Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Otvorený list poslancom OZ a starostovi obce Brunovce

Otvorený list poslancom OZ a starostovi obce Brunovce

 

Obec Brunovce

Obecný úrad

Všetkým poslancom OZ Brunovce

a starostovi obce Dušanovi Močkovi

                                                                                                                                                     7.septembra 2006


Výzva poslancom Obecného zastupiteľstva Brunovce


Na dnešnom zasadaní OZ máte rozhodovať vo veciach výstavby a užívania novej bytovky, ktorej stavba bola začatá pri miestnej ČOV. Dve bytovky tu už desaťročie stoja, sú „na hanbu sveta“ stále užívané na čireno, nedajú sa skolaudovať a starosta informácie o nich tají. Sú realizované v rozpore s predpismi, no obec ako stavebný úrad takéto vážne veci nerieši, radšej šikanuje občanov npr. za neskolaudovanú garáž, drobnú prístavbu, dáva ľudí na exekúcie a platí si proti nepohodlným občanom, ktorí sa opovážia protestovať, obecného právnika.

Ide o najnevhodnejšiu lokalitu pre pohodu bývania. Bytovky stoja rovno nad smradľavou z polovice nefunkčnou ČOV, za ktorú dostáva obec pokuty. Obyvatelia odtiaľto preto odchádzajú. Naviac ide o nehnuteľnosti, ktorá boli podvodným notárskym osvedčením prepísaná na podnet starostu D.Močka na list vlastníctva Brunoviec, bez vedomia a proti vôli  oprávnených vlastníkov. Samotný notár Mgr. Michal Dzamko sa k podvodu vyšetrovateľovi PZ priznal a doslova uviedol, že starosta ho oklamal. Upozorňujem Vás, že na druhej strane tieto pozemky sú už v reštitúcii vydané rozhodnutím pozemkového úradu Č.j.98/00219-018 vlastníkom, vlastnícke práva sú desaťročia riadne evidované v pozemkovej knihe, vo veci porušovania zákonov prebieha trestné konanie na OR PZ Topoľčany a vlastnícke práva bude prejednávať súd.

Bližšie viď. článok „Návod na moderné zbojníctvo v zmysle zákona“ na: http://brunovce.otvorene.sk/aktualne/201enavod201c-na-moderne-zbojnictvo-v-zmysle-zakona

Dôrazne Vám prehlasujem, že určite nikto nie je proti rozumnému rozvoju obce, ani slušnému bývaniu, no na ukradnutých pozemkoch bez vysporiadania z vlastníkmi a na najnevhodnejšom mieste, rovno nad smradľavou desaťročia riadne nedokončenou ČOV, odkiaľ ľudia utekajú, za pôžičku cca 22 miliónov, to je priveľká opovážlivosť, to sa naozaj môže diať len v „samostatnom štáte“ Brunovce, kde dosiaľ neexistuje samospráva v intenciách zákona 369/1990 Z.b. , lebo tento zákon je pre poslancoov a starostu „trhací kalendár“. Neustále ho ignorujú porušujú, dostávajú protesty a upozornenia prokurátora, ktorých je už cca 20 kusov.

Výstavba uvedenej bytovky, na ukradnutých pozemkoch, ktorá dostala meno „Močkova predvolebná kampaň“ je len jedna vec. Je tu množstvo iných, škandalóznych vecí z dielne OZ Brunovce a starostu. Preplachovacia zapchávacia kanalizácia bez domových šácht, rozbité cesty, roky nedokončený vodovod bez prípojok a zabezpečenia odberu vody, falšovanie uznesení o miestnej dani, nezákonné menovanie hlavného kontrolóra, Vaše úmyselné nezákonné prijímanie štyroch VZN 1.Júla 2004, nerešpektovanie prokurátorských protestov a nálezu ÚS SR, vyhadzovanie nepohodlných poslancov OZ, šesnásť pokút za nesprístupňovanie informácií a ich platenie z obecného konta, vyplácanie neschválených odmien starostovi, podvodný odpredaj obecných mechanizmov, bager auto autobus... ktoré si takto zadovážil do svojej súkromnej firmy BRAMO s.r.o. starosta, podvody pri realizácii pozemkových úprav ROEP atď. viď. www.brunovce.otvorene.sk , kde je zverejnené vyhlásenie v zmysle čl. 32 Ústavy SR, kde sú zverejnené aj odmeny, ktoré starostovi za toto udeľujete a kde sa veci zverejňujú aj s relevantnými dôkazmi, aby si verejnosť mohla urobiť vlastný a objektívny názor na túto samosprávu alebo „samovládu“?

 

Dušn Močko je za tieto veci už obvinený z trestných činov:


- Niekoľko násobné zneužívanie právomoci verejného činiteľa podľa § 158 Tr. zákona,

- Trestný čin neoprávneného podnikania podľa § 118 trestného zákona,

- Trestný čin machinácie pri verejnej súťaži a verejnej dražbe podľa § 128 tr. Zákona

- Trestný čin podvodu §250 trestného zákona...


Preto Vás týmto dôrazne upozorňujem, že donekonečna to takto nepôjde, donekonečna nebude táto „samospráva odstraňovať demokratické princípy právneho štátu, robiť hanbu štátu a šikanovať nepohodlných občanov, ktorí sa opovážia o týchto veciach verejne prehovoriť! Je už len otázka času, kedy bude vyvodená zodpovednosť. Vy poslanci OZ Brunovce ste za toto všetko, aj za nezákonné svojvoľné správanie starostu Dušana Močku plne zodpovední. Uvedené veci dávam na vedomie Vám a širokej verejnosti i keď o nich viete a podporujete preto, aby bolo pred orgánmi činnými v trestnom konaní a súdom jasné, že konáte vedome a úmyselne, nesiete plnú zodpovednosť za svoje konanie, za svojvoľné konanie starostu Dušana Močka a poškodzovanie obecných finančných prostriedkov nezákonnou činnosťou.


Juraj KuklaTento list žiadam prečítať na najbližšom zasadaní OZ Brunovce a zaslať predstaviteľom ZMOS.

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31