Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Máme oficiálnu stránku obce www.obecbrunovce.sk no všade sa z jej obsahu smejú a chýba tak málo?

Po nátlaku aktivistov máme znova už asi dva mesiace v poradí druhú oficiálnu internetovú stránku obce Brunovce, za 200 eur, ktorú dokonca až v miestnom rozhlase propagovala úradníčka Facúnová. Nie je to teda nejaká súkromná stránka, mala by to byť úradná stránka obce. Prvá stránka pred rokom bola taktiež bez obecných informácií. Bol to len akýsi „bastard www stránky, vraj len k vôli EÚ a verjnému obstrávaniu na opravu ciest“. Tá po našej kritike zmizla a nahradila ju táto nová prehľadená stránka, ale zasa de-facto bez náplne. O dianí obce, o dokumentoch, faktúrach, hospodárení obce a verejných informáciách, ktoré trápia všetkých občanov nič! Dnes sa tu objavilo jediné uznesenie. Nečudujme sa, to sú Brunovce, "obecná slipka na erbe Brunoviec určite plače".

 

Stránku www.obecbrunovce.sk zariadil a prevádzkuje po našom nátlaku na oposlancov, poslanec  Jaroslav Šutovský, resp. nejaký jeho syn za 200 eur.   Je naozaj  "prehľadná" , t.j.,  nič potrebné sa z nej  nedozviete. Keď som sa slušne opýtal poslanca Šutovského na poslednom zasadaní  pre čo je to tak  a upozornil som, že oficiálna stránka obce má mať aj  relevantný obsah,    nasledoval záchvat zúrivosti  a  nadávanie.

Nikto nevie ako to je. Zrejme úrad,  v súčasnosti len akési zúfalé  torzo   úradu, úradníčka Facúnová, ( lebo Močko,  je stále "nezvestný") nedodáva  Šutovskému žiadne dokumenty, uznesenia OZ,   rozpočty obce, záverečné účty, výsledky inventarizácie  majetku obce,   audity účtovných závierok, nájomné a kúpno-predajné zmluvy obce, faktúry atď., alebo si ich Šutovský ani nepýta a obec ich  nemá.  Skrátka nie je tu nič z čoho aby  sa občania niečo dozvedeli  o   hospodárstve s financiách  daňových poplatníkov v obci,  ktorej ide štát brať kultúrny dom,  kde oklamali nájomníkov nájomných bytov , kde falšujú uznesenia o rozpoče, kde dal  starosta založiť  všetok relevantný obecný majetok. Zrejme to občanov nesmie zaujímať!!!

 Druhý poslanec Ján Mitošinka zasa tvrdí,  že v obecnej kase chýba  16 tisíc Eur a Močko ich nevie  zdôvodniť a pre to mu poslanci neschválili ani jeho divoké zmeny rozpočtu v r. 2009 ktré si vykonával tajne bez schválenia!

 Hlavný  kontrolór  Majerník zasa píše,  že obec je v stave ohrozenia chodu a   existencie, no na oficiálnej stránke obce ani muk  „úplná pohodička“.  Nie je to divné?  U nás asi nie!  

Je tu len akýsi prieskum volebných preferencií, ktorý Šutovský práve  zrušil a nahradil novým,  lebo niekto vraj  nepovolene manipuloval a menil výsledky. Prijal tada na obecnej stránke nové bezpečnostné opatrenia, teraz je prieskum   už v poriadku.   Ako  a kto mohol meniť,  keď on je  správca zaheslovanej stránky,   si nikto nevie vysvetliť.  

A ako  je to s povinným obsahom úradnej internetovej stránky obce?  Zo zákona o správnom konaní na nej musia byť minimálne informácie o správnych konaniach npr. stavebné konania...:

 §3 ods. 5 správneho poriadku:

"Správne orgány sú povinné na úradnej tabuli správneho orgánu, NA INTERNETE, ak majú k nemu prístup, prípadne aj iným vhodným spôsobom zrozumiteľne a včas informovať verejnosť o začatí, uskutočňovaní a o skončení konania vo veciach, ktoré sú predmetom záujmu verejnosti alebo o ktorých to ustanovuje osobitný zákon. Pritom sú povinné ochraňovať práva a právom chránené záujmy účastníkov konania a iných osôb. Úradná tabuľa správneho orgánu musí byť nepretržite prístupná verejnosti."

 

 A zákon 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám hovorí ďalšie o zverejňovaní informácií. Skrátka úradná stránka obce ak  existuje,  nesmie  byť fraška,    ale musí obsahovať všetky dôležité informácie pre občanov.

       Čiže,  pustí obec občanom iformácie, povie pravdu,  alebo ich bude pred občanmi naďalej zúfalo tajiť, aj keď už máme aj  úradnú internetovú stránku obce?  Veď je to také ľahké,  len stránku naplniť pravdivými informáciami a dokumentmi, no to je asi pre túto obecnú samovládu    najväčší problém!!!      

Pre porovnanie len niektoré náhodne vybrané obecné stránky z okolia:

http://www.podolie.sk/obecny-urad/

http://www.kocovce.sk/

http://www.obec-beckov.sk/

http://www.obec-povazany.sk/

NEW: Dnes veci úradníčka Gabriela Facúnová vysvetlovala ???

 

       1.  Dnes 9.novembra 2010   o 9.00 som požiadal osobne obec Brunovce,  úradníčku Gabrielu Facúnovú  o informácie,  pre čo úradná webová   stránka obce Brunovce neobsahovala  od r. 2009, ( a ani súčasná neobsahuje)  žiadne relevantné informácie npr.  o hospodárení obce s financiami daňových poplatníkov, uznesenia,  zmluvy, rozpočty, faktúry.....  a ďalšie verejné informácie pre občanov,  keď poslanci na poslednom zasadaní žiadali, aby tam tieto informácie boli a bolo na ich zverejnenie dosť času.

          Sprístupnila mi informáciu,  že nikto o to nežiadal, nikto nemá záujem, nikto za ňou nebol,  ani Šutovský ani poslanci  a či viem ako dávno už bolo zasadanie,  na ktorom o tom poslanci jednali!   Kto klame?

 

        2. Asi na piatu žiadosť p. Facúnová,  konečne sprístupnila  informáciu   o údajnej poslednej inventarizácii obecného majetku,  vraj v zmysle zákona o účtovníctve,    ktorú som žiadal  pre to:

      - lebo aj  audítor na tomto bode „skrachoval“, nedokázal od roku 2007 urobiť ani audity účtovníctva obce a obci idú brať kultúrny dom resp. ďalší majetok.  

      - lebo moju radu  na poslednom zasadaní OZ,  aby zastupiteľstvo  žiadalo v dôsledku katastrofálnej situácie v obci ministerstvo financií  o hĺbkový finančný audit, abi sa zistilo v akom stve je obec,   poslanci odmietli.

 

    Posledná inventarizácia  bola  v r. 2005 a inventarizačná komisia boli   Močko, Čaňo, Facúnová. Kto túto komisiu vymenoval nevieme.  Dokument ktorý dodala p. Facúnová zverejním, nech si každý spraví názor na takzvanú „inventarizáciu v zmysle zákona o účtovníctve“.    

 

       Audit poslednej platnej účtovnej závierky obecného účtovníctva  úradníčka Facúnová ani dnes nesprístupnila. Bol podľa nej  v r. 2005. V roku 2006 nebol žiadny.

Každý kto nastúpi na miesto starostu bude tieto veci potrebovať,  aby mohol prevziať funkciu!!!

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31