

·        Ihneď zariadim  hĺbkový audit majetku obce,  už nikdy nedovolím hazardné rozhodnutia a rozkrádanie spoločného obecného majetku

·        Na zasadaní OZ a pred hlasovaniami dostane slovo každý občan obce, ktorý o to požiada, každý dobrý nápad bude vítaný a rešpektovaný

·        Poslanci a starosta nebudú  už šikanovať žiadneho občana za to,  že má iný   názor a upozorňuje

·        Všetky dôležité informácie budú zverejnené  na úradnej tabuli a obecnej internetovej stránke

·        Obecný úrad bude vychádzať   v ústrety občanom  pri   riešení  problémov a styku s inými úradmi

·        Obmedzíme  všetky megalomanské  výdavky obecného úradu - šetriť treba od seba

·        Podporím,  všetky  kultúrne a spoločenské aktivity mládeže  i dôchodcov

·        Urobím všetko na zmiernenie,  alebo zastavenie  dražieb obecného majetku

·        Pokúsim sa zachrániť kultúrny dom a využiť ho najmä  pre kultúrne vyžitie dôchodcov, mládeže, talentovaných hudobníkov a  pre všetkých občanov

            S týmto môžem začať  ihneď po voľbách   

 

Dlhodobejšie  ciele

 

·        Znížim  daň z nehnuteľností pre občanov nad 65 rokov o polovicu

·        Kanalizácia zadarmo - zruším zbytočné platby dvom osobám  za fiktívnu     údržbu čističky,  250 + 150 EUR mesačne. Zriadime jednu oprávnenú osobu  a z ušetreného môžu mať občania kanalizáciu, ako to vyjde naďalej aj zadarmo

·        Zavediem pomoc dôchodcom a sociálne slabším občanom, rozvoz obedov do domu 

·        Zveľadím športový areál a  jeho okolie,  vytvoríme lepšie podmienky pre rozvoj športu 

·        Zriadim  možnosť výstavby podľa územného plánu obce

·        Dobudujem chodníky 

·        Zrenovujem škôlku

 

        Úprava zelene, oddychových plôch, oprava studne uprostred obce, dopravné značenie, zúšpornenie osvetlenia, oživenie tradícií, stretnutí dôchodcov atď. nepovažujem za volebný program, ale za samozrejmú bežnú činnosť každej normálnej samosprávy, ktorú netreba plánovať, propagovať, treba ju len poctivo vykonávať počas celého volebného obdobia, podľa potrieb a požiadaviek  občanov! 

 

A kde na to plánujem nájsť peniaze?

 

          Nebudem klamať, kradnúť, podnikať aktivity ktoré poškodzujú obec a občanov. Nezmyselné zákazky pre spriaznené osoby, súdy a  právnické služby proti občanom, tajné odmeny, pokuty za  čierne obecné stavby a za nerešpektovanie rozhodnutí štátnych orgánov, kde prišla obec o niekoľko stotisíc možno aj miliónov korún. Využijem všetky mimorozpočtové finančné zdroje z fondov. Všetko záleží od toho, ako sa súčasný zlý stav obce podarí skonsolidovať, program preto spresním s novým zastupiteľstvom.

           Na právnu pomoc nám bude slúžiť nové celoslovenské občianske Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS),  ktoré som založil  na základe dvadsaťročných skúsenosti, za účelom zabránenia zneužívania samosprávy proti občanom.

           Ďalšie informácie  na www.brunovce.otvorene.sk , alebo sa môžete obrátiť  na mňa osobne.  

 

Kandidáti na poslancov podporujúci Juraja Kuklu, kandidáta na starostu: Ľuboš Križák, Mgr.  Mária Jedličková, Stanislav Kukla, Edita Mašánová

 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31