Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu obec vypláca.

Právny zástupca Brunoviec, JUDr. R.Grujbár obhajuje miesto D.Močka, tajenie svojich odmien, ktoré mu obec vypláca.

Od roku 2005 sa márne pokúšame zistiť, na čo nám je obecný právny zástupca, do ktorého starosta futruje obecné peniaze. Za r.2005 mu údajne dal 47 556,- Sk, potom 19 988,- t.j spolu 67 544,- Sk. Je r. 2008 a napriek niekoľkým žiadostiam o informácie nieje možné zistiť aká je pravda, lebo starosta podáva nepravdivé informácie a odmieta sprístupniť v akých konkrétnych prípadoch právny zástupca vystupuje a koľko mu za to platí. Vraj tieto informácie nemá.
  V „Brunovskom kráľovstve teda máme už aj dvorného advokáta“. Podľa informácie starostu obce, z 10.5.2006 do funkcie právneho zástupcu obce si sám „pasoval“ JUDr. Radovana Grujbára , ktorý je zároveň aj jeho súkromný advokát, ktorý ho zastupuje proti občanom. Podľa starostu, zriadenie takejto novej obecnej „perzóny“, vraj netreba vôbec schvaľovať na zastupiteľstve, toto je v kompetencii starostu. JUDr. Radovan Grujbár je vraj právny poradca D.Močka „pre všetko“ vypláca ho  podľa svojej potreby z obecných financií za jeho služby   o ktorých sa nesmie konkrétne veci nikto dozvedieť.
 
JUDr. Radovan Grujbár, právny zástupca Obce Brunove pre všetky oblasti a  zároveň aj súkromný advokát D.Močka v jednej osobe, dnes 18.01.2008 na OÚ Nové Mesto n/V obhajoval starostove nesprístupňovanie informácií o svojich vlastných odmenách za právne služby pre obec. Nastúpil na toto konanie po tom, čo sa D.Močko ako tradične bez ospravedlnenia nedostavil. Údajne povedal pracovníčke OÚ, že ho bude zastupovať advokát JUDr. Grujbár. /Zatiaľ nevieme či ako súkromný, alebo obecný, lebo prvých šesť pokút za nesprístupnenie informácií, zaplatil starosta z obecného./ Všetci sme čakali kedy príde na konanie, no - neprišiel. JUDr. Grujbár sa niekoľko krát ospravedlnil. Nakoniec 18.1.2008 ale prišiel. Splnomocnenie od starostu ani na tomto konaní nepredložil –  vraj ho potom dodá. 
            Zdá sa vám to celé trochu strelené? Ani sa nečudujem! To sa zdá mnohým znalým v tomto obore, no ja sa nebudem vyjadrovať.  Uvidíme  ako takéto "kumulované aktivity   obecno- právo- súkromné" posúdi advokátska komora?
 
A teraz k veci: 
            Otázka verejných financií je v našej obci dlhé roky najväčšie tabu! Močko dostal už dvadsiatku pokút za nesprístupňovanie informácií. Kam konkrétne "futruje " obecné milióny, koho a za aké služby si vypláca, za aké prípady a koľko platí z peňazí daňových poplatníkov JUDr. Gadovana Grujbára, nemá právo nikto vedieť, ani jeho poslanci OZ. Tí nedávno doignorovali tieto otázky písomne podané na zasadanie OZ a potom akoby zo strachu Močkovi „schvália aj vlastnú popravu“. Išlo konkrétne o zmeny nezákonne schvaľovaného rozpočtu na r. 2007, ktoré im starosta, úradníčka ani hlavný kontrolór obce   nedokázali ani len predložiť. Poslanci ich v pohode aj tak jednohlasne schváli a dodnes nevedia čo schvaľovali! Dlhoročný poslanec Ing. S.Majrník, ktorý už na zasadania vôbec nechodí, to dávno charakterizoval, že už roky je poslancom, ale nikdy sa mu nepodarilo dozvedieť, na čo konkrétne idú obecné financie. Je to výstižné a jasné!
             Takéto turecké hospodárstvo s financiami daňových poplatníkov „v zmysle zákona pod dozorom prokuratúry“ je prinajmenej fraška, resp. v právnom štáte by to bola určite dávno „zlatá mreža“, no na Slovensku zatiaľ úplne v pohode.   Ešte väčšia fraška je, keď starosta klame a    najíma za peniaze daňových poplatníkov, proti nim právneho zástupcu obce, ktorý ho dokonca zastupuje aj v konaní, aby starosta nemusel povedať,   koľko peňazí a za čo konkrétne právnemu zástupcovi obce z obecného vypláca!!!
 
