Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Bývalý starosta Močko je už právoplatne odsúdený za jeden trestný čin.

Bývalý starosta Močko je už právoplatne odsúdený za jeden trestný čin.

Zistilo sa, že bývalý starosta Dušan Močko bol už právoplatne odsúdený za jeden trestný čin, sfalšovanie uznesenia o predaji obecných nájomných bytov, no následky za jeho nezákonné konanie, znášajú najmä občania. Tu je aj rozsudok.

Je to jeden z množstva škandálov, priestupkov, podvodov verejného činiteľa, ktorý ukončil neskoro ale predsa, až  súd. Aká je genéza tohoto prípadu :

Spočiatku to bola  veľká sláva. Občania Brunoviec sa prihlasovali, skladali zálohy na lacné bývanie v obecných nájomných bytoch, ktorým určila obecná samospráva  najnedôstojnejšie miesto. Na ukradnutých urbárskych pozemkoch, vedľa smradľavej čističky resp. „obecnej žumpy“, vytekajúcej do Váhu.

Prebehlo výberové konanie na realizátora stavby. Samozrejme nezákonne a obec,  teda Vy občania, ste za to dostali pokutu 300 tisíc korún od Úradu pre verejné obstarávanie, lebo vybratá firma IP Stadrex s.r.o. nemala potrebné doklady. (Navrhujem Vám, pozrite  si , ktorí občania, poslanci, boli vo výberovej komisii) Firma začala napriek tomu stavať. Po čase sa pravda ukázala. Firma naozaj nedokázala  stavbu postaviť, nemá potrebné kapacity. Prestala stavať a zmizla, bola vraj predaná „bielemu koňovi“. Obdobne to urobila v troch ďalších obciach. Slávna stavba sa začala rozkrádať, zmizlo vykurovacie zariadenie, polícia samozrejme všetko zahrala do autu.

Starosta oznámil, že rozostavanú rozkradnutú budovu predá Prvej stavebnej sporiteľni a.s. Poslanci ako vždy, za prítomnosti hlavného kontrolóra Majerníka „odhailovali“ a schválili aj odpredaj okolitých  urbárskych pozemkov,  ktoré občanom starosta pred týmto,  podvodom ukradol a prepísal na obec. 

Zistil sa ale ďalší škandál, že  Prvá stavebná sporiteľňa nič nekupuje, ale kupujú dve súkromné osoby p. Pavlis a Demianovoč!!!  Čiže Močko klamal, uznesenie OZ o predaji sfalšoval a až dňa 29.6.2011 bol za to odsúdený, tu je rozsudok:Právoplatný rozsudok Močko- falšovanie verejnej listiny

Čo všetko sa skrýva za týmito kšeftami vie len on, alebo jeho „dvorný hlavný kontrolór obce“ Milan Majerník?

 Za nedokončenú stavu,  ktorú financoval Štátny fond rozvoja bývania odstala obec, štatutárny zástupca Močko t.j. v preklade Vy všetci občania,  pokutu 1,5 mil korún. Bolo dohodnuté, že túto pokutu zaplatia kupujúci Pavlis a Demianovič. Na minulom zasadaní sme sa to dozvedeli od starostky Júlie Masárovej, že Dušan Močko od Pavlisa a Demioanoviča peniaze na pokutu naozaj dostal, no Štátnemu fondu rozvoja bývania ich nezaplatil. Kde teda zmizli? Kto z Vás poslancov sa na to niekedy opýtal?  Kedy Vám to hlavný kontrolór  Majerník vysvetlil? A čo urobila starostka Masárová a súčasní poslanci? Súčasní poslanci na návrh  Masárovej schválili, že pokutu budú znova splácať občania t.j. z obecného konta z peňazí daňových poplatníkov. Vôbec sa nestarali, kde sú zmiznuté peniaze,  ktoré Močko vyinkasoval. Hlavný kontrolór hrá mŕtveho chrobáka dodnes,  nič nekoná,  na priame otázky nič neodpovedá! Postupne občania pokutu splatili na konto Štátneho fondu rozvoja bývania a stále spia hlbokým spánkom a "placá". 

Toto ale nieje všetko. Z dôvodu že Močko nezaplatil peniaze prijaté od Pavlisa a Demianoviča Štátnemu fondu rozvoja bývania,   započala aj dražba založeného obecného majetku. Úkony stáli ďalších asi 80 000 korún. Aj toto ste zaplatili miesto Močka, lebo starostka Júlia a poslanci tak rozhodli za Vás. 

Vznikajú otázky.

Kde zmizol jeden a pol milióna korún od Pavlisa a Demianoviča viazaných na zaplatenie zmluvnej pokuty? Čo majú z nájomných bytov občania Brunoviec, keď v nich nebývajú, okrem zvýšenia miestnych daní? Čo majú z toho brunovskí urbárnici, že im ukradli pozemky? Ako sa býva v bytoch pri smradľavej čističke do ktorej sa vlieva kolabujúca smradľavá kanalizácia? Kto vymáha zodpovednosť na D.Močkovi za jeho protiprávne konanie a podivné kšefty? Myslíte že všetko toto zistil hlavný kontrolór a koná na vyvodení zodpovednosti, aby občania neboli neustále poškodzovaní? Nie! Nekoná nič, on obyčajne „doproučuje schváliť a poslanci hajlujú na všetko, čo im doporučí“.

 Na čo nám je takýto kontrolór ? Na čo je nám takáto „samospráva – samovláda“ ?  Na škodu!

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31