Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Podivné zasadania OZ Brunovce.

Podivné zasadania OZ Brunovce.

Na sobotu ráno o 9.00 , 15.12.2012 zvolala starostka zasadanie, kde mali poslanci schváliť jej zmeny rozpočtu, ktoré si robila v r. 2012, rozpočet na r. 2013, miestne dane, správu audítora, prenájom kultúrneho domu, výstavbu 110 KV vedenia, nezaplatené faktúry, platbu za kanalizáciu, kúpa čerpadla na ČOV a akési obecné noviny. Čiže najzásadnejšie zasadanie roka možno celého desaťročia v najpodivnejšom termíne pred Vianocami v sobotu ráno!!! Na zasadanie som sa za občanov dostavil ja jediný a za poslancov p.Mihalčík. Poslanec Michalka telefonoval že o zasadaní ani nevie, p.Barcík sa ospravedlnil a zástupkyňa starostky p. Smiteková mi oznámila, že zasadanie sa koná 17.12.2012? Starostka zavolala poslancovi pánu Cibuľkovi „Roman nemusíš chodiť“ a zasadanie zrušila. Prehlásila, že poslanci sú ospravedlnení aj zástupkyňa starostky, ktorá je vraj chorá.

Mám podozrenie, že niekto tu robí podivné ťahy a klame. Na tabuli pred úradom sa objavil oznam, že zasadanie je preložené na 19.12.2012 o 17,00  a na internetovej tabuli naďalej starostka metie verejnosť, že zasadanie sa už konalo 15.12.2012. 

 Nevdojak ma teraz napáda: “ Pre všetkých je pripravený guláš z pštrosieho mäsa, diviny a skvelé víno so Svätojurskej vinotéky. Nezabudnite si zo sebou priniesť dve veci, dobrú náladu a lístok na ktorom budete mať napísané svoje nápady a podnety.  (Samozrejme  že toto neplatí dnes,  toto  bola len  volebná  kampaň starostky)

 Jeden nápad ale  aj tak  prikladám:

                                             Otvorený list samospráve Brunovce: 

  Obec Brunove

 Starostka obce J.Masárová                                                                                       

 Zástupkyňa starostky K.Smiteková

 Hlavný kontrolór obce M.Majerník

 Obecné zastupiteľstvo

 

Pripomienky k návrhu rozpočtu na r. 2013 a činnosti samosprávy Brunovce

 Podľa dlhodobého skutkového stavu v obci, podávanie pripomienok k rozpočtom v Brunovciach nemá žiadnu relevanciu, lebo každoročný „schválený vyrovnaný rozpočet“ ktorý navrhuje hlavný kontrolór vždy schváliť a poslanci ho odhlasujú, je de-facto fraška, a končí deficitom. Dôvod je podľa mňa, že starostka si rozpočet protiprávne počas roka mení, zákonnú evidenciu nevedie a nakoniec sanuje jeden úver ďalším úverom , ktorý jej poslanci zasa schvália. Dokedy?

Poslanci nemajú, nevedia poskytnúť informácie o základných otázkach ani konaní starostky. Podľa mňa je chyba v tom, že „poslanci nie sú poslancami, hlavný kontrolór nieje hlavný kontrolór“ starostka nerešpektuje platné zákony, obec dostáva protesty, upozornenia prokurátora.

 Napriek tomu Vám dávam návrh na reálnu zmenu, ktorou by ste Vy naši zástupcovia, poslanci, mohli občanom obce pomôcť a zrušiť dlhodobo zaužívaný neprávny stav v obci.

 

  1. Zrušiť zvýšenie platu starostke J.Masárovej, ktoré ste jej už druhý rok odhlasovali. Mesačne stojí daňových poplatníkov 1700 Eur plus ďalšie. Odmena sa všade udeľuje za výsledky práce a podľa všeobecnej mienky si to vôbec nezaslúži.

  2. Vymáhať od bývalého starostu obce peniaze, pokuty ktoré ste na návrh starostky uvalili platiť občanom daňovým poplatníkom obce t.j. 1,5 mil korún za pokutu - nájomné byty a za zbytočnú dražbu obecného majetku 80 000 korún ...

