Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Kopa ľudí „slintalo“, ako dostať plat starostu.

Kopa ľudí „slintalo“, ako dostať plat starostu.

Pre čo? Všade na Slovensku, aj v poslednom Dolnom Výplachu s desiatimi občanmi, sa musela zvoliť takzvaná miestna samospráva, čo v preklade bohužiaľ znamená samovláda s obrovskými kompetenciami a kráľovskými platmi starostov. Často ide de-facto o mieste súkromné firmy bez relevantnej kontroly a zodpovednosti. Je to jeden z najvyšších stupňov súkromného podnikania s cudzími peniazmi, kde zákon nevyžaduje žiadne predpoklady, žiadne vzdelanie a chráni "podnikateľa".

 Na malú samosprávu totiž platí rovnaký, nevykonateľný zákon o obecnom zriadení, ako v meste s dvesto tisíc občanmi a všeobecný dozor nad ne-zákonnosťou výkonu samosprávy utužuje ešte jalovejšia polícia a prokuratúra, čo často musia zverejniť už aj závislé médiá. Zdá sa Vám to absurdné? Samozrejme že to absurdné je, no je to aj premyslené a rafinované.

Všetkým ctihodným bielym golierom, ktoré rozkradli, predali, bohatstvo tohto štátu a ovládli všetko až po médiá i myslenie podaných voličov, aj všetkým čo im robili krovie 25 rokov, táto hlúposť veľmi vyhovuje. Masírovanie mozgov, bojom proti korupcii, hospodárskym zázrakom, najvyšším rastom, vlakmi zadarmo, najvyrovnanejším rozpočtom v štáte, kde väčšina ľudí živorí z tristo Eur a mafia sa topí v bohatstve, nemá konca kraja. Je im úplne jedno. Vôbec sa nehanbia ako sa hazarduje, rozkráda Slovensko, ako vyzerá zdravotníctvo pre podaných, ako zomierajú ľudia, hlavné že držia v rukách všetku moc, až po poslednú obec, poslednú samosprávu, ktorá buď dostane, alebo nedostane, keď nieje v správnej strane.

Jeden človek  mi práve vysvetľoval, pre čo politik, ktorý má peňazí ako pliev, toto robí. Povedal: „Vieš to je ako so mnou, keď začnem piť už neviem prestať, keď je niekto opojený mocou nevie sa už toho vzdať, keď niekto zapne počítač, nevie ho vypnúť atď.“ .

Práve sa teda skončilo povinné divadlo, „laický volebný casting o miestneho vodcu“ v ktorom múdri, sprostí, dobrí i zákerní, mali rovnaké právo zvoliť svojho čestného starostu pre všetkých občanov, alebo obecného grázla a niekoľko člennú obecnú mafiu, ktorá bude štyri roky vykrádať peniaze podaných občanov, strpčovať život nepohodlným a profitovať na moci pod heslom, veď ste si nás zvolili.

Jedni ohurovali sľubmi, urobili dôchodcom večeru a ulievali, vykrikovali ja som jeden z Vás voľte mňa. Ďalší sa zaväzovali, vykrikovali ja som ten správny kandidát, ďalší sa snažili povedať pravdu a robili plány ako pre všetkých občanoch zaistiť lepší život v obci.

Čo myslíte, mohla väčšina pospolitého ľudu tomuto divadlu porozumieť? Nie a práve na tomto je to všetko založené.

Tak ako vo vysokej, tak aj v nízkej politike, najviac vyhráva populizmus, sľuby, podvod, peniaze, dobrodruhovia. Vyhrávajú najmä tí, čo bez hanby dokážu klamať pospolitý ľud, a ľud potom chvíľu jasá, toto je jeden z nás, „s tým mám bude v šenku dobre“. Čestný, zodpovedný človek to takto niekdy nedokáže robiť, nesmie, má zábrany a pre to sme aj s celým štátom tam, kde práve sme, zelenú má korupcia a bezcitnosť k občanom.

Komunálnymi voľbami sa tento režim nikdy nezmení. Parlament je nefunkčný a režim si nastoľuje len takú samosprávu, aká mu vyhovuje a pre to jediná cesta je, zmeniť tento ponižujúci režim.

 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930