Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Táto samospráva je blud.

Táto samospráva je blud.

Samospráva na Slovensku sa topí v podvodoch, praní peňazí, vidíme to denne na celom Slovensku. Štát 23 rokov asistuje, bojuje proti zákonnosti a občanom ktorí s novou totalitou nesúhlasia. Podvody a zneužívanie práva sa stali pracovnou metódou, jalové odpovede polície a prokuratúry pravidlom. Česť výnimkám. Juraj Kukla

Web ponúkne návod na boj so samosprávami, čo ignorujú zákony

Na rozdiel od Česka u nás odsúdili len málo starostov za ich konanie.

VINODOL. Pomôcť ľuďom, ktorí si nevedia dať rady so zle fungujúcou alebo nefungujúcou samosprávou mal workshop s názvom Právo na dobrú samosprávu. Usporiadali ho Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika a Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) vo Vinodole, kde má združenie svoje oficiálne sídlo.

Na podujatie prišli ľudia z celého Slovenska. Chceli poradiť, ako majú postupovať v prípade, že starostovia alebo obecní poslanci ignorujú zákony a prehliadajú práva občanov.

Príklad nefungujúcej samosprávy: Šoporňa

Náhoda chcela, že workshop prebehol práve v deň, kedy sa malo v obci Šoporňa medzi Nitrou a Trnavou uskutočniť referendum o odvolaní starostu. Malo, ale neuskutočnilo, pretože starosta Milan Vlček referendum bojkotoval a miestnosť školy, v ktorej mali ľudia hlasovať o jeho zosadení, jednoducho ponechal uzamknutú.

Miestni poslanci, ktorí sa o odvolanie starostu pokúsili už po druhý raz, hovoria o marení referenda, starosta o nezákonnom zvolaní referenda. Poslanci starostovi vyčítajú samovôľu a nehospodárne nakladanie s verejnými peniazmi. Prípad, ktorý upútal celé Slovensko, budú riešiť až súdy.

Na workshop do Vinodolu prišli aj ľudia zo Šoporne. Chceli vedieť, aké páky majú občania na zamedzenie toho, aby starosta prekazil referendum o jeho odvolaní.

Rady zúfalým ľuďom na webe

Aj kvôli takýmto situáciám vzniká webový portál, ktorý Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika spustí v marci. Jeho názov ešte nie je známy, ale obsahové zameranie je jasné: stránka má obsahovať manuály a návody na to, ako majú občania postupovať a ako sa majú brániť v prípade, že samospráva nekoná tak, ako jej to ukladá zákon. Na webe budú opísané typické príklady a návody, ako postupovať.

„Budeme ponúkať poradenstvo ľuďom z obcí a miest. Zároveň chceme vyzbierať konkrétne podnety, ktoré sa ale posnažíme pretransformovať do všeobecnejšej podoby, aby sa dal navrhnutý postup použiť nielen v konkrétnej obci, z ktorej podnet prišiel, ale aj v ďalších obciach a mestách,“ povedal Dušan Sloboda, analytik inštitútu.

Samosprávy mnohé veci tutlajú

A aké sú podľa odborníkov a aktivistov najčastejšie dôvody bojov ľudí so svojimi volenými zástupcami? „Najčastejšie je to úplne stupídne nerešpektovanie požiadaviek občanov. Záujem občana voleného funkcionára nezaujíma, česť výnimkám,“ vyhlásil Vladimír Špánik, šéf ZOMOSu.

Problémy majú ľudia v obciach aj so získavaním informácií, na ktoré majú právo - umožňuje im to zákon o slobodnom prístupe k informáciam. Sloboda ale potvrdzuje, že samosprávy často tutlajú, v mnohých prípadoch zataja dokonca úplne základné veci – tvorbu a menenie rozpočtu či spôsob, akým sa robilo verejné obstarávanie.

„Zákon o obecnom zriadení by sa mal premenovať na zákon bezzubý. Nejaké sankcie v ňom síce sú, ale sú často nevykonateľné. V tejto krajine bolo len málo starostov odsúdených za svoje konanie, čo je markantný rozdiel oproti tomu, čo vidíme v posledných rokoch v Českej republike,“ povedal Dušan Sloboda.

Podľa Juraja Kuklu zo ZOMOSu ľudí často znechutí aj prístup polície či prokuratúry, od ktorých očakávajú pomoc v boji s nefungujúcou samosprávou a dostane sa im presného opaku. „Robia nám z bieleho čierne a z čierneho biele, ignorujú dôkazovú časť, dokážu vyšetrovať aj desať rokov veci, ktoré majú mať vyšetrené za hodinu,“ opísal Kukla svoje skúsenosti s políciou a prokuratúrou.Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/c/6694533/web-ponukne-navod-na-boj-so-samospravami-co-ignoruju-zakony.html#ixzz2KJDUDPsH

test
test píše:
Úterý 12.03.2013 23:09

test komentárov anonymných

Eugeniagala
Eugeniagala píše:
Neděle 08.09.2013 09:19

Где ошибка? - мы выигрываем банк + контбет 2/3 банка- (20 + 30*2/3)Вопрос: Если банк 20, почему контбет вычисляеться от 30?Имхо из условий задачи: Hero raise 5bb, Opp reraise 3bet (15bb), Hero call 10bbbank = 30Проверьте весь текст елы-палы)

Gerald
Gerald píše:
Úterý 10.09.2013 12:38

SlashFox14 / Its great to hear that you're having fun doing Nandito Ako Josh. :) But its sad you're leiavng the Philippines to go to Singapore the following day after the fans day in the Phils this Saturday. But still I know you're making your last few days memorable as much as possible. :) Anyway David, have fun today and tomorrow with the Pinoy Archies! :D

Saurabh
Saurabh píše:
Středa 11.09.2013 13:01

How do you know each other? This is a fucking great Lesbian Video with muitlple sexxxy asses and pussies bein fucked and sucked all at the same time. Not to mention the double penetration also in this video. I would loved to joined that shit!!! http://tppbmc.com [url=http://xzrfekmbzdp.com]xzrfekmbzdp[/url] [link=http://mwlfnexue.com]mwlfnexue[/link]

Gagan
Gagan píše:
Středa 11.09.2013 16:29

I've been cut off Fucking beautiful. This girl is a champ. Nice<a href="http://mwasvqkpbgh.com"> nrautal</a> titties, juicy pussy, nice round ass. And she sucks a cock pretty good too.

Jennifer
Jennifer píše:
Čtvrtek 12.09.2013 04:52

Other amount i wonedr if the maintence guys in my complex smell my undies that i take off at the computer cuz they get soaked by my i always forget to pick them up and i have routine maintence done. kinda turns me on. find me here lonelyandbored. c o m if you would smell when noone is looking http://utwieyyyh.com [url=http://lgepjowjbx.com]lgepjowjbx[/url] [link=http://ffgdqozi.com]ffgdqozi[/link]

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31