  3. Vystúpiť z organizácie ZMOS a tým zrušiť platby, ktoré im „za každú hlavu občana“ zasielate i keď keď občan s týmto združením starostov a primátorov nesúhlasí.

  4. Na margo týchto úspor znížiť občanom miestne dane a poplatky, lebo mnohí občania už nemajú ani na živobytie.

  5. Nejednať pokútne, netransparenete, v prospech osobných záujmov niekoho, ale s občanmi a pre občanov, tak ako to pred voľbami hlásala starostka.

  6. Navrhujem zvolať verejné zhromaždenie občanov. Je tu dosť pálčivých problémov npr. sfušovaná, zapchávacia kanalizácia, pokuty obci, faktúry, machinácie pri stavebnom konaní, problémy s firmou poslanca, zvyšujúci sa deficit obce, netransparentné narábanie s financiami obce, zlá kontrola, nezákonnosti vymáhania daní, neinformovanosť občanov, dlhodobá nefunkčnosť zástupkyne starostky atď.

 

17.12.2012

 Juraj Kukla

člen správnej rady Združenia občanov miet a obcí Slovenska kuklaj@zomos.sk

http://www.seredonline.sk/clanky/podivne-zasadania-oz-brunovce-1/

Ján
Ján píše:
Pátek 21.12.2012 15:06

Už bolo aj ďalšie, došla vraj len Júlia so svojim poskokom kontrolórom a zasa zrušila zasadanie. Je to ale riadny bordel!!!

Peter
Peter píše:
Sobota 22.12.2012 17:03

Ach ty kokot

Ján
Ján píše:
Sobota 22.12.2012 17:50

Ahoj Peter, všetci vime čo je takzvaný hlavný kontrolór, že hlavný kontrolór nieje v skutočnosti hlavný kontrolór ... Že len zakrýva abnormálne podvody predchádzajúceho starostu kotrý rozkrádal obec a teraz pokračuje v spojení s novou starostkou a tečie do topánok. Má toho na rováši už od položenia Považských mlynov až doteraz priveľa. Ale takéto výrazy by si tu nemal používať!

Nestranný pozorovateľ
Nestranný pozorovateľ píše:
Sobota 22.12.2012 17:37

Obetujem 5 minút svojho života na napísanie tohto príspevku. Pán Kukla, možno to naozaj myslíte dobre, akurát nepoužívate tie správne prostriedky na vyjadrenie svojej nespokojnosti. Vaše vyjadrovacie schopnosti (čo som aspoň videl na rôznych videách) nie sú na dobrej úrovni a vždy sa to potom zvrhne na nezmyselnú hádku, kde jeden kričí na druhého.
Je tu ale aj iná možnosť a to tá, že ste nespokojný občan, ktorý bude vždy nespokojný, aj keď by mu pečené holuby z neba padali. Sám neviem, situáciu sledujem len "povrchne", nezaujímam sa nejako do detailov, ale príde mi nanajvýš čudné, že keď to myslíte tak dobre, tak prečo ste neboli niekoľkokrát zvolený za samotného starostu? Veď všetci ľudia v obci nemôžu mať klapky na očiach... Asi aj to o niečom svedčí, že s vaším úsilím to nebude až také kóšér.

Pozorovateľ
Pozorovateľ píše:
Sobota 22.12.2012 22:14

Pán pozorovateľ, o čom to tu píšete? Reagujete na uvedený článok, alebo len tak kecáte a odvádzate pozornosť kto bol zvolený, kto nebol? Vite že v Brunovciach nemôže byť zvolený normálny človek leb podvodník. Prečítajte si článok, overte si či je pravda, čo tu píše p.Kukla a či je zlé pre občanov to čo navrhuje. Podľa mojich informácií je to svätá pravda a táto samospráva je katastofálna. To čo tu robí táto starostka a jej nesvojprávni poslanci a kontrolór je end. Má založený celý majetok a keby nebola oblafla ľudí, pred voľbami, asi je už teraz v base. Po nej tu neostane kameň na kameni, jej predchodca bol oproti nej len gauner amatér.

