Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Pekne ste sa ukázali!

Pekne ste sa ukázali!

Svoj príchod v "štátnom záujme" dnes oznámila firma Enermont s.r.o. svojským spôsobom. Sedím pri počítači v tom rana a vzápätí zrušená elektrina v celej obci Brunovce, drôty miestneho vedenia roztrhnuté. Na križujúce vedenie, ktoré nebolo odstavené od elektriny, zhodila firma Enermont vodič zo stĺpa VVN 110 KV, ktorý ho skratoval a roztrhal.

Vybehnem von čo sa deje,  vidím na ulici nastúpenú  firmu HD elektronika poslanca Šutovského a suseda  p. Mitošinku. Zisťujem. Aha,  vtrhla sem   firma Enermont,    začína  veľký projekt prestavby  na zdvojenie,   rozšírenie VVN  110 KV,  ktoré tu ničí občanov  a znehodnocuje ich pozemky bez náhrady už 50 rokov.  Začali naozaj svojsky. Najhrubším porušením predpisov  ochrany života a zdravia, bez odpojenia prúdu, bez zabezpečenia premávky na komunikácii  po ktorej  popod zhadzované drôty premávali autá  a chodili  ľudia. Na miestne  vedenie,  ktoré neodpojili od prúdu,  zhodili vodič VVN 110KV. Vodiče miestneho  vedenia odpálili, roztrhli. Jeden občan to prirovnal: "Vtrhli sem ako partizáni a druhý  občan Mitošinka poznamenal,   za takéto zabezpečenie  by sedel v base". 

 A kde je merito?  Samospráva vydala v októbri 2012 nesúhlasné  stanovisko k tejto stavbe a  starostka oznámila,  v súlade s občanmi,  že žiada preloženie vedenia mimo intravilánu obce. Prehlásila, že všetko bude riešiť v spolupráci s dotknutými občanmi  o všetkom ich bude informovať a zo zasadania sme sa rozchádzali spokojní,  s dôverou v  jej sľuby.  

Prišiel ale  veľký šok. Čo sa staralo?    Starostka  Júlia nás sprosto podviedla. Bez vedomia dotknutých občanov, dňa 27.12.2012 na zasadaní OZ, ktoré sa nám nepodarilo vypátrať, dala  poslancom Šutovskému Cibulkovi, Pisarovi a Mihalčíkovi  odhlasovať  opačné teda kladné stanovisko k stavbe a to poslala Západoslovenskej energetike. Ani z týchto poslancov sa  nenašiel jediný,  ktorý by mal toľko zodpovednosti, svedomia,  alebo aspoň slušnosti, aby informoval dotknutých občanov,  že oni  rozhodli, že  rozhodnutie je opačné a Vaše pozemky budú naďalej a ešte viac znehodnotené zdvojeným VVN, väčšími sĺpami  a väčším záberom ochranného pásma.  

         Pretože starostke sa vôbec nedá veriť,  začali  sme komunikovať  s firmou s projektovým manažérom Enermontu priamo. Prišiel ale ďalší šok.  Pýtame sa,  pre čo toto vedenie nepreložíte, je tu životná šanca,  veď vidíte, ako nás toľké roky,  bez náhrady  poškodzuje,  pozemky  sú znehodnotené ....     Odpoveď ale bola  zasa šokujúca. Veď Vaša  obec, starostka Masárová  a poslanci  súhlasia, čo Vás neinformovali?  Vyťahuje  rozhodnutie a hovorí. "Pre čo nám to až teraz hovoríte, že s vedením cez vaše pozemky nesúhlasíte,   skúsime ešte niečo urobiť,  ale za tohoto stavu je to  už asi neskoro".    

        Rozmýšľam  čo urobiť. Volám odborníkom,  radia  volajte políciu,  takto sa to nesmie realizovať,  lebo ešte niekoho zabijú a keď im to budete teraz tolerovať,  tak čo budú robiť,  keď prídu s ťažkými mechanizmami  na Vaše pozemky a začnú stavať, betónovať obrovské stĺpy zdvojeného vysokého napätia? Čo urobiť?  Volať starostke? Nie veď tej sa nedá veriť ani za mak. Tá volá políciu na občana,  ktorý príde riešiť veci na obecný úrad.  Tak som zavolal projektovému manažérovi Enermontu o tom,  čo sa tu dnes odohralo. A to Vám išli aj na pozemky? No pravdaže. Ďalej sa pýtam a máte už  platné územné rozhodnutie na túto veľkú  prestavbu,  zdvojenie  VVN,  ktorú ste dnes u nás začali,  čiže    zväčšenie stĺpov, znásobenie vodičov,    rozšírenie  ochranného pásma   a zničenie ďalších našich pozemkov. Odpoveď znela  nemáme,  my nepotrebujeme.  Toto ale podľa mňa nieje pravda!   

        A zasa sme chtiac nechtiac pri základnej otázke. Na čo nám je takáto samospráva, takýto poslanci, ktorých sme si zvolili, načo nám je hlavný kontrolór  ktorý  nekoná,  starostka   ktorá nepracuje  s občanmi, pre občanov a  pre čo jej poslanci schvaľujú odmeny za takúto prácu,  za klamanie ľudí a mesačne nás stojí 1740 Eur?   

         V akom štáte to žijeme? Čo si má o tom myslieť radový občan,  čo do ničoho nevidí, ktorý nikdy nepríde ani na takzvané zasadanie obecného zastupiteľstva a dozvedá sa len skreslené informácie  v krčme?  Pre čo starostka neinformuje  dotknutých občanov o takýchto závažných veciach,  keď to  dokonca verejne sľúbi? Prečo poslanec Šutovský zrazu súhlasí,   keď   pred tým vykrikoval opak. Prečo jeho  čiernu stavbu  autoopravovne  starostka Júlia  zúfalo obieluje a iných prenasleduje? Podľa mňa,   verejný činiteľ   by sa mal po takomto počínaní  prinajmenej  od hanby prepadnúť.      

