Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Poslanci neodhlasovali rozpočet, Moravčík sa 5 rokov podvodom vydával za poslanca

Poslanci neodhlasovali rozpočet, Moravčík sa 5 rokov podvodom vydával za poslanca

Zasadanie OZ 15.03.2012, na ktorom sa zúčastnili už mnohí občania, odhalilo pravdu o katastrofálnom hospodárení s verejnými financiami našej novej starostky Júlie Masárovej! Skončilo debaklom, neschválili. Starostka najprv "odvádzala pozornosť" návrhmi hlasovania o psoch o otváracích hodinách atď. Potom prišiel prišiel na rad zlatý klinec programu, záverečný účet obce za r. 2011 a rozpočet na r. 2012, ktorý mal byť schválený do konca minulého roku. O dušu ich hájila starostka a hlavný kontrolór Majerník. Doporučoval schváliť. Ruka poslanca Šútovského ihneď vyletela hore, no všetky ostatné zostali dolu. Na nátlak občanov kontrolór musel poslancom povysvetľovať prečerpané položky rozpočtu, lebo jeho prvému podaniu nikto z občanov a zrejme ani poslancov nerozumel a ani to zrejme nebolo žiadúce. Odhalilo sa totiž, že obec má z neznámych dôvodov obrovskú sekeru, i keď každý rok básnili o vyrovnanom rozpočte. Starostka dala hlasovať znova a posmelovala : "No odhlasujme si, Barcík prečo nehlasuješ, ja som sa zdržal hlasovania" a kontrolór zasa potichu dobiedzal no schváľte "máte väčšinu no odhlasujte", ale márne. Pri druhom pokuse starostky , ktorý sa už nemal vôbec realizovať, lebo bolo odhlasované, už nehlasoval za ani poslanec Šutovský a žiadna ruka hore nešla. Potom nasledoval krutý boj starostky Masárovej a kontrolóra Majerníka, aby bolo zakázané prečítanie našich pripomienok k návrhu rozpočtu odovzdaných dopredu písomne na obecný úrad a zaslaných emailom všetkým poslancom, lebo vraj sme ich dali o jeden deň neskôr ako stanovuje zákon. Nakoniec ale starostka a kontrolór svoj boj, trápne výhovorky prehrali a pripomienky boli prečítané. (sú v predchádzajúcom článku) Hlasovanie bude zasa vraj o desať dní, neverím či sa niekto odváži za "vyrovnaný rozpočet ako paragraf a záverečný účet" zdvihnúť ruku.

 O konkrétnych číslach  s ktorých asi ľuďom dobre nebude o zbastardenej kanalizácii,  podivných   kanalizačných zmluvách,  drastickom zvýšení daní občanom o kráľovských platoch  na úrade o "kontrolovaní"  hlavným kontrolórom M.Majerníkom  o podvodnej exekúcii z čias Močka a Moravčíka,   Vás informujem čoskoro!   

Obec porušila zákon, zamestnávala poslanca

Aj po ukončení úradovania musí čeliť exstarosta Brunoviec ďalšiemu problému súvisiacemu s riadením obce. Na úrade zamestnával poslanca, čo je podľa zákona neprípustné.

BRUNOVCE. Bývalý starosta obce Dušan Močko zamestnával poslanca päť rokov, od 2005 do 2010. Funkcia poslanca je však nezlučiteľná podľa zákona o obecnom zriadení s funkciou zamestnanca obce, v ktorej bol zvolený, čo potvrdila aj prokuratúra.

Dostali upozornenie prokurátora

Poslanec pracoval ako údržbár čistiarne odpadových vôd, pracovný pomer mu skončil krátko po novembrových komunálnych voľbách v roku 2010, v ktorých už exstarosta nekandidoval. Počas tohto obdobia obecné zastupiteľstvo prijímalo desiatky uznesení a nariadení, pri ktorých mohol svojím hlasom ovplyvniť ich schválenie. 
Na nezákonnosť poukazovali niektorí občania obce už dávnejšie. „Podal som podnet na prokuratúru a tá to už prešetruje. Odmietol som totiž platiť miestnedane a poplatky, keď uznesenie o nich nebolo prijaté v súlade so zákonom,“ hovorí občiansky aktivista Juraj Kukla.

Podľa stanoviska okresnej prokuratúry v Novom Meste nad Váhom, vzniku poslaneckého mandátu bránila poslancovi zákonná prekážka, a to jeho zamestnanecký pomer k obci, v ktorej bol zvolený za poslanca. Prokurátor vydal upozornenie a navrhol vedeniu obce, aby dôsledne dodržiavali ustanovenia príslušného zákona.

Terajšia starostka Júlia Masárová sa vyjadrila pre prokurátora prešetrujúceho podanie, že všeobecne záväzné nariadenia, ktoré obecné zastupiteľstvo prijalo za toto obdobie, považuje za nezákonné a navrhne poslancom prijatie nových. Prípadom sa zaoberá aj polícia. Vyšetrovateľka okresného riaditeľstva v Novom Meste nad Váhom začala trestné stíhanie za prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa, kde je trestná sadzba dva až päť rokov.

Bývalý starosta o probléme vraj nevie

Exstarosta sa vyjadril, že o probléme s nezákonným zamestnávaním poslanca nič nevie, a preto sa nemôže vyjadriť. Už v minulosti, počas obdobia vo funkcii starostu, čelil rôznym obvineniam zo zlého spravovania obecného majetku a nesprávneho riadenia obce. Vlani mu novomestský okresný súd uložil súhrnný trest odňatia slobody na dvanásť mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní troch rokov za prečiny falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky spolupáchateľstvom a za trestný čin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Zaplatiť má štyritisíc eur a musí vrátiť aj odmeny vo výške 3550 eur, ktoré počas výkonu funkcie starostu neoprávnene získal.Čítajte viac:http://trencin.sme.sk/c/6297878/obec-porusila-zakon-zamestnavala-poslanca.html#ixzz1pI9mMpZQ

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31