Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Pravda o nastávajúcich voľbách v Brunovciach.

Pravda o nastávajúcich voľbách v Brunovciach.

Občania boli konaním miestnej volebnej komisie v zastúpení predsedu Zbudilu a obcou v zastúpení starostky Masárovej dlhú dobu klamaní. Aj po rozhodnutí súdu visel na internetovej obecnej tabuli nepravdivý úmyselne mätúci zoznam kandidátov do komunálnych volieb, ľudia sa pýtali, šírili sa rôzne fámy. K čomu to bolo dobré ? Aká je pravda? Prečo a ako zrušili kandidátov „opozície“? Pre čo marili tak dlho súdne rozhodnutie? Prečo som dodnes nedostal od volebnej komisie, ani od obce žiadne rozhodnutie o zaregistrovaní na kandidáta za starostu? Je takéto správanie náhoda alebo úmysel?

 

Ako sa to začalo.

Začalo to tak, že Peter Zbudila, predseda miestnej volebnej komisie vydal rozhodnutie, ktorým zrušil všetkých kandidátov strany Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, oznámili nám ho v piatok pred víkendom, mali sme tri dni na odvolanie.

 

Pre čo v piatok? Podľa môjho názoru, aby sme nestihli trojdňovú zákonnú lehotu na podanie na súd. Zákonnú lehotu sme ale stihli v pondelok sme rozhodnutie prebrali a v pondelok išiel podnet na súd.

 

Pre čo sme museli zaťažovať súd? Keby sme to neurobili, naši kandidáti rozhodnutím Zbudilu definitívne končia.

 

Aké chyby boli pre predsedu Zbudilu tak strašne závažné, že zrušil celú našu kandidátku? Nepoznal nás kandidátov, nevedel nás identifikovať? Nevedel  nás kontaktovať? Neveril že chceme kandidovať? Nevedel za akú politickú stranu kandidáti kandidujú? Nevedel identifikovať politickú stranu Zmena zdola, Demokratická Únia Slovenska, lebo mu za slovom Zmena zdola chýbala čiarka? Nevedel identifikovať predsedu tejto strany, najvýznamnejšiu osobnosť revolúcie 1989 Ján Budaja? Nemohlo sa toto opraviť na úrade ako im to nariaďovalo MVSR a musel sa zaťažovať súd?

Môj názor:

„ Mohlo a všetko je to podľa mňa len úmyselná veľmi nechutné divadlo a zámerné rozoštvávanie občanov“ . Pre čo, na to si zrejme ľudia v Brunovciach dnes  už vedia odpovedať sami.

 Ktorých kandidátov predseda rozhodnutím zrušil? Zrušil len Juraja kuklu na starostu , Juraja kukla na poslanca, Editu Mašánovú na poslanca a Mgr. Mária Jedličkovú na poslanca.

 Čo sa dialo potom? Súd okamžite rozhodol a kuriérom doručil uznesenie starostke Masárovej.

 O čom rozhodlo súd? Súd rozhodol, že absencia čiarky v názve strany je nezmysel a neidentifikovateľnosť strany Jána Budaja tiež, záujem  kandidovať je jasne potvrdený  a rozhodnutie p. Zbudilu zrušil.

 Komu bolo rozhodnutie súdu doručené? Starostke Masárovaj. Politickej strane Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska doručené záhadne nebolo, zalepená neotvorená obálka s uznesením súdu je dodnes v spise, vraj je nedoručiteľná. Pre čo, nikto nevie!!!

 Čo bolo ďalej? Začali sme pátrať. Súd mi dovolil nahliadnuť do spisu a zistil som, že sudca JUDr. Andrej Stachovič rozhodol len o zaregistrovaní jedine mňa a to len na kandidáta za starostu o mojej kandidatúre za poslanca a o kandidatúre ďalších dvoch kandidátov vôbec nerozhodoval !!!

 Pre čo nerozhodol aj o ostnatých, keď bola požiadavka jak na starostu, tak na poslancov? Pre čo rozhodol práve o mojej kandidatúre na starostu a nerozhodol aj o mojej kandidatúre za poslanca? Podľa čoho postupoval, toto dodnes nikto nevie. Myslel som si najprv, že sa sudca len pomýlil. Dnes po tom čo som zažil, si to už vôbec nemyslím.