       Divoké  samospravovanie bez záujmu, znalostí a  zodpovednosti,   je  podľa mňa riadne zvrhlé a strelené. Nezodpovední starostovia a samosprávy sú to  najväčšie nebezpečie a   záťaž,   aká môže pre občanov   i štát  existovať,  no mocipánom práve takéto nekontrolovateľné  práčky peňazí 23 rokov vyhovujú,  lebo tu  sa  pod zámienkou samosprávy ešte   dá pokojne  rabovať.   

Quarenta
Quarenta píše:
Pondělí 09.09.2013 05:34

Depends on which definition will be used. Bill Clinton, for innastce, has his own definition of sexual intercourse. In his testimony during his own impeachment trial, he claims not to have sex with Monica if the definition of sex will be based on sex as defined by _______ (whatever). I myself, is a virgin every day, just before I wake up. What happens next will determine how many hours i'd remain a virgin before my next "deflowering". Hahaha!

Vladislava
Vladislava píše:
Úterý 10.09.2013 09:42

I wanted to thank you one more time for that <a href="http://rfxofya.com">amaizng</a> blog you have developed here. Its full of useful tips for those who are actually interested in this kind of subject, specifically this very post. You really are all <a href="http://rfxofya.com">amaizng</a>ly sweet and thoughtful of others and also reading your website posts is a superb delight if you ask me. And that of a generous surprise! Ben and I will have pleasure making use of your recommendations in what we must do in the future. Our collection of ideas is a distance long which means your tips will definitely be put to excellent use.

Azucena
Azucena píše:
Úterý 10.09.2013 13:43

There are certainly a lot of deliats like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

Allen
Allen píše:
Úterý 10.09.2013 16:56

This is getting a bit more sutejcbive, but I much prefer the Zune Marketplace. The interface is colorful, has more flair, and some cool features like Mixview' that let you quickly see related albums, songs, or other users related to what you're listening to. Clicking on one of those will center on that item, and another set of neighbors will come into view, allowing you to navigate around exploring by similar artists, songs, or users. Speaking of users, the Zune Social is also great fun, letting you find others with shared tastes and becoming friends with them. You then can listen to a playlist created based on an amalgamation of what all your friends are listening to, which is also enjoyable. Those concerned with privacy will be relieved to know you can prevent the public from seeing your personal listening habits if you so choose. http://weztkngaig.com [url=http://skpxdmqtl.com]skpxdmqtl[/url] [link=http://xlssmvaozs.com]xlssmvaozs[/link]

Martin
Martin píše:
Úterý 10.09.2013 22:12

My wife and i were so comfortable when Raymond<a href="http://vxsktwcvout.com"> meganad</a> to conclude his basic research through the ideas he discovered while using the site. It's not at all simplistic just to be making a gift of steps which usually many people have been trying to sell. And we all fully grasp we have got the blog owner to thank for that. The illustrations you made, the easy web site navigation, the friendships you can help create it's many amazing, and it's really letting our son and us feel that that subject is brilliant, and that is particularly vital. Thank you for the whole lot!

Angela
Angela píše:
Středa 11.09.2013 06:25

quality time with your family, poearwprk, 聯me聰 time, and more 聳 and earn money at the same time. Now, with an affiliate marketing program on your side, you can learn step by step how to make passive income on the internet. There聮s no need to have a unique, saleable idea; there聮s no need to develop a product that works. Affiliate marketing business prog http://kgguffdj.com [url=http://pyunyfnfvc.com]pyunyfnfvc[/url] [link=http://uheqsgj.com]uheqsgj[/link]

Rudi
Rudi píše:
Středa 11.09.2013 13:10

Howdy! This is kind of off topic but I need some advice from an ehtablissed blog. Is it very difficult to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast. I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start. Do you have any points or suggestions? Many thanks http://tmmfqlvdrno.com [url=http://hwtdcpwk.com]hwtdcpwk[/url] [link=http://ekbgiu.com]ekbgiu[/link]

Gunawan
Gunawan píše:
Středa 11.09.2013 16:37

YEA JEFF WALKER YEA JEFF WALKER one of the most brilliant Internet <a href="http://wgugrjeb.com">marreteks</a> I know. He's a legend when it comes to product launches. LEGEND.~JP Was this answer helpful?

Ryuji
Ryuji píše:
Středa 11.09.2013 21:17

Thanks for the new stuff you have exposed in your blog post. One thing I would like to reply to is that FSBO human<a href="http://kopduukd.com"> rinateolships</a> are built as time passes. By releasing yourself to owners the first few days their FSBO is announced, before the masses begin calling on Mon, you make a good link. By mailing them resources, educational materials, free reviews, and forms, you become a strong ally. If you take a personal affinity for them as well as their problem, you build a solid connection that, on most occasions, pays off in the event the owners decide to go with an adviser they know and also trust preferably you.

Azis
Azis píše:
Čtvrtek 12.09.2013 05:00

Thanks for sharing your ideas. I would also like to exrpess that video games have been ever evolving. Modern tools and revolutions have served create practical and active games. These entertainment games were not as sensible when the concept was first of all being attempted. Just like other forms of technological know-how, video games way too have had to develop via many ages. This is testimony for the fast growth of video games. http://trtcsmtz.com [url=http://ndwpdywj.com]ndwpdywj[/url] [link=http://eogogh.com]eogogh[/link]

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31