Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Konečne sa podarilo a jeden predvianočný rozhovor.

Konečne sa podarilo a jeden predvianočný rozhovor.

Práve prebehol v Brunovcich od 15.12. už tretí zúfalý pokus o tajné zasadanie OZ, nakoniec sa „podarilo“?

- Prvý pokus v sobotu 15.12. ráno, prišiel jeden poslanec a ja. Viacerí poslanci o zasadaní vôbec  nevedeli.

- Druhý o pár dní, neprišiel nikto z poslancov. Prišiel som ja.

- Tretí dnes. Úspešný, starostka „vyhrala“? Zúčastnilo sa pár verných poslancov,Šutovský, Pisara, Mihalčík, Cibuľkla a ja som neprišiel. Nikto o zasadaní totiž nevedel. Zvolané zrejme systémom priateľ na telefóne,  prevádzané za zamknutými dverami úradu. 

Prišiel som až na konci, lebo som zbadal pred úradom autá. Dvere na úrade boli zamknuté, vnútri sa svietilo, búchal som, nakoniec mi  otvorila nová úradníčka resp. nejaká tajuplná osoba hosťujúca na úrade.   „Diskusiu“ mi starostka zakázala, lebo som jej vraj nedal dopredu písomne žiadosť, potom že diskusiu z programu zrušila … no   trápne, úbohé! Svoje som aj tak povedal a nahral na kameru a bol koniec. (Video zverejním.)

Traja prítomní poslanci p. Mihalčík, Šutovský, Pisara teda zobrali na vedomie „zmeny“ rozpočtu, ktoré si starostka protiprávnym spôsobom vykonávala počas roka 2012 a vo veci prebieha trestné konanie. Poslanec Cibuľka bol proti. Schválili aj najzásadnejšie otázky života obce, bez svedkov, znemožnením účasti občanov, včetne schválenia rozpočtu …. a to všetko pekne,  so zákazom diskusie veď    "treba nápady". 

Chodím po samosprávach po celom Slovensku.  Sledujem prípady je to strašné . Dehonestujúce veci sa dejú v „rezerváciách samosprávy na Slovensku“ a všetko  si to musia  financovať občania svojimi daňami, kráľovsky odmeňujú často zlých neschopných ľudí, ktorí obci  škodia  a obyvateľom úkor toho  neúnosne zvyšujú dane.  Nepohodlných občanov prenasledujú a poplatných kumpánov si odmeňujú. Vznikajú miestne mafie, nakoniec položia obec na lopatky. Klamú a rozkrádajú verejné financie, obecný majetok, financujú si svoje požitky, svoje rodiny, splácajú svoje dlhy, pre ktoré by ako obyčajní občania už možno sedeli v base. Požívajú nepísanú imunitu. „Stáda miestnych oviec za bránami svojich domov obyčajne len potichu bľačia“. Dokedy?

 Pred Vianocami som o týchto veciach natočil rozhovor. Video,  rozhovor  tu: 

http://www.seredonline.sk/clanky/juro-kukla-si-pred-usta-servitku-nedava/

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TCQNfD3d94E 

http://www.reporter24.sk/clanky/juro-kukla-si-pred-usta-servitku-nedava/

xY z Brunoviec
xY z Brunoviec píše:
Pátek 28.12.2012 09:30

Sú to všetko kúpení skorumpovaní ľudia, držia huby, nemajú svoj rozum, riadne sa hovadia a prisluhujú. Osud obce,občania sú pre nich na poslednom mieste, len platte dane, aby starostka mala na jej veľký plat za nič, alebo za tú škodu čo tu robí. Fuj hanba! S Julov a Milankom pochovajú túto obec, poslanci len čumia na čo tam takýto chodili? Dokonca tam chodí aj bývalá úradníčka Facúnová. Bolo by ich treba všetkých vykopnúť a začať úplne odznova s novými, lebo toto je len samá špinavosť.

Michal
Michal píše:
Úterý 01.01.2013 19:29

Toto nie sú poslanci, je to bordel, sú úplní chudáci, bábky, predali by aj nos medzi očami, aj kulturák chcú predať, kto im dal na to právo na obci im absolútne nezáleží, preč s nimi a s Julou!

xy
xy píše:
Úterý 01.01.2013 19:32

Ja som na Kuklu nadával. Ale vidím, že má svätú pravdu, toto by on nikdy nerobil čo robia títo.