 Čo sme podnikli my „účelovo vyhodení kandidáti opozície“? Upozornili sme súd, že nerozhodol v celom rozsahu a požiadali sme, aby rozhodnutie doplnil.

 Čo urobil súd? Rozhodnutie nedoplnil a toto upozornenie zamietol, odignoroval a napísal, že naň vôbec nebude prihliadať, lebo ho vraj  podala neoprávnená osoba. Toto som sa dozvedel vďaka tomu, že som znova nahliadol do spisu.

V zápätí pre to podala upozornenie sudcovi Stachovičovi politická strana Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, žiadala ho aby akceptoval ich podnet a rozhodol aj o poslancoch o ktorých dovtedy z neznámych dôvodov nerozhodol. Veril som, že zaregistruje všetkých našich kandidátov za poslancov a v obci sa budú  napriek tomuto  vystávaniu   konať slobodné voľby.

Čo urobil Okresný súd Nové Mesto n/V?

ŠOK!!! Spisu pridelil inú spisovú značku, pridelil inému sudcovi JUDr. Elene Šuríkovej, a tá to definitívne „dorazila“ . Prehlásila to ako úplne nový podnet, ktorý vraj nebol podaný v zákonnej lehote tri dni od rozhodnutie predsedu p. Zbudilu a mňa pre to ako kandidáta na poslanca, E. Mašánovú a M.Jedlikovú zamietla a to bez odvolania!?

 Výsledok: OZ má sedem poslancov. Na poslancov kandidujú teraz po zamietnutí súdu len siedmi kandidáti. Čiže predseda Zbudila a súd svojim konaním zariadil, že de-facto nebudeme mať slobodné voľby do obecného zastupiteľstva, opozícia je úspešne zrušená, rôzni …..  sa teda tešia?

 Aký názor máte na toto nechutné divadlo? No ja mám pocit veľmi zlý, mám pocit s novej totality, účelového marenia priebehu a prípravy volieb, marenia súdneho rozhodnutia, marenia ústavného práva rovnakého prístupu k voleným funkciám a marenia práva na spravodlivý súdny proces …...

 Čo ďalej? No tieto „ slobodné“ voľby si zrejme zopakujeme. Bude rozhodovať prokuratúra a podáva sa  sťažnosť na ústavný súd SR, lebo toto je už priveľa , toto je podľa mňa úplné dno žumpy.

Sledujeme aj iné obce. Je neskutočné čo miestne samosprávne mafie  ktoré sa tu za 25 rokov od revolúcie vytvorili. Čo odkážu, aby nestratili moc nad občanmi a priživovali sa na ich biede a daniach.  Nič im nieje sväté, sú k vôli svojmu prospechu schopní všetkého a štát to všetko kryje a stále hustí keci  o zákonnosti a demokracii. Kam sme sa to dostali?

 A ešte niečo pozitívne,  klik:

https://www.youtube.com/watch?v=Hllk21wloMo&list=RDHllk21wloMo#t=

Přesto Cvšechno, co lidstvu tají za živa,
probírat všechny nepokoje v pajzlu u piva
a stale Gvěří na rytíře z Blaníku,
než přijdou zvolil národ vyčkávací taktiku.

Tak si tu Cpomalu, každý svůj život hnije,
z úcty k tradici, ruka v ruku myje,
upřímně Gřečeno trošku těžko mi je,
že nám stačí DEMO-Demokracie
 

Vladimír Špánik
Vladimír Špánik píše:
Neděle 19.10.2014 18:33

Juraj áno,bezosporu to môžeš oprávnene nazývať žumpou!
Je to hanba a nikto ma v tomto prípade nepresvedčí,že to nebolo zámerné konanie.
Pýtaš sa ale, čo si o tom myslíme, tak vedz, že v prostredí v akom sa roky pohybuješ a vieš lepšie než mnoho iných z nás,že za chyby sa v takom prostredí trestá sa takáto banálna chyba stať nemala a ani nemusela!
V tomto prípade využila druhá strana,úplnú hlúpu chybu ale v tomto momente ťahá za dhši povraz.Je to smutné,zvrátené ale je to tak!
Takže podceniť prípravu v takom prostredí v akom sa pohybujete je veľká chyba a myslím,že také niečo sa stať nemuselo.
Práve preto,že konanie starostky,predsedu komisie a súdov považujem za jednoznačne zámerné,verím,že Ústavný súd napriek môjmu kritickému názoru k vzniku tejto chyby veci napraví a dá vám šancu v opakovaných voľbách a prosím neber mi nádej.

