Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Niekto svojsky podal pripomienky k „drístom“ rozpočtu na r. 2010

Obe takzvané úradné tabule s návrhom rozpočtu na r. 2010 sú úplne rozbité, rozpočet lieta v lufte. Úradníčka Facúnová „nepísaná hlava tejto obce“ bezmocne zúri a čosi stále zúfalo účtuje. Dokonca už fyzicky útočí, keď chcete na štvrtý pokus získať nejaké relevantné informácie o verejných financiách. Starosta je skoro rok pre niektoré práce neschopný a pre niektoré schopný. Zástupca Čaňo hrá hru raz na dôležitého „rozhodovateľa“ potom na bezmocného „povereno – nepovereného“ . Väčšina poslancov má už po krk hrania hry na samosprávu - samovládu a piate kolo u vozu. Mne šialenec prerezal vo dvore všetky pneumatiky na aute aby zastrašil, aby som Vás neinformoval. Takto vyzerá naša obec, transparentná, komunikatívna samospráva, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať, zostať v nej žiť či podnikať.

 

Poslanec Jaroslav Šutovský to naozaj vystihol! Povedal:  

 

                 Drísty, ktoré sa budú  musieť poriadne škrtať“.

 

Vyberám len niektoré „drísty“ z návrhu rozpočtu úradníčky Facúnovej  na r. 2010 , celý    je tu.

 

1.Obec Brunovce otvorená komunikatívna a priateľská, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zostať v nej žiť či podnikať -  1100 Eur

2.Promptná reakcia samosprávy na podnety obyvateľov

3.Bezpečné a priateľské ulice pre všetkých obyvateľov a návštevníkov obce Brunovce, maximálna ochrana majetku a životného prostredia 24 hodín denne -800 Eur

4.Súľad činnosti a rozhodnutí samosprávy so zákonmi, všeobecne  záväznými   nariadeniami    a    vnútornými     normami     Mesta/Obce   a efektívne    fungujúca samospráva.

5. Kultúrne aktivity podľa dopytu a rozhodnutí obyvateľov obce- 11700 Eur

6.Audit: Objektívny a nezávislý posudok o schopnosti obce plniť si záväzky -  800 Eur   atď...

 ( Poznámka - všetci vieme čo sú drísty a čo je skutočnosť. Audit  tu  neexistuje od roku 2005,  úradníčka nevie predložiť účtovné doklady a inventarizácia  majetku - tu  úradníčka ani nevie povedať  od kedy neexistuje  !!!)

         Naozaj škoda komentovať,   ďalej pokračovať. Naozaj priliehavé pomenovanie, „drísty“- dal tomuto divokému tajnému hospodáreniu  miestnych vodcov, poslanec Jaroslav Šutovský a to je tu  ako poslanec na rozdiel od Jozefa Čaňu a dalších kolegov,  len prvé volebné obdobie!

         Bez auditov, inventarizácie, bez zákona, kontroly, práva, evidencie si nekontrolovateľne rozdeľujú, znehodnocujú   peniaze občanov, dobrých odmeňujú a zlých trestajú.  Ľudí ohlupujú s  transparentnosťou, súľadom  so zákonmi, priateľskou komunikáciou, efektívne fungujúcu samosprávu, kde je radosť podnikať. (možno len pre vyvolených podnikateľov s verejnými financiami obce)    Podobnosť s falošnými heslami z čias komunizmu   náhodná?

 

Niekto tabule s virtuálnym rozpočtom rozbil, viď fofto.  Rozbíjať nie je správne, no tu je takýto spôsob života a vyjadrovania názorov bežný.  Mohol sa radšej   vyjadriť verejne, alebo dať aspoň svoj komentár  k rozpočtu na  túto stránku "otvorene", (lebo obecná www.brunovce.sk za ktorú zaplatili  100 euro je úplne na posmech)  nech občania vidia,  čo tým chcel povedať.    

 

Poslanci sa mali znova stretnúť k rozpočtu a  divokým zmenám rozpočtu za r. 2009, ktoré Močko a Facúnová realizovali tajne bez ich vedomia a schválenia, na zasadaní 30.03.2010. Zmeny rospočtu tu.

          Prišiel len jeden poslanec, p. Šutovský, zástupca strostu p.Čaňo bez kompetencie, hlavný kontrolór p. Majerník s vypracovanými pripomienkami (ktoré sľúbil aj sprístuniť)  a asi osem občanov. Oficiálne sa teda zasadanie  nekonalo. Vraj niektorí poslanci    toho čo zistili majú už po krk a boja sa takejto "samosprávy" účastniť. Počas  tohoto stretnutia  prebiehala v rozhlase táto relácia:

 http://www.rozhlas.sk/inetportal/web/index.php?lang=1&stationID=0&page=showNews&id=82998

            Kontrolór a poslanci  sa dohodli,  že v stredu prídu na úrad  a budú už konkrétne kontrolovať! Všetky faktúry, kde sa v skutočnosti minuté milióny podeli,  či boli naozaj použité  na uvedené veci, komu a za čo sa z obecného vyplácalo a či sú práce aj naozaj vykonané. Hlavný kontrolór p.Majerník povedal, toľké minuté milióny a v obci za ne nič nevidieť. Ako je to možné,  že  strosta si účtuje npr. toľké cestovné a nesedí to vôbec s rozpočtom !?

          Zástupca Čano,   ktorému  poslancami na začiatku volebného obdobia veľmi prezieravo uložili povinnosť prevádzať  mesačnú kontrolu faktúr, „aby sa vylúčila  zlodejčina“  sa na ich poverenie jednoducho  vykašľal!  Pre čo  ignoroval poslancov a nechal všetko plávať?! To je otázka,  ktopú asi vie zodpovedať LEN ON,  a keď mu ju položím,  nasleduje podivná  nervoziata a urážky.  

 Aké odmeny, za aké  práce sa to bez vedomia poslancov na tomto úrade   prideľujú?

 

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31