Schizofrenik
Schizofrenik píše:
Středa 02.01.2013 11:22

A niekto si tu sam vypisuje prispevky v mene viacerych osob... :-)

odkaz
odkaz píše:
Čtvrtek 03.01.2013 01:19

Kedy bude video zverejnené ?

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Čtvrtek 03.01.2013 11:14

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Čtvrtek 03.01.2013 11:20

Prepáčte, videá zatiaľ neboli, ale už budú. Nech občania sami vidia a posúdia o čom je táto takzvaná „samospráva- smovláda“ a kto to vlastne môže o ich osude, ich peniazoch tajne rozhodovať, lebo len máloktorí vypátrajú a odvážia sa prísť na zasadanie. Potom sa vyjadrujú k tomu čo nepoznajú a ľahko ich oklamú.

-občan -
-občan - píše:
Čtvrtek 03.01.2013 13:54

Sledujem túto stranku pravidelne pozeram sa na všetký videá alebo nahrávky , ked som raz počuval nahravku ako ste boli zaplatit tie dane bolo jasne že pani pažitná vas nutila k tomu aby ste ju viprovokovali a ked s usmevom na tvári si zapne diktafón ešte k tomu a potom trošku zvíši hlas a začne kričat že hu obtažujete tak to neni v poriadku podla mna a ked niekoho starostka zamkne na obecnom úrade a zavolá políciu za obtažovanie. Nebolo tam žiadne fyzické napadnutie ani uražanie na určitu osobu pripadalo mi to proste tiež ako keby to bol plán vopred naplánovaný. Neviem kedy to teraz bolo pred sviatkami alebo medzi sviatkami išiel som okolo úradu bolo pred uradom vela aut všade rozsvietené chvílku som tam stál a čakal či sa bude zase niečo diat ako to už bíva na každom zasadaní.

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Čtvrtek 03.01.2013 14:22

Udajný "útok" - teraz ma zaň dala starostka Júlia "súdiť" resp. krivo ma obvinili polícii a tá to dala riešiť na priestupkové. Chcú ma „hovadiť pred verejnosťou, ale toto im nevyšlo zhovadili sami seba“, každý vidí. Inak väčší hnus som si v živote nezažil, horšia zákernosť, ako keď kedysi Facúnová, alebo Močko fyzicky útočili , podľa tohto vidím že starostka Júlia je schopná hoc čoho. Bolo mi jasné, že ma chcú vyprovokovať, nedal som sa snažil som sa to najprv zahrať na humor , no zistil som, že oni mali na pláne za každú cenu krivé obvinenie a políciu . Keď by niekto naozaj útočil tak si ho obeť zavrie do miestnosti , aby na ňu ďalej útočil? Veď to je úplne choromyselné. A ako začala jačať Júlia keď sa objavil policajt, ako keď miškujú prasa, tak také divadlo som ešte nevidel. Mal by som si podľa Vás toto nechať ?

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Čtvrtek 03.01.2013 14:27

Tu je tá nahrávka:
http://brunovce.otvorene.sk/dokumenty/blazinec-na-obecnom-urade/view

-občan -
-občan - píše:
Čtvrtek 03.01.2013 16:50

Tíka sa to aj inakších problemou ako napríklad každa obec by mala mat teda aj vianočný stromček krásny vysoký vianočný strom a nie omotat žiarovky okolo kríku a okolo starej studne . Je tam sice strom ale ten bude pekný za 15 rokov a dovtedy to bude takto bívat ? Bola cez sviatky poladovica starostka nedala posipat vôbec cesty stále sa šmíkalo ludia padali doslova na cestách ale nie starostka si šetrila peniaze na darčeky a hlúposti.Je mi toho luto moc ako totu vizerá v mediach je táto obec už 20 rokov už nás musia poznat aj v Amerike , poslancou má omotaných okolo prstov ale že by išli podla nejakých zákonov vôbec neprichádza do úvahi. Na občanov len platit len zapladte všelijake poplatky ako za kanalizáciu ked snou nemame žiadne zmluvy ako už tu bolo povedané. Poslanci sa k ničomu nevijadruju hlavy dole ako pan Pisara ktory za cele zasadanie povedal jedno slovo ale starostke to proste vihovuje čo povie to oni schvália ale do ničoho sa jakože nestarajte lebo bude útočit volat policiu a podobne.

občan brunovce
občan brunovce píše:
Čtvrtek 03.01.2013 17:49

Ľudia za celou mafiou v Brunovciach stojí kontrolór Milanko Kakanček. Je ne to školený, ved poznáte čo urobil s Piešťanskými mlynmi. A z europskéj únie si dal prerobiť za milióny dom pozrite sa na schránke čo má napísané. Viete o tom? Pre čo si ho Júlia zvolila? Lebo aj ona si urobila s únie búdy pri družstve. Bere ho na to aby ju kryl a nakoniec uvidíte že ju utopí a bude chceť byť starostom. Jula je sama neschopná lakomá, zákerná a tento ju len teraz kryje.

