Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Starostka Júlia podviedla občanov

Starostka Júlia podviedla občanov

Na zasadaní OZ 27.6.2013 bola starostka v priamom prenose odhalená ako podviedla občanov, ako zadlžuje obec "úverom na úver" a ako prenasleduje exekúciami len vybraných nepohodlných občanov, ktorí sa odvážia prehovoriť. Ako obyčajne, občanov chcela umlčať tak, že diskusiu nezaradila a do programu, zaradila len to, čo sa jej hodí. V zápisnici zo zasadanie ale márne hľadáte, čo sa tu skutočne odohralo. Pre to Vám najdôležitejšie časti zasadania sprostredkovávam autentickou nahrávku, lebo na zasadanie poslancov ktorí rozhodujú o Vašom osude sa neodvážite a obecné kamery, ktoré Šutovský na zasadeniach nasmerovával na občanov, už záhadne zmizli.

         Čakal som netrpezlivo na zápisnicu z tohto zasadania,  kde na náš podnet museli zaradiť diskusiu. Bola to diskusia veľmi vážna,  kde sa okrem iného zistilo, že  starostka v pohode  podviedla  občanov,  nezvolala dotknutých, ako sľúbila a vydala súhlasné stanovisko na zdvojenie  vedenia VVN 110 KV,  vedúce nad ich pozemkami ... 

         Nakoniec som ale zistil,  že zapisovateľa napriek upozorneniu,  dostala  tiež vlčiu tmu,  resp. niekto jej dal príkaz nezapísať to čo sa na zasadaní  skutočne prejednávalo. Pre to som zápis z diskusie urobil ja,  aby sa občania dozvedeli,   čo sa v skutočnosti v tejto obci deje. Všetko si môžete  prečítať,  alebo  ešte lepšie skontrolujte si  to na  audio nahrávke,  ktorá som  pre Vás urobil:   

 https://soundcloud.com/user417934166/zasadanie-oz-brunovce-27-06

 

A tu je  zasa  "obecný paškvíl"  zápisnica,   ktorú údajne vypracovala azpisovateľka, nová úradníčka na obecnom úrade.  

  http://www.obecbrunovce.sk/uzn/files-download/100_b7954fce028ffcd2ecac4aed0e66eb9d

 

Diskusia zápis:

          V diskusii vystúpila Edita Mašánová so sťažnosťou proti konaniu starostky Masárovej za to, že nezrušia súdnu exekúciu z čias Močka voči nej vo veci miestnych daní, ktoré ona zaplatila, no obec, starostka  ich od nej znova  drzo exekúciou vymáhala.

        Poslanec Michalka bol tiež proti a vyčítal starostke pre čo pokračovala v exekúcii, keď vedela, že pred tým už s J.Kuklom obdobnú exekúciu prehrala.

          Poslanec Mihalčík sa opýtal Mašánovej, že pre čo sa neobrátila na pani starostku, na čo mu ona predložila doporučený list obci, kde sa bezvýsledne pokúšala túto vec riešiť so starostku aj poslancami, oznamuje, že predmetné dane má zaplatené, žiada aby obec exekúciu ihneď zastavila,  lebo ju aj tak prehrá. Starostka odpovedala,  že jej došla zo súdu aby sa do 48 hodín vyjadrila, lebo obec dostane 3000  Euro pokuty. Na to reagovala Mašánová, tak pre čo si ma neoslovila, keď chodím na každé zasadanie, mohla som Vám vysvetliť, že je to spor, ktorý viedol aj Kukla vyhral a tak isto aj ja vyhrám a vy prehráte. Starostka reagovala, že mala prísť za ňou a dať jej tých sprostých sto Euro,  na čo odpovedala Mašánová, ja som súd vyhrala,  ja Ti nemám pre čo dávať, lebo ja som mala dane zaplatené a ty si sa ma ani neopýtala a ty ani nevieš o čom hovoríš. Rergoval poslanec Mihalčík, tu si treba priznať chybu Julka.

         Mašánová sa pýtala starostky a poslancov, či vedia počítať do sto, či to má zmysel, či sa im vyplatí robiť takéto exekúcie voči nej, či by sa nedali použiť tieto peniaze ináč, ako súdiť sa proti vlastným občanom a pýtala sa poslancov a starostky, aký máte záujem, že toto robíte konkrétne proti mne a proti iným nekonáte? Koľko stály náklady za túto exekúciu ktorú obec s ňou prehrala, aký bol honorár advokátovi Grujbárovi, advokátke Ručkayovej a exekútorovi Lisákovi, čo jej starostka nepovedala, lebo vraj nevie a ona si platí obecnú advokátku paušálne. Nevedela povedať ani to aký paušálny honorár vypláca obecnej advokátke Ruškayovej, na čo odpovedal poslanec Stanislav Kukla, že sa to dá zistiť,  a starostka povedala,  že nebudeme  nič hľadať.