Príklad: Na žiadosť o informácie  10.5.2006 odpovedal starosta, že JUDr. Radovanovi Grujbárovi  vyplatil za r. 2005, 30 000,-Sk. 
 
        Na žiadosť o informácie  20.9.2006 zasa odpovedal, že JUDr. Radovanovi Grujbárovi vyplatil za r. 2005, 47 556,-Sk. Za  čo konkrétne tieto peniaze zaplatil nechce povedať. Táto informácia vraj ani neexistuje a nevyplýva z jeho podivenej „utajovacej“ zmluvy s JUDr.Grujbárom.  
 
        Je teda bezpochyby jasné, že Močko klame, lebo podal informácie že za r. 2005 zaplatil JUDr. R.Grujbárovi 30 000,-SK   a potom zasa 47 556,-Sk. Za takéto „informovanie“ nafasoval od OÚ Nové Mesto n/V pokutu 20 000,- Sk rozhodnutím A 2006/01573 z 18.10.2006, nikto nevie či ju zaplatil. 
 
Teda ani v r. 2008 po tomto všetkom nevieme nič. Starosta oklamal o výške financií, nevieme ani len to v akých prípadoch JUDr. Radovan Grujbár obec zastupuje. Ničo sa dozvedáme z internetu, lebo ani na zasadaní OZ o tom starosta nechce informovať. Prchá zo zasadaní pred týmito otázkami „ako zajac“ a odmieta sa vrátiť aj na žiadosť poslancov.  
         Máme zmluvu Obce Brunovce a JUDr. Radovana Grujbára, ktorá v článku IV bode2 hovorí, že zmluvné strany sa dohodli, že špecifikáciu vykonanej práce právneho zástupcu nie je potrebné predkladať pri každom účtovaní, ale len na výslovnú žiadosť klienta. Veľmi podivné, takáto „bezhraničná dôvera Močka v Grujbára“.    Preto som požiadal o informácie, aby starosta „výslovnú žiadosť zrealizoval„ a požadované informácie sprístupnil. Keď ich ani tak nesprístupnil v odvolaní bol znova vyzvaný, aby neklamal, aby sprístupnil informácie o verejných financiách, za čo konkrétne to vypláca „dvorného právneho zástupcu pre všetko“.  Aké prípady  pre všeobecne prospešné  blaho občanov tento advokát rieši,   koľko za čo dostáva a môže to zverejniť v hoci akej forme, ktorá mu vyhovuje!!! Mal na tom 30 dní, aby mohol vec ľahko vybaviť a nemohol povedať, že informácie v "tomto momente práve nemá."  
 
Zasa nesprístupnil a sme stále tam kde sme boli, na začiatku:
         Stále máme v rukách len dve protichodné informácie 30 000,-Sk a 47 0000,- Sk, za r. 2005 pre Grujbára, teda jedna musí byť nepravdivá. Ktorá nikto nevie, možno sú nepravdivé obe! Z médií a na vlastnej koži zisťujeme že Grujgár zastupuje Obec Brunovce v zastúpení Močka, proti občanom, že zastupuje aj občana Močka proti občanom, že chodí miesto Močka po súdoch, že koná v exekúciách proti občanom ktorí odmietajú podvodnú samosprávu. Dokonca, že sa teraz dal zastupovať    Močka za jeho nesprístupňovanie informácií na priestupkovom konaní za tajenie informácií, koľko a za čo mu starosta Močko z obecného vypláca . Nikto nevie, nevedia poslanci OZ,  to vie „Len ON.“  
 
            Znalí krútia hlavami. Je toto normálne? Nie je to  trestuhodné márnenie financií občanov? „Na jednej starne dusí občanov zdvíhaním daní a na druhej strane ich peniaze vyhadzuje von oknom“  na pokuty, za prehraté  nezmyseľné súdy, pomsty a zbytočné právne zastupovania proti občanom, ktoré nikdy nemuseli byť! Nebolo by lepšie skončiť s nezákonnou samosprávou ktorá v zmysle zákona 369/1990 Zb. sedemnásť rokov nedokáže relevantne fungovať a doslova ponižuje dôstojnosť slobodných občanov „právneho“ štátu?             
            Dokedy sa tu ešte bude pod všeobecným dozporom prokuratúry, právneho štátu,  hrať hra na „slepú babu,   samosprávu -  samovládu v zmysel zákona?“   Dokedy bude môcť starosta Dušan Močko zvyšovať občanom dane a na druhej strane ľubovoľne rozhadzovať ich peniaze na právnikov, na pokuty, na zbytočné súdy a pomsty, ktoré nemusia vôbec byť, keby aspoň trochu  platili zákony v našom štáte!   
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31