Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Sláva, starosta Dušan M. sa konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu.

Dňa 20.05.2010 sa už práce schopný starosta konečne dostavil na hlavné pojednávanie súdu, kde bol riadne "vyobracaný", všeličo vyšlo na povrch. Na ďalších dvoch pojednávaniach ktoré súd vytýčil na 26 a27 augusta, budú vypovedať poslanci a ďalší svedkovia. Mnohí občania dokonca ani poslanci o týchto veciach nevedia. Starosta Dušan M. je obžalovaný z trestných činov falšovanie verejnej listiny, uznesenia o rozpočte na rok 2007 a záverečnom účte za r. 2006, ďalej porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, § 255 Tr. zákona, (obžaloba Pv 624/08-21 z 25.02.2009) lebo si svojvoľne ulieval do vrecka k platu odmeny, ktoré mu poslanci neschválili, čo sa odhalilo až na základe žiadostí o informácie . Okrem toho je obžalovaný aj za ďalšie falšovanie o predaji takzvaných nájomných bytov.

        Zástupca starostu Čaňo  poslanci Moravčík a Šupka  boli už za predmetné  falšovanie zápisnice  o rozpočte na r. 2007 a záverečnom účte za r. 2006  potrestaní, viď rozhodnutie Pv 606/08-7 z 21.1.2008.  Prokurátor im podmienečne zastavil trestné stíhanie na skúčobnú dobu 12 mesiacov, lebo sa k činu priznali,  oľutovali.    Starosta Dušan M. neoľutoval a valcuje si to v pohode  ďalej, raz chorý,  raz zdravý,  raz na dovolenke... 

        Podpísal a vyvesil na obecnú tabuľu  nepravdivé  uznesenie  o rozpočte na r. 2007 a záverečnom účte za r. 2006 ktoré mu poslanci neschválili, mnohým položkám ani vôbec nerozumeli, zrejme počítal,  že mu to všetci „zožerú“  ako vždy. Veď poslanci riadne "zabrali "a riadne boli  namočení aj do  falšovania. Kde je problém? Veď zodpovední sú predsa  poslanci,  úradníčka a hlavný kontrolór?   Tento krát to ale nevyšlo, „dlho takto chodieval  náš brunovský  džbán po vodu,  až sa mu ucho  odbilo“!!!

          Starosta Dušan M. sa ale ani teraz nepoučil. Má na krku  ďalšiu obžalobu za  falšovanie uznesenia o podivnom odpredaji obecných  nájomných bytov Prvej stavebnej sporiteľni a dokonca verejne podvádzal  zástupcu  Čaňu, poslancov  a občanov na zasadaní.  Všetci vieme ako dopadla stavebná firma, ktorá  byty rozostavala, peniaze minula  a  občania ktorí starostovi dopredu skladali zálohy.  Aj tu  sa pokúšal svojich činiteľov namočiť a nakoniec v pohode odpredali s bytmi aj odcudzené urbárske nehnuteľnosti na okolí ktré podvodne "vydržal" strosta a previedol na obec.   Uvidíme čo všetko sa ešte v tejto veci odhalí. Pokuta 50 000 Sk z Úradu pre verejné obstarávanie,  za porušenie zákonov pri výbere neoprávneného zhotoviteľa obecných nájomných bytov  už bola udelená a zrejme v nejakých „močkozmenách za r. 2009“  už  zúčtovaná bez vedomia poslancov. Je na poslancoch, aby si veci overili a zistili si  ako prebiehalo toto divné výberové konanie na zhotoviteľa obecných nájomných bytov,  ktorého členom bol aj zástupca starostu Jozef Čaňo.   Veď podľa starostu sú za všetko zodpovední poslanci, veď oni hlasujú.

          Stav aký je v obci dnes, škoda komentovať. Podrobnosti sú v predchádzajúcich informáciách a na povrch vychádzajú stále nové a nové  skutočnosti a dosiaľ  nikto dlhé roky nezinventarizoval ani obecný majetok, nepredložil audit účtovných závierok a hrajá sa tu hra na rozpočet roku 2010!!  Nikto v obci, ani úradníčka Facúnová ktrá odmieta informovať už nevie,  kto zastupuje túto obec! Raz je to Čaňo  raz Močko, raz nikto ...?!  Zasadania OZ  sú zasa tajné,  lebo tabule niekto rozbil a druhá „kamuflačná tabuľa„ z chodby úradu tiež záhadne zmizla.

      Celá obec ale už ale vie,  že starosta,   ktorý skoro  rok „ žil v podzemnom  exile“   odmietal súdy, vyšetrovateľov,  neodovzdal asi tri štvrte roka pre istotu ani kompetencie, zrazu ožil a  pokúša  sa zúfalo znova namočiť poslancov  do nového bahna, aby ho zachránili. Chce aby boli zodpovední, aby  mu schválili  bez  vedomia,  divoké frázy,    nezrozumiteľný  rozpočet na rok 2010, zmeny rozpočtu,  ktoré si svojvoľne prevádzal ešte  za rok  r. 2009 a úradníčka ich predložila poslancom skamuflované.  Skrátka aby mu znova schválili jeho  protizákonné konanie  bez toho,  aby vedeli kam skutočne obecné peniaze plynú,  viď. výsledky zisťovania hlavného kontrolóra obce,  ktorý    zistenia určite poslancom a verejnosti zverejní.  