Anonym píše:
Čtvrtek 03.01.2013 19:01

Štyria somári na úrade na čele s Julou, Jarošom,Milankpm s celou dedinou zamätá. Dôchdoci sú starí a sprostí a mladí na to všetko serú. Treba sa konečne zobudiť a ísť na tie ich zasadania a riadne im povedať do duše a vytrepať ich preč.

fero
fero píše:
Pondělí 07.01.2013 21:26

Mozes ich vytrepat

občan
občan píše:
Neděle 20.01.2013 13:01

Dúfam,že to čo teraz napíšem si prečíta aj pani starostka a poslanci.Pani starostka odkedy ste zvolená do funkcie,ste si akurát
dva krát zdvihla plat a urobila zbierky ako napr.na opravu zvonice...Keď obec nemá peniaze a je zadĺžená,má sa uskromniť v prvom rade starosta a ísť príkladom.Zdvíhate dane a stále pýtate od tých starých ľudí nejaké peniaze,ale pritom im znemužňujete chodiť už aj do obchodu / ktorý je mimochodom po dlhej dobe otvorený/ a kostola,čo je pre nich jediná kultúra.Pani starostka vôbec Vás netrápi v akom stave sú cesty a chodníky v Brunovciach,či čakáte až sa stane nejaké nešťastie a niekto sa doláme?Keby stesi znížila plat len o 200 eur mesačne bolo by aj na posyp a iné nevyhnutné veci na prevádzku obce.Toto ste na predvolebnom letáku nemali,že budete zdierať občanov a všetko čo urobíte bude z obecných zbierok.Píšem za mnohých starších občanov,ktorí nemájú prístup na internet,ale táto situácia ich sužuje.

Joja
Joja píše:
Pondělí 21.01.2013 18:36

Som rada ze existuje tato stranka a hlavne ze sa tu otvorila diskusia. Naopak je smutne, ze na oficialnej stranke obce je uplne "hlucho", ziadne informacie, ziadne diskusie...

Starostka sice prisla do rozkradnutej dediny, ale vedela do coho ide a mala mat riesenie ako dostat obec aspon na ako taku uroven. Je tam uplne zbytocna, resp. s takym platom je tam len ako zataz obce. Tak ako napisal niekto v predchadzajucom prispevku, uz len tych 200EUR keby obetovala a dala odhrnut cestu. Je to vazne na zabitie...
Som Brunovcankou len kratko a tato dedinka je vazne pekna. Stoji za to aby sa zveladovala a treba tu spravit raznu zmenu a to na urade...

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Úterý 22.01.2013 20:09

Táto situácia je podľa mňa dehonestujúca, neudržateľná a neverím, že sa tento stav občanom páči. Zasadania podivné, v sobotu ráno, poslanci neprídu, nič sa nedozvieme. Len platte dane nič sa nepýtajte ,hlavné že starostka más stojí 1720 Euro mesačne, lebo poslanci jej zvýšili aj na tento rok plat. Radím všetkým čo neveria, prídete sa pozrieť na zasadanie OZ na vlastné oči, ako arogantne sa správa starostka, ako odmieta diskusiu, návrhy, ako jej pár poslancov všetko "odhajluje" ako ostatní poslanci nechodia na zasadania a ľudia nemajú informácie .... Nieje možné toto už ďalej tolerovať! Viete napr. že na úrade máme až dve úradníčky, jedna čo vraj nesmie nič, len zdvíhať telefóny a jednu bývalú Močkovú úradníčku Facúnovú. Keď sa opýtam poslancov nevedia o tom nič, nevedia odpovedať nevedia na čo sú tam dve ako sú financované !? Považujete toto normálne? Zaujímajte sa aj vy, žiadajte informácie , lebo inak je to cesta do pekla.