     Po tomto Mašánová predložila ďalší list starostky Masárovej, kde sa jej vyhráža ďalšou exekúciou za ďalšie údajné nedoplatky na daniach a predložila doklady, že aj tieto dane sú zaplatené. Starostka povedala,  že je to predexekučná výzva,  ktorú poslala asi sto občanom a vytkla pre čo si to takto nechávate, ja platím takéto veci hneď. Poslanec Mihalčík reagoval, že veď to nieje exekúcia, to je len proste nejaká formulácia a treba to dotiahnuť. Reagoval J.Kukla, ale kto jej po tomto všetkom môže  veriť? Mašánová povedala vysvetlite mi,  ako Vám môže niekto, keď zaplatíte pred dvoma rokmi dane a za dva roky vám príde predexekučná výzva, vysvetlite mi ako sa to účtuje? Starostka oznámila, že takýto list poslala všetkým čo nezaplatili. Mašánová svojimi dokladmi ale znova dokazovala neporiadok v účtovníctve obce a že ide len o pomstu voči nej a J. Kuklovi, lebo sa zúčastňujú na zasadaniach OZ. Starostka na záver povedala, že oni sú poškodení, že oni urobili chybu a v živote žiadnu exekúciu už nedá. Juraj Kukla povedal, že s podvodnými exekúciami prekročila všetky hranice, na čo starostka drzo odpovedala, že ešte nebola v Ázii. J.Kukla podotkol toto nieje ospravedlnenie, ona stále arogantne pokračuje.

          Ďalej Mašánová namietala kosenie trávy v obci, že obec kosí len vybratým občanom po známosti, pred Močkom pokosí, určitým ľuďom chalupy pokosí a pred jej záhradou nekosil nikdy v živote a pred domom jej matky kosenie vynecháva. Ja sa pýtam, Tí ľudia Vám platia dane, akú službu za to dostávajú? Starostka odpovedala že ona za to nemôže, že Oto im nepokosí, že ho tam teda pošle. Mašánová oznámila, že Oto tvrdí že má od starostky zoznam a ide len keď ho tam starostka pošle. Poslanec Mihalčík oponoval, že on kosí pred bytovkou sám a toto riešme normálnou cestou,  popros starostku, aby dala pokosiť aj Vám. Mašánová reagovala, ale ako to rozprávate, čo ja mám prosiť starostku, ja platím dane a pýtam sa akú službu dostávam.

        V treťom bode žiadala stanovisko obce, ktoré starostka podala k rekonštrukcii zdvojeniu vysokého napätia prechádzajúceho cez jej pozemok. Starostka odpovedala, že vydala súhlasné stanovisko. Mašánová namietla že klame, lebo na nedávnom zasadaní OZ oznámila ona i poslanec Šutovský, že nebude súhlasiť, budú žiadať preloženie vedenia a starostka oznámila, že k tejto veci včas zvolá všetkých dotknutých a bude ich informovať. Starostka reagovala že zmenila stanovisko na súhlasné,  no požadovaný dokument na žiadosť Mašánovej nepredložila.

        Ďalší vystúpil v diskusii Juraj Kukla , upozorňoval na nezmysly na obecnom úrade, aké výzvy, aké chyby robí obec a to je všetko v poriadku a že ekxekúciu vedie len proti nim ktorí chodia na zasadania. Že on  vyhral všetko a prehral jednu exekúciu, ktorú uvalila na neho starostka Masárová len pre to, že sa údajne oneskorene odvolal. Namietal, že po voľbách chceli všetci urobiť čiaru,  že Močkove   veci nechajú tak a že sa im snažil pomôcť,   no starostka ho  dala na neho exekúciu.

         Ďalej sa pýtal na pokutu ktorú dostala obec za nájomné byty, 1,5 mil korún a 80 tisíc za začatú dražbu obecného majetku, ktoré spôsobil nezákonným konaním D.Močko a ako obec voči Močkovi v tejto veci koná, či aj jeho dala na exekúciu,  kto tieto peniaze vymáha a že vy ste to hodili na hlavy občanov,  ktorí to splácajú a starostka poslanci ani hlavný kontrolór sa o toto nestará,  no o Jura Kuklu a Mašánovú sa starajú, aký je toto meter, skontrolujete všetko,  pre čo sa koná len proti nám ? Ja som Vám mohol byť veľmi prospešný človek,  ale po tomto všetkom sa musím brániť. Ja nové dane platím, pre čo si vytiahla staré papiere a toto spravila proti mne? Na pomstu? Od teraz nebudem mať žiadne zábrany a to čo ty robíš, každé druhé slovo cigánstvo. Jedni občania nemusia platiť dvadsať rokov a to sú tie volebné hlasy. Na čo poslanci žiadali, aby boli predložení všetci neplatiči a starostka sľúbila,  že poslancom to ukáže.

       Ďalšia otázka Juraja Kuklu bola, ako je to s pokutou 1,5 milión za bytovky, obec ju posplácala Pavlis a Demianovič ktorí bytovky kúpili zaplatili tieto peniaze obci i alebo tieto peniaze zmizli, či ich  Močko ukradol, alebo kde sú.

