Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Rozsudok - trestná činnosť Dušana Močku

Rozsudok - trestná činnosť Dušana Močku

Tu si môžete vypočuť aj dnešný rozsudok Okresného súdu Nové Mesto nad Váhom, voči bývalému starostovi Dušanovi Močkovi. Sudca a prokurátor odviedli v medziach tohoto skorumpovaného štátu dokonalú prácu. Uvidíme ako a ktorá lúza sa ju zasa pokúsi zmariť.

Súdiť sa v  tomto bez-právnom štáte o základné práva a slobody občana,  npr.   aby starosta v takzvanej samospráve nemohol okrádať obec, občanov, je veľmi ťažké. Treba k tomu riadnu odvahu a perfektnú znalosť postupov polície a prokuratúry,  lebo spravidla robia de-facto obhajcov trestnej činnosti prominentov,  ktorých chránia nepísanou imunitou. Takíto miestni diktátori spravidla za svoje trestné činy nesmú niesť trestnú zodpovednosť,  platí na nich v tomto štáte úplne iný meter ako na radových občanov a všetkým doterajším vládam to vyhovuje. V podstate  ide o miestne práčky obecných zdrojov a štátnych dotácií  bez relevantnej kontroly, lebo hlavní kontrolóri sú obyčajne len pro - forma na zakrývanie zlodejčín a klamanie občanov. Na takýchto miestnych práčkach  si potom potichu kade aký mafián "lízne" a  nesmie sa urobiť poriadok.    Následky zlodejčín potom zvalia na občanov, ktorí sú obyčajne neinformovaní,  sprostí,  boja sa,  alebo ich to nezaujíma dovtedy,  dokedy sa ich to priamo nedotkne.

 Presne takto je to aj v našej "rezervácii samosprávy Brunovcde" už 23 rokov. Tu si starosta sám sebe prideľoval neschválené odmeny,  žil si ako gróf, falšoval uznesenia,   dostával pokuty  za nezákonné konanie a hlavný kontrolór nekonal. Poslednú  1.5 mil korún a poplatky za zbytočne započatú dražbu   obecného majetku 80 tisíc,  zvalila nová starostka Júlia Masárova a naši zástupcovia poslanci OZ,   na hlavy občanov.   Samozrejme všetci občania,  až na výnimky mlčia, tých čo nemlčia,  nová starostka prenasleduje, dehonestuje a poslanci hrajú mŕtvych chrobákov. Ďalší zasa vykrikujú, "keby to bola pravda, bol by dávno v base" no skôr by  bolo treba povedať,  keby tu bol právny štát  určite je dávno v base a určite by  tu nemohla  existovať taká absurdná, antidemokratická organizácia,  založená na nezákonnosti a nezodpovednosti aká je dnešná "samospráva bez hraníc".      

Dnes 18.9.2013  sa konalo čítanie rozsudku   voči Močkovi,  na ktoré sa nedostavil. Okresným súdom bol znova odsúdený. Rozsudok a zdôvodnenie si môžete  stiahnuť a vypočuť tu:    http://brunovce.otvorene.sk/dokumenty/vseobecne/nahravka-rozsudok-d.mocko-18.9.2013/view  

Informácia odvysielaná na TA3. http://www.ta3.com/clanok/1027093/padol-verdikt-nad-exstarostom-brunoviec-v-kauze-nezakonneho-vyplacania-odmien.html    

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31