občan
občan píše:
Středa 23.01.2013 07:04

p.Kukla pozrela som si obidve videa ako ste boli zaplatiť dane aj zasadanie OZ za prítomnosti médií,môj názor, pani starostka je arogantná a drzá,neznesie žiadne otázky,ktoré jej nevyhovujú a stopuje dve minúty,aby sa mohol niekto niečo opýtať,myslím si,že je tam pre občanov a nie oni pre ňu,podľa mňa je povinná na všetky otázky odpovedať dovtedy pokiaľ druhá strana nebude spokojná s odpoveďou a porozumie jej.Poslanci ako keby tam ani neboli,úplne nesvojprávny,to čo starostka chce to schvália a mám dojem,že ani nevedia o čo sa jedná.Niekto tu písal,že pani starostka išla do zadĺženej obce,ale sama to chcela a urobila pre to všetko,aby sa tam dostala,prečo asi? Pred voľbami občanom podávala ruky v kostole,večer popíjala v miestnej krčme,kde je teraz a kde sú občania?Takto to vyzerá všade,ľudia sú znechutený,majú robotu prežiť a udržať si zamestnanie ak nejaké vôbec majú.

občan
občan píše:
Středa 23.01.2013 07:14

úplne s Vami súhlasím,neviem ale kde beriete toľko rokov tú silu bojovať proti tomu všetkému,policajtov čo zavolala starostkana Vás na obecný úrad to bolo neskutočné,nepochopiteľné a drzé vystupovanie z pozície sily.Určite im ide na nervy,že sa stále na niečo pýtate,ale keby sa všetko robilo ako sa má,nezahmlievalo sa a občania by mali informácie,nikto,by nemusel otravovať nikoho pri práci a pýtať sa,každému by bolo všetko jasné nie?

občan
občan píše:
Středa 23.01.2013 07:51

Bolo by veľmi dobré,keby sa do diskusie prihlásila aj pani starostka a odpovedala občanom na ich postrehy a otázky,aby táto diskúsia nebola jednostranná,keď na oficialnej stránke obce Brunovce takáto stránka nie je.Pani starostka,by odpvedala vtedy.keď by mala čas, nikto by ju nevyrušoval v práci a nemusela by stopovať dve minúty na otázku,vtedy by som uverila,že jej ide o dobro obce a chce aby sa veci riešili a občania boli spokojní.

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Středa 23.01.2013 08:54

Je to presne tak ako píšete, starosta má konať pre občanov a nie proti nim. Je za to platená jej základný plat je na dnešnú dobu kráľovský. Poslanci majú byť pre občanov a majú mať znalosti alebo sa tam vôbec nemajú pchať. Potom by nezdvihli ruky na sprostosti nepochovávali obce neškodili občanom a neskrývali by sa pred ľuďmi.
Ono je to ale obyčajne naopak. Funkcie sa zmocní najväčší tlápač, alebo dobrodruh často skrývajúci sa pred zákonom, exekútorom, ktorí pred voľbami zúfalo klame, sľubuje, podáva ruky ľuďom o ktorých prv ani nezakopol. Slušný kandidát toto nemôže robiť a pre to sa tam nedostane. Po voľbách sa obklopí pár kúpenými sprostými poslancami, ktorí hulákajú a ovplyvňujú aj ostatných. Za rôzne požitky, napr. že môžu stavať načierno... starostovi zvýšia plat, kryjú jeho finančné podvody a útočia, štekajú ako besní proti nepohodlným občanom. Vznikne akási miestna mafia, ktorá klame, falšuje, tají informácie, vykráda obecný účet, zvyušuje dane podaným, a zúfalo bojuje proti občanom, ktorí sa odvážia veci zaisťovať a mafiu zastaviť. Nad celým kraľuje jalová polícia a prokuratúra, ktorá len zriedka verejného činiteľa, zločinca strčí do basy. Toto sa tu vyprofilovalo za 23 rokov „demokratickej totality“ vidíme to denne v správach po celom štáte. Z tohto dôvodu som založil aj ZOMOS Združenie občanov miest a obcí Slovenska, aby bola protiváha, aby ľudia nerobili zbytočné chyby a konali racionálne. Školíme ľudí po celom Slovensku, zúčastňujeme sa na zasadaniach , pomáhame pri vedení sporov. Zúčastnili sme sa aj s médiami v Brunovciach a správanie starostky bol suterén. Najprv vyhadzovala médiá , potom bojovala proti diskusii, a poslanci hlavy dole, nuloví. O tom ako koná, keď ju médiá nevidia hovorí aj nahrávka z incidentu, kde ma chceli vyprovokovať a nepodarilo sa im to.

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031