Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Kráľovstvo samovládnej divočiny – inak sa to nazvať nedá!

Starosta cez nepovereného, „služobníka, zástupcu Čaňa vyše roka z exilu riadi obec“. Od mája roku 2009 sa starosta Močko neobjavil ani na jedinom zasadní obecného zastupiteľstva, len odkazuje a uniká!!!

 

          Poslanci ktorí majú rozhodovaciu moc, sa proti tomuto dehonestovaniu a potápaniu obce  stále nepostavili. Ľudia vravia,  že konajú ako keby mali od Močka  počarované.  Nikto, ani najväčší   prívrženci „močkizmu“ už konanie Močka a poslancov neschvaľuje.  Poslanci si nechcú  uvedomiť svoju zodpovednosť a keď ich starosta starosta znova a znova odignoruje, nepríde na zasadanie,  neodvážia sa ani „otvoriť hubu“ sú ako papirový panáci. Prečo neprišiel,  sa musia za nich  pýtať občania,  no mietso odpoveďe nič,  alebo len sprostosti.   To čo sa deklaruje jeden deň, na druhý už nie je pravda.

         Podľa „žvástového“  rozpočtu,   ktorý nasilu schválili bez akceptovania pripomienok hlavného kontrolóra a  pripomienok občanov sa  v Brunovciach   financuje už šesť mesiacov, citujem zo schváleného rozpočtu:  

 

-Maximálne funkčný chod obecného úradu, vďaka plneniu existujúcich záväzkov

  za  57 620 eur,

-atraktívne zdravé prostredie za  4800 eur,

- rozsiahly výber športových aktivít podľa dopytu a želania...za  8 000 eur,

-  kultúrne aktivity podľa dopytu a želania za  11 700 eur,

- bezpečné vysokokvalitné a pravidelne udržiavané komunikácie za 317 103 eur,

- maximálne kvalitné a flexibilné služby samosprávy pre všetkých obyvateľov za

  5 100 eur,

- plynulú a flexibilná činnosť samosprávy  vďaka vysoko kvalitným a flexibilným

  službám  za 8 400 eur,

- obec otvorená komunikatívna... za 1 100 eur

  a ďalšie nepravdivé žvásty, lebo v skutočnosti tu máme pravý opak. Stojí za to celý si ho prečítať aj  s dotáciou,  ktorú obec  ešte   nemá,  no  do  rozpočtu si ju  poslanci už sami  nadeleili a schválili!?          

         Už vyše roka teda starosta Dušan Močko pracuje v utajení  a svojim divokým správaním dehonestuje poslancov, občanov, základné princípy právneho štátu, no podľa toho čo mu odmávali v rozpočte  poslanci,  vraj   „prevádzkuje   flexibilnú plynulú činnosť obecnej samosprávy“.  

         Najprv skoro rok podivne maródoval,  vyhol sa tak súdnym pojednávaniam,  kde je trojnásobne obžalovaný. Následne  zasa dovolenkoval a počas svojho exilu, dokonca stihol aj odmeňovať bez vedomia poslancov  svojich verných,  financiami z rozpočtu obce,  ktorý si  aj počas maródky svojvoľne protiprávne menil, ako sa mu zachelo. Dodnes si cez Čaňa   dáva schvaľovať svoje nezrozumiteľné, tajuplné návrhy,    no na zasadanie sa neodváži.  

       Teraz sa už začalo jeho auto objavovať aj pred úradom. Maródka a dovolenka zrejme vyčerpaná.  Na zasadaniach  obecného zastupiteľstva sa aj tak  vôbec nezúčastňuje.   Dokonca ani  vtedy, keď sa hrala  v máji 2010  hra na  schvaľovanie nezrozumiteľného rozpočtu  na r. 2010 s  nepravdivými  heslami. (viď. hore)   Nikto sa nemá ako dozvedieť relevantné informácie najmä o verejných financiách,  ani o rozpočtovom provizóriu, ktoré nikto  neskontroloval.  

      Úradníčka Facúnová a Jozef Čaňo,  dokonca s urážkami a  útokmi,  zrušili v našej obci aj   zákon o slobodnom prístupe k informáciám. Verejné informácie  nesprístupnia,  lebo nemajú čas! Nesmieme vedieť,  dokonca ani mená zamestnancov obce, majetok ktorý obec poskytuje  do prenájmu, kto a kedy o tom rozhodol, nesmieme poznať  účtovné závierky, zmeny rozpočtov, atď...všetko je tajné,  máme len „slepo platiť dane a padať do nemého úžasu pred jeho veličenstvom“.    Občan  podľa uvedeného  rozpočtu tu vraj má transparentnú perfektne fungujúcu samosprávu!?   

