Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Samospráva, diabolsky premyslený systém odstraňovania zákonnosti.

Samospráva, diabolsky premyslený systém odstraňovania zákonnosti.

Po minulom incidente starostky a úradníčky o ktorom som tu informoval, viď. ( http://brunovce.otvorene.sk/aktualne/sialenstvo-na-obecnom-urade-v-priamom-prenose/view ) po útoku verejných činiteľov, poslancov OZ Brunovce Šutovského a Pisaru, ktorý zaútočil na kameru s videozáznamom zasadania, sa 7.11.1012 konalo ďalšie zasadanie OZ Brunovce. Brunovčania, až na výnimky, boli, ako vždy, schovaní za bránami svojich domov: „Nás sa zasadanie, samospráva, dane, úvery, kolabujúca kanalizácia, atď. vôbec netýka!“ Prišli preto cudzí občania, ktorí sa na to nemôžu dívať, tri televízie a zástupcovia ZOMOS-u. Pozvaní boli aj niektorí poslanci NR SR, aby videli na vlastné oči, čo znamená samospráva po slovensky, no zatiaľ sa ospravedlnili. Zrejme až v ďalšom kole.

Starostka Júlia Masárová so svojou aroganciou excelovala hneď od začiatku, keď sa pokúšala vyhodiť z verejného zasadania médiá a do programu zasadania zámerne nezaradila diskusiu, ktorú pred voľbami tak vehementne propagovala. Zrejme chcela takto zaručiť „samosprávnu demokraciu pre podaných“, aby sa k ničomu nemohli vyjadriť. Pre to sme pred zasadaním znova požiadali písomne:

 Žiadame poslancov OZ Brunovce, aby zaradili do programu zasadania OZ Brunovce dňa 7.11.2012 diskusiu, nakoľko na poslednom OZ bola diskusia uvedená v programe zasadania, no starostka ju znemožnila!

 Žiadame, aby bolo umožnené občanom vyjadriť sa v diskusii k týmto závažným témam:

 1. Nepravdivá zápisnice zo zasadania OZ Brunovce z 5.10.2012,

incident verejných činiteľov proti občanom

zneužívanie podpisov občanov na prezenčnej listine zo zasadania OZ 5.10.2012 starostkou obce.

 2. Dlhodobá neúčasť zástupkyne starostky na zasadaniach OZ Brunovce

 3. Odovzdávame stanovisko k správe hlavného kontrolóra obce.

Žiadame toto stanovisko prečítať pri prejednávaní správy hlavného kontrolóra.

4. Nefunkčnosť kanalizácie a platby za kanalizáciu.

 5. Problémy občanov s prevádzkou autoservisu poslanca OZ Brunovce J. Šutovského.

 Ako boli tieto veci zodpovedané, ako sa kto správal, ako kto klamal, ako sa starostka správala k občanom, ako rátala sekundy diskusie, ako sa napajedil hlavný kontrolór, ktorý chcel podávať trestné oznámenie za vyjadrenie k jeho správe, aká odbornosť vládne v tejto samospráve? Posúďte to sami, tu sú príspevky televízií.

http://www.ta3.com/clanok/1009210/brunovcania-sanuju-dlh-len-dalsim-dlhom.html

 http://www.stv.sk/online/archiv/regionalny-dennik?date=2012-11-12&id=51150

(tretí príspevok 5,49 min )

 Autentická nahrávka celého zasadania od redaktora internetovej televízie reportér 24 je tu:

http://www.reporter24.sk/clanky/v-brunovciach-oz-zasadalo-pod-dohladom-medii-a-aktivistov?fb_action_ids=564947393530666&fb_action_types=og.likes&fb_ref=like&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582ň

 K pár veciam, ktoré sú meritom Brunovskej „katastrofy pod názvom samospráva“, sa vyjadrím.

 1.Prvá vec, plat starostky Masárovej. Tá stojí občanov Brunoviec mesačne 1700 eur, lebo poslanci ju už druhý rok štedro odmeňujú za jej prácu zvýšením platu o 30 %. Celkove nás tento úrad stojí okolo 3 000 Eur mesačne.