Anonym píše:
Neděle 19.10.2014 21:36

Neviem Vlado nemáš zrejme úplné informácie. Ani súd to neuznal za chybu ale za, citujem zo súdneho rozhodnutia: "extrémny formalizmus, ktorý nieje l e g i t í m n y a s p r á v n y ". Jediná
chyba je, že v celom štáte právo umiera na všetkých úrovniach a ľudia nemajú šancu prelomiť to ani komunálnymi voľbami, tu treba oveľa viac. Tým nechem povedať, že netreba nič robiť, ja robím a ani nikomu nechem brať nádej. Vieš že ja sa tak ľahko nedám.

Brunovcan2
Brunovcan2 píše:
Neděle 19.10.2014 18:51

No škoda, ten ústavný súd ??? Ale opakovanie volieb by mnoho ludí potešilo.
Súdy sú čo? Slúžia spravodlivosti, naozaj?? Nový podnet?? Smiešne a smutné!

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Neděle 19.10.2014 19:03

Podanie na ústavný súd sa už spracováva. Trestné oznámenie za podozrenie z marenia prípravy a pribehu volieb a marenie súdneho rozhodnutia je podané, už rieši prokuratúra. Je absurdné, čo musí človek podnikať, keď sa niekdo rozhodne škodiť, aby sa dostal k základným právam!

juraj Kukla
juraj Kukla píše:
Pondělí 20.10.2014 09:05

Našiel som na SME zaujímavý komentár:
Ako to že "ministerstvo nevidí dôvod"???
To je potom veľmi hlúpe ministerstvo, ak na zmenu nevidí dôvod. Ja vidím na zmenu dôvody veľmi vážne.

Už som to písal pri minulých komunálnych voľbách a napíšem to znova: jediný spôsob, ako tieto zmätky civilizovane vyriešiťje, že v prípade nedostatkov komisia vráti kandidátky politickej strane na opravu a po odstránení nedostatkov ich zaregistruje!

Ináč sa tu dostávame do situácie právnej neistoty a nakoniec pasívne volebné právo bude závisieť od nejakého úplatného úradníčka resp. miestnej mafie!

Čítajte viac: http://www.sme.sk/diskusie/2351376/1/22401417/Zabudli-ciarku-ci-kontakt-Pred-volbami-vylucuju-za-drobnosti.html#22401417#ixzz3GfMQHY2g

Brunovcan
Brunovcan píše:
Pátek 24.10.2014 21:31

Cim viac sledujem dianie v tomto state a dokonca aj v tejto obci v ktorej zijem, tak ma napada jedine vychodisko... robit to, co nam stat dava prikladom... rozkradat, podvadzat, tahat za tu stranu povrazu, ktora pomoze mne a nie ostatnym... Proste nenechat sa ojebat od druhych, ale druhych ojebat... Sorry za vulgarizmus, ale tie slova sedia najlepsie na tuto situaciu...

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Pátek 07.11.2014 11:10

Brunovčan,veľmi výstižné! Presne toto sa tu dlhé roky deje, všetci to vidíme. Hrnú sa len za starostovskými peniazmi. Kupujú si svojich prívržencov a väčšinou na ľudí z vysoka kašlú, klamú a zdierajú aj dôchodcov hlava nehlava. Nechutné! Teraz sľubujú nezmysly, len aby sa zmocnili ich peňazí a koryta. Dokonca taký, čo tam šyri roky sedel ako poslanec, mohol hubu otvoriť, len sa "Julkoval a dvíhal na povel ruku", teraz ho náhle niečo osvietlio. Zrazu kypí nápadmi, keď sa hrnie za starostu. Alebo ďalší, samospráva ich nikdy nezaujímla, na takzvané zasadanie by ich ani párom volov nikto nedstal, aby sa prišli pozrieť čo sa tam robí. Všetci chceli "mať len pokoj", aby boli pekní, strčili sa do zadku komu kedy bolo treba. (falošný pokoj!!!) A zrazu "už se perou" , už sa hrnú, je to riadna groteska, len či ľudia konečne pochopia, že je to o nich a o ich peniazoch. Ak nie, je to ich chyba, lenže tú chybu spôsobia pre všetkých.

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930