Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Rzpočet obce v Brunovciach netreba.

Rzpočet obce v Brunovciach netreba.

Za falšovanie rozpočtu obce, bol bývalý starosta Brunoviec Močko už definitívne odsúdený. Jeho poslanci sa k činu priznali, oľutovali a dostali len podmienku. Súčasná starostka Masárová, ktorá zadlžuje obec, berie úver na úver, sa tuším nepoučila. Rozpočet ani nepotrebuje, dodnes nieje schválený a keď ho krvopotne niekto neznámy ušušní, býva vždy záhadne vyrovnaný, aj keď sme v deficite. Počas roka ho zmení ako sa jej zachce. Starostka je nezvestná na pracovnej ceste, na zamknutom úrade sa zasa potĺka bývalá Močkova úradníčka Facúnová. Pred políciou uniká. Vraj nám robí audit, Boh nás ochraňuj! Hlavný kontrolór Milan, ekonóm, doporučuje vyrovnaný rozpočet vždy schváliť a naďalej si rozvíja náš vidiek, prerábaním svojho domu z fondov Europskej únie. Vraj je to akási ubytovňa Hause, ako dobre sa budeme mať, keď ju dorobí. Poslanci zrejme ani nevedia čo činia, čo sa okolo nich deje, resp. nechcú vedieť, mudrujú do vetra, fakty odmietajú, nekonajú a jeden z nich obhajuje všetko ako divý. Traja, Cibuľka, Mihalčík, Barcík na úkor všetkého znova zvýšili podaným dane a naďalej sa tvária ako „svätí za dedinou“ veď s nič nedeje. Keď sa ohlási na zasadaní občan, chce predložiť fakty kde zmizli peniaze, starostka vreští, že má na to tri minúty a takto to pokračuje, ako u blbých na dvorčeku. Všetci asi viete, že z našej obce, mojou zásluhou vznikla organizácia ZOMOS. Združenie občanov miest a obci Slovenska a pomáhame občanom v celom štáte. Tu v našej obci ale občania nič nepotrebujú. Tu občania sedia zadubení za bránami na zasadanie sa skoro nikto neodváži aby neostali v nemilosti miestnej vlády. Tu potrebujú len dlhý bič, podvody, zvyšovanie daní a kráľovský plat pre „starostku“. O tomto je podľa mňa "samospráva" v Brunovciach. Nie všade sú takýto ľudia. Tu dávam jeden článok nášho člena ZOMOS.

ZOMOS: Nesplnený sľub primátora Galanty

nullMiroslav KlobucnikDátum14. 12. 2013 09:51:55TémaBlogy Mira Klobučníka

916

Neželaný stav riadenia samosprávy v Galante si žiada občiansku angažovanosť a zmenu. Chceme k nej odborne prispieť a obhájiť záujmy občanov voči vedeniu mesta. Preto sme založili v našom meste miestnu platformu Združenia občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS).

V tychto dňoch sme vydali prvé číslo informačného dvojmesačníka - letáku NAOZAJ?Podarilo sa nám ho vydať v tlačenej verzii. Hneď v prvom článku nepíšeme o ničom inom, nežo ďalšom nesplnenom sľube tentoraz primátora Galanty Ladislava Maťašovského. Prečo? Občiansku apatiu a otupenosť rozumu do veľkej miery spôsobila práve prehlbujúca sa rozporuplnosť rečí a skutkov našich politikov a politických strán.  A čo je najhoršie, občania - voliči sa k tomu nevracajú a nevolajú svojich politikov na zodpovednosť. Každý kto ešte nerezignoval, každý, kto cíti, že nie je hlupák ten, kto povie, že kráľ je nahý ale naopak vie, že hlupákmi sú tí, ktorí pritakávajú lacným a neraz protichodným rečiam populistov si určite rád prečíta plné znenie onoho prvého príspevku "Nesplnený sľub primátora."

Politici a ich mecenáši počítajú s tým, že nám chýba pamäť. Hlavne pred voľbami sľubujú hory-doly. Pripomeňme si jeden takýto sľub, ktorý bol dobrý, ale ostal nesplnený. Odznel na predvolebnom mítingu na plnom námestí v Galante v novembri 2010. Súčasný primátor Maťašovský vtedy sľuboval svojim voličom, že presadí, aby občania spolurozhodovali o časti rozpočtu mesta. Odvtedy samospráva pod jeho vedením schválila už 4 rozpočty. Kto čakal, že sa tak stane aspoň v tom poslednom, nedočkal sa. Čo už. Asi sme po funuse a čaká nás len ďalší volebný rok plný pozlátených úsmevov našich kandidátov.

 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031