Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / "Močkizmus dostal po sedemnástich rokoch na papuľu" - hrá sa nová hra, kedy bude zasadanie - starosta nevie.

"Močkizmus dostal po sedemnástich rokoch na papuľu" - hrá sa nová hra, kedy bude zasadanie - starosta nevie.

12.2.2007 bolo zvolané zasadanie OZ Brunoviec. Bola to náhoda, alebo to bol výsledok tejto žiadosti o informácie: "Kto je zástupcom starostu obce Brunovce aký plat schválilo OZ starostovi na r. 2007"?
Infožiadosť kto je zástupca starostu a aký má starosta plat"Ctihodná" úradná tabuľa - Obec Brunovce     "Zátišie OBEC s úrdnými tabuľami"
 Tieto fotografie predstavujú  takzvané  úradné tabuľe obce /Ináč ako sa Vám páčia?/  a  budova v pravo,  to je   "Obec Brunovce"  pre niekorých ešte stále "Výbor alebo MNV". Po novom je to aj sídlo prenesených  kompetencie štátu rovno na Obec.  
Druhá maskovaná úradná tabuľa  Druhý pohľad na utajenú obecnú  tabuľu
"A tutok  v chodbe Obce Brunovce, na Výbore"  akýsi  beťárisko  činiteľ zašil druhú, zaiste ešte "úradnejšiu" tabuľu, lebo práve   na nej rafinovane  ukryl ten hľadaný neschválený záverečný účet za r. 2006  po ktorom všetci tak dlho márne  pátrame. Škoda,  že je   za mrežami,  po fajronte zamknutá.    Máte aj Vy podobné tabule? Nezriadime súťaž o najtajnejšiu, najkrajšiu obcnú tabuľu na Slovensku?
 
         Dnes 12.2.2007 sa teda konalo zasadanie OZ Brunoviec, ktorého sme sa  i keď s veľkou nechuťou,  po dlhom čase zúčastnili, ako  občania.  Noví poslanci schválili  starostovi Močkovi, "červenému ako rak", po šestnástich rokoch hojnosti, odmenu k platu = "0" a to aj napriek opakovaným  pokusom  jediného jeho najväčšieho prívrženca, poslanca Igora Moravčíka,  nadeliť  mu až 50% k platu, /t.j. mesačná mzda cca  50 000 SK/ lebo "starosta Močko vraj  ťažko maká".  Bude mu zrejme musieť stačiť len mizerných 33 tisíc.
       Ignorovali aj jeho zúfalé výzvy, že zakazuje, aby sa priebeh zasadania OZ nahrával na diktafón a že keď chce niekto nahrávať,  musí  mu za to zaplatiť.  Močkovi taktiež neschválili jeho nominanta Moravčíka za zástupcu starostu a  rozhodli , že  zástupcom sa stane  Jozef Čaňo, ktorý bol poslancom aj v minulom volebnom  období.  Po šestnástich rokoch rozhodli  aj o nevídanej veci. Že mesačne budú  kontrolovať, kam dáva starosta Močko  obecné peniaze, čo bolo pre doterajších poslancov prísne  tajné. /Ináč v rozpočtovom provizóriu  to musí byť aj podľa zákona o rozpočtových pravidlách/ Poslanec S.Majerník a zástupca starostu Jozef  Čaňo verejne prehlásili, že ako poslanci OZ  nikdy  nevedeli  kam idú  obecné peniaze, lebo starosta ich neinformoval. Moravčík znova oponoval , že získať  faktúry od OÚ za mesiac je namáhavá práca a kto ju  urobí?  Nakoniec sa dohodlo, že údaje získa od  úradníčky OÚ Gabrieli Facúnovej zástupca starostu J.Čaňo, bude poslancov informovať a zsadanie OZ sa bude starosta zvolávať každý prvý piatok v mesiaci, čo všetci i starosta akceptovali.   
      Na zasadaní sa mal ďalej prejednávať  "po pohrebe s krížom"  / viď. zákon č. 538/2004 o rozpočtových pravidlách.../ aj  rozpočet obce na r. 2007. Nakoľko poslancom nebolo jasné, čo  znamenajú "šifrované"  položky, npr.  špeciálne služby 50 000 Sk ročne,  všeobecné služby 20 000 Sk ročne a nezdali sa im ani cestovné náklady 6 600 SK mesačne atď.,   nevedel to i hlavný kontrolór M.Majerník a starosta "mlčal ako hrob", tak sa vec  s rozpočtom a záverečným účtom za r 2006, ktorého návrh poslanci ani nedostali odročila.
      Ako vidno, noví poslanci s bývalým "divokým režimom"  nesúhlasia, uvedomujú si zodpovednosť za svoje hlasovania a zrejme budú konať. Sledujme  ako to dopadne!
 
