Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Močkov džbán sa po 20 rokoch definitívne rozbil- neskoro!

Dnes 20. júla 2011 zisťujeme, že sa neslávne končí jedna etapa histórie Brunoviec a zrejme to bude mať účinok aj na ďalšie divoké samosprávy na Slovensku. Máme tu totiž jasný precedens. Trestný čin falšovania verejnej listiny platí odteraz aj na nedotknuteľných verejných činiteľov starostov samovládcov, ktorí už nepožívajú v tejto veci trestnú imunitu!

           Pre brunovských občianskych aktivistov  z  ktorých štát umelo roky  vytváral   “ kverulantov, vyvrheľov, neplatičov miestnych daní“, ktorých urážali, stíhali  a opľúvaných  prívrženci miestneho režimu Dušana Močku,   je to obzvlášť dôležitý  deň. Samovládca bol Krajským súdom  definitívne odsúdený za jeden z jeho trestných činov,   falšovanie a pozmeňovanie  verejnej listiny uznesenia OZ o rozpočte obce.  Bránil sa, že jeho funkcia starostu je politickou funkciou a tak jeho činnosť na úrade by mali posudzovať iné orgány, a nie súd!? Tu asi netreba komentár!  

 

       1. Po dvadsaťročnom boji  voči tzv. miestnej samospráve, najnespravodlivejšiemu systému pod slnkom,  ktorý je na Slovensku založený na  slobodnom ignorovaní zákonov a dodnes verejne požehnávaný   všetkými doterajšími vládami ako  rozdielny  meter na  občana a verejného činiteľa,   sme  konečne vyhrali!

 

Starosta  Dušan Močko je aj odvolacím súdom  senátu Krajského súdu v Trenčíne  odsúdený !!!  Neviem či  to stálo za tú námahu, opľúvanie,  prenasledovanie,  stíhanie,  súdenie za ochranu jeho osobnosti,  ale som rád aj tak, že pravda trochu zvíťazila.    

            Bol to neskutočne  namáhavý boj, zdolať jedného zákonom chráneného funkcionára  z bývalého režimu  a to v najhoršom komunistickom kraji, Trenčín. To si nikto  nevie ani predstaviť,  čo sme všetko zažili za to,  že sme sa odmietli podvoliť špinavej politike a rôznym straníckym vplyvom, siahajúcim do najvyšších štruktúr štátu.    Vyhrážky aktivistom,   šikanovanie,  rozbité okná, prerezané pneumatiky, fyzické útoky, zastrašovania,  anonymné udania, plus ľudská blbosť mnohých zaslepených Brunovských občanov. A to  všetko pre udržanie  zvrhlej „demokratickej  moci nad novodobými poddanými".  

       Roky sme skúšali na vlastnej koži  všetky „právne nezmysly“, poučky,  lebo nám nepovedali, že sankcia  pre samosprávneho samovládcu v  Slovenskej  praxi neexistuje, že protest prokurátora  je len fraška,  bez právnej účinnosti  a že hlavný kontrolór je na to,  aby nekontroloval. Nedokázali sme sa   zmieriť so špinavosťami s  chorobnou  trúfalosťou  miestneho samovládcu  a s „teroristickou organizáciou“,   ktorá sa  vznešene nazýva samospráva,  do ktorej sa nesmie zasahovať a ktorá si mohla  robiť  bez zodpovednosti na celom Slovensku,  čo sa jej zachce.    

             Využili sme absolútne všetky prostriedky,  ktoré nás odborníci na právo a samosprávu vyškolili. Išli sme až po Ústavný súd a poslancov Europského parlamentu.  Vyhrali sme aj  na Ústavnom súde SR a bolo jasné,   že  starosta svojim nezákonným rozhodnutím poškodil daňových poplatníkov obce asi o stoštyridsaťtisíc korún, za odškodné a trovy konania na Ústavnom súde. Podali sme podnet,   no  orgány činné v trestnom konaní ani v tejto veci  žiadnu zodpovednosť  vinníkovi nevyvodili,  je to škandál. Keby boli včas konali, mohlo to dávno skončiť, obec mhla byť úplne inde a na tomto krachujú mnohé obce!

        Použitie demokratických práv bolo zodpovednými orgánmi jednoznačne vždy a perfektne zmarené. Evidentné  trestné činy boli stokrát zahrané do autu,  skutok sa nestal, skutok nieje tresným činom, úradníčka s pomýlila, alebo trestná zodpovednosť za trestný čin premlčaná. Médiá  medializovali a  ústavní činitelia napriek tomu hrali mŕtvych chrobákov, čím  ľuďom nepretržite  masírovali mozgy, aby sa vzdali, nekonali, nezaujímali o veci verejné, nemá to zmysel! Vec sleduje  celý štát  ľudia vraveli,   „keby to bola pravda, dávno by  bol Močko v base a on v base nie je, alebo vidíš, že si nič nepomôžete,  je to zbytočné“  Nás oponentov neustále  urážali, orgány  stíhali za údajné ohováranie starostu,  starosta sa súdil proti občanom za obecné a preflákaval peniaze na prehraté súdy, na pokuty  a živenie obecných advokátov.   

         Na záver  sme sa pre to  postavili v zmysle čl. 32 ústavy na odpor  proti odstraňovaniu demokratických práv „právneho“ štátu a odmietli sme financovať svojimi miestnymi daňami trestnú činnosť a ožobračovanie obce. Reakcia bola, že starosta uvalil na vybraných troch občanov,  ktorí podpísali podnety, súdne  exekúcie, poslal na nás exekútorov a  ostaných svojich prívržencov “ chránených neplatičov“ neexekuoval!   