        Zavŕšením transparentnosti bolo Čaňove  odmietnutie akceptovať  písomne podané  pripomienky k návrhu tohto rozpočtu na r. 2010,  čím  úmyselne porušil zákon o obecnom zriadení.  Pre čo tak strašne musia tajiť? Čo svojprávnych ľudí  vedie tak ďaleko, až k takejto šaškárni ?  

 Aká je  príčina tohto blázinca?

          Nepoverený zástupca sa vyše roka sám "pasuje  za ďalšieho grófa“. Vládne,  mudruje ako keby bolo všetko v poriadku. Kompetencie nikdy nemal schválené,  no v  pohode, rozhodoval,  zvoláva, určuje, doporučuje  poslancom a exislový starosta si sedí  niekde v utajení.  Veď má na to svojho „poslušného paholka“,  ktorý sa striedavo tvári že  na starostu nadáva  a v zapätí predvedie ďalšie salto - mortále. Zasadania  OZ sa stali  znova neverejné. Predposledné systémom „priateľ na telefóne,  zúfalo zvolávali tajne na utorok 15.júna“.  Tu už ale viacerí  poslanci aj hlavný kontrolór  odmietli  túto nezákonnú frašku akceptovať a povedali,  zvolajte zasadanie riadne podľa zákona. Malo byť v piatok 18.júna.  Termín jeho zverejnenia znova nebol dodržaný a exilový starosta zasa,  ako vždy  neprišiel. Neurobil ani  to k čomu ho uznesením  č. 21 z 25.mája 2010 poverili  a poslanci sa rozišli. 

 

Čo to tak zúfalo potrebuje schváliť?     

 

        Vraj obec by mohla dostať asi 317 103 eur (10 mil   v SK) na opravu ciest, lebo jedna politická strana to podľa hlavného kontrolóra vybavila pre svojich starostov.  Samozrejme,  že cesty  bolo dávno treba opraviť, to je nesporné. Je tu ale háčik. Práce treba  najprv urobiť, vyplatiť a peniaze, (ak naozaj prídu)  budú až potom  poukázané. Na takúto transakciu ale  treba záruku a už vraj  nie je  v obci čo založiť. Úradníčka Facúnová oznámila,  že „založené máme všetko, vraj za  „bytovky“  a hlavný kontrolór to potvrdil. Nikto z poslancov  sa ale neopýtal,  pre čo nie je záložné právo dávno zrušené,  keď sú skrachované nájomné byty už dávno predané,  peniaze štátnemu fondu údajne vrátené. Alebo že by to bolo celkom  inak? Čo je vlastne za tým?  Pre čo  nie je záložné právo dávno zrušené, keď je vraj všetko v poriadku? Aké bolo výberové konanie?

         Vieme že starosta   je obžalovaný za falšovanie uznesenia o  predaji skrachovaných nájomných bytov a okolitých odcudzených urbárskych pozemkov, že na a 22.06.2010 je vytýčené jeho hlavné súdne pojednávanie, že obec dostala pokutu za nezákonné výberové konanie  na zhotoviteľa obecných nájomných bytov,  no ako je to v skutočnosti, ako je to vyfinancované vie  LENON a márne sa na to pýtate zodpovedných poslancov,  alerbo hlavného kontrolóra.

 

       Exilový starosta zaviazaný uznesením,  aby rokoval z bankou o úvere na komunikáciu,  poslal po Čanovi na piatkové zasadanie údajne doklad z ktorého poslanci nemohli zistiť pravdu o veci. Miesto súm, vraj  krížiky. Strieľa si z nás?  Praštili  s dokumentmi a znova sa rozišli.  

      Nové  cesty určite treba, no je tu aj ďalší háčik.  V    komunikácii je spústa miest,  kde nie sú urobené domové kanalizačné prípoje, lebo kanlizáciu realizovali na divoko.  Kanalizačné  šachty na hranici pozemkov  dal starosta z pôvodného projektu zrušiť a jeho firma strostu   Bramo s.r.o. s firmou nebohého p. Keraka a Čanu  napájala bez šácht, rovno až do hlavného kanála. Po zaasfaltovaní by sa cesta musela zrejme rozbíjať,  no poslanci odmietajú rešpektovať tento hazardný  postup  a fakty    nevnímajú. 

Nebolo by lepšie keby sa  konalo normálne?  Nie je to už  náhodou   predvolebná kampaň a po nás potopa?

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31