Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje.

Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje.

Právny zástupca Ladislava Macháča, práve podáva návrh na exekúciu voči obci Brunovce. Táto "bohatá" obec prehrala len za posledné súdy cca 50 000 Sk a za Ústavný súd SR 140 000 Sk. Všetko toto znášajú nevedomí občania. Pätnásť rokov "tliskajú" starostovi že nemusia nič platiť za obecnú kanalizáciu a naďalej sa potichu predierajú po rozbitých cestách obce. Poslanov OZ a starostu to zrejme vôbec netrápi, ten sa radšej súdi za obecné a platí obecného advokáta.
Starosta nezaplatil súdne torvy za prehratý súd, obec je znova na exekúcii, divadlo pokračuje.

Takto vyzerá naliehavý právny záujem a strostlivosť obce o túto budovu ktorú "vydržala" na pozemku L.Macháča.

http://www.ta3.com/sk/reportaze/9133_brunovce-prehrali-16-rocny-sudny-spor-o-pozemok 

       Starosta znova prezentoval, že nikoho nerešpaktuje. Aj súdne rozhodnutie  Okresného súdu Trenčín je pre neho "vzduch", súdne trovy za prehratý súd v pohode nezaplatil, podobne ako pokuty za nesprístupňovanie informácií, kde súdna exekúcia tiež prebieha. Nových  22 000 Sk   bude od obce vymáhať súdny ekxekútor  z  viny starostu, zvýšené  o exekučné poplatky.  Niet ani divu, že ho to netrápi, keď náš štát, zodpovedné orgány ho neskutočnou  benevolenciou roky doslova hecujú  k ďalším "samosprávnym šibalstvám".  Pýtate sa čo na to poslanci OZ? Aj noví poslanci OZ sa javia  stále akoby figúrky len do počtu,  zmôžu sa len na slová že starosta ich vôbec nerešpektuje a robí si čo sa mu zachce. Rokujú len o tom čo starosta nariadi, požiadavky občanov ignorujú .  zodpovedné orgány nášho štátu  zneužívanie  verejných financií vôbec netápi, propagujú len "samokontrolu", ktoprá je tu úplne nereálna.     

      Súdne trovy činia teraz  "len blbých"  22 000 Sk a pred tým zasa len 29 000Sk v prehratom súde s p. Jamborom a pred tým cca 140000 Sk za exekúciu, ignorovanie nálezu Ústavného súdu SR strostom D.Močkom.   Poplatky ktoré zaplatil starosta za tieto prehraté  súdne spory  právnemu zástupcovi obce sú u nás "štátne  tajomstvo", lebo   starosta žiadosť o túto informáciu  odmietol niekoľko krát sprístupniť.
      Smosprávne divadlo stále  viac  prezentuje akúsi novú samosprávnu totalitu, ktorú tu vytvára  a udržuje náš právny štát, člen EÚ. Moc leží v rukách hoc koho, na strostov nie sú židne krytériá. Nie sú prakticky postihované  žiadne hranice trúfalosti, žiadna zodpovednosť  a financie daňových poplatníkov sú akoby súkromným vlastníctvom starostov. Niet nad nimi žiadnej reálnej kontroly, niet zodpovednosti nad ich používaním, lebo občania majú len "držať hubu a placit grófom  dane" . Ak sa im niečo znepáči, už sa aj súdia za obecné.   
        Poslanci v Brunovciach sa 18.5.2007, teda v polovici roka v rozpore so zákonom o obecnom zriadení a o rozpočtových pravidlách, trápne  snažili schváliť akýsi imaginárny rozpočet obce na  r.2007  a to bez jedinej pripomienky, na podnet nového zástupcu starostu Jozefa Čaňu, ktorému to niekto poradil. Ten pripomienky ktoré mu boli odovzdané od občanov, úplne v zmysle "zákona o Brunovciach"    odignoroval.     Bolo by veľmi zaujímavé, ako figurujú  prísne tajné  verejné financie za prehraté súdy starostu a za zbytočné  vyplácanie obecného advokáta  v takzvanom rozpočte obce a prečo  poslancov zrazu takéto rozhadzovanie peňazí vôbec  nezaujíma, keď zúfalo nariekajú npr. za pár korunami  pre športovcov. Alebo je to len divadlo?

        A o čo sa to vlastne súdila obec- starosta 16 rokov v tomto súdnom spore?

Odkaz tu: http://brunovce.otvorene.sk/aktualne/najdlhsi-16-rocny-sudny-spor-na-slovensku-starosta-brunoviec-prehral-2

Čo  bol ten naliehavý právny záujem? Za čo to vlastne  vyhadzujeme  22 000 Sk z financií daňových poplatníkov!? Ako sa obec, ako dobrý hospodár postarala o obcou  "vydržané"  budovy?  Odpoveď viď. nasledujúce fotografie, budovy ktoré boli predmetom prehratého súdu.  Pozemok pod budovami je  vlstníctvom Ladislava Macháča a tieto "vzácne" budovy mu obec počas neskončeného súdu v r. 1997 vydržala  a takto pekne sa o ne za desať rokov postarala!

O čo sa súdiala 16 rokov  obec Brunovce

O čo sa súdiala 16 rokov  obec Brunovce 2.

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031