       Nakoniec sme nové  trestné činy po dlhoročnej škole o praktikách polície a prokuratúry „ako sa hrať na vyšetrovanie a nikdy nevyšetriť“ detailne podložili dôkazmi i  podpornými dôkazmi,  autentickými nahrávkami a našiel sa normálny vyšetrovateľa a prokurátor,  ktorý  obžaloval.  Keby sa to nebolo podarilo,  tak aj dnes  sme považovaní za kverulantov a zločincov,  ktorí si všetko vymýšľajú a prívrženci miestnej  totality by naďalej pľuvali.     

         Situácia sa ale zásadne mení a zrejme na to vplýva aj nové vedenie štátu a založenie občianskeho združenia ZOMOS,  ktoré som inicioval ako nevyhnutnosť,  po dvadsaťročnom búšení do betónových stien nášho „právneho štátu“.  

       Dnes sme sa teda dozvedeli,  že bývalý  diktátor starosta Dušan Močko bol  senátom Krajského odvolacieho  súdu Trenčín konečne  definitívne odsúdený!   Zamietli jeho odvolanie a potvrdili rozsudok prvostupňového súdu. Padá tak ako  Al Capone,  nie za najväčšie viny! Teraz je to za jeden  úplne „bežný  malicherný trestný činík,  falšovanie  bezvýznamnej verejnej listiny uznesenia a zápisnice o rozpočte obce“,  čo bola a je bežná metóda u  mnohých samosprávnych diktátorov  po celom štáte. Bežný  Brunovský „kresťan“, ale i občania z podobných „Horných a Dolných Výplachov“  berú už takéto zbojstvá za úplne normálnu vec   resp. o nich  ani nevedia, nechcú vedieť,  alebo sa o samosprávu zámerne nezaujímajú,  „aby mali vraj  pokoj“. Aby mali výhody z pchania sa samovládcom do zadnej časti tela,  na ktoré boli perfektne naučený  ešte z komunizmu.     

         Rozsudok: Močko dostal  pokutu 3000 Eur a  zákaz výkonu verejnej funkcie a  ak by ju nezaplatil,  150 dní basy. Jeden súčasný poslanec  OZ sa ma opýtal, „no vidíš a   pre čo dostal tak málo“?  Áno svätá pravda málo,  no toto je len začiatok, na ďalšie dva  rozsudky za falšovanie verejnej listiny a porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku,  ktoré majú oveľa väčšiu váhu a ktoré boli tiež  perfektne dokázané,  čaká  zrejme už iný trest.   

 

        Myslím,  že toto je  precedens ako hrom,  pre ostaných podobných  kráľovsky platených diktátorov a bude to mať väčší prínos pre Slovensko,  ako všetky jalové   zákony, bez sankcií a ďalší  precedens chystá  ZOMOS v Zemianskej Olči,  ktorá je ešte v horšom stave. Verím že aj tam pravda zvíťazí  a bude pre  diktátorov a podobných na celom Slovensku  veľmi poučná.

 A tu je dokaz s tlače: http://trencin.sme.sk/c/5984797/krajsky-sud-potvrdil-trest-pre-byvaleho-starostu.html

 

2. Aj táto informácia  je tiež veľmi dôležitá.  Keď nebolo inej pomoci a márne sme vyčerpali  úplne všetko,  postavili sme sa verejne na odpor v zmysle článku 32 Ústavy SR a odmietli  sme  financovať trestnú činnosť samovládcu,  jeho obecných advokátov, neustále  pokuty za nezákonnú činnosť,  vlastnými miestnymi daňami a oznámili sme to všetkým najvyšším predstaviteľom štátu, prokuratpúre  i poslancom Europského parlamentu,  aby nikto nemohol povedať,  že o ničom nevie. 

       Oznamujem,  že súd  dnes potvrdil rozhodnutie,  ktorým   podvodné exekúcie  za nezákonne vymáhané miestne dane zastavil  a ja som nové miestne dane v dobrej viere,   že nová starostka bude pracovať zákonne zaplatil.

       Ľudia majú ale stále väčšie obavy.  Nové dianie v obci  nenasvedčuje ničomu dobrému. Hovorí sa po zlom nečakaj dobré!  Sľubovaná zmena, predvolebné sľuby,  čiaru za „močkovinami“   šetrenie s financiami,  ani zrušenie klientelizmu sa nedeje.

         Štyria poslanci Šutovský, Mihalčík, Pisara a Michalka aj v tejto kríze,  zadĺžení obce ktré Močko spôsobil, (keď  odhlasovali  splácanie Močkových pokút na hlavy  občanov),  miesto zníženia platu o 10%    starostke zvýšili na jej návrh plat  o 40% na 1700 Eur (52 000 SK )   mesačne a na tajnom „predzasadaní“ jej dokonca núkali   až 1900 Eur, v obci s 540 občanmi ! Koho sa spýtam každy povie: "Nemajú rozum, za čo veď nič nerobí len ... ???"

         Jeden  diktátor teda skončil. Mala  sa konať sľúbená čiara za touto érou, no  odsúdený Močko so zákazom činnosti,  sa nemôže rozlúčiť so svojim  úradom. Sedáva  permanentne  na obecnom úrade v kancelárii  a spolu s novou  starostkou Masárovou,   takto naďalej provokuje verejnosť.  

 Juraj Kukla

člen správnej rady  Združenia občanov miest a obcí Slovenska  -  ZOMOS

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31