Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Brunovce vydávajú VZN aj bez zasadania OZ, na občanov uvaľujú exekúcie.

Brunovce vydávajú VZN aj bez zasadania OZ, na občanov uvaľujú exekúcie.

Zasadanie poslancov OZ aj naďalej nezvoláva, uznesenia sa falšujú, pätnásť miliónový rozpočet na r. 2007 dodnes nieje schválený. Na občanov ktorí odmietajú bezprávie podáva žaloby a uvaľuje exekúcie na základe nezákonných VZN. Súdi sa, za obecné platí advokáta. Toto ponižovanie ľudskej dôstojnosti náš právny štát dodnes neodsúdil a aj po vstupe do EÚ ho stále nazýva "samospráva v zmysle zákona, do ktorej sa za nič na svete nesmie zasahovať ". A čo orgány? Zastavujeme, nakoľko nejde o židny trestný čin a nieje dôvod ani na postúpenie veci. Tam kde dôvod je, kde je starosta od r. 2003 trestne stíhaný ako obvinený z piatich trestných činov, najmä podvodu a zneužívania právomoci, stále neskončené! Sledujete ako orgány činné v trestnom konaní posúdia tento ďalší protiprávny stav vlády nových poslancov OZ Brunovce - budeme informovať.

 Ďalšie VZN bez schválenia poslancov     

     Mnohí tipovali čo „Dušan“   /tak volajú priaznivci starostu Močka/  teraz  po zasadaní OZ 12.02.2007 a záujme médií  urobí.  Jedni hovorili že už nikdy nezvolá, druhí že zvolá zasadanie, no nikto nečakal až takúto „samosprávnu  anarchiu" a úbohosť, aká sa tu odohráva. Najmä správanie nových piatich poslancov v OZ strany SMER, na čele so zástupcom starostu Jozefom Čaňom, je nepochopiteľné. 

           Vehementne rovno do očí „Dušanovi“ priamo do diktafónu a pred  občanmi deklarovali zásadné demokratické zmeny. Schválili  zasadania OZ  každý prvý piatok v mesiaci, zarazili odmeny starostovi lebo si ich nezaslúži, nariadili poslaneckú kontrolu faktúr každý mesiac, lebo nevedia kam starosta dáva peniaze, rozhodli o vypísaní výberového konania na miestnu krčmu, uložili starostovi a jeho hlavnému kontrolórovi  vysvetlenie podivných položiek návrhu rozpočtu na r. 2007 do 15 dní atď. Nechýbalo veľa a ľudia  si už poslancov SMER-u začínali považovať.

 

                                                         A čo sa stalo?

 

           Zasadanie OZ v zmysle zákona 369/1990 Zb. ktoré má byť najmenej raz za dva mesiace starosta  Močko od  zasadania „dlhých SMR- áckych  nožov“  12.02.2007, dodnes v pohode  nezvolal, napriek našim výzvam starostovi,  poslancom i  zástupcovi starostu Jozefovi Čaňovi a stali sa ešte oveľa horšie veci. „Dlhé nože sa po poslaneckej oslave  zástupcu starostu Jozefa Čaňu na Obecnom úrade záhadne vytupili a zhrdzaveli“, tetefóny korešpondencia s novým OZ sa prerušila, akoby sa zrazu pod zem prepadli.

            Miesto  zasadania OZ boli poslanci zvolaní  na oslavu Jozeja, na Obecný úrad, ktorá pokračovala so starostom v šenku a zdá sa, že v šenku skončila aj  poslanecká demokracia. Zasa pokračuje tá pravá Brunovská „samovláda“ pod záštitou orgánov nášho štátu  ako doposiaľ.   

            Podivné položky rozpočtu 2007 neboli dodnes verejnosti vysvetlené ani napriek písomným výzvam. Na tabuľu pred úrad bolo vyvesené na „správoplatnenie“ sfalšované uznesenie o rozpočte na r. 2007, ktorý nebol dodnes schválený.    Na druhej tajnej tabuli zamknutej v budove úradu starosta  stále „správoplatňuje“ akýsi záverečný účet za r. 2006, ktorý pri takzvanom prejednávaní  neexistoval a 25.4.2007 tu slávnostne pribudlo napriek absencii zasadania OZ na „správoplatnenenie“  dokonca ďalšie VZN obce č. 3/2007.

           Po zasadaní OZ ani chýru, kontrola faktúr neznáma, krčma prenajatá bez výberového konania,  VZN sa schvaľujú bez poslancov a poslanci   mlčia ako hrob! Proti občanom ktorí sa odvážia protestovať zúria exekúcie a súdy starostu a jeho súkromno-obecného právneho zástupcu obce Brunovce Grujbára!

           Pýtame sa, čo by mal občan v právnom štáte v takomto prípade  urobiť?  Vedel by nikto rozumne odpovedať? 

          No u nás v „rezervácii“  by bol vážený ten, kto by strčil hlavu do piesku, nerobil nič, zaprel nos medzi očami, klaňal sa podvodu. Tváril by sa  že u „blbých na dvorčeku  je všetko OK  odpúšťal, nerýpal  skrátka, bol by  to dobrý a všeobecne vážený   kresťan, akých je tu spústa".

           A kto je v tomto štáte  „rypák , vyvrheľ a zločinec“?  Ten kto chce takéto škandalózne vymývanie mozgov  riešiť, chce zastaviť zbojstvá, okrádanie občanov,  podá podnet na orgány poverené kontrolou nad výkonom samosprávy, ako sa aj stalo.

          Nemal by to ale urobiť npr. občanmi platený hlavný kontrolór obce, poslanci, alebo právny zástupca obce Brunovce JUDr. Radovan Grujbár, ktorý prebral od starostu Močka za neznáme právne služby už 67 000 Sk  z  financií daňových poplatníkov? 

           Teraz zova čakáme, či po rozhodnutí GP SR, Okresná prokuratúra Trenčín konečne vyvodí zodpovednosť za toto nenormálne, neprteržité, širokou verejnosťou a médiami sledované zneužívanie samosprávy. Či  konečne po sedemnástich rokoch "vymetie Adiášov chliev" a ukáže celému svetu, že samospráva na Slovenesku neznamená samovládu a nekontrolovaný podvod. Či    uvedie veci do súľadu so zákonom. Dôkazová núdza veru naozaj nieje!

     

         Občianska iniciatíva,  zastavme zneužívanie samosrprávy.

               

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031