Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / O samospráve a blížiacich sa voľbách

O samospráve a blížiacich sa voľbách

Znova sú tu voľby, znova veľký hukot, guláše predvádzanie, sľuby, kričia chodte voliť čestných, dobrých a hrnú sa zlí aj dobrí. Samozrejme že je do samosprávy lepšie voliť dobrých čestných, ako zloduchov, ale pointa je aj tak úplne, úplne inde. Komunálnymi voľbami sa za tohto stavu nič zásadné nezmení, musí sa zmeniť aj režim a týmito voľbami ho len niekde naštrbíme a niekde zasa zhoršíme.

 

 

Kto je ten čestný a dobrý?

 

Pre jednu malú partiu ten, čo si ctí zákon a chce z presvedčenia pracovať pre ľudí, lebo inak to ani nedokáže, pre druhú ten, ktorý buduje, kradne a zamestnáva na úrade celú svoju rodinu. Pre mocnú podnikateľskú skupinu ryžujúcu na obecných peniazoch a Eurofondoch zasa ten, ktorý je korupčnejší, pre športovcov ten, ktorý im v rámci kampane nasľubuje, pre dôchodcov ten ktorý ich pred voľbami kúpi za misu šošovice a viac sa o nich nestará, len zvyšuje dane, lebo vraj vôbec nemáme peniaze, máme vždy len na zvyšovanie platu starostovi.... a pre strany je najlepší ich stranícky kandidát.

 

Občan totiž ťažko odhalí správneho, čestného. Ľudia sa maskujú rôznymi maskami, kandidujúci bývalý starostovia si kupujú občanov, poslancov, ich obecnými peniazmi, lebo majú z čoho, ďalej výhodami, gulášmi, vínom a po mestách ich závislými obecnými trúbami, obecnými novinami …

Za druhé, človek ani sám o sebe nevie, ako by sa zachoval na tomto poste v tomto špinavom režime miestnych mafií žijúcich z prelievaní Euro fondov, projektov, korupcie, keď dostane ako starosta ešte aj nepísanú imunitu na porušovanie zákonov a toto je to najhoršie.

Nie som proti, aj mňa znova nahovárajú. Treba hľadať zodpovedných ľudí, najmä v obciach, kde sa ľudia poznajú. Treba sa snažiť kandidovať, je to lepšie ako nerobiť úplne nič proti tomuto špinavému, dehonestujúcemu režimu, postavenému na drancovaní radových občanov, na zvyšovaní daní a na druhej strane bohatstve vladárov, ktorí si už život nevedia predstaviť inak, ako váľať sa v zlatom válove.

Použijem prirovnanie: “kandidát sa po voľbách dostane sa na pirátsku loď, pod menom „samospráva - samovláda“ v skorumpovanom štáte Europskej Únie, Slovensko, kde je špinavosť výsada a kde platí dvojaký meter. Iný na občana alebo drobného živnostníka, iný na starostu primátora, vládneho papaláša. Starosta sa stáva de-facto chránený súkromný podnikateľ bez rizika s cudzími miliónmi a majetkom obce. Neskutočné, zvrátené! Dostane do daru aj právomoci odstraňovať nepohodlným „poddaným“, ktorým záleží na elementárnej spravodlivosti. Dostane nepísanú trestnú imunitu od polície prokuratúry a súdov, sledujeme to denne v médiách. T.j. v praxi, zrazu nieje zodpovedný za to čo činí a všetko je v „zmysle zákona“. Tieto dary dostane ten, kto sa do zlatého válova dostane, či je múry alebo sprostý. Je to jediná voľná živnosť, kde k úspechu stačí ohúriť ľudí a to hlavne na obciach a pre to sa sem teraz toľkí hrabú.

Je dobrý takýto systém? Nie podľa mňa je to úplne zlý, chorý systém, to nemôže plošne dobre fungovať, len ak v ojedinelých prípadoch kde sa nájdu naozaj čestní. Vôbec toto nieje demokracia, ale anarchia. Najhlúpejšie je to, keď sa potom politici, štátni úradníci rehocú ľuďom do očí „veď ste si ich zvolili, mohli ste si zvoliť dobrého, môžete sa zasa rozhodnúť vo voľbách o štyri roky“! Ako? V tomto režime?