Ďalšie pokračovanie:
Poslanci teda schválili starostovi odmenu k platu = "0" .  Starosta ale sprístupnil na žiadosť o informácie toto: Za december 2006 si pridelil k svojim "mizerným" 33 000,-Sk platu ešte odmenu 6.324,- Sk a za január 6.049,-Sk t.j  spolu 12373,-Sk. " Takéto slušné vreckové, bežného smrteľníka, ktorý musí riadne makať aby uživil rodinu, by iste  potešilo"  
Uvidíme čo na to poslanci OZ na ďalšom zasadaní.
Dmeny ktoré poslanci dať nechceli.
 
Všetci sme sa teda "tešili"  na    2.mrca. 2007  kedy sa malo konať ohlásené ďalšie zasadanie OZ, schvaľovať rozpočet na r. 2007 a záverečný účet za r. 2006 a mali byť zverejnené prvý krát v histórii obce faktúry za január a február. Ako to vyriešil starosta? No práve na tento deň 2.marca 2007 si zobrala "Obec Brunovce"  dovolenku a zasadanie OZ sa nekonalo. Ďalšie pokračovanie "seriálu"  na budúce.
Dovolená
Dnes je streda 7.marca 2007 seriál pokračuje.
        
          Občania poslanci OZ Brunovce sa chystajú na piatkové zasadanie, /9.3.2007/ ktoré bolo minulý týždeň 2.7.2007, zrušené pre dovolenku starostu obce. Na úradnej tabuli sa stále nič neobjavuje, chodíme ju sledovať a  cez dieru kukáme aj do "Obce"  kde je ukrytá druhá tajná tabuľa, no márne, nič sa neobjavuje.  Rozpočet na r. 2007  záverečný účet za r. 2006 neschválený , rozpočtové provizórium "na krku" nikto neregistruje a po zasadaní ani chýru.  Vybral som sa preto nakoniec sám na úrad. Cestou som   vrhol pohľad na "ctihodnú obecnú hanbu nad potom"  ktorá zdobí portát úradu, no nič nové na nej nebolo, zízal len  opadaný krepový papier a šklbance po plagátoch ako obyčaje.  Vstúpil som,  úctivo zaklopal, mali obrovskú radosť. Starosta sa okamžite zdekoval ako vždy do zadu. Požiadal som pani  úradníčku Facúnovú, či mi sprístupní info., kedy bude zasadanie OZ. Okamžite vedela že nevie. Tak som sa spýtal inak. Kto by to mohol vedieť, vraj má byť zasadanie tento piatok. Zasa  pokrútila hlavou, že  to by mali vedieť poslanci.  Ani to ma však neodradilo od toho, aby som získal túto prísne tajnú informáciu a vybehol som na ňu, či by to náhodou nemal vedieť pán starosta, ktorý v zmysle zákona o obecnom zriadení zvoláva zasadanie.  Po kratšom boji  som ju dohnal až k tomu, že musela ísť niekoľko krokov vedľa za starostom s otázkou: "Je tu Kukla a chce vedieť kedy bude zasadanie!".  Starosta odpovedal obdobne že nevie a to mi už nedalo. Opýtal som sa rovno: "Bude tento piatok zasadanie OZ, tak ako sa to dohodlo, lebo poslanci rátajú stým že bude"? Tu sa už uhnúť nedalo a odpovedal: "Nebude ja zasadanie nezvolávam".  Takže odkazujem poslancom a občanom, cez  internet ,  obecné tajomstvo je zistené - NEBUDE a všetko je v najlepšom poriadku!
Podnet na NKÚ
Odpoveď NKÚ.JPG
Odpoveď starostu NKÚ
Odpoveď hl. kontrolóra NKÚ
Odpoveď poslancov OZ NKÚ
         Čo teda občanovi v tomto "samostatnom právnom štáte v štáte" v Brunovciach v rozpočtovom provizóriu  pod hrozbami  exekúcií a  ochrany osobnosti  pána starostu ostáva?  Nič iné len žiadať o informácie. Na mieste som teda požiadal  o  ďalšie chúlostivé informácie s rizikom, či ma nedá zaneprázdnená  úradníčka zastreliť, ako sa vyjadrila pre časopis Život. 
         Žiadosť je tu. Dávam ju do pozornosti poslancom OZ, verejnosti , NKÚ, zodpovedným orgánom povereným všeobecným dozorom nad zákonnosťou, činným aj nečinným,  konajte, sledujte, ako celé toto divadlo dopadne. 
A ešte jedna Pointa: "Je marec 2007, rozpočet na r.2007 neschválený, záverečný účet sme ani nevideli, obec rozbitá, obecné milióny v "punčoche", poslanci sa domáhajú, no starosta zasadanie just nezvolá!" Ako dobre že  máme samosprávu, do ktorej sa nesmie za nič na svete zasahovať a všetko je v zmysle zákona!
Dovidenia, pokračovanie na budúce.
    ! Infožiadosť, výsledky kontroly ktrú sme žiadali od NKÚ a o rozpočty obce.
 
  
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31