Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"!

Pozor na verejných činiteľov "škrtičov"!

30.7.2008 sa malo konať takzvané zasadanie OZ . Malo sa jednať o nevšedej kauze skrachovaných obecných nájomných bytov, ktré už "starosta potichu niekomu šikuje, lebo dlží štátu si 20 melónov a ide tu o hubu". Zasadanie sa ako už tradične nekonalo, lebo poslanci neprišli a skončilo sa škrtením. Po Dunajskej Lužnej ide už o druhého „škrtiča verejného činiteľa".

     Poslanci neprichádzali. Prišiel len poslanec Mitošinka so svojim švagrom, hlavným kontrolórom obce Ing. Milanom Majerníkom . Vybrali sme sa  pre to  zisťovať do kancelárie,  kde stál starosta Močko úradníčka p. Facúnová a jeden najverenejší starostov poslanec Igor Moravčík, /viď. foto/  ktorý práve skončil svoju polročnú maródku,  počas ktorej sa nemohol dostavovať ani na zasadania OZ. Padla pre to aj otázka na neho: „ Do zamestnania  v NBÚ – kaštieľ Brunovce pol roka chodiť nemohol, lebo je maród. Na zasadania OZ taktiež. Či teda poberal počas tejto doby plat od obce Brunovce za práce  na miestnej čističke odpadových vôd,  kde si ho starosta Močko zamestnáva ako pracovníka na dohodu, údajne celé desaťročie s platom okolo 4 000 Sk a pre čo je tak oddaný starostovi. Jeho matka hovorí, že má od Močka porobené„Odpovedal že na ČOV počas maródky pracoval, plat poberal, že do toho nás nič a potom ma začal  zúrivo škrtiť,  tak že som ho musel odsotiť.  Na všetko sa prizeral starosta úradníčka a občania. - Názorná ukážka takzvanej "transparentnej samosprávy po slovensky"  ktorej majú všetci plnú hubu,  no skutočnosť ako vidíte je úplne opačná.

       Čo z toho vyplýva? Že poslanec Moravčík je "škrtič č. 2", na zasadania OZ počas maródky chodiť nemôže v NBÚ kde je zamestnaný pracovať nemôže, na ČOV pracovať môže, je dlhodobý strostov pracovník obce na dohodu,  útočí a „porobené“ resp. poplatené  zrejme má. Kaď všetci poslanci odhlasovávali starostovi odmenu k platu  za jeho  výkony „0“ Sk on zúfalo stále navrhoval 50%.

        A ešte jedna „maličkosť“. Tá miestna ČOV, žumpa čo smrdí bytovkárom pod oknami a vyteká do Váhu,  bola  desaťročie v takzvanej skúšobnej prevádzke. Na otázku Obvodnému úradu Nové Mesto n/V  vodárke Ing. Ďurčovej  či sa ČOV v súčasnosti používa načierno v rozpore s predpismi,  alebo v zmysle predpisov, sme dostali vyhýbavú odpoveď, že sa musí intenzifikovať. /Na ČOV  majú byť totiž napojené aj skrachované nájomné byty. Dve bytovky obývané bez obývacieho povolenia, ktoré sa nedajú skolaudovať, sú na ňu v pohode napojené už asi dvanásť rokov/  Na druhú priamu otázku už išla s farbou von. Áno používa sa v rozpore s predpismi a rok  má vraj  zasa len skúšobnú prevádzku. /Ktovie kde sa im  tie dlhodobé  skúšobné prevádzky dajú tak ľahko vybavovať,  asi niekde na Únii./  Čiže de - facto ČOV  i neskolaudované bytovky sú od ich zrodu asi 12- 20 rokov „len tak zo srandy na skúšku a ČOV   má svojho plateného riaditeľa" možno aj viacerých a to všetko za plného vedomia prednostu OÚ Nové Mesto n/V RNDR. Jozefa Ševcecha  a pod prísnym dohľadom vodárky OÚ Nové Mesto n/V Ing. Dučovej.

          Ktorý starosta v ktorej obci     má ešte takéto zvláštne privilégiá na Obvodnom úrade ŽP v Novom Meste n/V?   Čo na to hovoríte na  PZ a prokuratúre?  Nieje to náhodou aj marenie úloh verejného činiteľa alebo nebodaj korupcia?  

          Juraj Kukla           

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31