Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!!

Pekný koniec "močkovín", len neskoro!!!

Všetky daňové exekúcie voči nepohodlným občanom prehral. Odhalili sme nezákonné účtovníctvo, rozpočtové hospodárenie obce a nečinnosť obecného kontrolóra a poslancov OZ. Trestné oznámenie ktoré podal proti aktivistom za údajné ohováranie prehral. Odsúdený za tr. čin falšovania verejnej listiny a porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku za to, že sa sám, pomocou bývalej (aj súčasnej) úradníčky Facúnovej podvodne odmeňoval. Do "penzie"dostal aj zákaz výkonu verejnej funkcie. Práve prehral aj žalobu, na ochranu svojej osobnosti, ktorú podal voči občianskym aktivistom, Jurajovi Kuklovi, Božene Kuklovej, Edite Mašánovej a Alojzovi Majerníkovi, ktorí sa postavili v zmysle článku 32. Ústavy SR na odpor voči jeho odstraňovaniu demokratických práv právneho štátu, odmietli podvodnú samovládu v Brunovciach, podvodný výber miestnych daní, financovanie advokátov a trestnej činnosti z daní občanov. Paradoxne v súčasnosti nová starostka tento škandalózny stav che znova "legalizovať" tak, že začína týchto istých ľudí prenasledovať. Straší exekúciami za mieste dane z čias Močkovej nekontrolovanej samovlády a znova si najíma na to z daní občanov advokátov!? Tu sa naozaj už rozum zastavuje z počínania niektorých ľudí, ktorí strácajú súdnosť a poznajú jedine peniaze!

Občania Brunoviec vyhrali spor s exstarostom

Súd konštatoval, že starosta musí, vzhľadom na verejnoprávny charakter jeho postavenia, strpieť kritiku a zásahy do jeho pôsobenia vo funkcii starostu, a preto jeho žalobu zamietol.

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. Aktívni občania, ktorých žaloval bývalý starosta Brunoviec, okres Nové Mesto nad Váhom, tento spor na súde vyhrali. Agentúre SITA to potvrdila advokátka spolupracujúca s VIA IURIS Kristína Babiaková, ktorá Brunovčanov zastupovala. Bývalý starosta obce Brunovce Dušan Močko žaloval občanov obce. Podľa starostu mali viacerými listami zasiahnuť do jeho dôstojnosti a vystaviť ho posmechu. „Súd však konštatoval, že starosta musí vzhľadom na verejnoprávny charakter jeho postavenia, strpieť kritiku a zásahy do jeho pôsobenia vo funkcii starostu, a preto jeho žalobu zamietol," uviedla Babiaková.

Občania obce Brunovce dlhodobo bojovali, aj mediálne, za nastolenie slušného a zákonného fungovania vo svojej obci. Z toho dôvodu zaslali najmä orgánom verejnej moci listy, v ktorých poukazovali na nezákonné konanie starostu obce. „Podľa obyvateľov mal starosta porušovať opakovane zákon o slobodnom prístupe k informáciám, nehospodárne nakladať s majetkom obce, falšovať úradné dokumenty a svoj úrad zneužívať na pomstu obyvateľom, ktorí poukazovali na jeho nezákonné kroky,“ vysvetlila Babiaková.

Pre tieto výroky bývalý starosta obce zažaloval aktívnych obyvateľov, že zasiahli do jeho osobnosti. Tvrdil, že bol uvedený na posmech a cítil sa ako menej hodnotný človek. Okresný súd v Novom Meste nad Váhom však rozhodol, že išlo o prípustnú kritiku zo strany obyvateľov, ktorú starosta ako verejne činná osoba musí strpieť. Súd podľa Babiakovej uviedol, že „aj keď navrhovateľ mohol pociťovať uvedenie konkrétnych skutočností v jednotlivých listoch ako zásah do jeho práva na ochranu cti a dôstojnosti, vzhľadom na verejnoprávny charakter jeho postavenia vo funkcii starostu, musí zásahy formou kritiky jeho pôsobenia vo funkcii starostu strpieť“. Súd zároveň poukázal na to, že väčšina listov bola adresovaná orgánom verejnej moci.Čítajte viac: http://trencin.sme.sk/c/6115505/obcania-brunoviec-vyhrali-spor-s-exstarostom.html#ixzz1bzZPWWTG
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031