Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Nekonečný súd o Močkoviny

Nekonečný súd o Močkoviny

Dnes sa konalo ďalšie súdne pojednávanie z nekonečného príbehu bývalého starostu Brunoviec D.Močka za tr. čin falšovanie verejnej listiny a porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Na okresnom súde v Novom Meste n/V sa dňa 16.9.2013 konalo ďalšie zo série pojednávaní voči bývalému starostovi Obce Brunovce   Dušanovi Močkovi. Tohoto prominenta súdia  za "bežný šport miestnych prominentov starostov"   už asi sedem rokov. Za to že sfalšoval uznesenie o rozpočte na r. 2007, záverečnom účte za r. 20066  a vyplácal si odmeny k platu cca 8 000 korún mesačne k základnému platu,  ktoré mu nikto neschválil.  Nieje dôkazová núdza, lebo tento prípad som po trpkých skúsenostiach s vyšetrovateľmi PZ riadne zmapoval a podložil dôkazmi svedectvami i nahrávkou.  Súdia roky.  Močko sa odvoláva, okresný súd, krajský súd ospravedlňovanie,  a stále dokolečka dokola. 

 Kto vyhráva?    Podľa mňa je na tom asi najlepšie  právny zástupca D.Močka,  čím viac odvolaní napíše, tým väčší honorár. 

Kto prehráva? Prehráva elementárna zákonnosť, zdravý rozum,  lebo takýto prípad mal byť vyriešený dávno. D.Močko mal niesť za svoje konanie zodpovednosť a samosprávni zbojníci by mali odstrašujúce  ponaučenie a  báli by sa. To  ale tento štát zrejme nepotrebuje.   V tomto bezprávnom  štáte sa  už  nedá ničomu čudovať. Tu jednoducho  "skapal pes" rabovanie, podvody,  sú národný šport".

Nemôžem namietať voči konaniu sudcu Pavloviča ani prokurátora  Prokeša,  konajú v rámci možností  a v právnom štáte by to boli  určite vysoko vážení odborníci.  T tejto banánovej republike,  kde sa   demokracia a spravodlivosť  prepadla kdesi do pekla,  majú podľa mňa  zviazané ruky. Naozaj  som zvedavý na rozsudok voči tomuto verejnému činiteľovi,  ktorý je už odsúdený za trestný čin  falšovanie verejnej listiny a opakovane sa dopustil  toho istého trestného činu,  či to zasa bude len trápna podmienka, alebo nepodmienečne.  

Na dnešnom pojednávaní vypovedala  aj takzvaná "poškodená strana" t.j. súčasná  starostka  obce Brunovce Júlia Masárová. Poškodený sú ale v skutočnosti občania,  ktorým na úkor takýchto podvodov zvyšujú miestne dane.Tí ale spia hlbokým spánkom, boja sa prehovoriť,  kade ich ženú  tade utekajú, skrátka dobrí Slováci.   Na otázku sudcu či  doložila súdu všetky požadované dôkazy vo veci vyplácania neschválených odmien, atď.   odpovedala,  že ona o ničom nenie, že ona súdu nič nedávala. Sudca ju ale prizval aby pristúpila bližšie a ukázal jej dôkazy,  ktoré doložila súdu do spisu. Zmohla sa len na trápne  blabotanie,   že to kolegiňka. Neviem aká ďalšie kolegiňaka  starostka obce Brunuvce tu ešte existuje,  lebo sudca jej ukázal,  že tu stojí jej vlastnoručný podpis.  Úbohé a každý si zrejme urobil  názor na túto   "štatutárnu zástupkyňu obce Brunovce"!  

Po tomto nasledovali záverečné reči prokurátora,  obhajcu v poradí už tretie!?  

 Na deň   18.09.2013  o 13,00 je vyhlásené čítanie rozsudku. 

Všetci ste srdečne pozvaní na toto divadlo  o nekonečnom súdení  jedného verejného  činiteľa starostu,  ktorý požíval 20 rokov nepísanú trestnú imunitu, mohol zákony hoc ako  beztrestne porušovať,   mohol prenasledovať a  poškodzovať nepohodlných občanov,  uvaľovať na nich podvodné exekúcie a pri tom okrádať  všetkých občanov obce  o verejné financie.   

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31