Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Starosta Dušan Močko je už obvinený z piatich trestných činov, prebiehajú ďalšie trestné stíhania.

Starosta Dušan Močko je už obvinený z piatich trestných činov, prebiehajú ďalšie trestné stíhania.

Starosta Dušan Močko z Brunoviec, bol po neskutočných "saltách mortále" zodpopvedných orgánov, v r. 2003 obvinený z trestných činov. Je ale r. 2006 a ani jeden prípad nie je ukončený! Nie je Vám to podozrivé?
 

Dňa 20.11.2003  po trinásťročnom striedavom vyšetrovaní, odkladaní, zamietaní, odstupovaní vyšetrovateľov a prevelovaní vyšetrovania po rôznych políciách a prokuratúrach, bol verejný činiteľ starosta obce Brunoce Dušan Močko obvinený z týchto trestných činov:

§ 158 Tr. zákona, pre trestný čin zneužívanie právomoci verejného činiteľa,

§ 118 Tr. zákona, pre trestný čin neoprávneného podnikania,

§ 128a Tr. zákona, pre trestný čin machinácie pri verejnej súťaži.

Pre radového  občana  by to určite dávno stačilo "na zlatú mežu",  no na starostu z Brunoviec má tento právny štát zrejme  celkom  iný meter.  Mnohí občania žili v presvedčení a hlasovali za  vstup do EÚ, lebo verili, že aspoň takéto veci  sa už nebudú diať. Nebude možné verejné odstraňovanie demokratických princípov právneho štátu a  šikanovanie  ľudí, ktorí sa sa opovážia prehovoriť. Podľa môjho názoru to ale na Slovensku vyzerá úplne inak. Potichušky sa tu vytvára, zabetónováva nová  "demokratická totalita"  pod zámienkou nezávislých orgánov,  ktorým tento štát umožňuje  bez najmenšieho nebezpečia "závisle rozhodovať, konať prieťahy, šikanovať, zastrašovať nepohodlných, úplne  podľa vlastného výberu".

Okrem uvedených   prebiehajú  voči strostovi D.Močkovi aj ďalšie trestné stíhania, za protiprávne  konanie pri voľbe takzvaného hlavného kontrolóra, nezákonné schvaľovanie VZN - miestne dane, územný plán, rozpočet, predaj obecných mechanizmov, ignorovanie nálezu ÚS SR, odcudzenie súkromného majetku vydržaním, vyplácanie nechválených odmien starostovi, atď.

Máme už r. 2006 no  v "samostatnom štáte Brunovce" všetko po starosm. Starosta, stále pokojne striedavo sedí v šenku a na úrade, zasiela  pre políciu dehonestujúce hodnaotenia na nepohodlných občanov  a zodpovedné orgány ich samozrejme "žerú aj s navijákom". Ako ináč, veď ich predsa  zaslal  bezúhonný verejný činiteľ zástupca obce.  Sú podkladom pre rozhodovanie polície,  dokanca až pre samotného ministra vnútra SR,  v "šenku je z toho obrovská  švanda". Starosta sa nepohodlným vyhráža   exekúciami, dáva na súdy, poberá za to odmeny a keď si ich náhodou zabudne dať schváliť poslancom, tak si ich jednoduco nadelí sám, veď máme demokraciu. Presviedča svojich, že nič nie je pravda a naozaj,  má  pre občanov v rukách  presvedčivý argument, ktorým ho od r. 1990 obdarúvajú nezávislé orgány a tento právny  štát:  "Lebo sa mu dosiaľ nič nestalo a keby to bola pravda dávno by muslel sedieť v base." - Totiž  ani jedno uvedené trestné stíhanie a obvinenie nie je záhadne, na Sovensku v  tomto členskom štáte Európskej Únie dodnes ukončené!?

V r. 2005 bol starosta Brunoviec, po dlhoročnom vyšetrovaní znova obvinený  z  ďalších trestných činov za manipuláciu so štátnymi miliónmi  ministerstva ŽP SR a podvody pri miestenj kanalizácii a vodovode. P.minister ŽP mu nezákonné konaie o ktorom bol riadne presvedčený údajne odpustil, no polícia  na ktoú nás odkázal, nie. Obvinila ho z  ďalších trestných činov:


§ 250 Tr. zákona, pre trestný čin podvodu,

§ 255 Tr. zákona, pre trestný čin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku,

- vyšetrovanie pokračuje - prevelené do ďalšieho kraja,  na OR PZ Topoľčany  a dozorujúcej prokurtaúre v Trnave. Nás podatelov podnetov, ako obyčajne zasa  "naháňa"   miestene príslušné PZ v Novom Meste n/V, za údajné ohováranie, t.j. opovážili sme sa veci verejne pomenovať a podať podnety, na základe ktorých je tento "prominet" teraz obvinený.

Zatial len toľko z Európskej únie,  zo "samostatného štátu v štáte Brunovce",  z právneho štátu  Slovensko,  aby sme nebodaj nemarili  vyšetrovanie. Sledujte všetci toto   "nekonečné, streštené divadolo", aké nepozná história samosprávy,  túto smutnú hru na ohlupovanie ľudí,  na právny štát a jeho   nezávislé orgány, ktoré za šesnásť rokov  nedokážu relevantne zakročiť, vyvodiť zodpovednosť a uviesť veci do súľadu so zákonom ani len proti takémuto  najhrubšiemu zneužívaniu verejnej funkcie a to i napriek tomu, že všetci od Brunoviec až po predsedu vlády a parlamentu  o tomto "skanzene" dobre vedia a vec sladujú  aj v médiách.       

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31