         Uvidíme ako toto nové kolo  dopadne. Prišiel  čas, kedy, keď nie teraz!  Či vyhrá zdravý rozum a konečne sa spraví   čiara za „močkyzmom  v samostatnom štáte Brunovce“ a nový nástupca  prevezme čistý stôl,  alebo  sa nájdu štyria verní,  ktorí znova vopchajú hlavu do piesku, zdvihnú pod  nátlakom a rôznymi zámienkami ruky,   budú pokračovať trestné stíhania  a  následník  Močka sa bude   naďalej topiť v starom bahne.  

 

Bagul
Bagul píše:
Neděle 08.09.2013 21:14

A więc mamy budżet ZOO PLUS, to samo co w obecnym roku tylko w pryzszłym na PLUS. Nie wiem czy faktycznie ma to coś wspf3lnego ze zrf3wnoważeniem, ostrożnością czy też oszczędnością. Bardziej miałbym śmiałość stwierdzić że ten jak i pryzszły budżet był zatwierdzony przez osoby Z Ograniczoną Odpowiedzialnością i dlatego ten skrf3t. Moje stwierdzenie wynika z tego, że nie słyszałem żeby ktoś z radnych dyskutował na ten temat tylko pokornie każdy podnif3sł rękę kiedy trzeba. Nawet nasz Radny co deklarował nam niedawno wiele, nawet nasza Radna ktf3ra obiecywała nam nie mało Oni nie kiwnęli w naszej sprawie nawet palcem, znowu dla nas zrobili NIC. Skoro w tej koalicji są zbyt mali i niesłyszalni to po co tam są? Znam odpowiedz i mnie ona przeraża, ale bardziej przeraża mnie to że niby wszyscy o tym mf3wią, że wszyscy to wiedzą a i tak co 4 lata jest tak samo. Więc chyba nie możemy mieć żalu do nich tylko do siebie, bo Tak chcieliśmy, Tak wybraliśmy i Tak mamy. A więc mimo ze mamy 3 x na TAK to i tak wszystko jest na NIE teoretycznie niemożliwe, ale w rzeczywistości realne .Czytając ostatnie artykuły WW dot. budżetu można mieć wielki niedosyt, bo mam wrażenie że urząd więcej przejada na swoje istnienie niż robi coś dla ludzi więc czy jest potrzebny? Nie będę wydawał pochopnej opinii bo być może ludzie od ZOO zasłonili to co dobre, to co ważne i być może Powiat ma jakieś uzasadnienie żeby istnieć, ale patrząc na tą Koalicyjną Fikcję widzę tylko wielką stratę pieniędzy i naszych głosf3w. Ale może dość marudzenia i siania pesymizmu, może warto popatrzeć na to optymistycznie, w końcu pryzszły rok będzie na PLUS.

Jiro
Jiro píše:
Pondělí 09.09.2013 15:18

Riky hovored:Treba uznať,že visieť takto,,v strapci,,ako tomu<a href="http://mbbxgrriwh.com"> horivoa</a> hasiči,vysoko nad zemou,je vrcholom odvahy.Ve1žime si ich pre ich pohotovosť a obetavosť pri ze1chrane ľudskfdch životov,majetku ľuded ,pri živelnfdch pohrome1ch.Skre1tka, sfa všade tam,kde treba pomocť. Ďakujeme.VA:F [1.9.22_1171](from 0 votes)

Toy
Toy píše:
Pondělí 09.09.2013 22:55

Vzhledem k tomu že nesne1šedm němcinu, tak bych se nebe1la zveřejnit to tady v našed česke9, hezke9 a vylepšene verzi, co Pe1jo? :) Akorat tomu teda chybed naše spešl tanečned kreace :( http://hosngre.com [url=http://pairstuvrkc.com]pairstuvrkc[/url] [link=http://exdclt.com]exdclt[/link]

Rabbani
Rabbani píše:
Úterý 10.09.2013 21:31

Mr.Patry April 16, 2012 at 11:27 AMSimran, Great photo choice for this task! Disneyland is such a fun place!! Even as an adult, I <a href="http://xflxazzxl.com">rellay</a> enjoyed going there! So much FUN!! Remember to put the photographer’s name and the date that the picture was taken. Mr. Patry

Clarissa
Clarissa píše:
Středa 11.09.2013 05:43

I'd like to withdraw $100, plsaee Yeah bruh! Justin just dominated this chic, giving her what she didn't think she could take. When she was beggin' for mercy, he just kept plowing away into dat ass. In the end she was ever so grateful to him. http://zdkpvp.com [url=http://lcuylwqq.com]lcuylwqq[/url] [link=http://ainpngfmiq.com]ainpngfmiq[/link]

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31