Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Rozprávka o rozpočte obce.

Rozprávka o rozpočte obce.

Kde bolo tam bolo, už dlho to bolo.
 
       Kde bolo tam bolo za siedmimi horami, sedí lupič na hŕbe miliónov, ktoré do neho nekontrolovane futruje štát a daňoví poplatníci. Hľadí z okna na svoje dielo, rozbitú dedinu, ako sa babičky kopŕcajú po rozbitých chodníkoch, ako sa autá predierajú po rozbitých cestách, ako smrdí močovka pod oknami, ako sa rozkrádajú nehnuteľnosti občanom. Hľadí hľadí, pošpásuje s úradníčkou, sem tam ničo uleje pocestným prívržencom a dumá. Nad čím dumá lupič samosprávny v malej obci z rozprávky? 
           Dumá, až sa mu z hlavy parí, lebo každý rok má jednu ťažká úlohu. Dať si schváliť čo najväčší plat, 40 radšej aj 50 tisíc mesačne a    z hŕby presunutých štátnych miliónov čo zostali, ešte potajme pozašívať do vymyslených položiek rozpočtu obce, čo najviac. Potom potichučky šup do svojho vrecka, alebo do svojej firmy, na   benzín, stravu, telefóny, internet, časopisy, všetky možné aj nemožné požitky a ešte nejaká predvolebná večera pre babičky voličky - zvoliteľnosť na večné veky, zadarmo.    
          Pokiaľ sa mu podarí doplniť svoju bandu o „vygumovaných schvaľovačov rukodvíhačov“, ktorých častuje v mokrej štvrti panákmi, ktorí nemajú ani šajnu o zákone o rozpočtových pravidlách, zákone o obecnom zriadení a títo kontrolujú samosprávu, má veru ľahkú úlohu. Stačí pár pív, sem tam stovka za vymyslené práce, kosenie trávy, údržba zelene, vypúšťanie močky do Váhu   atď.   a je všetko schválené. Zaprú aj nos medzi očami, ani sami nevedia čo schvaľujú. Dosadený kontrolór - nekontrolór všetko priklepne, všetko ako v riadnej rozprávke.
 A občania?
Buď sú úplne tupí, alebo ich   to netrápi, lebo sú to „kresťani“,   ktorí chcú takzvaný pokoj . „Gróf, sadí na výbore “ a ten už vie čo s ich peniazmi.
          Horšie je, keď sa nájdu nejakí poslanci, alebo „nepriatelia   ktorí škodzia obci“ a opýtajú sa: „Kam to ten gróf pchá toľké naše milióny? Aké všeobecné, aké špeciálne služby to vlastne prevádza? Prečo je všetko rozbité, nedokončené a grófovci sále majú na všetko? Prečo stále platí pokuty z obecného, okráda? Prečo sa stále súdi proti občanom, že si musí z obecného draho platiť advokátov, je toto naozaj treba? A tu gróf zúri, fŕka, kope, vybavuje všemožné známosti, rozdáva trestné oznámenia, žaloby, však sa súdi zadarmo za obecné a orgány organujú o dušu.  
          Toľko rozprávka, ktorá sa odohráva za rôznymi našimi horami   a rôznymi   dolami.
 
A ako sa schvaľuje rozpočet v Brunovciach? Aké je právne vedomie občanov a poslancov v obci kde od r. 1990 nevznikla samospráva v zmysle zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení , kde je porušovanie zákona, upozornenia prokurátora , tajenie informácií o použití obecných financií  "národným športom"? 
 
Zatiaľ je to takto:   odkaz tu
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31