Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Právny štát Slovensko, konečne uvaľuje na starostu Močka súdne exekúcie.

Právny štát Slovensko, konečne uvaľuje na starostu Močka súdne exekúcie.

Súpdne Exekúcie používa starosta D.Močko ako nástroj na zastrašovanie a dehonestovanie nepohodlným občanov, ktorí sa odmietajú podvolovať jeho abnormálnemu prušovaniu zákonov. Treaz sa karta otočila protio nemu. "Kto čím hreší tým tretaný býva".

 

Starosta Brunoviec dostal 21 pokút za porušenie infozákona

TRENČÍN 16. decembra (SITA) – Dovedna 21 pokút za porušenie infozákona dostal od Obvodného úradu v Novom Meste nad Váhom starosta Brunoviec Dušan Močko. Ako agentúru SITA informovala vedúca oddelenia všeobecnej vnútornej správy ObÚ Eva Ninisová, celková hodnota uložených pokút dosahuje 86 100 korún, z čoho Močko zaplatil 4650 korún. Podľa slov miestneho brunovského aktivistu Juraja Kuklu, starosta Močko zaplatil prvých šesť pokút v spomínanej hodnote z obecnej kasy. Močkovi za neplatenie pokút hrozí exekúcia. "V súčasnosti ObÚ v Novom Meste nad Váhom rokuje s exekútorským úradom o spolupráci pri vykonávaní exekúcií,“ uviedla Ninisová.

Tri pokuty pre Močka už prerokúval aj Krajský súd v Trenčíne, na ktorý sa starosta obrátil po tom, čo pokuty potvrdil trenčiansky krajský úrad. Súd síce súhlasil s rozhodnutím ObÚ, avšak vec vrátil späť na úrad pre procesné nedostatky. Podľa Kuklu preto, že v dvoch prípadoch nebola odôvodnená výška pokuty, v ďalšom prípade v spise údajne chýbali určité dokumenty. Oba argumenty krajského súdu považuje Kukla za nezmysel a možno aj účelovú záležitosť, nakoľko po dvoch rokoch od vydania pokuty obvodným úradom uplynie zákonná lehota na vymáhanie pokuty a starosta Močko ju už nebude musieť platiť.

Starosta Brunoviec Dušan Močko bol v minulosti dvojnásobným víťazom v súťaži o najväčšieho nepriateľa informácií, ktorú vyhodnocuje nezávislá porota zložená z osobností spoločenského, verejného a kultúrneho života a zástupcovia mimovládnych organizácií. Močko ocenenie dostal za "chronické nerešpektovanie zákona a nesprístupňovanie informácií napríklad o rozpočte obce, o použití obecných finančných prostriedkov, svojim poslankyniam odmietol poskytnúť kópie uznesení obecného zastupiteľstva, odmietol sprístupniť mená osôb, ktoré vyplácal z obecného rozpočtu a podobne". Minulý rok skončil Močko druhý, tento rok sa "neumiestnil".


Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31