       Odpovedala starostka, že tie peniaze sem došli na obce,    Močko si myslel že urobí taký podfuk, Demianovič zaplatil za celú bytovku aj stou pokutou a myslel si že cez HZDS vybaví že tie peniaze za pokutu nebudú pýtať, no prišiel nový riaditeľ a muselo sa to vybaviť. Starostka sa pýtala čo chceš odo mňa? No to, že ja som bol na exekúcii a čo ste spravili voči tomuto človekovi za toľké peniaze, zastupiteľstvo Ty a kontrolór,  čo ste podnikli, dali ste prokuratúre návrh na preskúmanie, podnet za porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku alebo návrh exekútorovi..? Nič ste nepodnikli, ale voči nám podnikáte. Starostka oponovala že je to uzatvorené,   že kriminálka ukončila vyšetrovanie. Kukla, že občanom ste zvýšili dane tí to zaplatili, Močkoi ste vyplatili odstupné a tak je to uzatvorené, toto je konanie voči občanom?

        Ďalšia otázka Kuklu bola pre hlavného kontrolóra Majerníka, ako je to s tvojou firmou „Hasue“ s Euopských fondov, ako tá dopadla, ako tu môže takýto kontrolór robiť?  Kontrolór odpovedal „Idú ma zavrieť zle dopadla“,   Kukla, „Už si mohol byť dávno “.   Má tu ubytovňu v ktorej nikto nikdy nebýva za peniaze z Európskej únie, prefinancuje si peniaze na svoj rodinný dom a tu kontroluje obec, to je už ozaj krásne... spravili „capa záhradníkom“.

       Posledná otázka J. Kuklu,   som v komisii pre pozemkové úpravy v obci Brunovce kedy budem fungovať, aké to majú byť pozemkové úpravy, čo sa malo ešte ukradnúť? Ďalej reagovala Mašánová zastupuje nás tam Trebatický s Považian, pre čo,  ja tam chcem byť. Starostka odpovedala,  lebo má prenajatých 60 percent. Ale toto sú úpravy Brunoviec,   čo nás po prenájomoch o majiteľov ide! Vlastník je vždy viac ako prenájomca. Starostka odpovedala,  že ju nikto neinformuje a poslanec Mihalčík prisviedčal, že to nemá obec na starosti.

Starostka sa na záver spýtala,  či chceme diskusiu  zapísať. Samozrejme zapisujte všetko! 

Zapísali ?    Nie!     Zasa len  podvod a keby som sem nedal  nahrávku, tak  nikto z obce nevie, ako v skutočnosti ich zástupcovia a starostka rozhoduje o ich osude.  

 

Heart
Heart píše:
Úterý 10.09.2013 11:37

Pozve1nka na pejskařskou akci srdečně zveme všechny majtiele9 psů voředšků a psů bez pp i s pp na 4. pošumavskou vfdstavu psů o Aledkův pohe1r spojenou z 2.ČESKOU Nc1RODNcd VddSTAVOU VOŘcdŠKŮ O TITUL ČESKdd Nc1RODNcd ŠAMPION VOŘcdŠEK 7.7.2012 Zahorčice u Čestic Strakonicko uze1věrky přihle1šek 1.termedn 15.5.2012 -2.termedn 30.5.2012 veškere9 informace na uvedene9m webu.

Romi
Romi píše:
Středa 11.09.2013 12:52

Well put. Realist art will always play an imotrpant role in our society, and I think that the further the mainstream of art drifts from it, the more it will stand out as something unique and beautiful. The expressive qualities it allows are really unsurpassed and the skill required to create it means that it can be a path without end, where the artist grows more and more talented and since what they paint is based on reality and its intricate details, their understandings of the world around them can grow deeper and deeper. http://uuwsfn.com [url=http://jdaowyfwnws.com]jdaowyfwnws[/url] [link=http://ivjtxqajna.com]ivjtxqajna[/link]

Umi
Umi píše:
Středa 11.09.2013 16:21

Ve1žened voliči,ako kandide1tka za <a href="http://lnzywym.com">poanslky</a>ňu do NRSR Ve1s chcem vyzvať k zodpovedne9mu predstupu k voľbe1m. Tento ne1š kre1sny kfat Slovenska me1 čo ponfaknuť ne1vštevnedkom, zamestne1vateľom a v prvom rade ne1m, obyvateľom z regif3nu. Buďme na to hrded!

Alonso
Alonso píše:
Čtvrtek 12.09.2013 04:45

djafan / Thank you David for keeping us updeatd.  I love how you embrace every experience to the fullest. You are the bestest and very much loved and appreciated. ♥I don't want you to ever stop your vlogs :) http://zsngjiljr.com [url=http://plqmrpo.com]plqmrpo[/url] [link=http://zhqtoco.com]zhqtoco[/link]

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31