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Sobota 22.12.2012 19:04

Pozdravujem Vás pán „nestranný pozorovateľ“.
Na Vaše úvahy je ľahká odpoveď. Z toho čo píšete je jasné, že situáciu naozaj sledujete veľmi povrchne, ako väčšina našich občanov, že na zasadania takzvanej miestnej samovlády asi vôbec nechodíte t.j. nemáte informácie a neviete "kde je sever" . Občania si neuvedomujú, že takýto stav , založený na zlodejčine, tajení informácií všetkým občanom len maximálne škodí. Nezaujímajú a sa o veci verejné a dajú sa kúpiť za "misu šošovice" - guláš z pštrosieho mäsa.
A na Vašu výtku, pre čo som ja nebol zvolený. To sa musíte pýtať občanov, nikdy som nekončil zle a nikdy som neohlupoval občanov nezmyselnými sľubmi, gulášom podvodmi. Inými slovami nešlo mi o „uchopenie moci nad poddanými „ a ryžovanie peňazí z obecnej kasy, na základe hlúposti ľudí. A moje vyjadrovacie schopnosti hodnotia odborníci ako nadpriemerné. Čiže ohlupovať a klamať ľudí neviem a nebudem.

Nestranny pozorovatel
Nestranny pozorovatel píše:
Neděle 23.12.2012 11:21

Dakujem za reakciu pan Kukla. Naozaj sa o situaciu v Brunovciach zaujimam len povrchne, kedze som tam nikdy nezil ani neposobil. Taktiez dufam, ze ste moj predchadzajuci prispevok nezobrali ako nejaky utok na vasu osobu, tak to urcite nebolo myslene. Bola to cisto len moja uvaha, kedze sa mi akosi nezda to, co tvrdite, resp. nesedi mi to, preco ste teda neboli zvoleny, ale to uz je skor otazka na obcanov nie na vas. Neviem, kde je pravda, to viete asi lem vy a pani starostka... Mozno jedna rada na zaver (pre vsetkych, nie len pre vas): skuste jednat slusnejsie, na urovni, bez urazok a osocovania a mozno sa vztahy v obci aspon o trochu zlepsia...

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Neděle 23.12.2012 18:08

Nič v zlom, ale keď sa chcete vyjadrovať k veciam čo nepoznáte, je to ťažko. Je nevyhnutné, aby ste dobre poznali situáciu. Situáciu v Brunovciach je katastrofálna, ľahko si preveríte, lebo úradné dokumenty sú tu k dispozícii a ak sa odtajníte sú k dispozícii aj u mňa. Neviem či viete, že za tieto veci bol bývalý starosta Okresným súdom odsúdený a bol mu zakázaný aj výkon verejnej funkcie a je tu spústa ďalších neuveriteľných špinavostí poškodzujúc ich obec npr. ukradnuté urbárske pozemky za ktoré oprávnené osoby Brunovčania nič nedostali ... Nové vedenie si ale ponaučenie nezobralo. Treba vidieť ako prebieha zasadanie, ako sa hlasuje o najdôležitejších otázkach obce, ako starostka arogantne končí zasadanie a odmieta nápady rady, ktoré v predvolebnej kampani propagovala. Samospráva podľa zákona o obecnom zriadení tu nikdy riadne neexistovala. Vládnutie je založené na porušovaní zákona, na podvodoch, rozkrádaní, z ktorého ryžuje úzka skupina. Na radových občanov daňových poplatníci uvaľujú splácať pokuty za svoje podvody a na margo toho im ešte stále zvyšujú dane. Keby ste si prečítali článok na ktorý reagujete tam sa o tom hovorí, zbytočných 1,5 mil už občania zaplatili a tomu kto to spôsobil, splácajú občania odstupné. Dlh vykrývajú ďalším dlhom.
A čo sa týka mňa, ja sa vulgárne ako je to v obci zvykom a ako to vidíte aj v predchádzajúcom diskusnom príspevku, nevyjadrujem. Keby som tak konal a ešte aj iné veci, možno som dávno starostom, ale ja za tým takýmto štýlom vôbec netúžim, ja som dal občanom len druhú možnosť, aby si mohli vybrať a oni si vybrali tak ako vidíte.
Prajem príjemné prežitie Vianočných sviatkov.