 2. Hlavný kontrolór, resp. „nekontrolór“, obce p.Majerník sa priamo pred celým štátom priznal, že nevie kde je pol druha milióna korún, ktoré zaplatili obci podnikatelia, ktorí kúpili skrachované obecné nájomné byty postavené na ukradnutých pozemkoch občanov.

 3. Poslanci sumu 1,5 milióna korún, plus 80 tisíc za zbytočnú dražbu založeného obecného majetku, „odhailovali“ na hlavy občanov, daňových poplatníkov obce, a ešte im schválili zvýšenie daní.

4. Poslanci riešia dlh dlhom bez jediného slova, so sklopenou hlavou na návrh starostky, bez stanoviska hlavného kontrolóra. Zaťažili občanov schválením ďalšieho úveru vo výške 16 tisíc eur.

 5. Poslanci nechávajú starostku Masárovú meniť rozpočet svojvoľne, protizákonne, ako trhací kalendár. Poslanci asi nevedia a nechcú vedieť, a niektorí hovoria len na to aby hovorili, iní sa vyhrážajú, aby zastrašili.

Život v tomto štáte je zlý, neznesiteľný. Dnes sa každý stará len o seba a ide kto z koho. Občan vôbec nemyslí na to, že každý z nás je ohrozený svojvôľou, beztrestnosťou nielen štátnych papalášov, ale najme tzv. „samosprávami“ s obrovskými kompetenciami, ktoré doja nevedomých ľudí ako stádo oviec a ženú do „prúseru“ ako stádo baranov.

Túto samosprávu pred rokmi rafinovane uvalili na občanov mocipáni, ako svoju predĺženú ruku, resp. predĺžené práčky verejných financií, kde sa ešte stále dá v pohode kradnúť. Pokojne na to využili ambície aj rôznych hlupákov, zlodejov, skrachovaných ľudí, ktorí by sa nikde inde neuplatnili. Ich útočisko, kde môže sedieť na tróne za obrovský plat aj nevzdelaný a bezcharakterný človek, sa stalo miesto starostu. Starostu môže v tomto štáte vykonávať dokonca aj odsúdený starosta, ktorý predtým stratil mandát. Nepotrebuje ani výpis z registra trestov, stačí mu, aby mal občiansky preukaz a žiadny z vladárov sa tomu ani nečuduje!

Urobili z nich bohov, dávajú im kráľovské platy, moc a nekontrolovateľne im dávajú „zlíznuť“ smotanu z verejných financií, získaných na zbedačených občanoch, dôchodcoch, padajúcich na hubu. Odborne tomu rôzni mudrlanti ešte stále hovoria samospráva.

V skutočnosti to nie je nič iné, ako obdoba feudálneho systému, antidemokratický diabolský režim, založený na tom, že na jedného platia všetky zákony, sankcie a na miestneho boha, starostu a spol., neplatí nič, ani zodpovednosť, ani zákony a občania sa musia na to verejne prizerať a báť sa prehovoriť.

Z dlhoročnej praxe a z práce v ZOMOS-e , pôsobením po celej republike viem, že v mnohých obciach ide o úplne despotické odstraňovanie zákonnosti, pomsty nepohodlným občanom. Denne to vidíme aj v médiách. Väčšinou sa to celé točí okolo toho, ako rozkradnúť obec, aký najväčší plat si dá schváliť miestny diktátor, aké výhody za to vytvorí svojim prisluhovačom a ako bude zastrašovať a škodiť nepohodlným. Končí to krachom obce.

Občanovi sa klaňajú len pred voľbami, keď ho opíjajú rožkom. Hlúpi občan si potom v pohode zvolí aj toho najhoršieho človeka, potom potichu, so strachom nadáva zamknutý za bránou domu a neodváži sa pozrieť ani na zasadanie, na správanie sa svojich vyvolených, aby si ho náhodou nevšimli.

ZOMOS i médiá budú túto samosprávu podrobne sledovať.

Juraj Kukla člen správnej rady ZOMOS

 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31