Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ.

Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ.

Upozornenie prokurátora za nezvolávania zasadania OZ v zákonnej lehote vyriešil starosta Dušan Močko tak, že zasadanie zasa v zákonnej lehote nezvolal a pred televíziou sa OZ vyparilo. Krajská prokuratúra akoby posmelovala: „Bohu žiaľ, nemá prokuratúra oprávnenie ďalej konať a OZ je zákonodarným orgánom nad ktorým nieje nikto“. Kto teda môže zkročiť proti odstrňovaniu demokratyiských principov právneho štátu samosprávou? Naozaj nikto, alebo sú to len plané výhovorky ?
Právny štát, úbohosť, alebo nová totalita? Trápny pokus o zasadanie OZ.

Pozvánka vylepená na úradnej tabuli pred úradom.

  
"Zasadanie 31.7.2007 nebude"
Oznam na dverách úradu tesne pred zasadaním. 
 
        Podľa mňa si len ťažko možno predstaviť väčšiu anarchiu, väčšiu úbohosť, právne bezvedomie, aké tu verejne pred celým štátom predvádza takzvaná samospráva obce Brunovce na čele so starostom Dušanom Močkom sedemnásty rok. Starosta a OZ ignoruje „všetko  všetkých“ dokonca i prokurátorské upozornenia ktorých vyfasovali už asi dvadsať.
          Keď si človek myslí, že pôjde aspoň na zasadanie OZ, ktoré je po upozornení prokurátora tri dni oznámené na úradnej tabuli pred úradom, veľmi sa mýli. Úradníčka OÚ Brunovce p.Facúnová, ešte tesne pred zasadaním odpovedá na telefonát, že zasadanie bude tak ako je oznámené, no nieje to pravda! Tesne pred zasadaním niekto vylepí na dvere lístok, že zasadanie nebude a že zajtra bude mať úrad dokonca dovolenku.   Každý vie že robia naschvál, že je to bláznovstvo, že poslanci  včera   so starostnom už rokovali  tajne, kuvali plány ako vykľučkovať z prúseru a  pred oznámeným zasadaním  na ktorom majú riešiť protest a dve upozornenia prokurátora miznú, ako keď strelí do vrabcov. Nikoho netrápi, že už druhý krát po sebe sa nestretli ani v zákonnej lehote dva mesiace, že celá ich nezmyselná činnosť od volieb je prokuratúrou de-facto anulovaná   a že prokurátor  zbytočne upozorňuje, ako keď kričí do bútľavej vŕby. 
      Z upozornenia prokurátora Pd 49/07-8 vydaného 18.06.2007 v ktorom prokurátor rozoberá široké a veľmi  dôležité kompetencie  poslancov na pravidelných zasadaniach o rozhodovaní v základných otázkach života obce, citujem:
     "Z citovaných zákonných ustanovení vyplýva povinnosť obce minimálne  raz za dva mesiace zvolať zasadanie obecného zastupiteľstva, pričom zákon nepripúšťa dlhší interval medzi zasadnutiami OZ, ako sú uvedené dva mesiace, ani neuvádza podmienky , za splnenia  ktorých by takéto zasadanie starosta nezvolal. Neobstojí preto ani tvrdenie o pracovnej zanepráznenosti poslancov OZ a z toho vyplývajúci problém určiť termín zasadania, ktorý by vyhovoval väčšine poslancov."
      U nás však tieto zákony v pohode roky neplatia. Nezvolávanie zasadní v zákonnej lehote,  neschválenie rozpočtov  obce zákonnej lehote, nezákonné prideľovanie odmien starostovi, ignorovanie upozornení prokurátora, nepodložené narábanie so štátnymi miliónmi, je tu "národným športom", za ktorý nenesú zodpovednosť. Jednoducho, starosta Dušan Močko si na základe akejsi imunity verejného činiteľa na porušovanie zákonov z toho ľudove povedané "robí vrtuľu ",  lebo sa mu za porušovanie zákonov, za sedemnásť rokov  nič nastalo.   
A čo na to pospolití dedkovia, babičky voličky,  ktorým  slovo samosráva nič nehovorí a ktorí ešte stále chodia na výbor? Keby to bola pravda muse by sedzet v base! 
A čo  zodpovední? Posúďte sami.
          Námestníčka Krajskej prokuratúry z Trenčína, Anna Muríňova na to v spravodajstve TV Markíza 1.8.2007 o 17,00   celému svetu jasne oznámila, aby si nkto nerobil falošnú nádej na nejakú spravodlivosť v tomto šáte: „Bohu žiaľ, nemá prokuratúra oprávnenie ďalej konať a  OZ je zákonodarným orgánom, nad ktorým nieje nikto“. Ozaj lepšie "posmelenie" na slobodné "samosprávne" valcovanie zákonov a nepohodlných občanov sa  ani nedá predstaviť!!!
 
Ten kto vymyslel výstižný názov „samospráva“ mal naozaj svätú pravdu. Takáto samospráva teda v preklade, podľa tohoto znamená: „Spravujem sám,  prokuratúru poverenú všeobecným dozorom nad zákonnosťou môžem mastiť, lebo sa mi za hulvátske porušovanie zákonov nič nikdy nestane, ani keď to budem robiť sústavne sedemnásť rokov a nado mou nikto nieje“.
          
A čo orgány vyšetrovania polície? Vyšetrujú, stíhajú a zasatvujú od r. 1990. A čo  OR PZ Trenčín a Topoľčany, prokuratúra Trnava, kam bol prípad prevelený? Riešia od r. 2003   obvinenia starostu Dušana Močku za trestné činy podvodu, zneužívania právomoci verejného činiteľa, machinácií pri verejnej súťaži, porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku a záhadne dodnes ani po znaleckých posudkoch o šokujúcom hospodárení starostu s obecnými a štátnymi miliónmi „nevedia“ ukončiť.
          Nepohodlných ľudí, ktorí upozorňujú na bezprávny stav, náš „právny   štát s klapkami na očiach" núti pod hrozbami exekúcií podvoľovať sa ponižujúcemu bezpráviu, plneniu nezákonne prijímaných VZN. Ľudia sú šikanovaní, obviňovaní že sa opovážili prehovoriť a to všetko za bieleho dňa v členskom štáte EÚ a ako vidno aj z vysielania TV Markíza za plného vedomia prokuratúry, ktorá tvrdí, že nemá oprávnenie ďalej konať.
            Čo vy na to občania tohto štátu, ministri, poslanci NRSR, Európskeho parlamentu? Ako sa Vám páči takáto „samospráva samovláda “  v Europskej únii? Za toto sme bojovali? Podľa výsledkov a toho čo sa deje sa zdá, že zodpovedným sa to náramne páči.
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31