Nespokojný občan
Nespokojný občan píše:
Čtvrtek 27.12.2012 12:21

Ja by som chcel len povedat že neviem čo si pani starostka myslí že nám ako aj iným občanom bude posielat výhražne listy o zaplatení kanalizácie vo výške 90 eur ked sme snou žiadnu zmluvu o používaní kanalizacie nepodpísali takže neviem čo si o sebe myslí a ešte ked napíše že ak to neuhradíme bude to poslané iným orgánom. Nech sa spamätá a nech začne pýtat peniaze naozaj od toho od koho má a to od bývaleho starostu ja nebudem splacat po nejakom opilcovi peniaze .

občan
občan píše:
Neděle 30.12.2012 17:40

Neviem zhodnotiť čo je pravda a čo nie nakoľko tu žijem ešte krátko. Ale niekoľko vecí sa mi nepáči:
1 - vulgárny tón a neustále napádanie či už starostky a jej poslancov alebo pána Kuklu a jeho prívržencov, jednoducho takto nenájdete cestu k náprave a pozdvihnutiu obce
2 - pán Kukla, prosí neberte to osobne, ale rád by som si od Vás vypočul, prečítal, že ak napadnete nejaký bod, problém či už na tejto Vašej stránke alebo na zasadaniach voči návrhom starostky a poslancov, tak navrhnite konkrétne spôsoby riešenia .... kritizovať vieme všetci, veď je to to najjednoduchšie
3 - ohľadne kanalizácie - všetci si uvedomte jedno, že ak z domov vypúšťate splašky do kanalizácie ste povinný aj platiť za služby. Je veľmi neseriózne využívať služby a nič za ne nezaplatiť a neustále sa vyhovárať na sfušovanú kanalizáciu a pod. Tým nechcem povedať že problém sfušovania kanal. sa nemusí riešiť, práve naopak, ale musí sa vedieť čo je zlé a na to sa musia nájsť riešenia. Ak sa Vám nepáčia zmluvy, máte voči ním výhrady napadnite ich - právne ... Na druhej strane by som privítal verejné zverejnenie neplatičov na internete - stránke obce, avšak musí to byť všetko podložené a nie systémom jedna babka povedala...
4 - privítal by som aby v každom príspevku na tejto stránke bola aj možnosť pridať komentár a nie len niekde, v niektorých článkoch .... takto by sme mohli napísať aj svoje úvahy na riešenia ....
5 - zvýšenie platu starostky - voči tomu mám aj ja výhrady nakoľko si myslím že bolo veľmi nezodpovedné od poslancov asi po 6-12 mes. to schváliť. Skôr mali navrhnúť spôsob, že starostka dostane alebo nedostane odmenu po skončení volebného obdobia podľa toho čo spravila pozitívne pre obec, ako znížila dlhy obce, atď.

V Novom roku 2013 si prajem jedno - aby občania tejto obce našli voči sebe úctu, počúvali jeden druhého a hľadali riešenia ako problémy odstrániť a obec pozdvihnúť.
S pozdravom "občan"

občan 2
občan 2 píše:
Úterý 01.01.2013 16:17

Pán občan, píšete o vulgárnom tóne. Naozaj to je hnus čo si dovoľujú. Ako sa správajú poslanci, napríklad Šutovský, Pisara, keď sa odvážia urážať a až fyzicky útočiť pred obecným úradom na ľudí, lebo si natočili zasadanie a obdobne, aké výrazy používa starostka Masárová! A to čo predvádzal verejný činiteľ Šutovský včera v noci asi o 4,00 až to by ste videli čo je vulgárne. Bolo to peklo aké nemá obdobu, všetky najoplzlešie nadávky použil na ženu, syna, babke prial aby umrela .... potom skákal reval pol hodinu na dvore ako zmyslov zbavený, dobíjal sa do domu, a takto sa to opakuje. A takýto tu rozhodujú o občanoch celej obce.

