Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Poslanci OZ Brunovce - otvorený list

Poslanci OZ Brunovce - otvorený list

To čo predviedla takzvaná „samospráva“ obce Brunovce po „dlhej letnej pauze starostky“ vo štvrtok a piatok, je hrôza, hnus, ktorý presahuje všetky medze. Organizovaná skupina viacerých verejných činiteľov zaútočila na občanov, plus zúfalé tajenie najdôležitejších otázok života obce pred občanmi!

Ako som už informoval predohra sa konala vo štvrtok, kedy ma napadli na úrade úradníčka Pažitná a starostka Masárová, keď som prišiel zaplatiť miestne dane a márne žiadal  o správu hlavného kontrolóra.  Pred mojim príchodom boli na úrade zamknuté aj s bývalou pracovníčkou Facúnovou, čo nevzbudzuje dôveru. Úradníčka ma najprv chcela vyprovokovať a keď sa jej to vôbec nepodarilo, zinscenovali  šialené divadlo, krivo ma obvinili polícii. Bolo to zastrašovanie pred piatkovým zasadaním OZ. Zasadanie bolo zvolané po dlhej „nezvestnosti“ starostky po zákonnej lehote. Autentickú nahrávku z tohto zastrašovania som Vám po zasadaní odovzdal, aby ste si mohli utvoriť svoj vlastný názor, keďže ste nechceli k tejto veci žiadne vysvetlenie. Je zverejnená tu, aby si ju mohli vypočuť aj občania:

http://www.reporter24.sk/clanky/sialenstvo-na-obecnom-urade-v-priamom-prenose/

 

V útoku proti občanom pokračoval na druhý deň poslanec Šutovský, ktorý na mňa po zasadaní bezdôvodne fyzicky zaútočil a obdobne drzo, krivo obvinil. Poslanec Pisara mi ukradol z rúk videokameru s nahrávku zasadania OZ a chcel ju zničiť.

Videonahrávka z útoku verejných činiteľov na občanov, je zverejnená tu:

http://www.reporter24.sk/clanky/obcan-kukla-bol-po-zasadani-oz-v-brunovciach-napadnuty/

 

Starostka Masárová zakázala diskusiu k bodom, ktoré  žiadali podľa jej pokynu písomne,  prítomní občania:

 

  1. Správa hlavného kontrolóra obce k prvému polroku 2012

  2. Verejná zbierka vyúčtovanie

  3. Splácanie pokuty za nájomné byty a začatú dražbu obecného majetku

  4. Neplatenie odvodov, nezaplatené faktúry

  5. Kanalizácia

  6. Stavba autoservisu Šutovský

  7. Zvonica výberové konanie

  8. Platenie odpadov - Júliin dvor EMU

9. Incident na úrade

 

Starostka zasadanie arogantne ukončila, diskusiu zakázala, dokonca odmietla aj žiadosť občanov o prečítanie správy hlavného kontrolóra o jej hospodárení s verejnými financiami, odmietla diskusiu ku kavze platieb za sfušovanú,  smradľavú zapchávajúcu sa  kanalizáciu, ktoré sa týka každého občana. Zhasla a občanov vyzvala aby odišli. Znova nasledovalo tradičné vyhrážanie, že zavolá  na nich políciu.

Autentickú videonahrávku  zo zasadania sa poslancovi Pisarovi nepodarilo zničiť a včas potreby ju   zverejním.

 

Poslanci OZ znova na celej čiare sklamali. Ani jediný sa neodvážil vecne postaviť za občanov ktorí ho volili a riešiť ich životne dôležité otázky obce, ktoré požadujú a taktiež nikto nezasiahol vo veci arogancie a nezákonného konania starostky.

Zástupkyňa starostky p. Smiteková sa zasadaní OZ dlhodobo vôbec nezúčastňuje, svoju funkciu nevykonáva a ani z funkcie neodstupuje.

Hlavný kontrolór obce nekoná, nepožiadal ani poslancov, aby zaradili jeho správu do programu zasadania. Možno za pol roka na ďalšie zasadanie ?

Konštatujem, že takáto dehonestujúca realizácia „samosprávy  -samovlády„ je najväčšou morálnou i finančnou záťažou občanov obce Brunovce, čudujem sa niektorým poslancom, že sa dokážu až takto hlboko  znížiť.

 

Juraj Kukla člen správnej rady ZOMOS

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31