V tomto režime 25 rokov budovanom, je to tak, že aj dobrý starosta i poslanec sa obyčajne viac či menej postupne “zopsuje“. Je to neustály boj dobrého, zlého, pomsty, permanentné rozoštvávanie ľudí a orgánmi koordinované prenasledovanie „súkromných detektívov“, ľudí, ktorým sa tento stav z duše hnusí. Výsledok je nakoniec vždy ten istý. V takzvanej samospráve je niekoľko čestných, niekoľko poločestných a kopa dobrodruhov, ktorí prišli ryžovať, podvádzať. Je to tak 25 rokov, nehovorme že to všetci nevidíme. Je to tak jedine pre to, „lebo môžu“, lebo neexistujú zákonné mantinely, lebo mocným toto divadlo k ich živobytiu náramne vyhovuje. Oni nutne potrebujú miestne samosprávne prelievačky peňazí. Keby nie, dávno je zákon o obecnom zriadení zmenený a za hrubé porušovanie zákona, npr. za svojvoľné protizákonné menenie schváleného rozpočtu podľa ľubovôle sa starostu, sú v ňom dávno sankcie.

 

Pre čo sa to nezmení a do kedy to bude takto trvať?

 

- Dovtedy dokedy sa bude vyplácať nečestným dobrodruhom, alebo hlupákom kandidovať “chodiť

po samosprávnom zboji” prelievať peniaze, klamať ohurovať ľudí, pomstiť sa nepohodlným a

budú pri tom „zákonom chránení“.

-Dovtedy, dokedy tu bude obrovský plat starostu, možnosť získať k platu pomocou intríg a

spriaznených poslancov mesačné zvýšenie platu až o 70 percent. (V obci zo 600 občanmi k tomu

stačia tri zdvihnuté ruky poslancov zo siedmych. Zúčastnia štyria a traja sú za.)

-Dovtedy dokedy to nebude čestná funkcia. Len vtedy sem pôjdu čestní, ktorí to naozaj myslia pre

ľudí.

-Dovtedy dokedy budú mať politické strany takú obrovskú moc, že po voľbách berú všetko, obsadia

svojimi všetko, štátne orgány a riadia z pozadia aj samosprávy, udržujú tento jalový

zlý zákon o obecnom zriadení , ktorý postráda sankcie za porušovanie zákona.

- Dovtedy dokedy nebude iný volebný zákon, dokedy sa bude vyplácať založiť si stranu, zhrabnúť

milióny, a keď sa zadarí ovládnuť všetko, celý štát , aj myslenie ľudí.

 

Na sto percent komunálnymi voľbami sa teraz, teda za tohoto súčasného režimu nič zásadne nezmení, tu treba meniť režim na občiansky a to sa dá jedine spájaním ľudí v zásadných otázkach fungovania štátu. Už dávno mali byť všetky mimovládny ktoré robia prieskumy, vykrikujú o zákonnosti atď, spojené aspoň v jedinom bode, komunálnych volieb.

Čo sa ale deje dnes? Sledujeme boj, všetci proti sebe a proti tomu, aby sa ľudia na niečom rozumnom zjednotili. Je to účelovo riadená politika rozbíjanie ľudí, rozbíjanie aktivít občanov, mimovládok, vnášanie bezmocnosti, nenávisti, vytváranie množstva zdivených mikrostrán, ktoré sa tvária demokraticky, len keď sú malé. Nebojujú pre lepší život občanov, ale proti sebe, pre seba a pre tých ktorí ovládajú, rozkrádajú Slovensko.

Je nádej že sa to zmení? Máme tu ZOMOS, Skutočný Snem, rôzne anti - korupčné mimovládky, kopu sólo pokusov aktivistov, ľudí čo sa naháňajú po námestiach, vznikla nová strana Sieť, ktorá hlása spravodlivosť atď, atď. Čo treba aby sa režim zmenil?

 

Zatiaľ v tomto štáte funguje na sto percent len rozdeľ a panuj, pod zásterkou údajnej demokracie, únie, práva a kadejakých čertov diablov, ktorými je cez závislé médiá ohurovaná verejnosť, no ide to k horšiemu, na úkor radových občanov, ktorí strácajú právo na dôstojný život.

Peter
Peter píše:
Neděle 07.09.2014 12:20

Kukla šak sa zas prihlas!

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Neděle 07.09.2014 18:24

Dobrodruhom ja ľahko sa hlásiť, ide im len o peniaze a vôbec o ľudí, najmä keď vidia ako je to za tejto strostky. Kto to che robiť z presvedčenia musí mať podporu. Citát z piosne Nedvedí: Budem o něco se rvát
Až tu nezůstane stát
Na kameni kámen
A jestli není žadnej bůh
tak nás vezme země vzduch no
a potom ámen

a to všecno proto jen
že pár pánů chce mít den
bohatších králů
přes všechna slova co z nich jdou
hrabou pro kuličku svou
jen pro tu svou

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31