čerešna
čerešna píše:
Úterý 01.01.2013 23:33

prestante tu robit cirkus už je tu len na ludfi bremeno ale jaskože nič sa nepytajte sedeli ste tam traja hlavi dole tak čo to je volaky zakon alebo džungla ? čoto je ?

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Středa 02.01.2013 20:50

S viacerých príspevkov vidím neinformovanosť resp. predstieranú neinformovanosť a zavádzanie. Kanalizácia - každý vie, že ide o podvod storočia. Zverejňoval som na tejto stránke dôkazy, konal počas celej sfušovanej výstavby, medializoval, žiadal úrady, dalo sa všetkému predísť. Márne. Ľudia boli radi, že sa môžu vlastnoručne načierno pripojiť a nemusia platiť. Všetci si určite pamätáte aj príspevok na Markíze, ako Ján Mitošinka stojí nad kanalizačnou šachtou a lamentuje, že sa nemôže pripojiť, lebo „Močkovi nevyšli spády“. Potom sa konali akože skúšky vodotesnosti, starosta Močko predložil úradu ŽP jeho sfalšované protokoly tesnosti, vyrobené na kopírke atď. Polícia všetko zahrala do autu. Absolvoval som dokonca dve konania v tejto veci až na MŽP SR, kde predvolali aj Močka a ten sa zmohol tak na nadávanie do hajzlov. MŽP mi dalo stavebnú dokumentáciu, kde na každej hranici pozemku občana bola naplánovaná domová prípojná kanalizačná šachta, no tieto si starosta a zároveň realizátor v jednej osobe Bramo s.r.o svojvoľne zrušil. MŽP nariadilo vrátiť štátnu dotáciu na sfušovanú kanalizáciu, udelili pokuty. Dnes tu máme vďaka týmto divokým činom a podvodom načierno a vybudovanú smradľavú zapchávajúcu stoku za ktorú starostka pýta neadekvátne peniaza tak ako keby to bola normálna kanalizácia. Neviem či viete že nové plány kanalizácie museli robiť až dodatočne na môj podnet, lebo nevedeli kolaudovať. Mne nikto nemôže povedať, že som včas nenavrhoval, nekonal a to som nebol ani poslanec. Čo robili poslanci a hlavný kontrolór obce ? A čo robia teraz pre občanov?

Niall
Niall píše:
Neděle 13.01.2013 11:24

Stre1nky jsou již předstupne9 a věřme, že se jako voliči dozvedme o skutečne9m děned v našich obcedch. Jenže skutečnost je jine1 bohužel se tady nikde nedočtete o skutečnfdch proble9mech občanů vznesenfdch na jedne1ned zasuvpitelstta, protože je k viděned pouze usnesened . Ze1pisy z veřejne9ho zasuvpitelstta čedtajed 4 až 6 stran a požadavky občanů již nikde zde nejsou k nahle9dnuted, takže se zde nedočtete o skutečnfdch neřešenfdch proble9mech! Musedte ve1žened bohužel navštedvit osobně Oda a přečedst si ze1pis z jedne1ned, kterfd je uložen v šanonu, jinak se nic moc z usnesened nedozvedte. Asi ze1měrně, protože jestli obecned zastupitelstvo v diskuzi nevyřešed okamžitě požadavek nebo stedžnost, je povinnosted tento do 60 dnů řešit pedsemně např. bodem jedne1ned zasuvpitelstta. Neplněned te9to povinnosti ze1kona o obcedch trve1 i nade1le.Me1 bfdt volič spokojen? Asi těžko, když zastupitelstvo nebere jeho požadavek jako bod veřejne9ho projedne1ned.Přeji všem spoluobčanům budouced kvalitned předstup k pravdivfdm ucelenfdm informacedm o děned v našich obcedch.

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31